ARCHIWUM

Rok szkolny 2015/2016
11 lipca 2016r

Półkolonie 2016

W dwóch pierwszych tygodniach wakacji w naszej szkole odbyły się półkolonie, podczas których uczniowie między innymi mieli okazję zwiedzić najbliższą okolicę, skorzystać z kąpieli słonecznych, nauczyć się pływać, grać w golfa oraz spróbować jazdy konnej. Piękna pogoda oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się świetnie.

strzalka.jpggaleria

***

24 czerwca 2016r.

Uroczyste zakonczenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość Pożegnania klasy VI. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy i nagrody. Absolwenci  wraz  wychowawczynią przygotowali akademię podczas której wspominali swoją ścieżkę nauki od najmłodszych lat, a także gorąco podziękowali pani dyrektor, wszystkim  wychowawczyniom, nauczycielom, a także rodzicom za dar nauki, opieki i wychowania. Również uczniowie  klasy  V w żartobliwy sposób pożegnali starszych kolegów - życząc im wielu sukcesów oraz realizacji planów i zamierzeń, a przede wszystkim  spełnienia  marzeń.


strzalka.jpggaleria

***


23 czerwca 2016r

Rozstrzygniecie konkursów

Uczniowie naszej szkoły są bardzo aktywni, dlatego podczas apelu nastąpiło uroczyste rozdanie nagród.

Konkurs plastyczny "Fantastyczny Świat Moich Snów"
Dyplomy za udział otrzymali:

Jessica Smolarek, Kinga sosna, Kamil Dulemba, Julia Schaibel, Karolina Wróbel, Jakub Zielnik, Kacper Doktor i Oliwia Krzempek.

Międzynarodowy Konkurs MATEMATYCZNY KANGUR

Wyróżnienie dla Kaia Hoare

Szkolny Konkurs Matematyczny "EUKLIDES"

I miejsce Kinga Sosna
II miejsce Kai Hoare i Daria Król
III miejsce Filip Pieniądz

Szkolny konkurs w ramach akcji
"Książki Naszych Marzeń"

I miejsce Oliwia Grajcarek

Konkurs dla klasy V i VI
"Warszawska wycieczka-pamiętam"
I miejsce Oliwia Grajcarek
II miejsce Daria Król
III miejsce Paulina Panek

Szkolny Turniej Piłki Nożnej EURO 2016

Mistrzami naszej szkoły została drużyna w składzie:

Kacper Pudełko
Michał Ryguła
Jakub Growiec
Bartosz Sojka
Maksymilian Furczyk
Kamil Dulemba

Konkurs dla najlepszych czytelników
w roku szkolnym 2015/2016

I miejsce dla klasy I

Zbiórka zakrętek
I miejsce Emilia Stalmach
II miejsce Oliwia Krzempek
III miejsce Krystian Masny

Zbiórka makulatury
I miejsce Wojciech Szuster
II miejsce Julia Schaibel
III miejsce Samuel Wojtala

Zbiórka baterii
I miejsce Oliwia Krzempek
II miejsce Samuel Wojtala
III miejsce Kacper Doktor

strzalka.jpggaleria

***

23 czerwca 2013

Warsztaty pszczelarskie

Pani Jadwiga i Kazimierz Wiśniowscy przeprowadzili w naszej szkole warsztaty pszczelarskie. Prawdziwy ul przywieziony przez pszczelarzy zachwycił wszystkie dzieci. Uczniowie dowiedzieli się o życiu i pracy pszczół. Dzieci spróbowały również pyłku kwiatowego, który w zależności od rodzaju kwiatu różnie smakował.

Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia!

strzalka.jpggaleria

***

22 czerwca 2016r.

Warsztaty naukowe Unikids

Uczniowie naszej szkoły zmienili się dziś w prawdziwych naukowców. Profesjonalne warsztaty przybliżyły dzieciom tematykę suchego lodu. Dzieci dowiedziały się co to jest zlewka, czy suchy lód jest zimny czy ciepły, jak nazywa się zamiana stanu skupienia z stałego na gazowy oraz jakie reakcje zachodzą podczas połączenia suchego lodu z gorącą wodą czy płynem do naczyń.

strzalka.jpggaleria

***
21 czerwca 2016r.

Koncert zespołu Avokado. Instrumenty perkusyjne.

Piękne dźwięki dobiegały dziś z naszej szkoły, a to dlatego, że mieliśmy "żywą" lekcję muzyki". Zespół Avokado zaprezentował naszym uczniom instrumenty perkusyjne. Dzieci brały udział w tworzeniu muzyki. Wspaniały koncert szkolnej dziecięcej orkiestry był uwieńczeniem muzycznych warsztatów.

strzalka.jpggaleria

***

21 czerwca 2016r.

Lekcja matematyki w klasie V

Dziś z  samego rana klasę V odwiedzili nauczyciele naszej szkoły, by zobaczyć lekcję matematyki.  Geometria jest nie lada wyzwaniem dla wszystkich ,jednak piątoklasiści świetnie poradzili sobie z rysowaniem siatek i składaniem modeli sześcianów. Największe zainteresowanie było anaglifami - rysunkami, które przez specjalne okulary dają złudzenie trójwymiarowe.  Dziękujemy wszystkim  nauczycielom obserwującym zajęcia z przybycie i docenienie ciężkiej pracy piątoklasistów.

strzalka.jpggaleria

***

20 czerwca 2016r.

Komers klasy IV

Szóstoklasiści wraz z rodzicami i panią wychowawczynią przygotowali ostatnią pożegnalną dyskotekę. Wraz z zaproszoną klasą V bawili się znakomicie. Piękne kreacje i fryzury dodawały uroku wieczornej imprezie. Zabawy, poczęstunek oraz wspaniała przyjacielska atmosfera sprawiły, że komers bardzo szybko się skończył. Wspomnień będzie co nie miara.

strzalka.jpggaleria

***

20 czerwca 2016r.

Warsztaty ekologiczne dla klas III-V

Poniedziałkowy poranek zaskoczył wszystkich deszczem. Jednak uczniowie stanęli na wysokości zadania. ubrani w kalosze oraz płaszcze przeciwdeszczowe wyruszyli na warsztaty ekologiczne do lasu. Na łonie przyrody spędzili  4 owocne godziny lekcyjne. Dzieci doświadczały natury wszystkimi zmysłami. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

strzalka.jpggaleria

***
16 czerwca 2016r.

Ognisko klasy I

Pierwszoklasiści w czwartkowe popołudnie integrowali się podczas klasowego ogniska. Samodzielnie upieczone kiełbaski były pyszne. Wspólna zabawa sprzyjała wspaniałej atmosferze oraz pogłębianiu przyjaźni.

strzalka.jpggaleria

***

14 czerwca 2016r.

Zespół Folklorystyczny "Jankowiczanie"

Już od samego rana dzieci były bardzo podekscytowane, gdyż oczekiwaliśmy wspaniałych gości - Zespołu Folklorystycznego Jankowiczanie. Klasa V z tej okazji przygotowała dla zespołu szpajzę. Panie z wielkim umiłowaniem do tradycji opowiedziały o strojach ludowych i ich przeznaczeniu. Zaśpiewały także wspaniałe pieśni jankowickie oraz nauczyły wszystkich dziecięcej piosenki "Czyjisz to poleczko". Dziękujemy Zespołowi za krzewienie w nas tradycji pszczyńskich i przeprowadzone warsztaty regionalne.

strzalka.jpggaleria

***

13 czerwca 2016

Dzień Dawcy Szpiku

ulotka_dawca.png

strzalka.jpgulotka

strzalka.jpgplakat

***

11 czerwca 2016r.

Piknik Rodzinny

W sobotę 11 czerwca spotkaliśmy się na terenie szkoły, aby wspólnie bawić się i aktywnie spędzać czas. Na początku rodzice mieli okazję wysłuchać i obejrzeć występy swoich pociech. Następnie dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w rozgrywkach sprawnościowych, które były bardzo emocjonujące. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich wiele niespodzianek takich jak: dmuchany zamek, pokaz strażacki, zabawy animacyjne czy też malowanie twarzy. Można było skosztować smacznej grochówki, pysznych ciast i ciepłych kiełbasek. Wszyscy bawili się znakomicie.

strzalka.jpggaleria

***

9 czerwca 2016r.

 Spartakiada Pszczyńska

9 czerwca odbyła się Spartakiada Pszczyńska. Kacper Pudełko zdobył srebrny medal w biegu na 60 metrów i pobił rekord szkoły (8,19), Julia Scheibel również zdobyła srebro w skoku w dal i też pobiła życiowy rekord (3,72 metra). Ogólnie szkoła zdobyła 12 miejsce, jesteśmy dumni z naszych zawodników .

strzalka.jpggaleria

***

7 czerwca 2016r.

Finał Czwartkow Lekkoatletycznych

7 czerwca 2016.r odbył się Finał Czwartków  Lekkoatletycznych. Nasi uczniowie spisali się na medal.
-Kacper Pudełko III miejsce w biegu na 60 metrów
-Karolina Wróbel III miejsce w biegu na 600 metrów
-Filip Pieniądz II miejsce w biegu na 60 metrów i III miejsce w skoku w dal
-Julia Scheibel III miejsce w skoku w dal
-Kinga Sosna II miejsce w biegu na 600 metrów
-Kai Hoare II miejsce w biegu na 1000 metrów
-Mateusz  Golus I miejsce w biegu na 1000 metrów 
Powyżsi zawodnicy reprezentowali nasza szkołę na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi  17-19 czerwca.
Dodatkowo w losowaniu nagród szczęście uśmiechnęło się do Faustyny Stencel i Filipa Pieniądza otrzymali torbę sportową i plecak.
strzalka.jpggaleria

***

7 czerwca 2016r.

Wycieczka do ŻORSKIEGO CENTRUM REGIONALNEGO

Dnia 7 czerwca 2016r. odbyła się dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I autokarowa wycieczka edukacyjna do Żorskiego Centrum Regionalnego w Żorach – Osinach. W siedzibie Centrum dzieci uczestniczyły w lekcji „regionalizmu na żywo” na temat powitania lata. Poprzez zabawę oraz aktywny udział w zajęciu dzieci poznały legendy, a także zwyczaje i obrzędy związane z magią nocy świętojańskiej. Utrwaleniem zdobytych wiadomości były interesujące warsztaty artystyczne,  w czasie których uczniowie  chętnie bawili się tańcząc i śpiewając śląskie piosenki. Na zakończenie niecodziennej lekcji regionalizmu uczestnicy warsztatów mieli  okazję skosztować  chleb ze smalcem. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, jak również stała się skarbnicą  nowych wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji regionalnej. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły Figlolandię w Żorach, gdzie w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze, pod troskliwym i czujnym okiem opiekunów, spontanicznie i kreatywnie spędziły czas. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, trampoliny i basenów z piłeczkami.  Dzieci korzystały także z mini pojazdów, oraz ściany wspinaczkowej. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do szkoły.


strzalka.jpggaleria

***


6 czerwca 2016r.

Międzyszkolny Konkurs "Omnibus 2016"

Dnia 6 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole IX Międzyszkolny Konkurs „ Omnibus 2016” klas I – III.  Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z 11 szkól naszego regionu. Uczniowie rozwiązywali testy w trzech kategoriach wiekowych: klasa I, klasa II, klasa III. Szczególnie gratulujemy Miłoszowi z klasy II, który wspaniale reprezentował naszą szkołę.

W tym roku tytuły „Omnibusów 2016” w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

Kategoria klas I


1. Aleksandra Białas ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łące
2 .Piotr Beer z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśle - Wielkiej
3. Katarzyna Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie

 
Kategoria klas II

1. Miłosz Filipek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie
2. Jakub Komraus z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Studzienicach
3. Amelia Gałuszka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśle - Wielkiej

Kategoria klas III

1. Julia Grygier z Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach
2. Dorota Miklewska ze szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie
3. Zuzanna Nocoń z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśle – Wielkiej
 Gratulujemy !

 
 strzalka.jpggaleria

***

5 czerwca 2016r.

Mały Brzym 2016r.

W niedzielę, 5 czerwca w ramach Spotkań pod Brzymem odbyły się  XVI Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, dzieci występowały w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowało 15 zespołów. Nasz zespół „Młodzi Porębianie” debiutował. Dzieci klasy II i III zaśpiewały tradycyjne pszczyńskie utwory, a  uczniowie klas starszych zatańczyli. Wspaniała atmosfera sprawiła, że występy były bardzo udane, a drobne potknięcia niewidoczne. Serdecznie gratulujemy młodym wskrzesicielom tradycji śląskich w Porębie.

strzalka.jpglink (relacja z imprezy na stronie POPP)

strzalka.jpggaleria
         część I
          część II

***

3 czerwca 2016r.

Wycieczka klasy VI do Zamku w Pszczynie

Dzisiaj klasa VI odwiedziła mury Zamku w Pszczynie. Podczas lekcji muzealnej „Na dworze Hochbergów” uczniowie poznali historię zamku pszczyńskiego, a także losy niektórych mieszkańców, zwłaszcza należących do ostatniego rodu zamieszkującego zamek.

strzalka.jpggaleria

***
1 czerwca 2016r.

Ognisko klasy IV

1 czerwca 2016r. z okazji Dnia Dziecka klasa IV integrowała się na ognisku klasowym, które odbyło się u babci Filipa Pieniądza. Najpierw była piesza przeprawa przez las, nastepnie na ognisku było pieczenie kiełbasek, gry i zabawy. Wszyscy bawili się świetnie.

***

1 czerwca 2016r.

Dzień Angielski

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Angielski. Szkoła przystrojona w plakaty, symbole i mapy krajów anglojęzycznych wyglądała wspaniale. Pani Justyna Szyszka przygotowała dla wszystkich wiele niespodzianek. Podczas konkursów i zadań, które miały wykonać klasy było mnóstwo emocji. 1 czerwca jest wyjątkowym dniem, dlatego Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka.

strzalka.jpggaleria

***

1 czerwca 2016r

Wycieczka klas V i VI do Warszawy

W ostatnich dniach maja odbyła się dwudniowa wycieczka klas piątych i szóstych do Warszawy. Stolica zachwyciła wszystkich. W naszych pamięciach zostanie z pewnością film "Zniszczenie i odbudowa" oraz  lekcja warsztatowa pt.: "Królewskie stroje" na Zamku Królewskim. Podczas wycieczki zwiedziliśmy również Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm i Senat, Stare Miasto, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki. W stolicy odwiedziliśmy Rzecznika Praw Dziecka. Każdy uczeń mógł osobiście zadać pytanie Panu Markowi Michalakowi, który cierpliwie udzielał odpowiedzi.

strzalka.jpggaleria

***
31 maja 2016r.

Wycieczka klasy IV do Ojcowa

31 maja 2016 r klasa czwarta wyjechała na wycieczkę do Ojcowa. Zwiedzili Zamek w Pieskowej Skale, zobaczyli  Maczugę Herkulesa,  poznali życie młynarza, ruch koła młyńskiego, prace tartaku w Młynie Boroniówka. W Ojcowie zobaczyli Ruiny Zamku Kazimierzowskiego,  pieszo przeszli do Jaskini Łokietka po drodze podziwiali przyrodę w Wąwozie Ciasnych Skałek, Bramę Krakowską i Źródełko Miłości.

strzalka.jpggaleria

***


30 maja 2016r.

Wycieczka klasy II i III do Inwałdu

Dnia 30 maja klasa II i III udały się na wycieczkę do Parku Miniatur oraz Warowni w Inwałdzie. Wraz z przewodnikiem uczniowie oglądali budowle z całego świata i korzystali z atrakcji Wesołego Miasteczka. Na koniec uczniowie udali się do Warowni, gdzie mieli okazję poznać pracę rzemieślniczą miedzy innymi kowala i garncarza. Wielką niespodzianką było samodzielne wykonanie glinianej miski, sznura i metalowego serca. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do swoich domów.


***

29 maja 2016r.

II Wojewódzki Konkurs Wokalny "Karuzela z Piosenkami"

W środę 25 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Odyseja" w Strumieniu odbył się II Wojewódzki Konkurs Wokalny "Karuzela z Piosenkami". Nasz uczeń Michał Wojtkowiak w kategorii klas 4-6 otrzymał tytuł Laureata równocześnie kwalifikując się do drugiego etapu konkursu.

Finałowy galowy koncert konkursowy odbył się 28 maja 2016r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu o godzinie 9.00. Przewodniczącym jury był gość specjalny, słynna piosenkarka, pani Grażyna Łobaszewska. Wszyscy Laureaci zakwalifikowani do drugiego etapu uczestniczyli w warsztatach wokalnych prowadzonych przez P. Grażynę Łobaszewską.

Michał Wojtkowiak zaśpiewał utwór Ryszarda Rynkowskiego "Szczęśliwej drogi już czas"
zdobywając II miejsce.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strzalka.jpggaleria

***

24 maja 2016r.

Międzyszkolny Konkurs o tytuł Dobrego Przyrodnika

Dziś w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs o tytuł "Dobrego Przyrodnika". W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 10 szkół Gminy Pszczyna. Na rozwiązanie zadań testowych i otwartych szóstoklasiści mieli 60 minut. Młodzi przyrodnicy wykazali się ogromną wiedzą. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzech najlepszych uczniów nagrodzono.
Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

24 maja 2016r.

Lekcja matematyki na świeżym powietrzu

Dziś szóstoklasiści zmierzyli się z matematyką na szkolnym podwórku. Tematem lekcji była konstrukcja prostej prostopadłej oraz prostej równoległej. Uczniowie zamiast cyrkla do konstrukcji użyli sznurka i kredy. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z zadaniem, a ich prace zostały uwiecznione na zdjęciach.

strzalka.jpggaleria

***

21 maja 2016r.

Wycieczka do Sztolni Czarnego Pstrąga i Kopalni Srebra

W sobotę odbyła się wycieczka dla chętnych uczniów do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Dzieci spotkały się ze Skarbnikiem, który opowiedział legendę o dwóch gwarkach (górnikach), z których jeden za jego pomocą odnalazł ścianę z cennym kruszcem, a drugiego spotkała kara za własną pychę. Dzieci przepłynęły na łódkach najdłuższą podziemną trasą w Sztolni Czarnego Pstrąga, która mierzy  600 metrów. Oprócz tego zwiedziły również Skansen Maszyn Parowych i jechały kolejką wąskotorową.

strzalka.jpggaleria

***

20 maja 2016r.

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny
"Młody Informatyk"


W samo południe naszą szkołę odwiedziło 14 najlepszych informatyków z 8 szkół Gminy Pszczyna. Uczniowie zmierzyli się z testem oraz zadaniami praktycznymi z zakresu podstawy programowej dla II etapu edukacji ze szczególnym uwzględnieniem historii Internetu w Polsce. Nasza szkołę reprezentowali szóstoklasiści: Daria Król i Kacper Pudełko, którzy otarli sie o podjum. Po ciężkiej i wyrównanej pracy, wyłoniono czworo  laureatów:
I miejsce otrzymał Igor Flisiak  -ZSP Studzienice
II miejsce otrzymał Kamil Pfaff -SP 2 Pszczyna
III miejsce otrzymał Bartosz Wiera -SP 7 Ćwiklice
IV miejsce otrzymał Michał Sornowski-ZSP Studzienice

strzalka.jpggaleria

***

15 maja 2016r.

Festyn Parafialny

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody festynu parafialnego. Recytacje wierszy, śpiew oraz taniec dzieci uświetniły program imprezy. Wszyscy byli pod wrażeniem talentów swoich pociech.

strzalka.jpggaleria

***

13 maja 2016r.

Teatr Profilaktyczny

Dzisiaj gościliśmy w szkole aktorki Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” z Krakowa, które dla młodszych uczniów zagrały spektakl „Wielkie hece w szkolnej bibliotece” – czyli bajeczkę o tolerancji i akceptacji odmienności, która jednocześnie promuje dbałość o książki. Starsi uczniowie uczestniczyli w spektaklu „Bella” ukierunkowanym na przeciwdziałanie agresji i przemocy.

strzalka.jpggaleria

***

12 maja 2016r.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny
Kogel-Mogel dla klas IV


Dzisiejszego popołudnia w Szkole Podstawowej nr 8 im. Józefa Weszki w Rudołtowicach odbył się konkurs matematyczny Kogel-Mogel dla najlepszych matematyków klas czwartych z Gminy Pszczyna. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Poziom był bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana. Czwartoklasiści naszej szkoły godnie nas reprezentowali zdobywając podium:

Kinga Sosna zajęła I miejsce
Kai Hoare zajął II miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strzalka.jpggaleria

***


11 maja 2016r.

Konkurs Wiedzy o Ziemi Pszczyńskiej

Tegoroczny konkurs Wiedzy o Ziemi Pszczyńskiej odbył się od hasłem " Wsi spokojna, wsi wesoła..." o wsiach gminy Pszczyna. Do konkursu przystąpiło 9 drużyn ze szkół naszego regionu. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu, historii, tradycji i obrzędów sołectw. Rywalizacja była ogromna, a poziom bardzo wysoki. Konkurs uświetnił występ zespołu Jankowiczanki oraz wykład na temat życia pszczół.

Uczennice naszej szkoły
Oliwia Grajcarek i Faustyna Stencel zajęły II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!strzalka.jpggaleria

***

7 maja 2016r.

Dzień profilaktyki "Zdrowo i Kolorowo"

    W sobotę odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki „Zdrowo i kolorowo”.
    Dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. W klasach przygotowywały i spożywały pyszne i zdrowe potrawy.  Specjalnie powołane jury doceniło wysiłek kulinarny  wszystkich klas, choć  przyznało wyróżnienia klasie III i V. Nie obyło się również bez aktywności sportowej która zaczęła się od wspólnej rozgrzewki. Potem były wyścigi rzędów z różnorodnymi konkurencjami sportowymi. W tej części zmagań zwyciężyły klasy II i IV. Na zakończenie dnia wręczono pamiątkowe dyplomy, a także upominki uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Plastyczno-Profilaktycznym „Zdrowy styl życia”.
strzalka.jpggaleria

***

28 kwietnia 2016r

Konkurs Historyczny


28 kwietnia nastąpło uroczyste rozdanie nagród dla laureatów XIV Powiatowego Konkursu Historycznego "1050 rocznicy Chrztu Polski" zorganizowanym przez POPP w Pszczynie. Nasz czwartoklasista oznalazl sie wśród zwycięzców.


Filip Pieniądz II miejsce.


strzalka.jpggaleria

***
28 kwietnia 216r.

XV Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski

W Szkole Podstawowej nr 14 w Wisle Wielkiej odbył się XV Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski. Wczniowie naszej szkoły zaprezentowałi wiersze Jana Brzechwy "Samochwała" oraz Elizy Rozdoba "Modna Świnka".

W kategorii klas II-III  Miłosz Filipek zajął II miejsce.
W kategorii klas I  Julia Szuster otrzymała dyplom  za udział.
Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


***

28 kwietnia 216r.

Święto Konstytucji 3 Maja

Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

    Z tej okazji klasa IV wraz z wychowawczynią Lucyną Goraus przygotowała pouczający wystep upamietniający uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja.***

5 kwietnie 2016r.

Sprawdzian szóstoklasisty

    Nasi najstarsi uczniowie, przystąpili do swego pierwszego w życiu egzaminu. Cała dziesiątka przez kilka godzin rozwiązywała zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Szóstoklasiści szczęśliwie zakończyli sprawdzian. Życzymy samych najwyższych wyników!

strzalka.jpggaleria

***

1 kwietnia 2016r.

Dzień Dobrego Słowa

    Kwiecień rozpoczęliśmy nie tylko od żartów, ale również od kilku dobrych słów. Dzieci z koła czytelniczego przygotowały dla wszystkich miłą niespodziankę. Każdy uczeń oraz pracownik szkoły otrzymał karteczkę z zaskakującym przesłaniem i słodką przyjemnością. Zapraszamy do galerii, by samemu przekonać się, jaki żarcik sprawili nam uczniowie koła czytelniczego wraz z panią Danutą Żelazo.

strzalka.jpggaleria

***

31 marca 2016r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

    Podsumowanie tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się 31 marca 2016r. podczas szkolnego apelu pod hasłem Lepszy Internet zależy od Ciebie”. W trakcie prezentacji zobaczyliśmy pierwszy odcinek filmu „Siaciaki”. Niespodzianką dla wszystkich były odwiedziny Drużyny Sieciaków, którzy przypomnieli nam o niebezpieczeństwach w sieci – złych Sieciuchach, o 4 zasadach bezpiecznego Internetu, Netykiecie i gdzie szukać pomocy. Sieciaki zaprezentowały nam film „Ku przestrodze”, gdyż nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.

Dziekujemy klasie III z wychowawczynią za wspaniałe zagadki i słodkie nagrody.

Na koniec zostały rozdane nagrody w Szkolnym Konkursie Dnia Bezpiecznego Internetu "Sieciaki i Sieciuchy":

I miejsca
ex aequo otrzymały:

Julia Scheibel
Kinga Sosna
Oliwia Grajcarek

Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgfilm "Ku Przestrodze"

strzalka.jpgprezentacja

***

Gdy nadejdą święta, niech nadzieja i radość

 zastuka do Waszych drzwi,

a wielkanocny zajączek

przyniesie pomyślność,

szczęście i wiosenny nastrój

w rodzinnym gronie.

życzą:
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

SP 11 w Porębie


21 marca 2016r.

Wystawa prac uczniów w Target Pizza

  W dniach 18 – 20 marca w Pizzerii Target odbyła się wystawa prac dzieci, biorących udział w konkursie na Najlepszy Model Pizzy. Z relacji pracowników Pizzerii wielu klientów oglądało prace oraz było zaskoczonych pomysłowością uczniów. Sama właścicielka Pizzerii z dumą podziękowała, że prace uczniów były wystawione właśnie w jej pizzerii.
 Serdecznie dziękujemy Pizzerii Target.

strzalka.jpggaleria

***

21 marca 2016r.

Dzień Świetego Patryka

Na całym świecie, 17 marca, jest obchodzony Dzień Świętego Patryka. W naszej szkole świętowanie zostało przeniesione na Pierwszy Dzień Wiosny. Dużo uczniów przyszło ubranych na zielono – czyli na narodowy kolor Irlandii. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka irlandzka. Wszystkie dzieci bawiły się w gorącego ziemniaka. Uczniowie z klas IV-VI brały udział w wyścigu koniczynowym. Dzieci z klas I-III poszukiwały schowanych przez Leprechauna (irlandzkiego skrzata) koniczyn, kapeluszy oraz monet. Dzięki gazetce na temat Dnia Świętego Patryka uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji na temat tego święta. Pani Justyna Szyszka bardzo dziękuje wszystkim, którzy brali udział w zabawach tego dnia. 

strzalka.jpggaleria

***

20 marca 2016r.

Konkurs Poezji i Twórczości Własnej

Uczniowie klasy IV w Konkursie Poezji i Twórczości Własnej "Kropla mej duszy - odcienie miłości" w kategorii 10-12 lat organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zdobyli podium. Serdecznie gratulujemy talentu poetyckiego i życzymy dalszych sukcesów!


Filip Pieniądz II miejsce

Kamil Dulemba III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

11 marca 2016r.

Konkurs Języka Angielskiego

11 marca Kinga Sosna, Filip Pieniądz oraz Joshua Hoare – wzięli udział w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego. Miło nam poinformować, iż Joshua Hoare zajął I miejsce.
Bardzo dziękujemy całej trójce za reprezentowanie szkoły. Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia za rok!

strzalka.jpggaleria

***

8 marca 2016r.

Pyszne kanapki klasy III

Dnia 8 marca klasa II przygotowała wiosenne śniadanie . Po zapoznaniu się z zasadami prawidłowego żywienia oraz z zachowaniem zasad BHP uczniowie samodzielnie stworzyli jadalne arcydzieła; smaczne i zdrowe kanapki kolorowe.

strzalka.jpggaleria

***

12 lutego 2016r.

Rozdanie nagród

    Przed nami ferie, ale zanim udamy sie na zasłużony wypoczynek pani Dyrektor Lilianna Mańka podczas apelu organizacyjnego przypomniała wszystkim zasady bezpiecznego zachowania się podczas zimowych zabaw.
    Najlepszy uczeń naszej szkoły - Filip Pieniądz otrzymał stypendium naukowe.
    Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali również wreczęnia nagród za udział w konkursach szkonych i klasowych. Oto wyniki:

Klasowy Konkurs Plastyczny " Układ Słoneczny"

1. Wojciech Szuster
2. Martyna Matusz
3. Sylwia Kałka

Szkolny Konkurs Informatyczny z Elementami Matematyki
1. Kinga Sosna
2. Joshua Hoare
3. Julia Matusz i Kacper Pudełko

Szkolny Konkurs Plastyczny na Model Najsmaczniejszej Pizzy

Kategoria klas I-II:
Julia Szuster

Kategoria klas III-IV:
Wojciech Szuster

Kategoria klas V-VI:
Oliwia Grajcarek

Dziękujemy Pizzerii "Target Pizza" za ufundowanie nagród  i wysawę naszych prac.

Zapraszamy do galerii

***

12 lutego 2016r.

Ratujemy i uczymy ratować!

    Dnia 9 lutego 2016r. uczniowie klasy III przystąpili do egzaminu "pierwszej Pomocy" w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Po półrocznych zajęciach, podczas których uczyli się wzywać pomoc oraz wykonywać najprostsze czynności ratujące życie poszkodowanego egzamin zdali śpiewająco.

strzalka.jpggaleria

***

9 lutego 2016r.

Święto Pizzy

    9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na model pizzy w trzech grupach wiekowych - I oraz II klasa, III oraz IV klasa, V oraz VI klasa. Technika plastyczna "wyrobienia" pizzy była dowolna. Dzieci bardzo chętnie i licznie wzięły udział w "pieczeniu" pizzy. W głosowaniu na najlepszy model wzięła udział cała szkoła. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone wyniki. Pani Justyna Szyszka, bardzo dziękuje wszystkim za tak wielki wkład w prace oraz chęci. 
A o to prace dzieci:

strzalka.jpggaleria

***


8 lutego 2016r.

Najpiękniejsze Stadiony Europy - konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w IV edycji konkursu plastycznego „Najpiękniejsze miejsca Europy” organizowanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Młodzi artyści w tym roku musieli wykonać pracę pt.: „Najpiękniejsze Stadiony Europy”. Celem konkursu było promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej oraz rozwijanie zainteresowań tematyką europejską. Nasi uczniowie również zostali nagrodzeni:

Kinga Sosna, kl. 4 - nagroda

Filip Pieniądz, kl. 4 - wyróżnienie

strzalka.jpggaleria

***

4 lutego 2016r.

Bal Karnawałowy

W czwartkowy poranek nasza szkoła zamieniła się w krainę baśni. Otóż dzisiejszego dnia odbył się Bal Karnawałowy, który poprowadził zespól IMPULS. Organizatorzy Balu zapewnili wszystkim wiele atrakcji. Zabawom, tańcom, konkursom nie było końca. Podczas balu każdy miał możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zatańczyć taniec pingwina. Rada rodziców z okazji Tłustego Czwartku poczęstowała nas pączkiem. Tegorocznym Królem i królową Balu zostali: Karolina Wrobel i Michał Ryguła.
Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

1 lutego 2016r.

Dzień Dobrego Słowa

    Dzień 1 lutego 2016r./poniedziałek/ w naszej szkole  został wybrany  Dniem Dobrego Słowa. Wiadomość  o tym Dniu znalazła się już w piątek na gazetce: „Biblioteczne wiadomości”.

    Tego dnia od samego rana uczniowie należący do kółka czytelniczego „częstowali" wszystkich Dobrym Słowem. Odwiedziny z Dobrym Słowem rozpoczęli od Pani Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły. Koleżanki i koledzy, począwszy od oddziału Przedszkolnego, a skończywszy na klasie VI, chętnie przyłączyli się do tej akcji. Każdy z uśmiechem na twarzy czytał wylosowane miłe słowa i chętnie je odwzajemniał .Za miłe słowa można było otrzymać cukierka lub kwaśną pomarańczkę, którą należało zjeść z uśmiechem. Dobre Słowa znalazły się też na drzwiach klas i na korytarzu szkolnym. Mamy nadzieje, że ten  dzień wpisze się na stałe w nasz kalendarz i będzie organizowany każdego 1 dnia miesiąca.

Pamiętajmy:
"Dobre Słowa są cenniejsze od złota”

strzalka.jpggaleria

***


29 stycznia 2016r.

Dzień Dobrego Słowa


    1 lutego po raz pierwszy w naszej Szkole odbędzie się Dzień Dobrego Słowa.
    Nie ważne jaka tego dnia będzie pogoda,  my, w naszej Szkole, w sercach i na twarzy będziemy mieli słońce. W tym dniu Poczta Dobrych Słów,  roznosić będzie liściki, tylko z Dobrymi Słowami. Pamiętaj, aby mówiąc o sobie, o innych czy zwracając się do siebie nawzajem używać tylko Dobrych Słów !
    Za odwzajemnione Dobre Słowa można będzie otrzymać uśmiech, cukierka lub niespodziankę.
Dzień Dobrego Słowa przygotowany został przez uczniów z koła czytelniczego.
Zapraszamy do dzielenia się Dobrym Słowem.

 

26 stycznia 2016r.

Zawody Tenisa Stołowego

26 stycznia 2016.r odbyły się zawody w Tenisie stołowym chłopców i dziewcząt w Piasku.
Skład drużyny dziewczyn  :
-Roksana Sodzawiczny
-Julia Matusz
-Faustyna Stence
Drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce
Skład drużyny chłopców:
-Filip Pieniądz
-Maksymilian Furczyk
-Denis Gruner
Drużyna chłopców zajęła IV miejsce

strzalka.jpggaleria

***

18 stycznia 2014r.

Akcja: "Bezpieczne ferie 2016"

bezpieczne_ferie_2016.PNG***


14 stycznia 2016r.

Dzień Babci i Dziadka

We wtorkowy i czwartkowy wieczór ze szkolnej sceny popłyneły najserdeczniejsze życzenia dla kochanych Babć
i Dziadków. Seniorzy mieli możliwość podziwiać swoje wnuki podczas wspanialych występów przedszkolaków
i uczniów naszej szkoły. Emocjom, wzruszeń i oklasków nie było końca. Dziekujemy!

"Dziś Dzień Babci i Dzień Dziadka, 
okazja ta niezwykle rzadka! 
Ja całusy i życzenia 
chcę Wam złożyć w oku mgnienia! 
Żebyście zawsze byli szczęśliwi, 
pogodni i żartobliwi. 
Gorące życzenia i pozdrowienia 
składa wnuczek nie do zastąpienia."


strzalka.jpggaleria

***


24 grudnia 2015r.

Świąteczne życzenia

"Życzymy Państwu, abyście
w codziennej bieganinie nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście z radością i prostotą dziecka odkrywali w drugim człowieku obecność Wielkiego Księcia Pokoju. Aby spokój i pokój ogarnął serca Wasze i nastrój świąteczny zagościł w Was samych. By w Waszych oczach
i sercach ciągle płonął blask dobra i szczęścia."17 grudnia 2015r.

Koncert Świąteczny

W czwartkowy wieczór odbył się Koncert Świąteczny na motywach filmu animowanego „Czerwone trzewiczki. Opowieść o wielkim darze dawania”. Uczniowie starszych klas  przedstawili opowieść poruszającą serca, wierzymy, że jej treść jest ponadczasowa i – mimo upływającego czasu - nadal aktualna. Niechaj ta historia skłoni nas wszystkich, choć na krótką chwilę do refleksji nad nami samymi jako ludźmi, nad tym, co jest naprawdę istotne w życiu każdego człowieka. Opowieść o czerwonych trzewiczkach wprowadziła wszystkich  w świąteczny nastrój. Wspaniała gra uczniów klas V-VI, taniec klasy VI i śpiew klas I-III zachwycił wszystkich.


strzalka.jpggaleria

***

16 grudnia 2015r.

Kiermasz Świąteczny

Od 14 do 22 grudnia na Kiermaszu Świątecznym można zakupić upominki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dzieci samodzielnie, jak również z rodzicami wykonały przepiękne wieńce, świeczniki, kartki i inne ozdoby. Ostatnie sztuki można zakupić u pani Michaliny Kostki. Zyski z Kiermaszu zostaną przeznaczone na cele świetlicowe.

strzalka.jpggaleria

***

11 grudnia 2016r.

Gry i zabawy

Dnia 11 grudnia 2015 nasza szkoła wystartowała w zawodach powiatowych - "Gry i zabawy" w Suszcu. Mimo, że 3 zawodniczki z rocznika 2007 się rozchorowały pojechaliśmy i walczyliśmy dzielnie. Rocznik 2006 zdobył II miejsce, a w ogólnej klasyfikacji szkoła zdobyła  IV miejsce.

strzalka.jpggaleria

***

10 grudnia 2015r.

Występ dla mieszkańcow
Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pod opieką Danuty Żelazo i Aleksandry Schymury zaprezentowali przedstawienie mikołajkowe podopiecznym sióstr boromeuszek. Wspólne kolędowanie czwartoklasistów z potrzebującymi wywołało na ich ustach nie jeden uśmiech. Na koniec uczniowie wręczyli mieszkańcom domu czekolady oraz przepiękne świąteczne kartki.


***


7 grudnia 2015r.

Spotkanie opłatkowe Seniorów w Bażantarni

Uczniowie naszej szkoły odpowiadając na zaproszenie Pani Sołtys Gabrieli Januszewskiej uświetnili spotkanie seniorów z Poręby, które odbyło się w "Bażantarni". Dzieci zaprezentowały przedstawienie mikołajkowe oraz wiersze, opowiadania i tańce śląskie.

strzalka.jpggaleria

***


7 grudnia 2015r.

Zbiórka żołędzi

Nasza szkoła uczestniczyła w Konkursie Żołędziowym organizowanym przez pszczyńską zagrodę żubrów. Miło nam poinformować, iż Porębskie dzieci zebrały 762 kilogramów pokarmu, zdobywając II miejsce w konkursie. Oprócz nagrody finansowej, każdy uczeń wygrał darmowe wejście do pszczyńskiej zagrody żubrów. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie zagrody - link.

Pani Elżbieta Ptak, która koordynowała szkolną zbiórką żołędzi, nagrodziła najlepszych zbieraczy:

I miejsce zdobył Konrad Gruszka z klasy II
II miejsce zdobył Mateusz Golus z klasy III
III miejsce zdobył Filip Pieniądz z klasy IV

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję
serdecznie dziękujemy!

strzalka.jpggaleria

***


7 grudnia 2015r.

Spotkanie ze świętym Mikołajem

Siódmego grudnia, naszych uczniów odwiedził Święty Mikołaj. Czwartoklasiści wraz z Panią Danutą Żelazo przygotowali wspaniałe przedstawienie wprowadzające  nas w okres świąteczny. Każda klasa, aby otrzymać prezent musiała zaprezentować się przed niezwykłym gościem. Obdarowani z uśmiechami na twarzach pożegnaliśmy Świętego Mikołaja.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!


strzalka.jpggaleria

***

3 grudnia 2015r.

Szlachetna Paczka

         Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w organizacji SZLACHETNEJ PACZKI dla Pani Jadwigi oraz Pana Karola wychowujących czwórkę dzieci Pawła, Zosię, Maksa, Tomka(Maks- alergia wziewna z napadami astmy oskrzelowej               i Tomek - alergia pokarmowa). Wszelkie informacje znajdują się na szkolnej stronie internetowej oraz przy wejściu do szkoły. Informacji udziela również Michalina Kostka.

Najbardziej potrzebne rzeczy to:

produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach

specjalne produkty żywieniowe: ciastka dla alergików; mleko NAN junior, płatki śniadaniowe bez czekolady; mleko UHT; płatki owsiane, kasza manna,

potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, proszek do prania - normalny i JELP         (dla chłopców); płyny czyszczące dla alergików; żel myjący - normalny  i hipoalergiczny,

·         plecak, bloki, kredki, pióro - 5 szt.,

·         ręczniki, poduszka, kołdra ( 2 szt.), pościel (nie sztuczna 170x220) ,koc ( 2 szt.),               duże talerze, garnki,

·         odzież dla dzieci i rodziców ( chł. 16 lat,  dz. 13 lat, chł. 10 lat , chł. 4 lat.),

·              bojler elektryczny.

           Bardzo prosimy o włączenie się do akcji.

            Wszelkie rzeczy przynosimy do 10 grudnia 2015r.


strzalka.jpgpodsumowanie plik w pdf

***

1 grudnia 2015r.

Żywa lekcja historii

Podczas Lekcji Żywej Historii pt. „Szlachta i Husaria”, uczniowie przenieśli się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Poznali elementy stroju szlacheckiego, ówczesne obyczaje i narzędzia walki. Młodzież również wgłębiła się w klimat XVII wieku, słuchając o konfliktach Rzeczypospolitej z Kozakami, Szwedami i Moskalami. Podczas zajęć byliśmy również świadkami pokazu strzeleckiego, który wywołał wiele emocji. Na koniec lekcji odbył się test sprawdzający. Uczniowie którzy dobrze odpowiedzieli otrzymali bitą monetę w nagrodę. Uczniowie wspaniale się bawili, ucząc się jednocześnie. Tak pokazana historia jest bardzo interesująca i na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.

strzalka.jpggaleria

***

27 listopada 2015.

Turniej Gier i Zabaw

27 listopada nasza szkoła wzięła udział w Turnieju Gier i Zabaw - Memoriał Franciszka Witkowskiego. W turnieju uczestniczyło 11 szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: rocznik 2006 oraz 2007 i młodsi.  Rywalizacja była bardzo zawzięta, każdy z zawodników dał z siebie wszystko. Dzieci przestrzegały zasad fair-play. Uczniowie z rocznika 2007 i młodsi zdobyli I miejsce. W ogólnej klasyfikacji szkoła zdobyło II miejsce, otrzymała piękny puchar i zakwalifikowała się do kolejnego etapu - na szczebel powiatowy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

***

27 listopada 2015r.

Odwiedziny Biskupa

Naszą szkołę odwiedził biskup Marek Szkudło, który spotkał się z pracownikami szkoły. W miłej i ciepłej atmosferze rozmawialiśmy o sukcesach dzieci oraz problemach z jakimi boryka się dzisiejsze szkolnictwo. Ksiądz Biskup przywitał się także z dziećmi i każdemu z nich powiedział kilka dobrych słów.

strzalka.jpggaleria

***

26 listopada 2015r.

Turniej Recytatorski

Czworo uczniów naszej szkoły: Karolina Wróbel, Michał Wojtkowiak, Karolina Pławecka i Julia Matusz wzięło udział w XXIV Regionalnego Turnieju Recytatorskim oraz VII Konkursu Poezji Śpiewanej pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Jury w składzie: Ewa Polak – Walesiak – Przewodnicząca Jury, Alojzy Lysko, Krystyna Pryszczyk, Janusz Majewski po przesłuchaniu i ocenieniu w dniu 26 listopada 2015 r. 60 uczestników z Bojszów, Pszczyny, Tychów, Oświęcimia, Lędzin, Poręby, Bierunia, Miedźnej, Woli, Góry, Gilowic i Frydku postanowiło nagrodzić również naszych uczniów w konkursie gwarowym:

Karolina Pławecka I miejsce
Julia Matusz III miejsce


Jury dziękuje za tak liczny udział w Turnieju Recytatorskim. "Cieszymy się z wciąż wzrastającego poziomu wykonawczego, świadomości artykulacyjnej, emisyjnej oraz z rozszerzania środków wyrazu artystycznego."

Dziękujemy wszystkim uczestnikom
i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

strzalka.jpggaleria

***

25 listopada 2015r.

Dyskoteka Andrzejkowa

Szkolną tradycją jest salon wróżb, który można odwiedzić podczas szkolnej dyskoteki Andrzejkowej. Uczniowie RSU przybrali postacie czarodziejów i z wielką starannością przepowiadali nam przyszłość.

strzalka.jpggaleria

***

25 listopada 2015r.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Pluszowy Miś towarzyszy dzieciom przez długie lata, rozśmiesza, pociesza, pomaga zasypiać.

Dnia 25 listopada 2015r. Biblioteka  po raz kolejny obchodziła święto Pluszowych Misiów.

Uczniowie uczęszczający na spotkania „Kółka czytelniczego” oraz uczniowie klasy I już 24 listopada wzięli udział w „Misiowej imprezie”. Na początku spotkania z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się o historii Pluszowego Misia sięgającej 1902 roku. Zobaczyły też najsłynniejsze Misie będące bohaterami książek i filmów dla dzieci. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa polegająca na rysowaniu Misia z zamkniętymi oczami. Na zakończenie spotkania dzieci narysowały swojego ulubionego Misia, a z powstałych prac wykonany został album.

Dnia 25 listopada w Bibliotece czekała na swoich czytelników wystawa pluszaków oraz książek o Misiach. Uczniowie klas starszych z historią Pluszowego Misia mogli zapoznać się czytając i oglądając : Wiadomości biblioteczne na gazetce na korytarzu szkolnym. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie chętnie i licznie odwiedzali bibliotekę. Dzieci z  klas I-III czytali książki o misiach, zaś uczniowie klas IV-VI przychodzili, aby powspominać.

Świętowanie  Dnia Misia miało na celu popularyzację biblioteki w środowisku szkolnym, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz integrację społeczności uczniowskiej.


***

20 listopada 2015r.

Wyjazd do Teatru

W piątek uczniowie klas IV -VI byli w Teatrze Małym w Tychach na spektaklu: "Tajemniczy Ogród". Dzieci mialy okazję uwrazliwić się na odbiór sztuki teatralnej. Przedstawianie było przepiękne. Uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

***

19 listopada 2015r.

Konkurs gwarowy "Pogodejmy po naszymu"


W czwartek już po raz XVIII w Goczałkowicach –Zdroju odbył się konkurs  „Pogodejmy po naszymu”. "Na sali GOK-u mali uczestnicy z niemalże wszystkich szkół powiatu pszczyńskiego zaprezentowali różnorodne teksty śląskie. (...) Niespodzianką był przyjazd Marka Szołtyska – dziennikarza, pisarza, a przede wszystkim piewcy kultury Górnego Śląska, który w trakcie spotkania zaprezentował najmłodszym dawne gry i zabawy oraz podzielił się refleksjami na temat różnorodności i znaczenia gwary w poszczególnych regionach śląska."
Naszą szkołę w konkursie reprezentował:
Wojciech Szuster zdobywając wyróżnienie II stopnia Krystian Masny zdobywając wyróżnienie III stopnia. Serdecznie gratulujemy!

pogodejmy_po_naszemu_2015.jpg

strzalka.jpgklik

***

17 listopada 2015r.

Święto Dziękczynienia

Uczniowie na zajęciach z języka angielskiego rozmawiali o nadchodzącym Świecie Dziękczynienia obchodzonym w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie poznali historie oraz ciekawostki na jego temat. Zwieńczeniem lekcji było odrysowanie i wycięcie z kolorowego papieru swojej dłoni oraz napisanie na niej za co jesteśmy wdzięczni. Efektem końcowym będzie szkolna gazetka ścienna z języka angielskiego, na której każdy: uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły, będzie mógł odnaleźć swoją dłoń.

Zapraszamy do oglądania gazetki.

strzalka.jpggaleria

***

10 listopada 2015r.

Święto Odzyskania Niepodległości

"Dzisiaj wielka jest rocznica - 
Jedenasty Listopada! 
Tym, co zmarli za Ojczyznę, 
hołd wdzięczności Polska składa."

    Dzisiejszy dzień był dniem niesamowicie wyjątkowym. Otóż dziś świętowaliśmy  97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
    Po 123 latach, które nie szczędziły przelania krwi niewinnych ludzi nieustannej walki o przetrwanie powróciliśmy na mapę Europy po jakże ciężkich doświadczeniach, których rany w dalszym ciągu się goją.
    Uczniowie klasy II i V wraz z wychowawczyniami przygotowali wspaniałą akademię pod hasłem: "Kiedy myslę Ojczyzna..." Piękne wiersze, pieśni patryjotyczne i występ teatralny zachwyciły wszystkich.


strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgfilmy

***

9 listopada 2015r.

Konkurs plastyczny " Mój przyjaciel żubr"

Miło nam poinformować, iż Hanna Czauderna w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz przez PGL LP nadleśnictwo Kobiór  zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.


strzalka.jpggaleria

***

5 listopada 2015r.

Dzień Postaci z Bajek

Tak jak zapowiadaliśmy 5 XI 2015r.- w czwartek nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Na korytarzu szkolnym spotkać było można między innymi : Księżniczki, Wróżki, Królową Śniegu, Śpiącą Królewnę, Krasnoludki, Rycerzy. Postacie bajkowe zachęcały do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości bajek - było odgadywanie tytułów bajek oraz rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie rekwizytów. Oczywiście nie zabrakło słodkich upominków oraz odznak „Super znawcy Bajek” .Do zabawy włączyli się: Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły no i oczywiście uczniowie począwszy od Oddziału Przedszkolnego , aż do klasy VI.
Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i mamy nadzieję, że pozostanie w naszej pamięci.

strzalka.jpggaleria

***

4 listopada 2015r.

Biblioteczne wiadomości

    Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
    Dnia 5 XI 2015r.(czwartek) szkoła zamieni się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można będzie spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków…….
    Aby uczcić ten dzień już 3 XI (wtorek) zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie należący do Kółka czytelniczego.
Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były także muzyczne zgadywanki bajkowe.  Wszyscy dobrze się bawili.
    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.
 „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”
Zapraszamy wszystkich do zabawy. Kółko czytelnicze -”Książkowe motyle”.

 


29 października 2015r.

Pasowanie na ucznia

W czwartek każdy pierwszoklasista miał wielkie święto, gdyż to właśnie w tym dniu został przyjęty w poczet wszystkich uczniów. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały wspaniałą akademię. Pani Burmistrz, Rodzice, grono pedagogiczne oraz starsi koledzy mieli przyjemność podziwiać umiejętności i wiedzę pierwszoklasistów. Uczniowie wspaniale zaśpiewali, zatańczyli oraz pięknie mówili w języku angielskim. Po części artystycznej, nastąpiło ślubowanie. Podczas uroczystości nie zabrakło również niespodzianki - drobnych upominków ze strony pani Burmistrz, pani Dyrektor, nauczycieli i starszych kolegów.


strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgfilmy

***

27 października 2015r.

Wyprawa klasy II do lasu

Uczniowie klasy II wraz ze swoja wychowawczynią Aleksandrą Schymurą wybrali się do lasu, by zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Po trzy godzinnym spacerze pełni wrażeń wrócili do szkoły. Lekcja przyrody w terenie jest najlepszą nauką!

strzalka.jpggaleria

***

27 października 2015r.

Świeto Bibliotek Szkolnych

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych,  w związku z tym nasza szkolna biblioteka
kolejny już raz włączyła się do obchodów, przygotowując i realizując  ustalony wcześniej plan obchodów.
 
Tegoroczne hasło brzmi: ”Biblioteki  rządzą”.

Już od 23 października do biblioteki
zaczęły napływać  Laurki z życzeniami,
które znalazły swoje miejsce na gazetce.

W dniu 27 października nastąpiła kulminacja święta

Imieniny biblioteki
Od samego rana biblioteka zaprasza
tych , którzy bardzo lubią czytać
oraz tych ,którzy jeszcze nie polubili czytania
do wspólnej zabawy.

Biblioteka szkolna zaplanowała konkursy
podczas przerw międzylekcyjnych jak i po lekcjach.
Czeka na was także „małe co nieco”

biblioteka_2015.png


strzalka.jpggaleria

***

26 października 2015r.


Konkurs plastyczny " Mój przyjaciel żubr"

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz przez PGL LP nadleśnictwo Kobiór zorganizowali konkurs plastyczny  "Mój przyjaciel żubr - 150 lat pszczyńskiego żubra." Celem konkursu było miedzy innymi poznanie historii żubrów pszczyńskich, zwrócenie uwagi, docenienie bogactwa naszej pszczyńskiej przyrody oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki żubra. Uczniowie klasy II wykonali przepiękne prace. Drugoklasistom gratulujemy talentu artystycznego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.


strzalka.jpggaleria

***

24 października 2015r.

Wycieczka na Szyndzielnię

Szkolna wycieczka na Szyndzielnię okazała się strzałem w dziesiątkę. Już z samego rana pogoda zrobiła nam miłą niespodziankę. Na Szyndzielnię dotarliśmy kolejką linową. Dziesięciominutowa podróż gondolami oraz wejście na wieżę widokową wywołały wiele emocji. Widoki były przepiękne. Mieliśmy okazję zobaczyć szczyt Babiej Góry, a nad horyzontem rozpościerały się Tatry. Jesienny, kolorowy pejzaż rozpościerał się wokół nas. Spacerując dotarliśmy na szczyt Szyndzielni, a w kamieniołomie przy schronisku zrobiliśmy ognisko i zjedliśmy przepyszne kiełbaski. U podnóża Szyndzielni uczniowie skorzystali z toru saneczkowego na który czekali z niecierpliwością.
Wszyscy szczęśliwie wrócili do domów.


strzalka.jpggaleria

***

22 października

Spotkanie z policjantami

Nasi przedszkolacy oraz pierwszoklasiści spotkali się dziś z policjantami. Rozmowy, dyskusje dotyczyły bezpieczeństwa w różnych sytuacjach na drodze oraz w kontaktach z obcymi. Dzieci dowiedziały się również jak postępować, gdy zaatakuje nas pies. Wiele emocji wzbudziła wśród uczniów prezentacja munduru, radiowozu oraz atrybutów policjanta.


strzalka.jpggaleria

***

20 października 2015r.

Owocowe szaszłyki

Dzisiaj klasa 2 korzystając z jesiennych zbiorów naszych sadów postanowiła zrobić owocowe szaszłyki. Uczniowie
z zapałem przystąpili do pracy. Jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie zostały pokrojone, a następnie przygotowano
z nich kolorowe witaminowe patyczki szaszłykowe. Pod koniec zajęć nastąpiła degustacja owoców. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele radości i uświadomiło im, jak ważne jest codzienne spożywanie owoców.

strzalka.jpggaleria

***

15 października 2015r.

Budżet obywatelski

"Drodzy Porębianie, zmobilizujmy siły i zagłosujmy na "Wykonanie projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie o salę gimnastyczną z zapleczem". Zagłosuj od 12 do 25 października w formie elektronicznej lub papierowej. Każdy mieszkaniec Gminy Pszczyna, który ukończył 15 lat, może oddać po jednym glosie na projekt lokalny i ogólnogminny. Karty do głosowanie w formie papierowej będą dostępne w sekretariacie SP11 w Porębie, w godzinach pracy szkoły. Prosimy o aktywny udział w glosowaniu nad projektem naszego sołectwa. szczegóły na www.eporeba.pl".

budzet_obywatelski_2016.png

strzalka.jpgklik


15 października 2015r.

II etap konkurs Photo WMTDay 2015

Miło nam poinformować, że zdjęcie Klaudii Mikulec z jej "Sową", które reprezentuje naszą szkołę, zostało zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu "Photo WMTDay 2015". Teraz odbywa się głosowanie na Facebooku, które trwa do 28.10.2015. Zachęcamy wszystkich do kliknięcia "Lubię to".

Link do zdjęcia Klaudii:


strzalka.jpgklik

***

14 października 2015r.

Świeto Edukacj Narodowej

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przybliżyła nam szkołę sprzed lat, ukazała współczesność, a także skłoniła do refleksji  nad przyszłością. Od wielu lat nie zmienia się fakt, że 14 października jest szczególnym dniem dla wszystkich pracowników oświaty. Tym razem klasa III i VI w imieniu wszystkich uczniów złożyła płynące  z głębi serca życzenia:
  • wielu sukcesów zawodowych,
  • samych wspaniałych uczniów,
  • mądrych reform oświaty, wprowadzanych
    z rozmysłem i bez pośpiechu,
  • pogody ducha,
  • umiejętności akceptowania rzeczy, których nie można zmienić,
  • odwagi, by wspinać się na szczyty pozornie nie do pokonania,
  • siły, by wytrwać w postanowieniach rozsądku,
  • mądrości, by odróżnić prawdę od fałszu.
Dziękujemy! Bo to Wy pomagacie nam spełniać marzenia!


strzalka.jpggaleria

***

2 października 2015r.

Pierwsze sukcesy sportowe

Zakończyła się jesienna tura "Czwartków lekkoatletycznych". Nasi uczniowie odnieśli pierwsze sukcesy.

10.09.2015r.:
Kacper Pudełko, kl. 6 - I miejsce - bieg na 300m
Kai Hoare, kl. 4 - II miejsce - bieg na 1000m
Filip Pieniądz, kl. 4 - II miejsce - bieg na 60m
Julia Scheibel, kl. 4 - III miejsce - skok w dal
Julia Scheibel, kl. 4 - III miejsce - bieg na 60m
Joshua Hoare, kl. 6 - III miejsce - bieg na 300m
Samuel Wojtala, kl. 4 - III miejsce - skok w dal

17.09.2015r.:
Filip Pieniądz, kl. 4 - I miejsce - bieg na 60m
Oliwia Krzempek, kl. 4 - II miejsce - bieg na 600m
Kai Hoare, kl. 4- II miejsce - bieg na 1000m
Kacper Pudełko, kl. 6 - II miejsce - bieg na 600m
Filip Pieniądz, kl. 4 - III miejsce - skok w dal
Noemi Orlińska, kl. 4 - III miejsce - bieg na 600m
Kamil Godziek, kl. 4 - III miejsce - bieg na 1000m

24.09.2015r.:
Filip Pieniądz, kl. 4 - II miejsce - bieg na 60m
Karolina Wróbel, kl. 6 - III miejsce -  bieg na 600m
kai Hoare, kl. 4 - III miejsce - bieg na 1000m


***

1 października 2015r.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

30 września w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Rady Samorzadu Uczniowskiego. 1 października podczas apelu ogłoszono wyniki. Do Rady kandydowało 9 uczniów. Wybrano 7 z nich, by reprezentowali uczniów SP11 w Porębie. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała trzyosobowa komisja wyborcza. Do głosowania uprawnieni byli uczniowie klas II- VI oraz pracownicy szkoły. Podczas głosowania oddano 75 głosów ważnych. Opiekunem RSU została Pani Lucyna Goraus. Przewodniczącą szkoły została Faustyna Stencel, pozostałe osoby wchodzące w skład Rady Samorzadu Uczniowskiego:
Klaudia Mikulec, Michał Ryguła, Daria Król, Julia Matusz, Joshua Hoare i  Roksana Sodzawiczny.

Wszystkim kandydatom oraz nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy i sukcesów w następnych wyborach.

strzalka.jpggaleria

***


30 września 2015r.

Dyskoteka klas I -III

Młodsi uczniowie klas I-III  postanowili wspólnie świętować Dzień Chłopca na szkolnej dyskotece. Podczas zabawy wybrano Mister’a każdej klasy. Tradycyjne zabawy w "krzesełka" i "słonia" oraz tańce i konkursy były bardzo  ekscytujące i dały dzieciom wiele radości. Wszyscy bawili się wspaniale!

strzalka.jpggaleria

***

29 września 2015r.

Dyskoteka klas IV-VI z okazji Dnia Chłopca

Uczniowie naszej szkoły, we wtorkowe popołudnie uczestniczyli w dyskotece dla klas IV-VI. Szkolna impreza, to dla dzieci wielkie wydarzenie. Uczniowie w niecodziennych fryzurach i kreacjach już o 16.00 stawili się na zabawie.  Dzieci bawiły się wspaniale, tańcom i konkursom nie było końca.

strzalka.jpggaleria25 września 2015r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września uczniowie naszej szkoły mieli bardzo ekscytujący dzień. Już od samego rana trzy komisje egzaminacyjne składające się z uczniów sprawdzały "tabliczkową wiedzę" swoich kolegów, a także  osób dorosłych. Patrole egzaminacyjne wyruszyły na ulice Poręby, aby przepytać przypadkowych przechodniów. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 trudnych pytań z tabliczki mnożenia otrzymał certyfikat oraz tytuł MT EXPERT. Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa i nauka.
Podsumowaniem akcji był apel podczas, którego rozdano nagrody.
Wyniki:

Konkurs na własnoręcznie przygotowane sówki - logo WMTDay:
1 miejsce: Oliwia Grajcarek i Klaudia Mikulec
2 miejsce: Karolina Pławecka i Martyna Pławecka
3 miejsce: Kamil Stęchły i Kinga Sosna

Konkursy o tytuł Klasowego Mistrza tabliczki Mnożenia:
klasa II: Miłosz Filipek
klasa III: Hanna Pastewska
klasa IV: Jakub Zielnik
klasa V: Roksana Sodzawiczny
klasa VI: Kacper Pudełko

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została
Roksana Sodzawiczny


Gratulujemy zwycięzcom!

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję
Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
serdecznie dziękujemy.

strzalka.jpggaleria


***


21 września 2015r.

Sprzątanie Świata

"Wyprawa - poprawa" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata-Polska. Już po raz 22 w trzeci weekend września w całej Polsce organizowane były spotkania, by zrobić coś dobrego dla Ziemi. Uczniowie naszej szkoły włączając się w akcję wyruszyli 21 września na ulice Poręby i sprzątali pobocza.
W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracano uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Przypominano, że poza obowiązkami mamy również prawa.

WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCE I DZIAŁAJ!

strzalka.jpggaleria

***


20 września 2015r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia. Regulamin oraz więcej informacji znajduje się na stronie organizatorów: http://www.wmtday.org/pl/o-akcji

logo_pl.jpg


***


17 września 2015r.

Zebranie z Rodzicami

Dnia 22.09.2015r. (wtorek) o godzinie 17.00
odbędzie się zebranie z Rodzicami.
Serdecznie zapraszamy!


17 września 2015r.

Pokaz naukowy

Przedstawiciel Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS z Bielska-Białej przedstawił pokaz dla dzieci pt. " Nie taki mokry lód i zabawy kolorami." Dzieci miały okazję zbadać substancję o nazwie suchy lód i zmierzyć się z temperaturą prawie minus 80 stopni. Uczniowie dowiedzieli się czym są stany skupienia oraz poznały znaczenie nowego słowa sublimacja. Doświadczenie z wykorzystaniem wywaru z czerwonej kapusty wywołało wiele emocji. Płyn w "czarodziejski" sposób zmienił barwę. Dzieci były zainteresowane i bardzo aktywne, reagowały żywiołowo oraz biły brawa. 
Dziękujemy pani Judycie Kaczmarek za wspaniałą prezentację.
strzalka.jpggaleria

***


1 września 2015r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    Dnia 1 wrześnie Pani Dyrektor Lilianna Mańka uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2015/2016.
    Klasa V wraz z wychowawczynią przygotowała przedstawienie upamiętniające rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pieśni patriotyczne oraz deklamacja wierszy uświetniły występ. Podczas uroczystości nie zabrakło również wspomnień z wakacji oraz powitania całej społeczności szkolnej.
    W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów. Nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości, a Wam, koledzy i koleżanki, zapału w zdobywaniu wiedzy.


strzalka.jpggaleria

***

28 sierpnia 2015r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
odbędzie się we wtorek 
1 września 2015r. o godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.


17 lipca 2015r.

Informacja

Dyrektor SP11 w Porębie przypomina, że na rok szkolny 2015/2016 podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe do klasy 1, 2, 4 zostaną zakupione przez szkołę z dotacji państwowej i wypożyczone uczniom w miesiącu wrześniu.
Wykaz podręczników dla pozostałych klas znajduje się
w zakładce /INFORMATOR/.
Rok szkolny 2013/2014
13 lipca 2015r.

Półkolonie

W czasie wakacji w naszej szkole odbyły się półkolonie. Wzięło w nich udział 22 uczniów.  Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewa Tylec i Aleksandra Schymura. Opiekę medyczną w pierwszym tygodniu zapewniła nam Maria Niemiec, w drugim tygodniu swoją pomocą służyła stażystka Magdalena Górka.
W czasie półkolonii zaplanowano różne atrakcje. Dzieci odwiedziły basen „ Clara” i kryty basen w Goczałkowicach, spacerowały po Parku Pszczyńskim, plażowały oraz pływały na rowerkach wodnych po akwenie wodnym w Łące. Wybrały się na wycieczki w góry na „Równice”, „Dębowiec”, gdzie zjeżdżały po torze saneczkowym i wspinały się w parku linowym. Dwa razy były w kinie na filmach: „Minionki” oraz
„W głowie się nie mieści”.
Zwiedziły fabrykę „ Danone” w Bieruniu.
Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań i zabaw. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dostępnej na naszej szkolnej stronie.

 strzalka.jpggaleria26 czerwca 2015r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca jest dniem bardzo wyczekiwanym przez wszystkich uczniów, gdyż w tym dniu pożegnaliśmy rok szkolny 2014/2015. Uczniowie podczas apelu otrzymali świadectwa i nagrody. Pani dyrektor Lilianna Mańka wręczyła rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania, a uczniom stypendia naukowe. Statuetkę "Przyjaciela Szkoły" otrzymali Państwo Grażyna i Zbigniew Łebeccy, którzy już od wielu lat służą naszej placówce pomocą i wsparciem. Klasa VI pożegnała się z wychowawczynią, nauczycielami i pracownikami szkoły. Przygotowana przez nich część artystyczna wzruszyła i zarazem rozbawiła wszystkich. Następnie klasa V pożegnała starszych kolegów. Po części oficjalnej uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się przy wspólnym stole.

Szóstoklasiści, życzymy Wam powodzenia!


strzalka.jpggaleria - klasy 0-5

strzalka.jpggaleria - klasa 6


***


25 czerwca 2015r.

Komers klasy VI

W czwartkowy wieczór klasa VI miała ostatnią pożegnalną zabawę. O godzinie 16.00 Pani Dyrektor Lilianna Mańka uroczyście rozpoczęła komers. Na dyskotekę szóstoklasiści zaprosili klasę piątą. Wszyscy się świetnie bawili tańcząc i uczestnicząc w różnych zabawach. Rodzice przygotowali przepyszny poczęstunek, za który bardzo dziękujemy.


strzalka.jpggaleria


***

25 czerwca 2015r.

Ogłoszenie wyników konkursów

Poranek w naszej szkole był pełen emocji, gdyż dziś
nastapiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursów.
Rezultaty uczniów były zaskakujące:

Miedzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

Wyróżnienie otrzymał Kai Hoare z klasy III

Ogólnopolski Konkurs Ekotest

Wyróżnienia:
Martyna Niedźwiedź
Magdalena Walczewska
Kacper Pudełko

Szkolny turniej tenisa stołowego

Kategoria kobiet:
I miejsce: Magdalena Walczewska
II miejsce Martyna Niedźwiedź
III miejsce: Aleksandra Michna

Kategoria mężczyzn:
I miejsce: Denis Gruner
II miejsce: Jan Berdysz
III miejsce: Daniel Goraus


Szkolny Konkurs Matematyczny "Euklides"

I miejsce: Magdalena Walczewska
II miejsce: Kamil Kukla
 III miejsce: Marcin Smolorz
IV miejsce: Karolina Stalmach i Daria Król


Szkolny Konkurs Dnia Bezpiecznego Internetu

Kategoria klas I-III "Owce w sieci"
I miejsce: Patrycja Wróbel
II miejsce: Kinga Sosna
III miejsce: Krystian Masy
Wyróżnienie: Kamil Stęchły

Kategoria klas IV -VI "Wady i zalety Internetu"
I miejsce: Oliwia Grajcarek
II miejsce: Klaudia Mikulec
III miejsce: Magdalena Walczewska
                Kacper Pudełko
Wyróżniennie: Karolina Pławecka,
                      Martyna Pławecka,
                     Julia Matusz

Szkolny Konkurs z Jezyka Angielskiego

I miejsce: Joshua Hoare
II miejsce: Martyna Niedźwiedź
III miejsce: Magdalena Walczewska

Konkurs Samorzadu Uczniowskeigo

Makulatura:
Wojciech Szuster
Karolina Stalmach
Julia Scheibel

Nakrętki:
Jan Berdysz
Oliwia Krzempek
Aleksandra Michna


Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


***

24 czerwca 2015r.

Wycieczka do ZOO

Dziś przedszkolaki oraz klasa I wraz z p. Ewą Tylec i p. Aleksandrą Schymurą udali się do chorzowskiego ZOO. Dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie z egzotycznymi zwierzętami, takimi jak słonie, tygrysy, hipopotamy... Podczas zwiedzania ogrodu zoologicznego uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób karmi się zwierzęta oraz dowiedzieć się o ich trybie życia. Wszystkie dzieci szczęśliwie wróciły do domów.

strzalka.jpggaleria


***


22 czerwca 2015r.

Lekcja przyrody "Motyle i chrząszcze"

Tradycją szkoły stała się coroczna lekcja przyrody na żywo. W tym roku Pan Pająk przyjechał do nas z przepięknymi owadami jakimi są motyle i chrząszcze. Wszyscy uczniowie słuchali jak zaczarowani o życiu tych niezwykłych zwierząt. Dziękujemy za wspaniałą lekcję. Z niecierpliwością będziemy czekać na następne.


strzalka.jpggaleria


***

17 czerwca 2015r.

Wycieczka klasy IV do Cieszyna

Klasa IV w tym roku postanowiła odwiedzić Cieszyn, miasto o którym jest bardzo wiele legend i podań. W Cieszynie znajduje się mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc, które czwartoklasiści z wielkim zainteresowaniem zwiedzili. Wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów w Muzeum Drukarstwa. Następnie zobaczyliśmy Rynek, Studnię Trzech Braci, Rotundę, Wieże Piastowską... Po trudach owocnego zwiedzania udaliśmy się do  Stadniny Koni w Ochabach, gdzie każdy mógł spróbować jazdy konnej oraz zjeść pieczoną kiełbaskę.
Wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

strzalka.jpggaleria


***

16 czerwca 2015r.

Międzyszkolny Konkurs "Omnibus "
dla klas I-III

Dnia 16 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego  Konkursu „ Omnibus” dla klas I – III. Konkurs został przygotowany przez p. Aleksandrę Schymurę, a   patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z 13 szkól naszego regionu.

W tym roku tytuły „Omnibusów 2015” w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

Kategoria klas I

1. Maksymilian Paw ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jankowicach

2 .Zuzanna Tomanek z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego
w Studzienicach

3. Malwina Warkocz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie

 

Kategoria klas II

1. Zofia Kozińska ze Szkoły Podstawowej nr12 w Studzionce

2. Artur Molak z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Studzienicach

3. Dorota Miklewska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie

 

Kategoria klas III

1. Martyna Kijok z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piasku

2. Aleksandra Koczy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie

3. Tomasz Machalica ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jankowicach

 
Gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

strzalka.jpggaleria


***

15 czerwca 2015r.

Pszczyński Festiwal Nauki

15 czerwca uczniowie koła matematyczno - fizycznego reprezentowali naszą szkołę podczas Pszczyńskiego Festiwalu Nauki, który był podsumowaniem projektu "Rozwijamy swoje możliwości". Projekt ten był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

strzalka.jpggaleria***

13 czerwca 2015r.

Piknik Rodzinny

W sobotnie popołudnie całe rodziny odwiedziły naszą szkołę, by wspólnie spędzić czas na pikniku rodzinnym. Podczas tego wspaniałego dnia mogliśmy podziwiać występ koła teatralnego i koła regionalnego oraz przepiękne układy taneczne wszystkich klas. Swe talenty zaprezentowali równiez soliści oraz instrumentaliści. Z okazji minionego już Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca uczniowie recytowali wiersze, a przedszkolaki zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Podczas pikniku nie zabrakło również pysznych ciast i kiełbasek upieczonych przez rodziców. Ojcowie i mamusie wraz ze swoimi pociechami brali udział w zawodach sportowych. Zabawa z rodzicami to najlepsza nagroda dla dziecka! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas i serce w organizację pikniku.


strzalka.jpggaleria


***12 czerwca 2015r.

Dzień Amerykański

Tradycją naszej szkoły jest organizacja dnia, w którym poznajemy kulturę obcych krajów. W tym roku obchodziliśmy Dzień Amerykański. Po uroczystym odsłuchaniu hymnu Stanów Zjednoczonych Pani Dyrektor oficjalnie rozpoczęła Dzień Amerykański.
Dzieci klas 0-III wykonały prace plastyczne oraz  zobaczyły film na temat Ameryki, natomiast starsio uczniowie mogli się sprawdzić z wiedzy na temat Ameryki Północnej. Podczas konkursów nie zabrakło również zagadek muzycznych, w których dzieci były znakomite.
W drugiej części klasy prezentowały swoje układy taneczne do podkładów muzyki amerykańskiej, przygotowane pod czujnym okiem pani Aleksandry Schymury i pani Małgorzaty Zalewskiej.
Występy były wspaniałe, a oklaskom nie było końca.
Dzień Amerykański zakończył się przepięknym śpiewem uczniów do podkładu "We are the World".


strzalka.jpggaleria


***


11 czerwca 2015r.

Uwaga

Dnia 13.06.2015r. w naszej szkole odbędzie się Piknik Rodzinny
w godzinach 15.00 - 18.30

W programie zaplanowano występy dzieci, konkursy, rozgrywki sportowe... Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkich obowiązuje strój sportowy :)

Serdecznie zapraszamy całe rodziny.
***11 czerwca 2015r.

Spartakiada

W czwartek na pszczyńskim stadionie odbyła się po raz kolejny Spartakiada dla Gimnazjalistów i uczniów Szkół Podstawowych
z Gminy Pszczyna. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem wyruszyli na sportowe rozgrywki. Emocji było co nie miara.

Kacper Pudełko zajął III miejsce
w biegu na 300m w kategorii klas 5.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


strzalka.jpggaleria


***10 czerwca 2015r.

Wycieczka klasy III do Krakowa

W dniach 8-9 czerwca uczniowie klasy trzeciej zwiedzali Kraków. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły między innymi Sukiennice, Wawel, Wieżę Mariacką. Trzecioklasiści mieli okazję uczestniczyć w produkcji słodkości w "Fabryce cukierków". Uczniowie byli zachwyceni "Ogrodem  doświadczeń" oraz wystawą kół. Wycieczka była bardzo edukacyjna, każdy mógł się dowiedzieć i sam doświadczyć czegoś nowego.


strzalka.jpggaleria***8 czerwca 2015r.

Stażystki z Gruzji i Chin

Od dziś aż do 13 czerwca w naszej szkole będziemy gościć stażystki z Gruzji i Chin. Jest to niezwykła okazja dla wszystkich uczniów, by w  praktyce poćwiczyć język angielski, bliżej poznać kulturę i zwyczaje chińskie oraz gruzińskie.

strzalka.jpggaleria***


5 czerwca 2015r.

Wycieczka koła matematyczno - fizycznego

W piątek uczniowie koła matematyczno - fizycznego w ramach projektu " Rozwijamy swoje możliwości" już o 4.35 wyjechali do Warszawy w celach naukowych. Nasze ranne ptaszki z wielkim zapałem postanowiły zwiedzić Stare Miasto naszej stolicy, by następnie udać się do Planetarium na wykład o gwiazdozbiorach i film pt.: "Ziemia, Księży, Słońce". Po wspaniałej wyprawie w wszechświat mieliśmy przyjemność zobaczyć i doświadczyć wystawy stałe w Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka była bardzo ciekawa i owocna w wiedzę.

strzalka.jpggaleria***


1 czerwca 2015r.

Dzień Dziecka

"Wszystkie dzieci nasze są..."
Dziś każde dziecko ma swoje święto.
Z tej okazji Rada Rodziców poczęstowała naszych uczniów słodkościami, a Pani Sołtys pysznymi lodami.

 Życzymy wszystkim dzieciom
samych radosnych dni
oraz by spełniały się wszystkie Wasze marzenia.
29 maja 2015r.

Uwaga!

Rodzice uczniów kl. III w roku szkolnym 2015/2016 maja możliwość skorzystania z Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 - "Wyprawka szkolna".
Kryterium dochodowe nie może przekroczyć 574,00zł netto na osobę.
Wstępny termin składania wniosków - do 07.09.2015r.
Więcej informacji w sekretariacie szkoły.***


28 maja 2015r.

Młody Informatyk

W czwartek w naszej szkole już po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs Informatyczny "Młody Informatyk".
W samo południe odwiedzili nas najlepsi informatycy ze szkół podstawowych w gminie Pszczyna. Konkurs składał się z dwóch etapów: części teoretycznej i części praktycznej. Rywalizacja była ogromna. Po ponad godzinnej pracy uczniowie udali się na poczęstunek. Po burzliwej i ciężkiej pracy komisji ogłoszono wyniki:

I miejsce: Zofia Pławecka, ZSP Studzienice
II miejsce: Filip Jastrzębski, SP 18 Pszczyna
III miejsce: Mateusz Szwedka, SP 2 Pszczyna

Wyróżnienia:
Mateusz Gajda, SP 13 Wisła Mała
Marcin Smolorz, SP 11 Poręba
Magdalena Koczy, ZSP Studzienice
Paulina Pojda, SP 3 Pszczyna

Serdecznie gratulujemy!27 maja 2015r.

Występ magika

Uczniowie naszej szkoły byli dziś świadkami niesamowitych zjawisk gdyż, do naszych murów zawitał iluzjonista. Występ został wybrany przez uczniów, w ramach budżetu uczniowskiego spośród ich własnych propozycji.

Wszyscy byliśmy zachwyceni występem!


26 maja 2015r.

Koncert zespołu Avocado - lekcja muzyki na żywo

Dziś naszą szkołę odwiedził zespół Avocado. Podczas koncertu mogliśmy bliżej poznać i usłyszeć takie instrumenty jak  berimbau, ukulele, kora, dobro oraz bałałajkę. Lekcja muzyki na żywo zachwyciła wszystkich.
***


18 maja 2015r.

Teatr profilaktyczny

    W dniu 18 maja 2015 roku  w naszej szkole odbył się teatr profilaktyczny pt. „Przyszłość”. Widowisko poruszało aktualne  problemy współczesnej młodzieży. Tematyka dotyczyła zainteresowań i sposobów spędzania wolnego czasu przez dzieci, konieczności wyboru drogi życiowej, która pozwoli na realizację zainteresowań i pasji. Spektakl poruszał także problem nałogów: alkoholowego i narkotykowego, które mają zgubny i niszczycielski wpływ na życie młodego człowieka.  Zadaniem rodziców, nauczycieli i wychowawców jest przestrzeganie młodych ludzi przed rujnującym wpływem nałogów, a także towarzyszenie dzieciom w dokonywaniu  mądrych wyborów, które uchronią ich przed skutkami zgubnych upodobań. Teatr profilaktyczny poruszał także kwestię wartości w życiu człowieka, szacunku dla drugiej osoby, poszanowaniu godności innych ludzi.
    Dzięki spektaklowi uczniowie mieli sposobność, aby zastanowić się nad własną przyszłością, a także zrozumieli, że każdy człowiek  może realizować swoje pasje, które w przyszłości zaowocują ciekawą pracą, zgodną z własnymi zainteresowaniami. Trzeba tylko uwierzyć w swoje możliwości i dążyć do ich realizacji.

Alpmim Interwencja Artystyczna

http://alpmim-interwencjaartystyczna.blogspot.com/
***


16 maja 2015r.

Wycieczka rowerowa

Uczniowie naszej szkoły kochają poznawać świat, a szczególnie  najbliższe okolice. Podczas koła poznawczego wyruszyli dwukrotnie na wycieczki rowerowe. Podczas wypraw mogli podziwiać przepiękne krajobrazy powiatu pszczyńskiego.

***


14 maja 2015r.

Konkurs wiedzy o Ziemi Pszczyńskiej

Czy wiesz z ilu częci składa się Park Pszczyński? Ile ma hektarów? Jakie zabytki, zwierzeta i rośliny można spotkać na terenie parku? Uczennice klasy czwartej na takie i podobne pytania potrofią doskonale odpowiedzieć. Podczas tegorocznego konkursu wiedzy
o Ziemi Pszczyńskiej dla klas 4 i 5, uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Parku Pszczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie czwartoklasistki: Faustyna Stencel i Oliwia Grajcarek.


Uczennice zdobyły I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!
***

30 kwietnia 2015r.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja


W czwartek, cała społeczność szkolna, ubrana odświetnie
i przystrojona w kotyliony świętowała rocznicę
Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią zaprosiła nas na lekcję historii. Podczas akademii uczniowie przypomnieli nam wątki historyczne 3 maja 1791 roku. Uroczystość uswietniły pieśni patryjotyczne i recytacje wierszy.
***

29 kwietnia 2015r.

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to uroczyste święto o długoletniej tradycji, obchodzone corocznie 22 kwietnia. Celem tego dnia jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwach poszczególnych krajów. Dzień Ziemi ma uświadomić mieszkańcom, jak kruchy jest ekosystem ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi z inicjatywy opiekunów koła teatralnego Ewy Tylec i Aleksandry Schymury 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W tematykę święta wprowadziła wszystkich zgromadzonych uczennica klasy III Kinga Sosna, prezentując krótką przemowę na temat Dnia Ziemi. Następnie odbyła się projekcja filmu w reżyserii opiekunów koła teatralnego „Planeta ziemia to nasz wspólny dom”. Film ukazał widzom piękno Ziemi oraz przedstawił zagrożenia, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem, a środowiskiem, w którym żyje. W  drugiej część programu artystycznego wiele wrażeń dostarczył uczestnikom imprezy teatr ruchu i tańca połączony z poezją ekologiczną szkolnej grupy teatralnej „Bawimy się w teatr”. Uczniów podziwialiśmy w spektaklu „Ratujmy ziemię”. Ta opowieść ruchowo – taneczna uświadomiła widzom, że wszyscy ponosimy współodpowiedzialność za stan środowiska przyrodniczego, a tym samym o nasze lepsze i zdrowsze życie.
18 kwietnia 2015r.

Olimpiada przedszkolaków

Sobotni poranek każdy przedszkolak rozpoczął od solidnej rozgrzewki i porządnego śniadania. To właśnie w tym dniu nasi mali sportowcy pierwszy raz w życiu brali udział w olimpiadzie.
Zadania wymagały niezwykłej sprawności fizycznej,
skupienia i ofiarności.
Nasi przedszkolacy okazali się najlepsi!

Gratulujemy I miejsca i wspaniałego pucharu!
Każdy przedszkolak wraz z panią wychowawczynią
Ewą Tylec otrzymał medal.
Dumni zwycięzcy, ich rodzice i opiekunowie
wrócili szczęśliwie do domu.
Życzymy sukcesów w przyszłości!

17 kwietnia 2015r.

Rewia na lodzie

Dnia 17 kwietnia uczniowie klas I – III
wybrali się na wycieczkę do Jastrzębia.
Głównym celem wycieczki było przedstawienie w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na lodzie znanej z występów na całym świecie. Zaprezentowała ona wspaniałe widowisko oparte ma motywach baśni „ Śpiąca Królewna”. W trakcie przedstawienia mogliśmy podziwiać doskonałą choreografię, popisy indywidualne łyżwiarzy, wspaniałe i różnorodne kostiumy.

Z wycieczki powróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

 

1 kwietnia 2015r.

Sprawdzian szostoklasisty

Dziś szóstoklasiści pisali swój pierwszy ważny egzamin.
Sprawdzian składał się z dwóch części: matematyczno- polonistycznej trwającej 80 minut i z języka angielskiego
-45 minut. Emocji było co niemiara.
Życzymy wspaniałych wyników.


strzalka.jpggaleria


***


31 marca 2015r.


Wielkanoc 2015


Zdrowych, pogodnych
Świat Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.***


31 marca 2015r.

Radosnych Świąt Kukuryku!

Już dziś mogliśmy poczuć atmosferę zbliżajacych się świąt wielkanocnych. Klasa II wraz z wychowawczynią Michaliną Kostką i panią Małgorzatą Zalewską przygotowała wspaniałe przedstawienie przybliżając nam tradycje świąteczne.
Akademię uświetnił śpiew i taniec dzieci. Kurki, kaczuszki, zajączek, cudownie przystrojony stół sprawiły, że czuliśmy prawdziwą radość.

Na zakończenie Pani dyrektor Lilianna Mańka
życzyła wszystkim Wesołych Świąt
oraz wręczyła stypendium naukowe
Magdalenie Walczewskiej,
która uzyskała najwyższą średnią w naszej szkole.

Pani Dyrektor pogratulowała również uczniom, którzy
w ostatnim tygodniu reprezentowali naszą szkołę
na konkursach i zdobyli miejsca nagradzane:

Kai Hoare - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie
z Języka Angielskiego

Oliwia Grajcarek
- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie fotograficznym o frankofonii

Martyna Niedźwiedź, Magdalena Walczewska

i Karolina Wróbel - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym

Serdecznie gratulujemy!


strzalka.jpg
galeria


***

26 marca 2015r.

Konkurs z Języka Angielskiego

W czwartek 26 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 18
w Pszczynie odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego "Primary School Tournament".
W konkursie wzięło udział 28 trzecioklasistów.
Naszą szkołę reprezentował Kai Hoare.
Kai doskonale poradził sobie z pytaniami testowymi
i zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


***

24 marca 2015r.

Konkurs o tyt. "Dobrego Przyrodnika"

W dniu 24 marca 2015r. przeprowadzony został po raz
XI Międzyszkolny Konkurs o Tytuł "Dobrego Przyrodnika 2015".
Do konkursu zgłosiło  udział 12 szkół, 23 uczestników.
Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Zofia Pławecka, SP 16  Sudzienice
II miejsce: Robert Kajstura, SP 19 Brzeźce
III miejsce: Jakub Iskra, SP 13 Wisła Mała

Bardzo ładnie zaprezentowały się nasze szóstoklasistki
Magdalena Walczewska  i Martyna Niedźwiedź.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


***


20 marca 2015r.

Kartka dla Afryki

Współpracując z Unicef uczniowie naszej szkoły zaprojektowali kartki z światecznymi życzeniami dla dzieci
z Sierra Leone. Najlepsze prace zostały zamieszczone
w albumie pt."Kartka dla Afryki".
Z naszej szkoły zostały wyróżnione prace Jakuba Zielnika
i Aleksandry Michny. Projekty ich kartek opublikowane
w albumie można zobaczyć w bibliotece szkolnej.
Jest to ogromny sukces naszych uczniów.
Serdecznie gratulujemy!


strzalka.jpggaleria


***


18 marca 2015r.

 Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku nasza szkoła angażuje sie w ogólnopolską akcję Dnia Bezpiecznego Internetu. Chcąc, aby ta inicjatywa dotarła do jak najwiekszej liczby osób zachecamy uczniów i rodziców  do zapoznania się z tematyką poniższych filmiów edukacyjnych, zaczerpnietych ze stron internetowych,  promujących bezpieczne zachowania w internecie,
jak również z informacjami zamieszczonymi w zakładce
 DBI - Dzień Bezpiecznego Internetu.

"Bez kożuszka":
 https://www.youtube.com/watch?v=dGKt_WtrNXY

"Zemsta"
https://www.youtube.com/watch?v=BjvEcods930

"Papla"
https://www.youtube.com/watch?v=e4WTiDx5mlA

"Mała mis"
https://www.youtube.com/watch?v=aAeuxrq_fWA

"Bekanie"
https://www.youtube.com/watch?v=yrAUoIHlErw


strzalka.jpgDBI - Dzień Bezpiecznego Internetu


***

18 marca 2015r.

Konkurs Plastyczny Rady Rodziców


Rada Rodziców zorganizowała z pomocą pani Joanny Zawadzkiej-Olszynki konkurs plastyczny pt. " Sala gimnastyczna moich marzeń". Wszyscy uczniowie naszej szkoły chętnie wzieły udział w konkursie i wykonały przepiękne prace. Rada Rodziców nagrodziła sześcioro uczniów w dwóch kategoriach:

Kategoria klas młodszych:

I miejsce: Kinga Sosna
II miejsce: Julia Scheibel
III miejsce: Edyta Kozik

Kategoria klas starszych:

I miejsce: Magdalena Walczewska
II miejsce: Oliwia Grajcarek
III miejsce: Roksana Sodzawiczny

strzalka.jpggaleria


***


18 marca 2015r.

Wiosna z pasją

Wiosna tuż, tuż ... - z tej okazj nasza szkoła już 18 marca świętowała jej rychłe nadejście. Ten wspaniały dzień rozpoczęliśmy od pochwalenia się swoimi kolekcjami i zbiorami. Okazało się, że uczniowie mają wiele pasji. Zbierają: monety, znaczki, aniołki, karteczki, zwierzątka, prace plastyczne, gazety, breloczki, lakiery do paznokci, klocki lego, zabawki ... Każdy eksponat miał swoją historię, dlatego warto było posłuchać kolekcjonerów. Dzisiejszy dzień był rónież dniem profilaktyki, dlatego też, każda klasa miała za zadanie przygotoać plakaty na  wylosowane wcześniej tematy. Klasy młodsze przygotowały prace na temat zdrowego odżywiania,
a klasy starsze na temat przemocy, stosowania różnych używek
i  korzystania z nowoczesnych technologii.
Podczas dzisiejszego dnia nie zabrakło rónież występów dzieci, które przyniosły wiele emocji. Uczniowie pokazali swoje talenty grając na instrumentach, śpiewając i tańcząc. Każda klasa oraz uczniowie prezentujacy swoje kolekcje otrzymali  dyplomy.


strzalka.jpggaleria


***


9 marca 2015r.

SZKOLNA BIBLIOTEKA

ZAPRASZA WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

DO TWORZENIA LAPBOOKÓW.

 

Jesteście ciekawi cóż to takiego lapbook?

strzalka.jpgklik


Zalety robienia lapbooków


strzalka.jpgklik2 marca 2015r.

Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016 od 01 marca

Rodziców zainteresowanych rekrutacją do klasy pierwszej zapraszamy do sekretariatu szkoły lub odsyłamy do zakładki: szkoła – rekrutacja do klasy I. Znajdują się tam szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania.***


25 luty 2015r.

II międzyszkolny konkurs przyrodniczy
" Świat pod lupą" - " Polska w Unii Europejskiej"

Tegoroczny konkurs dotyczył członkostwa Polski i innych krajów w Unii Europejskiej . Uczestnicy konkursu musieli rozwiazać test składający sie z 20 pytań zamknietych i 9 pytań otwartych. Uczennice: Karolina Stalmach, Martyna Niedźwiedź i Magdalena Walczewska wspaniale reprezentowały naszą szkołę.

Magdalena Walczewska została laureatką konkursu
zdobywając I miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym szóstoklasistkom i życzymy dalszych sukcesów.


***


24 luty 2015r.

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016 od 23 lutego

Rodziców zainteresowanych rekrutacją do naszego oddziału przedszkolnego zapraszamy do sekretariatu szkoły lub odsyłamy do zakładki: Oddział przedszkolny – rekrutacja. Znajdują się tam szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania.***


21 luty 2015r.

Kulig w Istebnej

Góry, piekna pogoda i wspaniałe konie przywitały nas w Istebnej. W ten cudowny sobotni dzień uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrali się do Istebnej na kulig.
Podczas wycieczki mogliśmy podziwiać niesamowitą zimową scenerię. Na polanie ogrzaliśmy się przy ognisku piecząc kiełbaski i pijąc gorącą herbatę. Zabawą na śniegu nie było końca. Bitwa na śnieżki i  zjazdy na listkach sprawiły dzieciom wiele radości.

strzalka.jpggaleria
***


19 luty 2015r.

Zabawy na śniegu

Już coroczną tradycja stały sie lekcje wychowania fizycznego na śniegu i lodowisku. Wszystkie dzieci nie umiały się doczekać tych  zimowych zajęć. Uczniowie chętnie uczyły się jazdy na łyżwach, lepiły  bawany i zjeżdżały na snakach. Zabawa była wyśmienita pomimo wielu wyrotek.

strzalka.jpggaleria
***


18 luty 2015r.

Wycieczka klas 3-4 do planetarium

18 lutego uczniowie klas 3 - 6 mieli zajęcia z przyrody
w Planetarium Śląskim. Lekcja pt."Królestwo planet" zachwyciła wszystkie dzieci. Po podróży w wszechświat mali astronomowie udali się do  stacji meterologicznej na zajęcia pt. "Z pogodą za pan brat". Wycieczka okazała się niezwykle owocna dla wszystkich.


strzalka.jpggaleria***


17 luty 2015r.

Projekt e-tweening

e_tweening.jpg


W grudniu 2014 roku nasza szkoła nawiązała kontakt z kilkoma szkołami zagranicznymi. Postanowiliśmy wziąć udział w projekcie świątecznym "Christmas Cards 2014". Projekt polegał na wykonaniu poszczególnych zadań:

1. Wykonanie ręcznie robionych kartek świątecznych.
2. Napisanie życzeń w języku angielskim lub języku ojczystym.
3. Wysłanie kartek do szkół partnerskich.
4. Utworzenie szkolnej wystawy/gazetki składających się z otrzymanych kartek i pocztówek.
5. Wymiana doświadczeń, zdjęć, uwag na temat projektu ze szkołami partnerskimi poprzez emaila.

Uczniowie z klas I-VI zaangażowali się w projekt i wykonali piękne kartki świąteczne. Część klas wykonała je w domu, część uczniów wykonała to zadanie w ramach lekcji języka angielskiego. Na kartce napisaliśmy lub wkleiliśmy życzenia w języku polskim i angielskim. Kartki zostały wysłane m. in. do szkół w Grecji, Chorwacji, Turcji, Hiszpanii,
a także do jednego przedszkola polskiego. My również otrzymaliśmy mnóstwo różnorodnych kartek. Aby zarówno uczniowie, jak i rodzice mieli możliwość ich
obejrzenia, stworzyliśmy gazetkę na korytarzu, gdzie można podziwiać prace naszych koleżanek i kolegów z zagranicy. Uczniom bardzo podobał się projekt, w szczególności w klasach młodszych projekt cieszył się dużym zainteresowaniem.***2 luty 2015r.

Ferie

2.02.2015r. - 15.02.2015r.

Życzymy miłego wypoczynku :)

Pamiętaj o bezpieczeństwie
podczas przerwy zimowej!!!


***


29 stycznia 2015r.

Tenis stołowy

Uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce
w Gminnych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strzalka.jpggaleria


***

Dziś 28 stycznia 2015r.
o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka.


***


20 i 27 stycznia 2014r.

Dzień Babci i Dziadka

W naszej szkole gościliśmy  Babcie i Dziadków. Wpaniałe styczniowe wieczory uświetniły występy przedszkolaków i uczniów wszystkich klas.  Każdy wnuczek zaprezentował się z jak najlepszej strony. Seniorzy byli zachwyceni występami dzieci. Pochwałom nie było końca. Zaproszeni goście spotkali się przy wspólnej kawie i kołaczu przygotowanej przez Radę Rodziców.

strzalka.jpggaleria
***


12 stycznia 2014r.

Bal Karnawałowy

W sobotę 10 stycznia nasza szkoła zmieniła się w krainę baśni
i różnych stworów. Wspaniałą zabawę karnawałowąrozpoczęliśmy tradycyjnym polonezem. Następnie Pani Dyrektor uroczyście otworzyła bal. Podczas imprezy, jak co roku  organizowanej przez RSU nie zabrakło tańców, gier
i konkursów. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie jak również zakupić fanty. Każdy bawił się wyśmienicie!

strzalka.jpggaleria
***

10 stycznia 2015r.

Podsumowanie projektu UNICEF 
„Wszystkie Kolory Świata”

Dzięki temu projektowi uczniowie zostali uwrażliwieni na potrzeby i cierpienia dzieci w Sudanie Południowym. Chętni uczniowie wraz z rodzicami zaprojektowali i uszyli laleczki reprezentujące mieszkańców różnych regionów świata. 

W wyniku głosowania całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli i pracowników wybrane zostały najbardziej oryginalne laleczki.

I miejsce: Eskimos Sitka wykonany przez

Jakuba Barczaka z klasy I

II miejsce: mieszkanka Japonii uszyta przez

Kingę Sosnę z klasy III

III miejsce: Chinka zaprojektowana przez

Patrycję Wróbel z klasy I

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy
i skromne nagrody za udział. Kampania zakończyła się sprzedażą laleczek w czasie Koncertu Świątecznego. Uzyskana kwota zasili konto UNICEF i zostanie przeznaczona na zakup szczepionek dla dzieci z Sudanu Południowego.

Dziękujemy za liczny udział w projekcie i wparcie tej charytatywnej kampanii.

strzalka.jpggaleria


 ***


9 stycznia 2015r.

Podsumowanie Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „Zimowe pejzaże”
 

Znamy już zwycięzców konkursu międzyświetlicowego,
w którym wzięło udział 21 uczniów z sześciu szkół w gminie.
W tym roku inspiracją dla dzieci był  wiersz Józefa Ratajczaka „Czarowna noc”.

 

Wszystko zapowiadało,
że będzie szaro,
a jest biało.
Śnieg
z nieba zbiegł.
 
Na ziemi leży
i wciąż się
śnieży.
 
Może odtąd na stałe
wszystko będzie białe?
 
Szare kamienice,
szare ulice,
szary zmierzch
i szare szczyty wież…
(…)
Jeśli tak się stało,
że czarne rozbielało
prze jedną noc –
to co teraz będzie,
co,
gdy nocy przed nami sto?
I  śniegiem nam okna
zawiało?

 

Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, które można oglądać na naszej wystawce szkolnej. 

Kategoria dzieci młodsze

I miejsce: Martyna Sojka SP 8 Rudołtowice

II miejsce: Martyna Szydełko SP 18 Pszczyna

III miejsce: Julia Szuster SP 11 Poręba

 

Kategoria dzieci starsze

I miejsce: Agata Szydełko SP 18 Pszczyna

II miejsce: Julia Pyrtek SP 18 Pszczyna

III miejsce: Klaudia Mikulec SP 11 Poręba

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom
za udział w konkursie.

 

strzalka.jpggaleria


***WESOŁYCH ŚWIĄT


"Boże Narodzenie to czas miłości, radości i pojednania.
Siadając przy wigilijnym stole
zapominamy o urazach i niechęciach,
spójrzmy naświat oczyma dziecka.
Życie wyda się wtedy piękniejsze i łatwiejsze."


Spokoju, miłości i ciepła,
nie tylko na Święta, ale i cały przyszły rok życzą:
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie.***


19 grudnia 2014r.

Spotkanie opłatkowe

Ostatniego dnia nauki przed przerwą świąteczną odbyły się klasowe spotkania opłatkowe. Wigilijna atmosfera, życzenia
i koledowanie sprawiły, że wszyscy poczuli magię świąt Bożego Narodzenia.

strzalka.jpggaleria


***


18 grudnia 2014r.

"Koncert Świateczny"

Ten dzień dla całej społeczności szkolnej był magiczny. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Danuty Żelazo
i Aleksandry Schymury przygotowali Koncert Świateczny - "Opowieść o prawdziwym cudzie". Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny klimat miłości, radości i przebaczenia.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym rodzicom i gościom za gromkie brawa.
Zapraszamy za rok!

strzalka.jpggaleria


***

8 grudnia 2014r.

"Wszystkie kolory świata"

Zachęcamy do udziału w projekcie „Wszystkie Kolory Świata” pod patronatem UNICEF. Chętne dzieci  wykonają charytatywną laleczkę według podanego wykroju. Same zdecydują  o tym,  jaki kraj będzie reprezentować  ich laleczka, jaki  będzie miała kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Laleczki mogą przedstawiać mieszkańców i mieszkanki różnych kontynentów. Dziecięce „dzieła” zostaną ocenione i nagrodzone w konkursie szkolnym.  Kolejnym etapem projektu będzie sprzedaż laleczek. Dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom w Sudanie Południowym.

Termin oddania lalek upływa 12 XII 2014r. Szczegółowych informacji udziela  p. Joanna Piórko-Trefon

 

Zachęcamy do udziału w konkursach plastycznych:

„Przyleciały Anioły” organizowanym przez Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie oraz „Głos Pszczyński”

Technika wykonania: format płaski A3
lub rzeźba do 40 cm wysokości.

Termin składania prac: do 10 grudnia br.

Naszą szkołę reprezentować będzie 5 najlepszych prac.

 

„Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie” organizowanym przez GOK Goczałkowice – Zdrój

Technika wykonania: format płaski A3 – rysunek lub malarstwo.

Termin składania prac: do 8 grudnia br.

 

Szczegółowych informacji udzielają panie Joanna Zawadzka-Olszynka i Joanna Piórko-Trefon


***


5 grudnia 2014r.


Szlachetna paczka


Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w organizacji SZLACHETNEJ PACZKI
dla matki samotnie wychowującej czwórkę wspaniałych dzieci. Wszelkie informacje załączone są w załączniku poniżej.
 Informacji udziela również Marzena Hofman.

Najbardziej potrzebne rzeczy to:

- Herbata, kawa, ryż, mąka, cukier, olej, dżem
- Proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon
- Zeszyty, bloki, kredki, farbki, piórnik, plecak, przybory do pisania
- Odzież dla dzieci (dz. -17 lat, dz. - 16 lat, dz. -11 lat i chł. - 4 latka)
- Kołdra-wymiar standardowy 180-200, pościel w rozmiarze kołdry.


Wszelkie rzeczy przynosimy do 12 grudnia 2014r.


***


4 grudnia 2014r.

Spotkanie ze św. Mikołajem

Jak co roku do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Uczniowie klasy szóstej, wraz z panią Danutą Żelazo i Aleksandrą Schymurą, przygotowalli z tej okazji krótką scenkę okolicznościową. Mikołaj dla każdego przyniósł prezenty. Jednak, aby je dostać każda klasa musiała się zaprezentować. Św. Mikołajowi występy bardzo się podobały. Wszystkie dzieci były radosne i bardzo wdzięczne, że św. Mikołaj o nich pamietał.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!

strzalka.jpggaleria


***


2 grudnia 2014r.

Występ dla seniorów z Poręby

2 grudnia uczniowie klasy szóstej oraz koła regionalnego w odpowiedzi na zaproszenie Pani Sołtys Gabrieli Januszewskiej uświetnili spotkanie opłatkowe seniorów z naszej wsi.
Uczniowie przygotowali scenkę okolicznościową z okazji nadchodzących mikołajek i skeczz w gwarze śląskiej. W programie nie zabrakło również śpiewu, tańca oraz recytacji wierszy i opowiadań pisanych gwarą. Wszyscy seniorzy mogli na chwilę powrócić do lat dziecięcych.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, słodkości i poczęstunek.


strzalka.jpggaleria


***


26 listopada 2014r.

Kogel - Mogiel

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Miedzyszkolnym Konkursie Matematycznym Kogiel - Mogiel dla klas szóstych.
26 najlepszych matematyków naszej gminy zmagało się
z zadaniami tekstowymi, w których należało wykorzystać logiczne myślenie.
Serdecznie gratulujemy naszym szóstoklasistom i życzymy sukcesów w przyszłyn roku!


***


25 listopada 2014

Szkolna dyskoteka dla klas IV VI

Dziś w szkole uczniowie klas starszych bawili sie na dyskotece andrzejkowej. Zabawie towarzyszyły wróżby przygotowane przez RSU. Wszyscy uczniowie bawili sie wyśmienicie.

strzalka.jpggaleria


***

23 listopada 2014

Szkolne rozkminy

Przypominamy, że w szkole prowadzony jest blog uczniowski. Serdecznie zapraszamy na stronę internetową: www.szkolnerozkminy.blogspot.com

***

11 listopada 2014

Święto Niepodległości


96 lat temu Polska odzyskała niepodległość!
 
"11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość."

8 listopada w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji świeta odzyskania niepodległości.
Podczas uroczystości uczniowie mogli się przekonać 
ile trudu kosztowało Polaków odzyskanie wolności.
Śpiewając i recytując wiersze dzieci
uwrażliwiali się na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej.

strzalka.jpggaleria


***

31 października 2014

Pasowanie Pierwszaków

31 października był w naszej szkole szczególnym dniem dla Pierwszaków. Zostali oni pasowani na Ucznia Klasy I przez panią dyrektor Liliannę Mańkę. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście pan burmistrz Dariusz Skrobol oraz zastępca burmistrza pani Barbara Sopot-Zembok. Uczniowie wraz z wychowawczynią przygotowali montaż słowno- muzyczny, zaprezentowali swe umiejetności ograz wykazali sie wiedzą zdobytą w klasie pierwszej. Na zakończenie akademii uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami, które wręczyli im przedstawiciele poszczególnych klas i zaproszeni goście.


***

14 pażdziernika 2014r.

Dzień Edukacji Narodowej"Jest taki szczególny jeden dzień,
W którym serca wszystkim bija mocniej
A oczy wyrazić chcą: „dziękuje”
I dłonie są drżące i gorące
 
Wyśpiewać dziś chcemy wam życzenia,
Z serc naszych płynie dzisiaj pieśń
Przyjmijcie ją tak, jak ziemia ciepły deszcz
Niech zakwitną bukiety naszych serc
 
  W tym dniu życzenia łączą się
Jak kwiaty w wielobarwny bukiet
I płyną do tych, którzy uczą nas
Jak się wspinać na szczyt przeznaczenia."

DZIĘKUJEMY!!!

Uczniowie SP 11 w Porębie

strzalka.jpggaleria


***

11 października 2014

Szkolna wycieczka w góry

Tradycją szkoną powoli stają się październikowe wycieczki
w góry. W tym roku zdobyliśmy szczyt Czantorii Wielkiej.

Wejście na tak wielką i stromą górę było dla wielu nie lada wyzwaniem. Sił dodały nam kiełbaski upieczone na ognisku.
W drodze na szczyt podziwialiśmy piękne widoki. Podczas wyprawy nie zabrakło również dobrej zabawy, szczególnie atrakcyjny okazał się zjazd torem saneczkowym.
Zmęczeni i zarazem dumni z pokonania własnych słabości wróciliśmy do domów.


strzalka.jpggaleria


***

1 września 2014

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

    1 września o godzinie 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.
Klasa III pod opieką wychowawczyni przygotowała akademię. Uczniowie recytując wiersze i śpiewając piosenki pożegnali wakacje. Trzecioklasiści pamiętali również o rocznicy wybuchu
II wojny światowej. Przypomnieli, jak trudny był to czas dla wszystkich Polaków.
Na zakończenie Pani Dyrektor powitała uczniów i pracowników szkoły. Nie zapomniano również o przedszkolakach  i pierwszoklasistach, których obdarowano słodkościami.

Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015
odbędzie się w poniedziałek 
1 września 2014r. o godzinie 9.00
Rok szkolny 2013/2014


 29 maja 2014r.

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURSU „ OMNIBUS 2014”

    Dnia 29 maja w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Konkurs „Omnibus 2014” dla klas I – III.  Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci
i Młodzieży „Omnibus”.

    Do konkursu przystąpiło 36 uczniów z 13 szkól z naszej gminy. Uczniowie rozwiązywali testy w trzech kategoriach wiekowych: klas I, klas II, klas III. Przygotowany test sprawdzał umiejętności
 i wiadomości z zakresu czytania ze zrozumieniem, ortografii, umiejętności rachunkowych, logicznego myślenia, kojarzenia
i spostrzegawczości oraz ogólnej wiedzy o otaczającym świecie.

    W tym roku tytuły „Omnibusa 2014” w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

Kategoria klas I

1. Tobiasz Kwoka - Szkoła Podstawowa nr 13 w Wiśle - Małej

2 .Artur Molak - Zespoł Szkolno - Przedszkolny w Studzienicach

3. Dorota Milewska - Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie


Kategoria klas II

1. Kinga Sosna - Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie

2. Aleksandra Balcarek - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łące

3. Martyna Kijok - Zespoł Szkolno – Przedszkolny w Piasku

 
Kategoria klas III

1. Jarosław Makówka - Zespół Szkolno – Przedszkolny
w Studzienicach   

2. Stanisław Janus - Szkoła Podstawowa nr 15 w Jankowicach

3. Patrycja Rapiejko - Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce

 
Nagrody na konkurs oraz poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowali: Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus” oraz prywatni sponsorzy pozyskani przez organizatorkę konkursu Aleksandrę Schymura oraz Panią prezes Stowarzyszenia „ Omnibus” Grażynę Łebecką.

Gratulujemy i zapraszamy za rok.

 20 maja 2014r.
Dzień Matki
Spotkanie dla mam uczniów klas 0 -3Serdecznie zapraszamy na spotkanie z okazji

DNIA MAMY

które odbędzie się

28 maja 2014 roku o godzinie 16:30
w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie***

6 maja 2014r.

Projekt eTwinning

        Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Projekt jest zatytułowany "We learn English and we use it to make new friends" ("Uczymy się angielskiego i używamy tego języka, aby nawiązywać nowe znajomości"). Nawiązaliśmy kontakt ze szkołą francuską. Celem projektu jest kształtowanie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, a także nawiązanie kontaktu z rówieśnikami z zagranicy.
        W marcu przygotowaliśmy krótką prezentację na temat naszej szkoły. Efekty naszej pracy można zobaczyć klikając w poniższy link.


    Tuż przed Wielkanocą uczniowie naszej szkoły przygotowali ręcznie robione kartki świąteczne dla swoich kolegów z Francji. Ponad 50 kartek zostało wysłanych pocztą do szkoły partnerskiej. Uczniowie pisali życzenia w języku polskim, angielskim i francuskim.

***

29 kwietnia 2014r.

Świeto Ziemi

29 kwietnia świętowaliśmy w szkole obchody Dnia Ziemi. Program artystyczny  obejmował recytację wierszy
o tematyce ekologiczno-przyrodniczej, a także występy wokalne. Uczniowie klasy III wystąpili z zabawną inscenizacją pt. „Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej”. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tego przedstawienia wszyscy uczniowie bez wyjątku będą wiedzieć jak należy zachowywać się w lesie i dlaczego należy unikać niezdrowych potraw typu
fast-food.

Jako podsumowanie, każda klasa otrzymała gazetkę zawierającą ważne informacje odnośnie zachowań proekologicznych i działań na rzecz środowiska naturalnego.

Miłym akcentem podczas uroczystości było wręczenie dyplomów i upominków uczniom, którzy wzięli udział
w konkursie „Pocztówka dla Afryki”. Laureatami tego ogólnopolskiego konkursu, w którym wzięło udział ponad 270 placówek z całego kraju, zostali nasi uczniowie: Aleksandra Michna i Jakub Zielnik.  Niecierpliwie czekamy na specjalny album UNICEF, który nasza szkoła otrzyma jako wyraz uznania i nagrodę w tym konkursie.***

14 kwietnia 2014r.

Dnia 14 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 uczniów. Finalistkami zostały Oliwia Grajcarek, Julia Matusz i Sara Messaoudi, które będą reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Wiśle-Wielkiej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


***

2 kwietnia 2014r.
Międzyszkolny konkurs o tyt. "Dobrego Przyrodnika 2014r."

Dnia 2.04.2014r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny konkurs o tyt. "Dobrego Przyrodnika 2014r." zorganizowany przez panią Elżbietę Ptak.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 szkół Gminy Pszczyna.

Wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Wojnowska Wiktoria    SP 9
II miejsce: Miklewska Ewa            SP 18
III miejsce: Tendera Mateusz         SP 6

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.


***

21 marca 2014r.
Wiosna, zdrowie i ja!

Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole uroczystość Powitania Wiosny. 21 marca to dzień, w którym zamiast tradycyjnych lekcji organizowane są ciekawe zajęcia w innej formie.
Dzień rozpoczął się od solidnej dawki energii i ruchu, czyli zajęć Zumba kids, które poprowadziła zaproszona instruktorka Pani Elżbieta Twardzik, właścicielka Dobrego Startu. Po krótkiej przerwie i drugim śniadaniu dzieci wzięły udział
w zajęciach dotyczących prawidłowego odżywiania. Temat rozwinęły specjalistki dietetyczki Pani Sylwia Kościelny
i Martyna Darczyńska. Warsztaty kulinarne zaowocowały wspaniałymi sałatkami, które natychmiast po przygotowaniu poddano degustacji.
Dzień zakończył się solidną porcją ruchu i tańca. Dzieci obejrzały występ młodych ludzi, pasjonatów street dance,
a później pod czujnym okiem instruktora  -  Pana Pawła ze Szkoły Tańca „Brave Up” również spróbowały swoich sił
w takim nowoczesnym tańcu.
Tematyka zdrowego odżywiania i ruchu będących wspaniałą alternatywą dla kanapy, chipsów i telewizora (komputera) jest nie do przecenienia. Zawsze warto promować zdrowie i ruch!
Z okazji pierwszego dnia wiosny życzę wszystkim uczniom oraz  nauczycielom (i sobie również) niespożytej energii
i chęci do działania, a także samych zdrowych wyborów, nie tylko kulinarnych!
/Pedagog szkolny/

 

***

3 marca 2014r.
X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej w Czarkowie

konkurs_pios_rel_2014.jpg konkurs2_pios_rel_2014.jpg

Dnia 27 lutego odbył się X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej w Czarkowie.

W kategorii klas I – III

 II miejsce: Karolina Pławecka i Roksana Sodzawiczny
                  w utworze  „ Pioseneczka”( kl. III)

III miejsce zespół w składzie: Oliwia Grajcarek,
Maksymilian Furczyk, Julia Matusz, Sara Messaoudi,
Martyna Pławecka, Michał Ryguła i Faustyna Stencel
w utworze „Puk, puk” (kl.III)

W kategorii klas IV – VI

        I miejsce: Karolina Wróbel i Michał Wojtkowiak w utworze
                       „Nowe Jeruzalem”( kl. IV)

Uczniów do konkursu przygotowywała Aleksandra Schymura.

Atmosfera w czasie konkursu była serdeczna i radosna. Uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs3_pios_rel_2014.jpg


***

2 marca 2014r.
Informacja

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie informuje, że
w dniach od 1 do 15 marca trwają obowiązkowe zapisy do klasy I.
Szczegółowe informacje można uzyskać  w sekretariacie szkoły.

Przypominamy również, że trwa nabór do oddziału przedszkolnego (dzieci 5 i 6 letnie) do dnia 16 marca 2014r.

***

28 lutego 2014r.
Informacja PG3

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie podaje do publicznej wiadomości warunki i tryb rekrutacji w roku szkol. 2014/2015 do Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie.

Warunki i tryb w załączniku.
***

14 lutego 2014r.

Wycieczka do Polskiego Centrum Dogoterapii

wycieczka_dogo_2014.jpg


Dnia 14 lutego 2014r. odbyła się dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I autokarowa wycieczka edukacyjna do Polskiego Centrum Dogoterapii w Czechowicach - Dziedzicach. W „Drewnianym Domku” siedzibie Centrum, dzieci uczestniczyły w zajęciu "Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko”, które zostało przeprowadzone przez wykwalifikowanego dogoterapeutę. Poprzez zabawę oraz aktywny kontakt z psem Largo i Bruno dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podejść do psa, jak zachować się w razie ataku, jak go karmić i bezpiecznie z nim bawić. Poznały też rolę psa w społeczeństwie - psa ratownika GOPR, WOPR, strażaka czy policjanta. Zajęcia w domowej atmosferze z udziałem przeszkolonego psa były dla dzieci ekscytujące i pozwoliły łatwiej przyswoić nową wiedzę. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły także sztuczki wykonywane przez psa, który zaskarbił sobie sympatię uczestniczek i uczestników spotkania. Pełni wrażeń z pamiątkowymi dyplomami potwierdzającymi udział w spotkaniu „Psia edukacja” wróciliśmy z wycieczki do szkoły. ***

13 lutego 2014r.

Uwaga dyskoteka!

RSU wraz z opiekunem przypomina o dyskotece walentynkowej dla klas IV-VI. Bawimy się więc w najbliższy poniedziałek tj. 17 lutego br. od godziny 16.00 do 19.00.

Zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy!


Drogie Dzieci!

            Konkurs walentynkowy organizowany przez SP nr 12
w Studzionce cieszył się sporym zainteresowaniem. Przynieśliście do szkoły 19 przepięknie wykonanych serc. Nie wszystkie mogą „pojechać” na konkurs, ale poniżej zamieszamy zdjęcia wszystkich wykonanych serduszek. Trzymamy kciuki za uczniów, których prace będą reprezentować naszą szkołę w tym konkursie. Pozostałe ozdobią naszą szkołę.

Cieszymy się bardzo, że bierzecie udział w różnych konkursach i doceniamy Wasze zaangażowanie.


serca.jpgPodsumowanie akcji społeczno-ekologicznych w I półroczu roku szkolnego 2013/2014

        Podczas Balu Karnawałowego zostały wręczone nagrody
i dyplomy za udział w akcjach społeczno-ekologicznych. Wszyscy uczniowie niezależnie od ilości przyniesionych zakrętek i liczby kilogramów makulatury otrzymali dodatnie punkty z zachowania lub pomarańczowe żetony i cukierki. Poniżej przedstawiamy nazwiska uczniów, którzy przynieśli najwięcej surowców.

Makulatura:

I miejsce Wojciech Szuster (194 kilogramy)

II miejsce Michał Ryguła (82 kilogramy)

III miejsce Miłosz Łebecki (66 kilogramów)


Zakrętki

I miejsce  Aleksandra Michna (około 17000 szt.)

II miejsce Jan Berdysz (około 10000 szt.)

III miejsce Oliwia Cepok (około 6500 szt.)

 
Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy!

 

Podsumowanie akcji „Gwiazdka dla Afryki”

Dzięki sprzedaży pudełek świątecznych udało się zebrać kwotę 270 zł i 50 groszy.Kwota ta została wpłacona przelewem na specjalne konto organizacji UNICEF.Ponadto wysłaliśmy 3 wybrane prace na konkurs „Pocztówka dla Afryki”.Autorami wysłanych pocztówek są: Jakub Zielnik, Magdalena Walczewska i Aleksandra Michna. Trzymamy za nich kciuki. Dziękujemy wszystkim za udział w tych akcjach!***


3 lutego 2014r.
Bal Karnawałowy

bal_karnawalowy_2014.jpg


W poniedziałek w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Wszystkich zgromadzonych przywitała Pani Dyrektor  - życząc zebranym wspaniałej zabawy. Bal  rozpoczął się tradycyjnie wykonaniem poloneza, czyli uroczystego tańca reprezentacyjnego. Nie zabrakło wielu atrakcji: wspólnych pląsów przy dźwiękach ulubionej muzyki, zabaw z balonami i miotełką. Przepiękne przebrania uczniów zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach. Rada Rodziców zadbała o podniebienia naszych milusińskich. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek i napój. Nie obyło się bez wyborów królowej i króla balu. Brano pod uwagę nie tylko oryginalność stroju i ogólną prezencję, ale również aktywny udział w zabawie. Zwycięzcami zostali: Roksana z klasy III ucharakteryzowana na mieszkankę Czarnego Lądu oraz Tomek z klasy VI, który zamienił się w skandynawskiego wojownika - wikinga. Doceniono również Patrycję z klasy VI za wystąpienie w fantastycznym stroju mumii. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Do zobaczenia w przyszłym roku!

***


17 stycznia 2014r.
WF na lodowisku

lodowisko_2014.jpg

    17 stycznia uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć
z wychowania fizycznego odwiedzili lodowisko na pszczyńskim rynku. Dzieci, które rozpoczynały swoją przygodę z łyżwami, zaczęły od rozgrzewki i nauki podstaw. Nie obyło się bez wywrotek, ale jak wiadomo trening czyni mistrza. Nawet przemoczone spodnie nie przeszkodziły w dobrej zabawie. Łyżwiarskie popisy dostarczyły dzieciom dużo uśmiechu i radości. Wszyscy wrócili do szkoły rumiani i weseli.


***

Koleżanki i Koledzy!

Rada Samorządu Uczniowskiego życzy Wam bezpiecznych ferii zimowych oraz solidnej dawki zabawy i odpoczynku.
Nie zapomnijcie o Balu Karnawałowym, który odbędzie się zaraz po feriach, czyli w poniedziałek w dniu 3 lutego br.
w godzinach 8.00 -12.00. Pamiętajcie o  przebraniach karnawałowych i dobrym humorze!!!

 Do zobaczenia po feriach!***


ZBIÓRKA ZAKRĘTEK

 
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wsparli naszą szkolną „Zakręconą akcję”. Wszystkie przyniesione zakrętki przekazaliśmy Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób
z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie. Zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej, a także wysłuchania piosenki i obejrzenia teledysku „Kulejący Anioł”.


***


Zieleń choinki, biel opłatka

niech nasze życie uszczęśliwia,

kolęda, którą nuci matka,

blask pierwszej gwiazdy, woń igliwia.

Te rzeczy – proste i prastare

jak pieśń pasterzy z Galilei –

niech zaczarują nas swym czarem,

dodadzą siły i nadziei


 tego życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne 

oraz  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11Poręba, Boże Narodzenie 2013r.
***17 grudnia 2013r.
Koncert Świąteczny

koncert2013.jpg


Tuż przed Bożym Narodzeniem odbył się w naszej szkole koncert świąteczny dla rodziców. Młodzi artyści przygotowali adaptację baśni H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Wiele godzin prób zaowocowało wspaniałym występem, przenoszącym widzów w magiczny świat tej niezwykłej opowieści. Przedstawienie uatrakcyjniły kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne odśpiewane wspólnie przez wszystkich uczniów. Gromkie brawa, jakimi podziękowała publiczność, świadczyły o tym, jak bardzo przedstawienie się podobało! Było wzruszająco, momentami przerażająco, czasem wesoło, ale przede wszystkim bardzo nastrojowo. Wszyscy poczuliśmy klimat nadchodzących Świąt.


***


17 grudnia 2013r.
Podsumowanie konkursu plastycznego
„Najpiękniejsze pudełko świąteczne”

pudelka2013.jpg

17 grudnia br. zostały wręczone dyplomy i upominki za udział w konkursie plastycznym, w którym uczestniczyło 24 uczniów klas I-VI i oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprojektowały i wykonały przepiękne pudełka różnej wielkości. Wybór najpiękniejszych prac był bardzo trudny, ponieważ uczniowie zaprezentowali przeróżne techniki ozdabiania. Każde pudełko było piękne, a jednocześnie oryginalne. Jury złożone z wszystkich pracowników naszej szkoły wytypowało 3 pudełka, które nagrodzono książeczkami o tematyce plastycznej, figurkami aniołków
i wafelkiem.


I miejsce – Karolina Pławecka
II miejsce – Filip Pieniądz
III miejsce – Sara Messaudi

Specjalne wyróżnienie przyznano także Elwirze Mikulec, której praca została wybrana jednogłośnie w tzw. głosowaniu publiczności, podczas którego głosy oddawali wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali nagrody pocieszenia w postaci figurki aniołka na magnes i dyplomu.

Dzięki sprzedaży pudełek konkursowych w cenie 5 złotych (lub więcej - w zależności od chęci kupującego) nasza szkoła włączyła się do akcji „Gwiazdka dla Afryki” przeprowadzonej pod patronatem organizacji UNICEF, która zajmuje się pomocą dla dzieci mieszkających
w różnych zakątkach świata. Dochód zostanie przekazany na zakup szczepionek dla najbiedniejszych dzieci  z Sierra Leone.

Zainteresowanie zakupem pudełek było ogromne, za co wszystkim dziękujemy serdecznie. Dzięki tej akcji udało nam się zebrać kwotę ponad 250 złotych (dokładne dane podamy
w styczniu 2014 roku).

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o akcji „Gwiazdka dla Afryki” zapraszamy
do zapoznania się z gazetką ścienną przy tylnym wejściu do szkoły, a także na stronę internetową www.unicef.pl

Drodzy Uczniowie i Rodzice: dziękujemy, że pomimo natłoku zajęć i przedświątecznych przygotowań znaleźliście czas, aby pomóc innym dzieciom. I choć w Polsce też nie brakuje potrzebujących, to jednak warto otworzyć serce również dla tych dzieci, o których istnieniu nie zdajemy sobie sprawy lub zwyczajnie nie interesujemy się nimi, ponieważ żyją
w „egzotycznych” i nieco abstrakcyjnych dla nas zakątkach świata.


***

11 grudnia 2013r.
Szlachetna Paczka - finał

Finał “Szlachetnej Paczki” za nami. W niedzielne popołudnie, 8 grudnia, Święty Mikołaj dotarł w naszym imieniu do punktu zbiórki Szlachetnych Paczek. Wybiegli do niego uradowani wolontariusze, którzy przyjęli pięć wielkich, pięknie zapakowanych paczek. Już kilka godzin później prezenty dotarły pod właściwy adres. Rodzina bardzo się ucieszyła. Szczególnie zadowolone były dzieci.
           
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za wielkie serce i wsparcie potrzebujących!

            Już dziś zapraszamy do wzięcie udziału w tak pięknej akcji w przyszłym roku.***

6 grudnia 2013r.
Mikołajki

mikolajki_2013.jpg


Dnia 6.12.2013r. dzieci przedszkolne oraz uczniów klas od
I do VI odwiedził w naszej szkole Święty Mikołaj. Przedestawienie Mikołajkowe pt."Odwiedziny Świętego Mikołaja" zostało przygotowane przez uczniów klasy III pod opieką pani Aleksandry Schymury i Danuty Żelazo. Pozostali uczniowie przygotowali dla Świętego Mikołaja piosenki, które były wyrazem podziękowania za otrzymane prezenty. Spotkaniu towarzyszyła radośći wspólna zabawa.

Tradycyjnie jak co roku, tak i w dniu 10.12.2013r. z tymże przedstawieniem klasa III wyjechała odwiedzić pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Pszczynie.Uczniowie złożyli mieszkańcom i opiekunom tego Domu życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Wręczyli także upominki jako wyraz pamięci i szacunku dla ludzi starszych.Spotkanie przebiegało w niezwykle radosnej i wzruszającej atmosferze. Uczniowie swoją obecnością sprawili mieszkańcom tego Domu wiele radości, ale i sami zostali obdarowani ciepłym słowem,życzliwością, no i cukierkami.

***


5 grudnia 2013r.
Spotkanie z górnikiem

gornik_2013.jpg

W czwartek, 5 grudnia do naszej szkoły zawitał górnik. Pan Marian Marekwia opowiedział dzieciom z klas „0” – III jak wygląda praca na kopalni, z jakimi trudnościami zmagają się górnicy podczas wykonywania zawodu, a także jak wiele radości przynosi taka praca. Przybliżył nam również postać świętej Barbary – patronki górników. Ku lepszemu zrozumieniu tematu, pan Marian narysował na tablicy kopalnię. Zaprezentował również swoje medale, odznaczenia i pamiątki. Dzieci zadawały wiele pytań i na wszystkie uzyskały odpowiedź. Dziękujemy panu Marianowi za przybycie do naszej szkoły i podzielenie się z nami swoją wiedzą i uczuciami.
5 grudnia 2013r.

Rozwiazanie konkursu świetlicowego

konkurs_swietlica_2013.jpg29 listopada 2013r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów
dla zwycięzców IV Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „Jesienne pejzaże”. W tym roku inspiracją dla małych artystów był wiersz Joanny Kulmowej „Czerń”. Spotkanie umilił zebranym występ artystyczny dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie pt. „Dary i przestrogi jesieni”
 
Wyniki konkursu są następujące:
W kategorii klas młodszych:
I miejsce Maria Wala ZSP SP14 Wisła Wielka,
II miejsce Magdalena Szotek SP 2 Pszczyna,
III miejsce Patrycja Wróbel SP 11 Poręba
W kategorii klas starszych:
I miejsce Michalina Baron SP 12 Studzionka,
II miejsce Anna Twardzik SP18 Pszczyna,
III miejsce Klaudia Błatoń SP 12 Studzionka
 
Na konkurs napłynęło łącznie 25 prac plastycznych  z dziewięciu szkół podstawowych . Tak się złożyło, że jury nagrodziło prace uczniów pięciu w/w  szkół,  a w konkursie wzięli jeszcze udział uczniowie z SP 7 Ćwiklice, SP  Studzienice, SP 19 Brzeźce. 
Pomimo tego, że  prac  premiowanych miejscem było tylko 6, każdy z 25 uczestników konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek, ponieważ chcieliśmy docenić wkład pracy i zaangażowanie każdego małego artysty.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i zachęcamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w naszej szkole.2 grudnia 2013r.
Przypominamy o trwającej akcji
"Szlachetna Paczka"


Warto pomagać!

KLIK strzalka.jpgPOTRZEBY RODZINY
***

2 grudnia 2013r.

W minionym tygodniu odbyły się konkursy związane z kończącym się Rokiem Juliana Tuwima. W Szkole Podstawowej nr 9 w Łące nasza drużyna w składzie: Roksana Sodzawiczny (kl. III) oraz Dawid Żukowski (kl. IV) zmierzyła się z testem sprawdzającym znajomość wierszy tego poety. W rywalizacji wzięło udział 13 drużyn i nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze, ocierając się o podium.
Natomiast Szkoła Podstawowa nr 10 w Piasku zorganizowała drużynowy konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Niedźwiedź (kl. V), Magdalena Walczewska (kl. V) oraz Julia Kozik (kl. VI). Drużyny musiały udowodnić swoje doskonałe przygotowanie w aż dziewięciu konkurencjach, jednak nasze reprezentantki nie miały sobie równych i zdobyły I miejsce.
Tego samego dnia rozstrzygnięto też konkurs poetycki pod hasłem „Ciąg dalszy nastąpi…”, który polegał na napisaniu dalszego ciągu wybranego wiersza J. Tuwima. Wiersze naszych uczennic zachwyciły jury i nagrodzone zostały:

I miejsce – Martyna Niedźwiedź ( kl. V )
II miejsce – Magdalena Walczewska ( kl. V )

Martyna wzięła na warsztat wiersz pt. „Murzynek Bambo”, a Magda utwór pt. „Dwa Michały”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów ogromnej wiedzy i cieszymy się, że z takim zaangażowaniem reprezentujecie naszą szkołę!

konkurs2_j_polski_2013.jpg konkurs3_polski_2013.jpg

konkurs_polski_2013.jpg


***


26 listopada 2013r.

PROJEKT "SZLACHETNA PACZKA"

banner_kampania_s_p_2013.jpg
http://www.szlachetnapaczka.pl/Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci do wzięcia udziału w projekcie Szlachetna Paczka.
W najbliższych dniach będziemy zbierali dary dla jednej, wybranej rodziny. Poniżej przedstawiamy jej największe potrzeby. Serdecznie dziękujemy za wszystkie rzeczy, które przekażecie "naszej" rodzinie.

Dzięki Wam Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci,
TA RODZINA przeżyje wspaniałe Święta Bożego Narodzenia!

WARTO POMAGAĆ!

KLIK
strzalka.jpgPOTRZEBY RODZINY


26 listopada 2013r.
  Zabawa andrzejkowa

Jak co roku, w naszej szkole odbyła sie dyskoteka andrzejkowa dla klas IV - VI. Atrakcją podczas wspólnej zabawy były wróżby andrzejkowe. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jaka przyszłość ich czeka. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
Serdecznie dziękujemy Michałowi Gołkowi za rewelacyjną muzykę oraz szkolnemu sklepikowi za słodkie nagrody.***

24 listopada 2013r.
Dyskoteka andrzejkowa


Uczniom klas IV-VI
przypominamy o dyskotece andrzejkowej,
która odbędzie się
we wtorek 26 listopada 2013 roku
w godzinach od 16.00 do 19.00

RSU z opiekunem***


19 listopada 2013r.
OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

        

19 listopada uczniowie klasy I przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Była to doskonała okazja, aby utrwalić wiadomości zdobyte w szkole w ramach programu Klub Bezpiecznego Puchatka o tym, jak unikać zagrożeń podczas drogi do szkoły, w szkole i w domu. Puchatek przygotował 15 pytań w formie pisemnej, jak i obrazkowej. Można było je również odsłuchać. Do każdego pytania podane były trzy odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Wybraną odpowiedź należało zaznaczyć, klikając myszką na kwadrat, znajdujący się obok. Po zakończeniu testu każdy z uczestników otrzymał informację, ile poprawnych odpowiedzi wybrał. Wszyscy uczniowie uzyskali wynik 15 punktów! To maksymalna liczba punktów, które były do zdobycia! Gratuluję moim wychowankom i mam nadzieję, że wiedza o bezpieczeństwie będzie pogłębiana i wykorzystywana w codziennym życiu.


***

19 listopada 2013r.

Lekcja historii

lekcja_historii.jpg

Na ostatniej lekcji historii w czwartej klasie opowiadaliśmy
o naszych pamiątkach rodzinnych. Odwiedził nas też Tata Doriana – pan Jerzy Pistelok, który przyniósł ze sobą nietypowe przedmioty. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy je, zastanawiając się nad ich przeznaczeniem.

Okazało się, że jest to maska przeciwgazowa i gogle dla … konia używane w czasie wojny w celu ochrony zwierzęcia.
Dowiedzieliśmy się, że to pamiątki przypominające
o pradziadku naszego ucznia, który zajmował się hodowlą koni. Cieszymy się  z tej wizyty, bo mogliśmy na własne oczy zobaczyć te niecodzienne przedmioty i wysłuchać ich historii.

 Dziękujemy!

lekcja_historii2.jpg lekcja_historii3.jpg


***

14 listopada 2013r.

U  W  A  G  A ! ! !

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO INFORMUJE, ŻE PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY BĘDZIEMY PROWADZIĆ ZBIÓRKĘ:
·      BATERII
·       PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK,
ZBIÓRKA MAKULATURY BĘDZIE PROWADZONA W LISTOPADZIE  (TERMIN ZOSTANIE PODANY).
PRAGNIEMY, ABY POMOC  INNYM I DBANIE
O ŚRODOWISKO NATURALNE STAŁY SIĘ NASZYM NAWYKIEM.  ZATEM SEGREGUJMY ODPADY!

ZBIERANIE ZAKRĘTEK NIC NIE KOSZTUJE, A DZIĘKI TEMU, MOŻEMY POMÓC POTRZEBUJĄCYM.
ZBIERANIE BATERII TEŻ NIE JEST TRUDNE,
A PRZYCZYNIA SIĘ DO OCHRONY ŚRODOWISKA.

 
Za przyniesienie baterii i makulatury przewidujemy 5 punktów dodatnich (5 żetonów pomarańczowych) w półroczu.
Za przyniesienie zakrętek (do 100 sztuk) 5 punktów (5 żetonów), powyżej 100 sztuk – 10 punktów (10 żetonów) w półroczu.
 
ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W NASZYCH AKCJACH !!!

RSU wraz z opiekunem


***


11 listopada 2013r.
Święto Niepodległości

W czwartek 7 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy IV przygotowali program artystyczny mający na celu przypomnienie historii odzyskania wolności przez naszą ojczyznę. Młodzi artyści zaśpiewali piosenki patriotyczne, pięknie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a także odegrali krótkie scenki przypominające trudną drogę do odzyskania niepodległości. Odpowiednia postawa wszystkich uczniów naszej szkoły podczas akademiipotwierdziła fakt, że młodzi ludzie wciąż mają wiele szacunku do polskich symboli narodowych.8 listopada 2013r.

WYCIECZKA DO BANKU

 

Co można załatwić w banku?
Do czego służy karta bankomatowa?
Co to są odsetki, kredyty, papiery wartościowe?
 
Na te i wiele innych pytań drugoklasiści otrzymali odpowiedź podczas spotkania w banku PKO B.P. Pracownica banku opowiadała o tym, że warto oszczędzać od najmłodszych lat oraz o tym jak to robić. Dzieci mogły również zobaczyć maszynę, która szybko przelicza banknoty oraz maszynę do liczenia
i pakowania bilonu. Mimo, że skarbiec bankowy pozostał tajemnicą, wizyta
w banku była bardzo ciekawa i uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń.


bank2013.jpg7 listopada 2013r.
Pasowanie na czytelnika

7 listopada 2013 roku uczniowie pierwszej klasy zostali pasowani na czytelników.
Zanim jednak to nastąpiło, pani bibliotekarka sprawdziła wiedzę dzieci poprzez zadawanie zagadek, dotyczących tytułów i bohaterów książek dla najmłodszych. Pierwszaki świetnie odpowiedziały na wszystkie pytania! Każdy z nich został uroczyście pasowany na czytelnika i od tego momentu drzwi biblioteki są dla wszystkich szeroko otwarte! Serdecznie dziękujemy pani Danucie Żelazo za przygotowanie programu pasowania, samo pasowanie jak również słodką niespodziankę.


pasowanie_na_czytelnika2013.jpg

4 listopada 2013r.

SPOTKANIE Z BIBLIOTEKARKĄ

 

Rok 2013 jest rokiem poety Juliana Tuwima.
Z tej okazji zawitała do nas Pani Renata Misiura z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Dzięki ciekawym zajęciom uczniowie klas młodszych przenieśli się w krainę Murzynka Bambo i Słonia Trąbalskiego, podróżowały Lokomotywą Pana Juliana, szukały Okularów Pana Hilarego, słuchały treli Ptasiego Radia…
Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki do książek,
które będą przypominały to wyjątkowe spotkanie.


bibliotekarka2013.jpg


31 października 2013r.
Pasowanie Pierwszoklasistów

W czwartek, 31 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie Pierwszoklasistów! To pierwsza, tak uroczysta
i ważna impreza dzieci. Długo przygotowywały się do występów. Dzielnie recytowały, śpiewały, tańczyły i liczyły. W końcu nadszedł ten dzień J Dzieci zaprezentowały scenkę, utożsamiając się ze smerfami, które chciały pójść do szkoły. Następnie wzorowo zdały egzamin na ucznia pierwszej klasy, wykonując różne zadania. Między innymi: grały na instrumentach i wykonały układ taneczny do piosenki Gusttavo Lima „Tchê tcherere tchê tchê”.Dzięki temu mogły zostać pasowane. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor poprzez dotknięcie ramienia każdego ucznia, dużym, kolorowym ołówkiem. Kiedy dzieci wymawiały słowa ślubowania, rodzicom zakręciły się w oczach łzy. Były to bardzo wzruszające chwile. Po tych emocjach nastąpiły radosne chwile, gdyż każdy pierwszoklasista otrzymał róg obfitości, wypełniony prezentami przez dzieci klas „0” – VI, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz panią bibliotekarkę. Po uroczystości, dzieci wraz z rodzicami, panią wychowawczynią oraz panią dyrektor udały się do swojej sali na wspólne świętowanie. Serdecznie dziękujemy kochanym mamusiom za przygotowanie słodkości! Dziękujemy również Pani Sołtys Gabrieli Januszewskiej za przekazanie nam czekoladek.


pasowanie_2013.jpg


25 października
Wycieczka do Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie

W piątek, 18 października uczniowie klasy I wraz wychowawczynią odwiedzili Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie. Uczniowie wzięli udział w Lekcji Przyrodniczej, która przybliżyła im wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej. Dzieci zwiedziły zagrodę. Poznały żubrzą rodzinę oraz inne gatunki zwierząt
i obserwowały ich zachowanie. Uczniowie zapoznali się również
z wystawami stałymi oraz czasowymi w budynku edukacyjnym. Na końcu dzieci obejrzały film 3D o historii żubrów pszczyńskich. Wycieczka udała się. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń.
22 października 2013


Biblioteka Szkolna

Zaprasza

Wszystkich, którzy bardzo lubią czytać

Oraz tych, którzy jeszcze nie polubili czytania

Do zwiedzenia wystawy pt.:

”Co czytali nasi Dziadkowie, a co Rodzice”

Na wystawie możecie zobaczyć bajki, szkolne lektury,

książki przygodowe i popularno-naukowe.

Najstarsza książka to „Baśnie wybrane” H.Ch. Andersena z 1947r.

Wystawa będzie czynna do końca października.

Zapraszamy i życzymy miłych wspomnień.


biblioteka.png

Z okazji Święta Bibliotek  Szkolnych

w swoje skromne progi

Serdecznie Zaprasza

Ciebie Czytelniku Drogi, Twoja Szkolna Biblioteka

Czekają na  Ciebie miłe niespodzianki

A to wszystko już – 24 października 2013r.

/Danuta Żelazo/


12 października 2013r.

Szkolna wycieczka do Ustronia


Dnia 12 października 2013r. odbyła się szkolna wycieczka w Beskid Śląski. O godz. 8.30 grupa uczestników wyjechała pociągiem z Pszczyny do Ustronia Zdroju. Dla niektórych uczniów była to pierwsza podróż takim środkiem transportu. Po przyjeździe do Ustronia czekał na nas przewodnik. Po lekkim śniadanku wyruszyliśmy zdobyć szczyt Równicy. Nie było łatwo, ale po dwugodzinnej wspinaczce odbył się dłuższy odpoczynek. Przewodnik rozpalił ognisko, po czym uczestnicy wycieczki samodzielnie piekli kiełbaski nad ogniem. Wszyscy jedli
z ochotą słuchając przewodnika, który opowiadał ciekawostki historyczne związane z miejscem w którym przebywaliśmy, a także o zwierzętach zamieszkujących te tereny. Po posiłku wyruszyliśmy w dalszą trasę, podziwiając po drodze jesienne krajobrazy górskie.  
W końcu  dotarliśmy na Równicę. Ze szczytu rozpościerała się wspaniała panorama gór. Największą atrakcją na szczycie okazały się zjazdy po torze saneczkowym. Po zakupie pamiątek i zabawach na świeżym powietrzu udaliśmy się w drogę powrotną do Ustronia Polany. Zejście trwało ok. 1.30 min. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do dworca na Polanie skąd odchodził pociąg do domu.
W późnych godzinach wieczornych, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Pszczyny.10 października 2013r.

SŁODKIE WYPIEKI DRUGOKLASISTÓW

ciasteczka_2013/pieczenie_ciasteczek3_2013.jpg

W ramach zajęć o tematyce żywieniowej uczniowie klasy II pod okiem swojej wychowawczyni upiekli słodka przekąskę- ciasteczka owsiane z uprażonymi  ziarnami słonecznika. Przyjemny zapach szybko rozszedł  się po szkole, więc amatorów degustacji nie zabrakło.
Oto przepis:
CIASTECZKA OWSIANE ZE SŁONECZNIKIEM
 
Składniki:
1 i 1/3 szklanki mąki pszennej
1 szklanka płatków owsianych
1 szklanka ziaren słonecznika
1 kostka miękkiego masła
1/2 szklanki cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia
 
Ziarna słonecznika uprażyć na suchej patelni, aż będą jasnozłote. Masło zmiksować z cukrem, cukrem waniliowym i proszkiem do pieczenia. Dodać ostudzone ziarna, płatki owsiane -wymieszać. Wsypać mąkę i zagnieść ciasto - ma być miękkie i tłuste.
Z ciasta lepić kulki wielkości małego orzecha włoskiego, kłaść na blaszce, można lekko spłaszczyć.
Piec w temperaturze 175 stopni przez około 15 minut, na złoto. Zdejmować z blaszki po wystygnięciu.


ciasteczka_2013/pieczenie_ciasteczek_2013.jpgciasteczka_2013/pieczenie_ciasteczek2_2013.jpg

ciasteczka_2013/pieczenie_ciasteczek5_2013.jpg9 października 2013
Wycieczka do lasu kl. I - III

9 października klasy I i III wybrały się na wycieczkę do lasu. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Pierwszoklasiści poznali drzewa liściaste i iglaste, dowiedziały się, jaką rolę  spełnia paśnik oraz dlaczego leśny staw zabarwił się na zielono. Dzieci z klasy III odbijały na kartce korę, rozpoznawały nazwy drzew na podstawie ich liści, a także utrwalały wiadomości na temat warstw lasu. Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a do szkoły wróciliśmy z koszykiem pełnym darów lasu. Niektóre z nich wykorzystamy do prac plastycznych, a pozostałe umieścimy w kąciku przyrody. Las jesienią jest taki piękny!
3 października 2013r.
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego2 września w naszej szkole odbyły się wybory do RSU. Cała społeczność szkolna przystąpiła do głosowania. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza w skład, której weszli: Karolina Wróbel z kl. IV, Kamil Kukla z kl. V oraz Mateusz Moń z kl. VI. Głosowanie przebiegło bez żadnych zastrzeżeń.

3 września nastąpiło ogłoszenie wyników. Przewodniczącą szkoły została
 Patrycja Gołek

pozostali członkowie RSU to:
Julia Kozik, Oliwia Cepok, Sandra Kapias, Magdalena Walczewska, Martyna Niedźwiedź i Klaudia Mikulec.

Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego natychmiast przystąpiła do pracy i wybrała swego opiekuna Joannę Piórko - Trefon.
Serdecznie gratulujemy!30 września 2013
Dzień Chłopca

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczynki z klas I-III z pomocą pań wychowawczyń zorganizowały dla chłopców dyskotekę. Zabawa była przednia! Najmłodsze dzieci szkolne bawiły się przy rytmach muzyki dyskotekowej. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Bawiliśmy się w “kto pierwszy zajmie krzesełko, gdy muzyka ucichnie”. Jak co roku, dużą popularnością cieszyła się “Wycieczka do ZOO”. Po szaleństwach, “pociągach” i pląsach wszyscy tanecznym krokiem rozeszliśmy się do domów. Na pożegnanie chłopcy otrzymali balony. Słodkie nagrody w konkursach ufundował Sklepik Szkolny pod kierownictwem p. Joanny Piórko-Trefon.
Serdecznie dziękujemy!
Bezpłatne warsztaty dla wszystkich!

warsztaty_pck_2013.jpg
Więcej informacji:
http://www.pckul.pl/show;714

tel: 32 210 45 51
e-mail: sekretariat@pckul.pl


25 września 2013

Bezpieczeństwo – bardzo ważna sprawa!

 

24 września naszą szkołę odwiedzili policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Pszczynie, którzy przeprowadzili pogadanki
w klasach I-III i w oddziale przedszkolnym.
Poruszane zagadnienia dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa na drodze, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wzmożony ruch na ulicy Gen. K. Świerczewskiego.
Apelowano  również o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Uczniowie przypomnieli sobie zasady postępowania  w przypadku zaczepiania ich przez obcych ludzi. Dzieci dowiedziały się także, jaką postawę przyjąć w przypadku ataku psa. Przypomniano również o tym, jak ważne są elementy odblaskowe naszyte lub doczepione do elementów ubioru pieszego.
Młodsze dzieci miały okazję obejrzeć z bliska policyjny radiowóz oraz mundur policyjny i sprzęt policyjny używany w codziennej pracy.
/Joanna Piórko - Trefon/
20 września 2013r.
"Noc w szkole" dla kl. I - III


20 września klasy I – III naszej szkoły spędzili noc w szkole. Nauczycielki Aleksandra Gaża., Joanna Zawadzka – Olszynka, Aleksandra Schymura przygotowały dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. 31 uczniów brało udział w turnieju gier i zabaw na korytarzu szkolnym, zajęciach plastycznych, na których każde dziecko zrobiło papierowego duszka oraz w podchodach z latarkami w poszukiwaniu koszyka z cukierkami. Późnym wieczorem uczestnicy brali udział w seansie filmowym. Po filmie każda klasa udała się na spoczynek.
To była niezapomniana noc, wszyscy bawili się świetnie.
/Aleksandra Schymura/17 września 2013r.
Wycieczka klas II i III do Pszczyny


Dnia 17 września odbyła się wycieczka klas II i III do Pszczyny.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po parku, tam odwiedziliśmy zabytkowe miejsca m. innymi: Domek Ogrodnika, Lodownię, Herbaciarnię. W Bramie Wybrańców zakupiliśmy pamiątki. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wnętrz Zabytkowych i zwiedziliśmy pokoje książęce oraz cesarskie. Najbardziej podobało nam się w Zbrojowni. Pod koniec wycieczki poszliśmy do lodziarni na pyszne gofry i rurki z kremem. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była udana. W dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.
/Aleksandra Schymura/13 września 2013r.
"Noc w szkole" dla kl. IV - VI

Za nami wyjątkowa noc, jaką spędzili w szkole uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawczyniami. W tej niezwykłej scenerii rozegraliśmy turniej drużynowy. Były konkurencje sprawnościowe i wiedzowe, które dostarczyły wielu emocji. Podczas rozgrywek w rzucie poduszką czy pakowaniu śpiworów na czas uśmialiśmy się do łez. Wspólna kolacja na szkolnej stołówce smakowała inaczej niż zwykle, a nocny seans filmowy był lepszy niż wizyta w kinie. To były niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
/Marta Ryguła/
 
strzalka.jpg
galeria


1 września 2013r.

 "POWITANIE SZKOŁY"

Wakacje minęły,
Uleciały jak chmurki na niebie.
Dzieci plecaki wzięły
I biegną szkoło do ciebie
Z pytaniami:
-Czy tęskniłaś za nami?
-Czy brak ci było gwaru, hałasu?
-Czy na odpoczynek miałaś dużo czasu ?
I tak dzieci pytały,
I tak szkole marudziły,
Że szkoła odpowiadać nie miała już siły.
Szkoła cichutko drzwi uchyliła ,
I dzieci do siebie zaprosiła.
/Bożena Heluszka/


Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

odbędzie się dnia 2.09.2013r. o godzinie 9.00

Galeria zdjęć


28 maja 2013

SPRAWOZDANIE  Z  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU „ OMNIBUS 2013”

Dnia 28 maja  o godzinie 12 odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs „ Omnibus 2013” klas I – III  Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z 13 szkól naszego regionu. Uczniowie rozwiązywali testy w trzech kategoriach wiekowych: klas I, klas II, klas III. Przygotowany test sprawdzał umiejętności i wiadomości z zakresu czytania ze zrozumieniem, ortografii, umiejętności rachunkowych, logicznego myślenia, kojarzenia i spostrzegawczości oraz ogólnej wiedzy o otaczającym świecie.

W tym roku tytuły „Omnibusa 2013 w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

Kategoria klas I

1. Karolina Koczy ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Studzienicach

2 .Martyna Kijok ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Piasku

3. Iga Pala ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie

 

Kategoria klas II

1. Jarosław Makówka ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Studzienicach

2.  Stanisław Janus ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Jankowicach

2. Anita Nowok ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach

3. Maksymilian Malcharek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Piasku

 

            Kategoria klas III

1. Nikodem Oramus ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łące  

2. Marianna Foltyn ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie

3. Bartosz Wiera ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach

 

Nagrody na konkurs oraz poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowali: Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus” oraz prywatni sponsorzy pozyskani przez organizatorkę konkursu Aleksandrę Schymura. Ponadto Stowarzyszenie reprezentowane przez panią prezes Grażynę Łebecką ufundowało zbiór książek do bibliotek dla tych szkół , których uczniowie zdobyli pierwsze miejsca, a tym samym zdobyli OMNIBUSA 2013.  GRATULUJEMY  I  ZAPRASZAMY ZA ROK


24 maja 2013
Wycieczka klas IV-VI

Wreszcie nadeszły te długo wyczekiwane dni i uczniowie z IV, V i VI klasy w dniach 22-23 maja wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Od rana humory wszystkim dopisywały i po kilku godzinach podróży już w samo południe słuchaliśmy hejnału z sandomierskiej wieży ratuszowej. Zwiedzanie zaczęliśmy od starówki i okolicznych uliczek, z radością rozpoznając miejsca znane z popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Następnie, spacerkiem udaliśmy się do Bazyliki Katedralnej – budowli wzniesionej w stylu gotyckim. Na jej przykładzie obserwowaliśmy „na żywo” elementy tego stylu, o którym ostatnio uczyliśmy się na lekcjach historii. Kolejnym punktem wyprawy była Brama Opatowska. Pokonanie 157 stromych schodów było dla wielu z nas wielkim wyzwaniem, ale widok, jaki mogliśmy podziwiać ze szczytu, zrekompensował trudny wspinaczki. Wiele emocji dostarczyła nam wizyta w zbrojowni, która była „żywą lekcją historii”. Nie tylko wysłuchaliśmy historii o średniowiecznym rycerstwie, ale i mogliśmy poczuć się jak prawdziwi wojowie przymierzając hełmy, szyszaki i elementy uzbrojenia. Kolejną atrakcją był spacer podziemną trasą turystyczną, a ten niezwykle emocjonujący dzień zakończył rejs statkiem po Wiśle. Drugiego dnia pożegnaliśmy Sandomierz i wybraliśmy się do okolicznych miejscowości. Odwiedziliśmy zamek w Baranowie Sandomierskim i przekonaliśmy się, że nie bez powodu jest on zwany „małym Wawelem”. Krótkim przystankiem była wizyta w zabytkowym kościele w Klimontowie. Niesamowite wrażenie zrobił na wszystkich kolejny punkt wyprawy, jakim były ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Ostatnim punktem na trasie była starówka w Opatowie i stamtąd udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale pełni wrażeń. Na pewno te wspólnie spędzone chwile będziemy długo wspominać!

/Marta Ryguła/

wyc_san_3.jpg


wyc_san_4.jpg


wyc_san_2.jpg

wyc_san_2013.jpg21 maja 2013

Tym razem nasi uczniowie: Magdalena Walczewska (kl. IV ) oraz Mateusz Moń ( kl. V ) spróbowali swoich sił w XVII Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju. Każdy z uczestników miał za zadanie zaprezentować po jednym utworze poetyckim i prozatorskim związanym z hasłem konkursu – „Jesteśmy jedną rodziną”. Nasi reprezentanci wspaniale poradzili sobie z tremą i doskonale wypadli podczas swoich wystąpień. Mateusz Moń zdobył wyróżnienie I stopnia, znajdując się tym samym w pierwszej szóstce najlepszych uczniów spośród 24 uczestników. Bardzo dobrze wypadła także Magdalena Walczewska, której przyznano wyróżnienie II stopnia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!

/Marta Ryguła/


recytatorski_2013.jpg

recyt2.jpg


13 maja 2013

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice zostały kolejny raz nagrodzone. Magdalena Walczewska ( kl. IV) otrzymała nagrodę, a Oliwia Cepok ( kl. V ) zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim pod hasłem „Niezapominajka – Moje miejsce na ziemi, do którego chętnie wracam”. Obie dziewczynki napisały piękne wiersze inspirowane tym tematem i ich utwory zostały docenione przez jury. Gratulujemy im podwójnie, ponieważ dzięki udziałowi w tym konkursie nie tylko zdobyły nagrody, ale i zadebiutowały
w tomiku poezji wydanym specjalnie na tę okazję. 
Zapraszamy też do zapoznania się z relacją pokonkursową zamieszczoną na stronie Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój.
/Marta Ryguła/


konkurs_wiersz.jpg

konk_wiersz.jpg


25 kwietnia 2013
Podsumowanie IV edycji Wojewódzkiego Konkursu
"Po angielsku na klawiaturze"


We wtorek 23 kwietnia br. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Po angielsku na klawiaturze”.
Z naszej szkoły wyróżniona została

Magdalena Walczewska

Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpgrelacja


24 kwietnia 2013
VI Olimpiada Przedszkolaków

W sobotę 20 kwietnia w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się VI Olimpiada Przedszkolaków. Nasze dzieci zajęły 6 miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni. Przedszkole w Porębie reprezentowało 16 dzieci i każde z nich  musiało  wziąć udział  we wszystkich konkurencjach, gdyż nie mieliśmy zawodnika rezerwowego.

Serdecznie gratulujemy!


Więcej informacji:

strzalka.jpgmoris.jpeg


strzalka.jpgpless

23 kwienia
Sukcesy w konkursach organizowanych przez POPP w Pszczynie

20 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego
w Pszczynie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursach zorganizowanych przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej
w Pszczynie. W obu konkursach  wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W konkursie "Pisarze polscy" w Roku Juliana Tuwima pt. "Za Tuwimem-młodzi poeci dzieciom" naszą szkołę reprezentowały wiersze sześciu uczennic. Wszystkie utwory były bardzo pomysłowe, a jeden z nich zdobył szczególne uznanie jury.
Nagrodę otrzymała
Magdalena Walczewska

z klasy IV, która jest autorką wiersza pt. „Moja maszyna”.


Rozstrzygnięto także XII Powiatowy Konkurs Historyczny w 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Tym razem III miejscem nagrodzono
Martynę Niedźwiedź

z klasy IV, która wykonała ilustrację inspirowaną jednym z wydarzeń powstania styczniowego.


Obie laureatki otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i zapraszamy także do zapoznania się z relacją zamieszczoną na stronie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.16 kwietnia 2013
"Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach"

konkurs_przyrodniczy_2013/DSCF4146.JPG

 
strzalka.jpg Galeria

Dnia 16.04 w Zagrodzie Żubrów w Jankowicach odbył się konkurs przyrodniczy " Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach".

Naszą szkołę reprezentowała 2-osobowa drużyna z klasy II

Sara Messaoudi i Faustyna Stencel. Dziewczynki zajęły III miejsce.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą flory i fauny lasów pszczyńskich, m. in. rozwiązywali zagadki, rozpoznawali kwiaty oraz owoce drzew. Organizatorzy nie zapomnieli również o królu puszczy - Żubrze, którego uczynili jednym z bohaterów zadań konkursowych. Uczennice otrzymały wspaniałe nagrody,a dla szkoły zdobyły edukacyjną grę planszową. " Wszędobyl leśny".

Gratulujemy!
/Aleksandra Schymura/


14 kwietnia 2013
"Po angielsku na klawiaturze"

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach przeprowadzono IV edycję wojewódzkiego konkursu
„Po angielsku na klawiaturze”.
Wśród nagrodzonych osób znalazła się uczennica naszej szkoły

Magdalena Walczewska.


Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowa lista laureatów znajduje się na stronie organizatorów:

strzalka.jpghttp://sp1.ledziny.w.interia.pl/ogloszenia.htm
27 marca 2013
Wielkanoc

27 marca uczniowie klasy IV przybliżyli braci szkolnej  tradycje
i obrzędy wielkanocne. Nie obyło się bez koszyka ze święconką, lukrowanej baby i polewania wodą.
„PISANKI, KRASZANKI, JAJKA MALOWANE”
Podczas wielkanocnego apelu wręczono dyplomy i upominki za własnoręcznie wykonane przez uczniów w szkole pisanki wielkanocne według własnych, oryginalnych pomysłów.
Jury nagrodziło prace w następujący sposób:
Grupa młodsza
I miejsce: Sara Messaoudi
II miejsce: Oliwia Grajcarek
III miejsce: Klaudia Mikulec
Grupa starsza
I miejsce: Aleksandra Michna
II miejsce: Magdalena Walczewska
III miejsce: Martyna Niedźwiedź
Wyróżnienie: Katarzyna Kubok

Przyznano także nagrodę publiczności. Uczniowie uznali pracę Sary Messaoudi za najpiękniejszą.
Gratulujemy wszystkim małym artystom i zapraszamy do udziału
w konkursie już za rok.
P.S. Dodatkową nagrodą było wysłanie nagrodzonych prac na konkurs organizowany przez GOK w Goczałkowicach-Zdroju.

Joanna Piórko-Trefon


  
pisanki%20dyplomy/IMG_0466.JPG

pisanki%20dyplomy/IMG_0467.JPG

pisanki%20dyplomy/IMG_0477.JPG

 21 marca 2013
Powitanie Wiosny z Pasją

wiosna1_2013.jpg

strzalka.jpgzdjęcia

    21 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole długo oczekiwany Dzień Wiosny z Pasją, podczas którego witaliśmy wiosnę nieco inaczej niż zwykle. Uroczystość była zorganizowana z naciskiem ogromnej roli profilaktycznej jaką daje posiadanie przez uczniów różnorodnych zainteresowań, pasji, hobby.
    Dzień rozpoczął się od przygotowania wystawek kolekcjonerskich. Uczniowie zaprezentowali i opowiadali ciekawostki dotyczące własnych zbiorów i wyrobów rękodzielniczych. Czegóż tam nie było: zbiorów filatelistycznych, numizmatycznych, figurek aniołków, słoników, szklanych kulek, kolekcji zakrętek z ciekawymi hasłami, modeli
i plakatów traktorów i  sprzętu rolniczego, wystawy własnych prac plastycznych i hafciarskich, wspaniałych albumów fotograficznych.
        Następnie każda klasa zaprojektowała i wykonała marzannę - symbol zimy. Wrzucono je potem do kubła na znak zakończenia zimy. W ten sposób uczniowie zaprezentowali postawę proekologiczną,
a jednocześnie nawiązali do tradycji topienia marzanny.
   Wygospodarowano również czas na zabawy słowno-literackie. Uczniowie rozwiązywali zagadki o wiośnie, uzupełniali przysłowia, odpowiadali na pytania quizowe, układali wierszyki, a także projektowali literę ozdobną do napisu wiosna.
    Druga część uroczystości polegała na prezentowaniu umiejętności taneczno – wokalnych i gimnastycznych. Wszystko toczyło się w myśl zasady, że istnieją alternatywne dla „szklanego ekranu” sposoby spędzania wolnego czasu. Dzisiaj nikt nie myślał o komórkach, tabletach, laptopach i komputerach, ani nawet ekranach telewizora. Dziś uczniowie odkrywali własne talenty, które przecież każdy z nich posiada, ale musi nauczyć się je odpowiednio pielęgnować, rozwijać i doskonalić. Pamiętajmy, że mamy wokół siebie wiele nieoszlifowanych diamentów...18 marca 2013r.

Miedzyszkolny Konkurs Informatyczny

II Międzyszkolny Konkurs Informatyczny odbył się w naszej szkole 18 marca. W konkursie wzięli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych
z gminy Pszczyna.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań informatycznych, rozwijanie aktywności poznawczej i twórczej dziecka oraz właściwe jej motywowanie, nauczenie logicznego myślenia w rozwiązywaniu problemów i zadań z pomocą komputera, wyzwolenie ducha rywalizacji.
Konkurs składał się z dwóch części – części teoretycznej i części praktycznej. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Serdecznie dziękujemy firmie Comi z Ćwiklic za ufundowanie nagród (pendrive’a i symulatora pojazdów).
Zwycięzcy:
I Bartłomiej Smolorz
II Mirosław Wierzbicki
III Dawid Bielenin


Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.


12 marca 2013r.
Dzień Bezpiecznego Internetu

Posłuchaj koleżanko
Posłuchaj kolego
Internet jest skarbem
Lecz wiele w nim złego
Gdy po necie serfujesz
I zasad nie respektujesz
Naprawdę ryzykujesz
Cyberprzestępcy w ukryciu czekają
Małe potknięcie i już „cię mają”
Dasz sobie jednak spokojnie radę
Gdy do rodzica pójdziesz po poradę
Pomoże ci również pani nauczycielka
Zna wiele zasad, jest w tym wielka!
Posłuchasz, poczytasz poćwiczysz czasami
A później tym wszystkim podzielisz się z nami
Tak by bezpiecznie z sieci
Korzystały wszystkie dzieci!
Klasa III

DBI_2013.png

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbył się 12 marca. W obchodach tego wyjątkowego dnia udział wzięła cała społeczność szkolna i przedszkolna. Każdej z klas przydzielono zadania.

dbi1.jpg

sp11poreba2.jpg

sp11poreba3.jpg

sp11poreba4.jpg

sp11poreba5.jpg

sp11poreba6.jpg

sp11poreba7.jpg

sp11poreba8.jpg

5 marca 2013

5 marca br. chętni uczniowie zostali w szkole po lekcjach, aby zaprojektować i ozdobić jajka wielkanocne.
 
strzalka.jpgGaleria zdjęć
 
Pomysłowość i inwencja twórcza nie znały granic
Joanna Piórko-Trefon

4 marca 2013

Konkurs „Należy wierzyć w baśnie…”

1 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu pod hasłem „Należy wierzyć w baśnie…”. Uczestnicy musieli wykazać się jednocześnie kunsztem literackim i talentem plastycznym, ponieważ zadanie konkursowe polegało na samodzielnym napisaniu baśni oraz stworzeniu do niej jednej ilustracji. Naszą szkołę reprezentowały prace czterech uczennic i jedna z nich – Magdalena Walczewska – otrzymała wyróżnienie. Magda jest autorką bardzo pięknej baśni i swą pracą zachwyciła jury.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału
w kolejnych konkursach!

konkurs_j_polski_2013.jpg

7 luty 2013
Bal Karnawałowy

To był wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Już od 8.00 w szkole można było spotkać przeróżne postacie z bajek oraz lekarzy, pielęgniarki, kotki i itd.
Podczas balu odbyło się wiele konkursów i zabaw. Wszyscy byli
w wyśmienitych nastrojach.
Dziękujemy Radzie Rodziców za poczęstunek!

bal_2013.jpg

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka

babcia.jpg dziadek.jpg

Dyrekcja,
Nauczyciele i Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie,
serdecznie zapraszają

Babcie i Dziadków,

na uroczystość z okazji Ich święta,
która odbędzie się na terenie szkoły w czwartek
17 stycznia o godzinie 17.00.
Święta, Święta Święta ...stajenka.gif

„Przy wigilijnym stole

Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;
 
Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiądzie.”

 

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęścia i pomyślności w Nowym Roku
życzą
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
SP 11 w Porębie


17 grudnia 2012r.
Koncert Świąteczny

W poniedziałkowe popołudnie,  17 grudnia w szkole odbył się Koncert Świąteczny. Uczniowie przedstawili jasełka przygotowane przez panią Danutę  Żelazo oraz panią Aleksandrę Schymurę. W ten magiczny wieczór przenieśliśmy się do zamierzchłych czasów, kiedy to w ubogiej stajence narodził się Jezus Chrystus. Wieść ta obiegła całą ziemię i każdy chciał zobaczyć maleńkie Dzieciątko. Pokłon zatem przybyli Mu oddać pasterze, piekarz, lekarz, górnik i dzieci, które odznaczyły Dzieciątko Orderem Uśmiechu.
Po zakończeniu przedstawienia pani Dyrektor Lilianna Mańka złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przybyłym gościom.

15 grudnia 2012r.
Wyjazd do Planetarium i Muzeum Energetyki

Chętniu uczniowie z naszej szkoły wraz z kołem naukowym z Powiatowego Ogniska Pacy Pozaszkolnej w sobotni ranek udali się na wycieczkę do Muzeum Energetyki w Łaziskach oraz Planetarium w Chorzowie.
Więcej informacji oraz zdjęcia można zobaczyć na stronie POPP strzalka.jpgkliknij tutaj.


12 grudnia 2012r.
Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli z przedstawieniem mikołajkowym do Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Dla dzieci było niezwykłym doświadczeniem spotkać ludzi chorych i potrzebujących.
Organizatorką wyjazdu była pani Danuta Żelazo, ktora przygotowała upominki dla mieszkańców Domu Opieki.

Więcej informacji oraz zdjęcia można zobaczyć na stronie DPS strzalka.jpgkliknij tutaj.

6 grudnia 2012r.
Odwiedziny Świętego Mikołaja

Ten dzień był wyjatkowy dla wszystkich dzieci, gdyż w tym dniu do naszej szkoły zawitał wyjatkowy gość.
Z tej okazji uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią przygotowali przedstawienie pt. "I Ty możesz zostać Świetym Mikołajem." Podczas spektaklu dzieci przedstawiły życie małego Mikołajka, który potrafił się dzielić tym co miał. Pamiętajmy, że czasem wystarczy zwykły uśmiech, aby  komuś dodać trochę otuchy.
Po przedstawieniu odwiedził nas długo oczekiwany Święty Mikołaj przynosząc prezenty dla wszystkich uczniów. Niestety nie było łatwo. Aby dostać prezent każda klasa musiała sie zaprezentować. Nie zabrakło wierszy, piosenek, tańców. Mikołaj był zachwycony, podziękował dzieciom, rozdał prezenty po czym wyruszył w dalsza drogę.
Mamy nadzieję, że Mikołąj odwiedzi nas w przyszłym roku.
Całą uroczystość uświetniła oprawa muzyczna przygotowana przez panią Aleksandrę Schymurę, piosenki wykonał szkolny chórek.


1 grudnia 2012r.
Rozwiązanie konkursu grafikii komputerowej

W tym dniu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu  grafiki komputerowej pod tytułem WAKACJE W ZGODZIE Z EKOLOGIĄ I ZDROWIEM. Konkurs organizowany był przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. W konkursie wzięło udział ponad 70 uczniów z powiatu pszczyńskiego. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły dzieci z klasy II, III, IV, V i VI.  Pani Katarzyna Pławecka wręczyła nagrody 17 laureatom konkursu. Z naszej szkoły nagrodzona została praca Natalii Szafron - uczennicy klasy VI oraz Klaudii Mikulec- uczennicy klasy III, ktorej praca została wyróżniona.
konkur_grafika_komp_2012.png

konkur_grafika_komp2_2012.png

konkur_grafika_komp3_2012.png

Relację z przebiegu rozdania nagród oraz wszystke nagrodzone prace można zobaczyć na stronie Pszczyńskiego Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej - strzalka.jpg kliknij i zobacz relację.

30 listopada 2012r.
III Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny
"Jesienne pejzaże"

30 listopada br. w świetlicy odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców III Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego „Jesienne pejzaże”. W tym roku inspiracją dla małych artystów był wiersz D. Gellner „Jesienny spacer”. Spotkanie umilił zebranym występ artystyczny dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie pt. „Co słychać w lesie?”

 
Wyniki konkursu są następujące:

W kategorii klas młodszych:

I miejsce Hanna Kamińska SP 2 Pszczyna,
II miejsce Klaudia Mikulec SP 11 Poręba,
III miejsce Alicja Ligenza SP 8 Rudołtowice,
Wyróżnienie Igor Steinke SP 2 Pszczyna

W kategorii klas starszych:

I miejsce Grażyna Rozmus SP 8 Rudołtowice,
II miejsce Karolina Król SP 2 Pszczyna,
III miejsce Zuzanna Święs ZSP Czarków,
wyróżnienie Karolina Poterałowicz ZSP Studzienice

 

Na konkurs napłynęło łącznie 36 prac plastycznych  z dziewięciu szkół podstawowych . Tak się złożyło, że jury nagrodziło prace uczniów pięciu w/w  szkół,  a w konkursie wzięli jeszcze udział uczniowie z SP 7 Ćwiklice, SP 3 Pszczyna, SP 12 Studzionka, SP 19 Brzeźce. 

Pomimo tego, że  prac  premiowanych miejscem było tylko 8, każdy z 36 uczestników konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek, ponieważ chcieliśmy docenić wkład pracy i zaangażowanie każdego małego artysty.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i zachęcamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w naszej szkole.

konkurs_swietlicowy1_2012.jpgkonkurs_swietlicowy2_2012.jpg

konkurs_swietlicowy_2012.jpg

20 listopada 2012r.
Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej

20 listopada br. zawitali do nas przedstawiciele Straży Miejskiej
w Pszczynie. Przeprowadzili w klasach pogadanki dotyczące zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.
Młodsi przećwiczyli tzw. pozycję obronną – żółwika. Będą wiec umieli obronić się przed ewentualnym atakiem psa. Mam jednak nadzieję, że nigdy nie będą musieli jej zastosować.
Rozmowy w starszych klasach skoncentrowały się wokół bezpieczeństwa na drodze. Przypominam raz jeszcze dzieciom
i rodzicom, że quad to nie jest pojazd dla ucznia szkoły podstawowej. Aby nim jeździć należy posiadać uprawnienia karty motorowerowej.

/Opracowała J. Piórko-Trefon – pedagog szkolny/10 listopada 2012r.
Pasowanie Pierwszaków na uczniów

10 listopada był szczególnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. Dzielne pierwszaki zaprazentowały się podczas akademii przygotowanej przez ich wychowawczynię Joannę Olszynkę. Rodzice mogli podziwiać śpiew, recytację i taniec swoich pociech.
Po części artystycznej pani Dyrektor Pasowała Pierwszaków na uczniów. Uczniowie starszych klas, przedszkolaki oraz nauczyciele podarowali pierwszakom drobne upominki.

Po części oficjalnej uczniowie klasy I wraz z rodzicami
i wychowawczynią udali się na wspólny poczęstunek.
9 listopada 2012r.
Święto Odzyskania Niepodległości

W piątek w szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Tematykę i wagę święta przybliżyli nam uczniowie klasy V. W spektaklu pt. "Brygadier, Komendant, Dziadek" zaprezentowali postać Józefa Piłsudskiego, jego biografię i wiarę w to, że Polska może być wolna.


9 listopada 2012r.

Teatr Profilaktyczny pt. „Oflajnowo”

W dniu 8 listopada br. uczniowie wszystkich klas obejrzeli w szkole spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Przedstawiona historia rozegrała się w dzielnicy letniskowego miasta Oflajnowo. Jej mieszkańcy nie słyszeli nigdy o Internecie i portalach społecznościowych. Nagle pojawiła się dziewczyna z bezprzewodowym Internetem, szybko powodując zamieszanie w małym miasteczku.

Spektakl poruszał tematykę odpowiedzialnego korzystania z Internetu, a tym samym portali społecznościowych. Zobrazował uczniom zagrożenia płynące z sieci; uświadomił, że pozorna anonimowość ma swoje dobre i złe strony. Dzięki przedstawieniu dzieci mogły się także przekonać,  że realne kontakty i przyjaźnie są nie tylko bezpieczniejsze, ale również i bardziej wartościowe od tych wirtualnych. Internet jest medium, od którego w dzisiejszym świecie trudno uciec, ale należy z niego korzystać z umiarem, zachowując zdrowy rozsądek.

Opracowanie Joanna Piórko - Trefon – pedagog szkolny

 

  31 października 2012r.

Spotkanie z Policją

31 października 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielami Policji. Przede wszystkim omówiono zasady bezpieczeństwa na drogach, dzieci nauczyły się piosenki o bezpieczeństwie, a także poznały Sznupka - maskotkę śląskiej Policji. Najmłodsi obejrzeli film, w którym Sznupek uczy dzieci bezpiecznych zachowań w codziennych sytuacjach.  Dzieci zostały pochwalone za wiedzę teoretyczną dotyczącą zachowania podczas kontaktów z nieznajomymi – doskonale wiedziały, że nie można zaufać obcej osobie, nawet gdyby posiadała mundur policyjny. Najmłodsi mieli również okazję, żeby obejrzeć akcesoria prawdziwego policjanta, czyli kajdanki, pałkę (zwaną fachowo tonfą) i broń palną. Natomiast starsi uczniowie pod czujnym okiem dzielnicowego zdali egzamin na kartę rowerową. Życzymy im szerokiej drogi. 

Opracowanie Joanna Piórko-Trefon – pedagog szkolny14 października 2012r.
Dzień Edukacji Narodowej

Najcenniejszym i najtrwalszym
podarunkiem jaki można dać
dziecku - jest wykształcenie.
                                     /Arystoteles/

 

W dniu Waszego święta
w podzięce za trud
włożony w naszą edukację,
życzymy:
takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
by móc w pełni realizować swoje plany
życiowe i zawodowe.

12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ten szczególny dzień, uświetnił wszystkim zaproszonym gościom, występ artystyczny przygotowany przez  klasę III i  VI  pod  okiem  p. Aleksandry Gaży i  p.  Anny Dąbkowskiej.  Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy, piosenek oraz podziękowań za trud włożony w edukację i wychowanie naszych  uczniów.
Klasa 6 zaprezentowała pokaz mody nauczycielskiej - z pewnością każdy nauczyciel może wybrać coś dla siebie. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie upominków wszystkim pracownikom szkoły i emerytom,
a Pani Dyrektor wręczyła nagrody zasłużonym pracownikom szkoły. Rada Rodziców po uroczystości zaprosiła wszystkich na poczęstunek.


30 września 2012
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

28 września cała społeczność szkolna wzięła udział w wybory do RSU.
Oto wyniki głosowania:

NR

PEŁNIONA FUNKCJA

Imię, nazwisko, klasa

1

Przewodniczący

Natalia Szafron, kl. VI

2

Zastępca przewodniczącego

Julia Kozik, kl. V

3

Kronikarz

Magdalena Walczewska, kl. IV

4

Skarbnik

Sandra Kapias, kl. V

5

Przewodniczący sekcji kulturalno- oświatowej

Oliwia Cepok, kl. V

6

Przewodniczący sekcji porządkowo- gospodarczej

Artur Pająk, kl. V

7

Przewodniczący sekcji plastycznej

Martyna Niedźwiedź, kl. IV

8

Opiekun RSU

Marzena Hofman


rsu_2012_2013.jpg

3 września 2012r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

    Rok szkolny 2012/2013 uroczyście rozpoczęliśmy 3 września o godzinie 9.00. Piękną akademią przywitała nas klasa III pod opieką pani Aleksandry Gaży. Dzieci podczas występu witając nowy rok szkolny zaprezentowały wiersze i piosenki. Nie zabrakło również refleksji nad wydarzeniami sprzed 73 laty – rocznicy wybuchu II wojny światowej.
    Po zakonczeniu części artystycznej pani dyrektor Lilianna Mańka powitała uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, życząc wszystkim owocnego roku. Szczególnie miło przywitani zostali przedszkolaki i uczniowie pierwszej klasy, każdy z nich został obdarowany drobnym upominkiem.

Wakacje bardzo szybko minęły i czas wrócić do pracy.
Powodzenia!31 maja
Zaproszenie na piknik rodzinny

Rada Rodziców, Dyrekcja,

Uczniowie i Nauczyciele

Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie,

serdecznie zapraszają na

Piknik Rodzinny,

który odbędzie się na terenie szkoły w  sobotę

2 czerwca w godzinach 16.00 - 20.00.30 kwietnia

W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiając obrady sejmu czteroletniego uczniowie klasy 4 przypomnieli nam jak ważne było to wydarzenie w historii Polski.  Podczas uroczystości nie zabrakło również poezji oraz pieśni patriotycznych, które przygotowała pani Aleksandra Schymura wraz ze szkolnym chórkiem.
/Marzena Hofman/

3maja2012.jpg

3maja2_2012.jpg8 marca
Dzień Kobiet
8 marca, to dzień wyjatkowy dla wszystkich kobiet - i tych małych i tych większych. Ten wspaniały dzień uświetniły nam występy klasy II pod okiem pani Aleksandry Gaży. Nie zabrakło śpiewu, tańców oraz życzeń. Na koniec Rada Samorządu Uczniowskiego obdarowala wszystkie dziewczynki wspaniałą laurką oraz kwiatkiem.
Dziękujemy!

dzien_kobiet1_2012.jpg

dzien_kobiet2_2012.jpg

29 luty
Młody Informatyk
W tym dniu w szkole odbył sie I Miedzyszkolny Konkurs Informatyczny "Młody Informatyk". W zawodach wzięło udział 12 najlepszych i nformatykóe naszej gminy. konkurs składał sie z dwóch etapów. w I etapie wszyscy uczestnicy mieli za zadanie rozwiazać test z wiedzy ogólnej. Następnie dziesięcioro dzieci przeszło do II etapu - części przaktycznej, gdzie sprawdzana była znajomość programów pakietu MS Office. Po 45 minutach ciężkiej pracy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na poczęstunek, a komisja w tym czasie sprawdziła prace i wyłoniła trzech zwycięzców.
Nagrody,  ufundowane przez firmę Comi, szczęśliuwym zwycięzcom wreczyła pani dyrektor.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

13 luty
Bal Karnawałowy
Lekarze, księżniczki, spaidermeny nie byli w tym dniu nam dziwni, gdyż kazdy z uczniów mógł przebrać się za kogo tylko chciał. Jak co roku bal rozpoczęliśmy od wzpolnego tańca - poloneza. Zabawę uświetnił nam pan DJ, który nie tylko porwał nas do tańca, ale rownież prowadził wspaniałe zabawy.Podczas balu nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, ktore zasponsorowała pani Pudełko oraz poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców. Dzieci w tym dniu wzięły udział w konkursie układów tanecznych. Konkurs wygrały uczennice klasy VI - Agnieszka Kuśnierz oraz Weronika Pająk, komisja była pod wrażeniem precyzji oraz pomyslowości. Wyrozniony został uczeń klasy II, który porwał do tańca całą publiczność. Na koniec zostali wybrani krol i królowa balu.
To były szalone chwile!

19 stycznia
Dzień Babci i Dziadka
Jak co roku w szkole gościliśmy nasze kochane babcie i dzidziadków. Po uroczystym powitaniu, uczniowie wystawili juz po raz drugi " Opowieść wigilijną", a następnie złożyli najserdeczniejsze życzenia. Podziekowaniom naszym dziadkom i babciom za trud jaki wkładają w wychowanie dzieci nie było końca. Nie zabrakło rownież poczęstunku. Przy wspolnym stole i w radosnej atmosferze dziadkowie mogli porozmawiać i powspominać.

22 grudnia
Koncert Świąteczny
W tym dniu wieczorem w naszej szkole odbył się Koncert świąteczny, na który zostali zaproczeni rodzice naszych uczniów. Dla wszystkich, a
w szczegolności dzieci klas IV-VI był to wyjątkowy dzień, gdyż zmienili się w prawdziwych aktorów.  Pod okiem  pani Joanny Niesyto przgotowali spektakl " Opowieść wigilijaną" na podstawie powieści Karola Dickensa.ze ż

Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorskiej, a w  szzególności Karola Koniecznego, który zagrał główną rolę. Klimat wieczoru był magiczny. Muzyka, scenografia, kostiumy, światła ... sprawiły, że przenieśliśmy sie w XIX wiek. widzowie byli pod wielkim wrażeniem.
Wszystkim aktorom oraz zaangażowanym w organizację występu serdecznie dziękujemy!


18 grudnia

Konkurs " Przyleciały Anioły" i "Platany"

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu plastycznego „Przyleciały Anioły”,
 organizowanego przez Pszczyńskie Centrum Kultury , Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną, oraz Redakcję „Głosu Pszczyńskiego”

Do konkursu zgłoszono 210 prac, które oceniano w czterech grupach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI, gimnazjum i w dwóch kategoriach  – prace płaskie i prace przestrzenne.
  Wśród prac wykonanych różnymi technikami znalazły się prawdziwe arcydzieła jak piszą organizatorzy. Powstały m. in. anioły malowane, wyklejane; anioły z papieru, masy solnej, gipsu, plasteliny, makaronu, szyszek, filcu.
  Wybrać laureatów spośród takiej ilości prac było naprawdę trudno, a pierwsze miejsce zdobyła Weronika Pająk za anioła wykonanego w całości  z papieru.
/Bożena Sekta/

przylecia%C5%82y_anioly_2011.jpg


Nasza szkoła znów może poszczycić się zdolnościami naszych dzieci.
W tegorocznym konkursie plastycznym na dekorację pszczynskich Platanów już po raz drugi zdobyliśmy I miejsce.

platany_2011.jpg

platany2_2011.jpg

info.  http://www.biblioteka-pszczyna.pl/


koncert_swiateczny_2010.jpg


28 listopada
Spektakl profilaktyczny pt. „Bajkowy przekładaniec”

W poniedziałek 28 listopada bieżącego roku  wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Bajkowy przekładaniec” w wykonaniu aktorów z Częstochowy.
Znane bajkowe postacie przypomniały nam, w jaki sposób należy się zachowywać, aby być pomocnymi dla rodziców, miłymi i kulturalnymi dla kolegów. Wiemy już także, czego nie należy robić podczas korzystania z urządzeń przenoszących nas w magię wirtualnego świata, gdzie bardzo łatwo możemy komuś wyrządzić krzywdę.
Cały występ został okraszony skocznymi, melodyjnymi piosenkami, które wprawiły zebranych w doskonały nastrój.  
/Joanna Piorko - Trefon/


24 listopada
Podsumowanie  II Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego

24 listopada 2011 roku został podsumowany II Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Jesienne pejzaże”. Prace konkursowe były interpretacją  wiersza D. Gellnerowej „Jesień u fryzjera”. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pt. „Jesień i jej synowie” w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród oraz słodki poczęstunek.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

Grupa młodsza:

I miejsce                      Alicja Ligenza SP 8 Rudołtowice

II miejsce (ex  aequo)   Zofia Zając SP 18 i Klaudia Mikulec SP11 Poręba

III miejsce                    Kamil Piechnik ZSP Czarków

W tej grupie przyznano także cztery wyróżnienia:
Martyna Rozmus (ZSP Czarków), Oliwia Pyrtek (SP2 Pszczyna),
Agata Szydełko (SP 18 Pszczyna), Dariusz Rakoczy (SP Wisła Wielka).

Grupa starsza:

I miejsce                    Zuzanna Święs ZSP Czarków

II miejsce                   Agata Oszek SP2 Pszczyna

III miejsce (ex aequo)  Laura Gleń SP 16 Studzienice
                                 i Dominika Cyran ZSP Czarków
 
Zachęcamy do odwiedzenia wystawy ze wszystkimi pracami konkursowymi.

/Joanna Piorko - Trefon/


konkurs_swietlicowy2_2011.jpg

konkurs_swietlicowy_2011.jpg

konkurs_swietlicowy3_2011.jpg

konkurs_swietlicowy4_2011.jpg10 listopada

Święto Niepodległości

W piątek, 11 listopada, przypada 93 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła świętując to najważniejsze święto państwowe przygotowała uroczystą akademię w wykonaniu uczniów klasy VI pod okiem pani Marty Ryguły.
Szóstoklasiści przypomnieli całej społeczności szkolnej, iż to święto  jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

11_listopada_2011.jpg


7 listopada

Pożegnanie Zoe

Nadszedł dzień w którym musieliśmy się pożegnać z naszym gościem z Wietnamu - Ha Phuong Manh. Był to bardzo trudny dzień, bo wszyscy pokochaliśmy naszą Zoe. Jeszcze dwa miesiące temu nie myśleliśmy, że tak się zaprzyjaźnimy. Już od samego rana uczniowie zapraszali Zoe do swoich klas by wręczyć jej laurki i drobne upominki (m. in. żołędzie i  liście). Cała szkoła zebrała się na pożegnalnym apelu. Pani dyrektor uroczyście podziękowała Ha Phuong Manh za pracę w naszej szkole, a szkolny chórek zaśpiewał piosenkę. Zoe przygotowała dla nas wzruszającą prezentację, która przypomniała nam pierwsze spotkanie, wspólne posiłki, lekcje, występy, tańce...
Zoe we will be remember!

 pozegnanie_zoe2_2011.jpg  pozegnanie_zoe_2011.jpg

4 listopada
Pasowanie

4 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. W uroczystości uczestniczyli: burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, dyrektor Pszczyńskiego Zarządu edukacji Marian Grygier, dyrektor szkoły Lilianna Mańka, rodzice, nauczyciele i uczniowie kl. 0-VI.
Uczniowie klasy I zaprezentowali się w części artystycznej, w której recytowali wiersze, śpiewali  piosenki, tańczyli. Mieli też krótki sprawdzian wiadomości, które przygotowały dobre wróżki z klasy IV. Pewnego rodzaju sprawdzianem było też wypicie kwaśnego soku z uśmiechem na twarzy. Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę dyrektorowi szkoły, rodzicom i wychowawcy Aleksandrze Schymurze. W dalszej części pan burmistrz pasował ich na uczniów przez symboliczne dotknięcie ramienia dużym ołówkiem.
Podczas uroczystości pani dyrektor pasowała również uczniów klasy VI, którzy w klasie I, tak wzięli się do pracy, że zapomnieli o swym pasowaniu.
Uwieńczeniem imprezy był  poczęstunek  dla pierwszaków przygotowany przez rodziców.

pasowanie_2011.jpg

27 pażdziernika
Intercontinental Day
Dzień Międzykontynentalny

 
27 października w naszej szkole pani Joanna Niesyto wraz z naszym gościem z Wietnamu panią Zoe zorganizowały Dzień Międzykontynentalny, który miał na celu przybliżenie kultury wietnamskiej i polskiej. Uroczystości przyglądał się zaproszeni goscie pan burmistrz Dariusz Skrobol oraz pan dyrektor PZE Marian Grygier.
Podczas akademii uczniowie klas 0 -IV zaprezentowali nam tradycyjne tańce ludowe obu krajów, zbieranie ryżu oraz zabawę ze smokiem wietnamskim. Nie zabrakło również nowoczesnej muzyki. W polską wokalistkę Ewę Farnę wcieliły się dziewczynki z klasy III, natomiast w słynną piosenkarkę z Wietnamu zmieniła się Natalia Szafron z klasy V. Publiczność szalała. W drugiej części klasa VI przedstawiła nam w jaki sposób powstał horoskop wietnamski.
 
Warto powiedzieć, iż w horoskopie wietnamskim jest 12 zwierząt. Każdy człowiek przypisany jest jednemu ze zwierząt - cykl trwa 12 lat, a więc co 12 lat powtarza się dany znak horoskopu. Jest nawet takie przysłowie wietnamskie, które mówi "najlepiej urodzić się w roku konia i kozy to są najlepsze lata, kiedy można przyjść na świat". Ludzie wschodu uważają te dwa znaki jako najbardziej szczęśliwe.

Na zakończenie uroczystej akademii pani Zoe zaśpiewała po polsku piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”, a szkolny chórek wykonał piosenkę Michaela Jacksona „Heal the Word”.


dzien_wietnamski.jpg

dzien_wietnamski_2011.jpg


14 października
Dzień Edukacji Narodowej
 
14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie klasy II i VI oraz przedstawiciele klasy „0” – V pod kierownictwem pani Aleksandry Gaży oraz  pani Marty Ryguły.
Uczniowie chcąc podziękować pedagogom i pracownikom szkoły za ich trud przygotowali krótki program artystyczny oraz wręczyli wszystkim kwiaty zakupione przez Radę Samorządu Uczniowskiego.
W tym dniu nastąpiło również zaprzysiężenie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego.
Następnie pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.
Tego dnia nie zabrakło również ciepłych słów wdzięczności oraz kwiatów od rodziców naszych podopiecznych.
Po akademii Rada Rodziców zaprosiła wszystkich pracowników szkoły na słodki poczęstunek.

den_2011.jpg

13 października
Karmniki ekologiczne

Uczniowie klasy 6 na lekcji techniki pod okiem pana Adama Mrozka wykonali karmiki ekologiczne.
Celem budowy karmników było zachęcenie dzieci i młodzieży do dbania o zwierzęta, jak również kształtowanie u nich potrzeby opieki nad zwierzętami, a szczególnie nad awifauną. Pamiętajmy, iż dokarmianie ptaków w czasie zimy jest bardzo ważne.


karmniki_2011.jpg 

Jak zrobić karmnik dla ptaków?
 
Rzeczy, których potrzebujesz:

·         1 czysta, litrowa plastikowa butelka po napoju
·         Nóż
·         2 drewniane łyżki
·         Mały wkręt
·         Klika centymetrów sznurka potrzebnego do podwieszenia karmnika
 
Przygotowanie karmnika dla ptaków:
 
krok 1
Około 10cm od podstawy butelki narysuj krzyżyk o boku ok. 1cm. Prostopadle do niego, na sąsiedniej ściance, narysuj kolejny krzyżyk w odległości 5 cm od spodu butelki. Na przeciwległych do krzyżyków ściankach narysuj (na tej samej, co krzyżyki wysokości) okręgi o średnicy około 1cm.
 
krok 2
Za pomocą noża zrób w butelce nacięcia wzdłuż ramion krzyżyków,
a następnie wytnij narysowane okręgi – jest to trudne zadanie, więc poproś
o pomoc rodziców.
 
krok 3
Teraz czas włożyć drewniane łyżki. Trzonek najpierw przełóż przez wycięte okręgi, a następnie przez nacięte krzyżyki znajdujące się po przeciwnej stronie.
 
krok 4
Usuń zakrętkę z butelki i przymocuj do niej niewielki wkręt. Upewnij się, że mocno trzyma się na miejscu. Będzie to „haczyk” na twój karmnik.
 
krok 5
Teraz możesz wypełnić karmnik karmą dla ptaków, zakręcić go
i (odmierzając odpowiednią długość sznurka) powiesić na drzewie.


3 października

dyskoteka klas I-III

3 października odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez wychowawczynie klas I-III dla ich podopiecznych z okazji Dnia Chłopca. Frekwencja dopisała.  Zabawa była wyśmienita. Podczas dyskoteki nie zabrakło ulubionych zabaw, takich  jak „krzesełka” czy  „pociąg”. Pani Zoe również bawiła się znakomicie.

dzien_ch%C5%82opca_2011.jpg

Rozwiązanie konkursu "Sprzatanie Świata"

Podczas dyskoteki zostaly ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Sprzatanie Świata" organizowanego przez Aleksandrę Gaża.

1 miejsce Klaudia Mikulec klasa 2 oraz Sandra Mamok klasa 2
2 miejsce Magdalena Walczewska klasa 3sprzatanie_swiata_konkurs_2011_2012.bmp.jpg


Wybory do Rady Samorzadu Uczniowskiego

W tegorocznych wyborach do RSU startowało 12 uczniów. Każdy z kandydatów, już 2 tygodnie wcześniej, przygotował plakat wyborczy.
Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała 3-osobowa komisja.

Spośród wszystkich kandydatów do RSU przeszło 7 uczniów:
Jagoda Cimała, Oliwia Cepok, Sandra Gontarska, Julia Kozik, Karolina Mrzyk, Natalia Szafraon.
Przewodniczącą szkoły została NATALIA GAWEł.

Wszystkim kandydatom serdecznie dziekujemy!

wybory_do_rsu_2011.jpg


29 września
sałatka warzywna

 Z myślą o jesiennych witaminach uczniowie klasy I pod okiem wychowawczyni Aleksandry Schymury i naszego gościa z Wietnamu -  Zoe  przygotowały sałatkę warzywna. Dzieci od samego rana nie mogły się doczekać momentu, aż zaczną ją przyrządzać. Kiedy nadeszła ta chwila uczniowie dzielnie i wytrwale kroiły przyniesione z domu warzywa, dodały niezbędne składniki i rozłożyły je do salaterek. Wszystkim dzieciom smakowało danie, które samodzielnie wykonały.

Pamiętajmy, iż już od najmłodszych lat powinniśmy uświadamiać dziecku jak ważne dla zdrowia jest racjonalne odżywianie.

salatka_warzywna_2011.jpg


28 września 
Spotkanie z policjantem

 28 września  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantami. W czasie pogadanki poruszono problem bezpieczeństwa w sieci. Policjanci przypomnieli wszystkim uczniom w jaki sposób bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie. Pamiętajmy zatem o 4 zasadach bezpiecznego Internetu.


bezpieczny_internet.jpg


spotkanie_z_policjantem_2011.jpg


20 września
"Sprzątanie Świata"

Już po raz osiemnasty odbyła się międzynarodowa akcja „Sprzątanie Świata”. Nasza szkoła także przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Tegorocznym działaniom przyświecało hasło: „Las to życie – chrońmy je.” Kapryśna pogoda pokrzyżowała nasze plany i nie mogliśmy wyjść w teren, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o trosce o planetę! Uczniowie klas II i III zaprezentowali piosenkę zachęcającą do segregacji odpadów. Następnie klasy młodsze wykonały prace o tematyce ekologicznej, a klasy starsze zmierzyły się z krzyżówką. A to wszystko po to, by dbanie o naszą planetę stało się dla nas codziennym zwyczajem, a nie jednorazową akcją.

/M. Ryguła/

sprzatanie_swiata_2011_2012.bmp.jpg


sprzatanie_swiata2_2011_2012.bmp.jpg


sprzatanie_swiata3_2011_2012.bmp.jpg
12 września
Wizyta niezwykłego gościa

W naszej szkole pojawił się niezwykły gość, który przyjechał aż z dalekiego Wietnamu: pani  Manh Thi Ha Phuong. Będzie pełniła funkcję asystenta językowego i spędzi u nas dwa miesiące. W tym czasie przybliży nam historię i kulturę kraju, z którego pochodzi, opowie o tamtejszych tradycjach i zwyczajach, a nawet spróbuje nauczyć uczniów piosenek i tańców wietnamskich. Pierwszego dnia pobytu pani Mann powitała wszystkich w tradycyjnym stroju wietnamskim i przedstawiła fascynującą prezentację o swoim kraju. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy jej opowieści o Wietnamie. Cieszymy się z jej obecności i serdecznie witamy w naszej szkole!

/M. Ryguła/


Wietnam_2011.jpg

Wietnam2_2011.jpg
5 września
Warsztaty czerpania papieru

W poniedziałek, 5 września odbyły się w naszej szkole Warsztaty czerpania papieru. Było to niezwykłe wydarzenie! Panowie w stojach mnichów zaprezentowali nam, w jaki sposób powstawał papier. Uczniowie wszystkich klas zostali podzieleni na trzy grupy. Na pierwszym stanowisku dzieci czerpały papier z kadzi papierniczej. Na stanowisku drugim pani uczyła nas, w jaki sposób zabarwić papier techniką japońską, zaś na ostatnim stanowisku pisaliśmy gęsim piórem i odciskaliśmy na kartkach pieczęcie lakowe. Zajęcia miały na celu przybliżenie historii papiernictwa w powiązaniu z zabawą, tak aby w dobie Internetu uświadamiać dzieciom, jak ważną rolę odgrywa papier. Uczniowie przeszli wszystkie stanowiska. Byli dumni z efektów swoich starań! Mamy nadzieję, że jeszcze powtórzymy te warsztaty! Dziękujemy pani Grażynie Łebeckiej, która zorganizowała je dla nas!

/A.Gaża/
 
czerpanie_papieru_2011.jpg  czerpanie_papieru2_2011.jpg

czerpanie_papieru3_2011.jpg

1 wrzesnia
Rozpoczęcie roku szkolnego

Po dwóch miesiącach wakacji znowu usłyszeliśmy dźwięk szkolnego dzwonka. Pierwszego września spotkaliśmy się w szkolnych murach, aby wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny. Powitała nas klasa piąta, która przygotowała program artystyczny. Piątoklasiści pożegnali wakacje i upamiętnili rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pani Dyrektor zainaugurowała początek roku szkolnego, witając wszystkich uczniów i rodziców. Szczególnie serdecznie witamy naszych najmłodszych uczniów:  pięcio – i sześciolatków.

Wszystkim życzymy  samych sukcesów w nauce, rozwoju pasji i bezpiecznych, wesołych dni w szkole!

/M. Ryguła/


rozpoczecie_roku_szkolnego_2011_2012.jpg.bmp.jpg rozpoczecie_roku_szkolnego2_2011_2012.jpg.bmp.jpg

rozpoczecie_roku_szkolnego3_2011_2012.jpg.bmp.jpg

31 sierpnia


Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012 obędzie się 1 września
o godzinie 9.00 w szkole podstawowej.
Serdecznie zapraszamy.
uczen.bmp                "POWITANIE SZKOŁY"

Wakacje minęły,
Uleciały jak chmurki na niebie.
Dzieci plecaki wzięły
I biegną szkoło do ciebie
Z pytaniami:
-Czy tęskniłaś za nami?
-Czy brak ci było gwaru, hałasu?
-Czy na odpoczynek miałaś dużo czasu ?
I tak dzieci pytały,
I tak szkole marudziły,
Że szkoła odpowiadać nie miała już siły.
Szkoła cichutko drzwi uchyliła ,
I dzieci do siebie zaprosiła.
/Bożena Heluszka/

WAKACJE
23 VI - 31 VIII22 czerwca
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

22 czerwca był dla wszystkich uczniów naszej szkoły bardzo radosnym dniem, gdyż w tym dniu uczniowie po raz ostatni w roku szkolnym 2010/2011 odwiedzili mury naszej szkoły. Ten wspaniały dzień rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej, a następnie spotkaliśmy się w szkole aby pożegnać uczniów klas 0-5 oraz nagrodzić tych najlepszych.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się akademia pożegnalna klasy szóstej. Pani Dyrektor wręczyła szóstoklasistom świadectwa ukończenia szkoły oraz pamiątkowe książki. Nie zabrakło również świadectw z wyróżnieniem, których było aż 12. Tegorocznym Wzorowym Absolwentem Szkoły został Damian Sosna, a Sportowcem Roku - Łukasz Pająk.

Chcąc nas pożegnać Absolwenci przygotowali program artystyczny, który rozpoczęli od podziękowań kierowanych do rodziców. Oczywiście nie zabrakło także słów wdzięczności dla wychowawczyni - Pani Elżbiety Ptak, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Klasa piąta również nie zapomniała o swoich starszych kolegach przygotowując dla nich pożegnanie na wesoło.

Po uroczystościach absolwenci wraz z rodzicami zaprosili nauczycieli i pracowników szkoły na słodki poczęstunek w dowód wdzięczności za 7 lat wspólnej pracy w dążeniu do zdobywania wiedzy.


2 czerwca
Wyniki konkursów

KONKURS MATEMATYCZNY

I Damian Sosna

II Agata Masny

III Karolina Paszek

konkurs_matematyczny_2011.jpg 
KONKURS INFORMATYCZNY

I Damian Sosna

II Agata Masny

III Sandra Gontarska

konkurs_informatyczny_2011.jpg 

KONKURS na poduszkę przestrzenną

I Klaudia Mikule kl. 1

II Zuzanna Szafron kl. 6

II Angelika Kopias kl.6

III Wiktoria Zielnik kl. 6

III Łukasz Górski kl.6

konkurs_rsu_poduszka_2011.jpg 

 Zbiórka zakrętek

Daniel Goraus – 5734 szt.

Adrian Wiszniewski – 3667 szt.

Kinga Paszek – 3370 szt.

zakretki_2011.jpg

Zbiórka makulatury

I Michał Ryguła – 202kg

II Judyta Walecki – 176kg

III Katarzyna Ficek – 153kg

makulatura_2011.jpg
 

Zbiórka baterii

I Łukasz Górski - 5kg

II Adrian Wiszniewski – 3,65kg

III Julia Kozik – 2,80kg

baterie_2011.jpg

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach i szkolnych akcjach w przyszłym roku.

1 czerwca

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

31 maja
Zaproszenie na piknik rodzinny

Rada Rodziców, Dyrekcja,
Uczniowie i Nauczyciele
Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie,
serdecznie zapraszają na

Piknik Rodzinny,

który odbędzie się na terenie szkoły w  sobotę
4 czerwca w godzinach 16.00 - 20.00.


5 maja
Uchwalenie konstytucji 3 maja

W tym roku Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowała klas 4 pod kierownictwem pani Joanny Niesyto. Czwartoklasiści zaprezentowali nam krótką scenkę przedstawiającą niektóre z punktów konstytucji.
Pani Joanna Niesyto przygotowała również pokaz multimedialny, przybliżając nam najważniejsze postacie biorące udział w uchwaleniu konstytucji 3 maja. Na zakończenie cała szkoła wzięła udział w quizie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na zadawane im pytania.

3_maja_2011.jpg11 kwietnia
Międzyszkolny konkurs o tytuł Dobrego Przyrodnika

11 kwietnia 2011r. po raz kolejny odbył sie w naszej szkole Finał Międzyszkolnego  Konkursu o tytuł "Dobrego Pryzrodnika 2011".
Uczniowie wylonieni w etapie szkolnym - test jednakowy dla wszystkich chętnych, przygotowany przez organizatora, przystąpili do finałowych zmagań. 32 uczastników z 13 szkół naszej gminy wykazało się dobrą znajomością zagadnień przyrodniczych z zakresu klas IV-VI.

W tym roku:

I miejsce w pieknym stylu wywalczyła Zuzanna Waleczek z Sp 7

II miejsce z niewielką stratą punktow Daamian Sosna z SP 11

III miejsce tracąc tylko 1 punkt do kolegi Natalia Kędzior z SP 1


Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiatkowymi dyplomami,
a zwycięscy dyplomem, nagrodą książkową i statuetką sowy.

Podziekowania otrzymali również wszyscy nauczyciele - opiekunowie, ktorzy przygotowali swoich podopiecznych i stanowili komisje sprawdzającą prace uczniów.
Jak zwykle nie zabrakło dla wszystkich ciepłej herbaty i słodkiego poczęstunku.

dobry_przyrodnik_2011.jpg

dobry_przyrodnik3_2010.bmp.jpg dobry_przyrodnik_ds_2011.jpg


7 kwietnia
Święto Muzyki

W tym dniu cała szkoła była rozśpiewana i roztańczona, a wszystko to za sprawą pani Joanny Niesyto, która jak co roku zorganizowała Szkolne Święto Muzyki. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem "W krainie bajek".
 Każda klasa wykonała układ taneczny do muzyki ze znanych bajek, takich jak: Alibaba i cztedziestu rozbujników, Smerfy, Madagaskar...
Po prezentacji klas uczniowie mogli zaprezentować się w solówkach na żywo, w tańcu oraz w ukladach tanecznych. Wielki schow zrobiły dziewczyny z klasy 6, tańcząc do miksu przygotowanego przez Agatę Masny. Wspaniałą choreografią i perfekcyjnym wykonaniem zdobyły serca publiczności. Niesamowity popis przy pianinie dała nam Julia Gaża z klasy 1.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu!

swieto_muzyk2i_2011.jpg

swieto_muzyki_2011.jpg2 kwietnia
Wspomnienie Jana Pawła II

Przez 6 lat 2 kwietnia wspominaliśmy Wielkiego Człowieka jakim był Ojciec Święty Jan Paweł II. W tym roku pani Danuta Żelazo przygotowując nas na uroszystą beatyfikację Papieża Polaka, która odbędzie się 2 maja, zorganizowała wystawkę przepięknych albumów zrobionych przez uczniów naszej szkoły. Albumy przedstawiały Ojca Świętego takim jakim zapamiętały go dzieci. Prace, dzieci wykonały wałsnoręcznie. Albumy wystawione na piętrze można podziwiać  cały miesiąc.

23 marca
Konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową

Nasza szkolna świetlica w tym dniu przybrała kolory tęczy, a to za sprawą szkolnego konkursu na najpiękniejszą maskę karnawałową przygotowanego przez p. Annę Pokładnik i Magdalenę Scheibel. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów SP nr 11 w Porębie. W konkursie wzięło udział 13 osób. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz słodkim wafelkiem. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wszystkie maski zostały wywieszone w świetlicy szkolnej.


            Konkurs zwyciężyły maski następujących osób:                                     

I miejsce Aleksandra Michna (kl. II)

II miejsce Bartosz Piech (kl. II)

III miejsce Karolina Wróbel ( kl. I)

8 marca
Dzień Kobiet

Dnia 8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Apel miał na celu uświadomienie uczniom znaczenia „Święta Kobiet” oraz zachęcenie ich do okazywania szacunku wszystkim kobietom z najbliższego otoczenia.  W tym dniu uczniowie klasy piątej wraz z panią Martą Rygułą oraz Marzeną Hofman przygotowali krótkie scenki pokazujące jak bardzo mężczyźni chcą lepiej poznać kobiety  i spełnić ich oczekiwania. W tym celu chłopaki przeprowadzili ankietę, a następnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Klasa 6 zrobiła wszystkim niespodziankę prezentując „Prawdziwą historię bajek”. Uczniowie klasy 5 wyrecytowali wiersze napisane przez uczniów z klasy 6, po czym wraz  z koleżankami zatańczyli walca wzbudzając u wszystkich wielki podziw. Na koniec chłopaki wręczyli drobne upominki składając piękne życzenia wszystkim kobietom naszej szkoły.

Kobieta jest jak kwiat róży,

Wszystko Ci wywróży,

Jest jak słońce na niebie,

Pomoże Ci w potrzebie,

Kiedy Cię zaczaruje

Namiętnie pocałuje

Ty staniesz się szczęściarzem

Ze swoich marzeń.

 /Patryk Kryger, Agata Masny, Judyta Walecki/

 

             Kobieta to miłe zbawienie które daje przyjemność chwil

Z kobietą czas płynie jak w młynie

Z kobietą się tańczy jak wśród pomarańczy

Pojawia się w potrzebie gdy źle dzieje się wokół ciebie

I wtedy jest jak w niebie , bo ona kocha ciebie …

/Kacper Jarosz/

                                       

Kobieta  to  ktoś wyjątkowy

Bo co dnia cię pocieszy

Pięknie zaśpiewa oraz

Spełni wszystkie twe życzenia

Słałbym jej co dnia kwiatów bukiety

Bo niema takiej drugiej na świecie kobiety.

 /Bartosz Stencel/

dyskoteka_dzien_kobiet.jpg 

24 luty
Dzień Bezpiecznego Internetu

    Dnia 24 lutego 2011r. w naszej szkole odbył się apel w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Celem apelu było
zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie.
Apel rozpoczął się od prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczennice klasy VI na temat 4 zasad bezpiecznego Internetu. Następnie uczniowie klasy V zaprezentowali skecze, które sami przygotowali na podstawie kreskówki „3,2,1… Internet”. Zadaniem uczniów na widowni było odgadnięcie i dopasowanie przedstawianych skeczy do odpowiednio jednej z zasad bezpiecznego Internetu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w apelu odpowiadając na zadawane pytania - w nagrodę otrzymując coś słodkiego. Na zakończenie naszego spotkania uczennice klasy VI zaprezentowały prezentację multimedialną podsumowującą nasz apel, na temat wad i zalet Internetu -  Internet – okno na świat czy zagrożenie?”.
    W prezentacjach multimedialnych oraz skeczach uczniowie zaczerpnęli pomysły oraz wykorzystali materiały umieszczone na stronach www.dzieckowsieci.pl oraz www.sieciaki.pl.

DBI_SP11_POREba_6(2).jpg DBI_SP11_POREBA_7.jpg


4 stycznia

Uczniowie, Dyrekcja i Nauczyciele

Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie,

serdecznie zapraszają na

Dzień Seniora,

który odbędzie się w  czwartek

13 stycznia o godzinie 16.00.WYWIADÓWKA

Dnia 12 stycznia 2011r. o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka podsumowująca I połrocze.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.22 grudnia
Konkurs plastyczny - na „PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”


W tym dniu został rostrzygnięty szkolny konkurs plastyczny - na „PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” zorganizowanego  przez  wychowawców świetlicy: Annę Pokładnik  i  Magdalenę  Scheibel. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów SP nr 11 w Porębie. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: kl. „0” – III oraz kl. IV – VI. W konkursie wzięło udział 14 osób. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz drobnym upominkiem (gwiazdką i czekoladką). Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe (kolorowanki, maskotki, gwiazdy, świeczki oraz ręcznie robione choinki z makaronu). Po zakończeniu trwania konkursu wszystkie prace zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej.


            Konkurs zwyciężyły prace następujących osób:   

·         Grupa młodsza

I miejsce - Sara Messaoudi ( „0”)

II miejsce - Alicja Gontarska (kl. II)

III miejsce - Klaudia MIkulec ( kl. I)

·         Grupa starsza

I miejsce - Magdalena Czopka (kl. VI)

II miejsce – Karolina Paszek (kl. VI)

III miejsce – Kinga Paszek (kl. VI)

 

17 grudnia
Koncert Świąteczny

17 grudnia w naszej szkole odbył się Koncert Świąteczny dla wszystkich Rodziców.
 Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali rodzicom wspaniałe jasełka, przygotowane przez p. Danutę Żelazo oraz p. Aleksandrę Schymurę, przypominając nam niezwykłe wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Maleńki Jezus narodził się w ubogiej stajence, a cały świat przyszedł mu się pokłonioć. Nie zabrakło reprezentantów najodleglejszych krain świata: Eskimosów, Indian, Japończyków czy Afrykańczyków, którzy zaprezentowali Jezuskowi swoje tradycyjne tańce.
Uczniowie zebrali gromkie brawa. Ten niesamowity wieczór uczniowie zapamiętają na długo.

jaselka1_2010.jpg jaselka4_2010.jpg

jaselka2_2010.jpg jaselka3_2010.jpg

  

Wyniki konkursu "Aniołek"
17 grudnia odbyło się również uroczyste rozdanie nagród miedzyszkolnego konkursu "Aniołek" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3, w którym nasi uczniowie Weronika Pająk z klasy 5 zdobyła II miejsce, a Łukasz Górski z klasy 6 miejsce III.
Wykonywane w tym roku materiałowe aniołki oceniane były bardzo rzetelnie. Szczególną uwagę zwrócono na pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania pracy.

aniolek_lukasz_gorski.jpg

anioly_2011.jpg


6 grudnia
6 grudnia zawitał do szkoły święty Mikołaj. Uczniowie z wypiekami na twarzy czekali na tak niezwykłego gościa. Klasa 6 zaprezentowała przepiękny spektakl przygotowujący nas do odwiedzin Świętego Mikołaja. Każda klasa przygotowała mu  niespodziankę, a on odwdzięczył się im przywiezionymi podarkami. Jednak nie było tak łatwo prezenty były tylko dla grzecznych dzieci, a te niegrzeczne musiały obiecać poprawę. Na szczęście Mikołaj dla wszystkich miał słodkie upominki. A oprócz tego o wspaniałe prezenty - gry i zabawki - wzbogaciła się szkolna świetlica.

mikolaj_2010.jpg mikolaj_2_2010.jpg


1 grudnia

Dnia 1 grudnia 2010r. o godzinie 17.00 odbędzie się wywiadówka śródokresowa.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.


30 listopada
Klasa 6 kontynuując andrzejkowe tradycje zmieniła swoją salę w gabinet wróżb. Szóstoklasiści w blasku świec zmienili śię w prawdziwych wróżbitów. Przebowiadali nam przyszłość w atmosferze prawdziwej magii. Wszystko było jak zaczarowane. Było mnóstwo śmiechu i zabawy i teraz pozostaje tylko wierzyć, że te wszystkie dobre przepowiednie spełnią się w najbliższej przyszłości.


11 listopada
Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dzień odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowała klasa 5 wraz z wychowawczynią Anną Piksą. 
Podczas uroczystości uczniowie przedstawili pantomimę rozbiorów Polski, oraz trzech powstań, uświadamiając nam, ile trudu kosztowało Polaków odzyskanie niepodległości. Nie zabrakło także recytacji wierszy, jak również pieśni patriotycznych, które przygotował nasz szkolny chórek pod przewodnictwem pani Joanny Niesyto.


dzien_niepodleglosci_2010.jpg dzien_niepodleglosci2_2010.jpg


29 października
Pasowanie

20 października odbyło się w naszej szkole Pasowanie na ucznia. Tego dnia wszyscy pierwszoklasiści byli bardzo przejęci. O godzinie 10.00 odbyło się przedstawienie, w czasie którego udowodnili, że mogą zostać przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie. Nasze Mrówki doskonale poradziły sobie z wszystkimi zadaniami, jakie postawił przed nimi Król lasu. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach. Pokazały nam także jak należy segregować śmieci, jakie ćwiczenia można wykonać w czasie aerobiku i jak sprawnie przeliczyć dary lasu, zgromadzone w koszyczkach. Na koniec zaprezentowały utwór Jana Brzechwy "Na straganie", który odegrały z podziałem na role. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Uczniowie otrzymali od RSU przepiękne rogi obfitości, do których koleżanki i koledzy wrzucili drobne upominki, które sprawiły im wiele radości. Po ślubowaniu i pasowaniu przez Panią Dyrektor, w klasie czekał na pierwszaków słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy!

pasowanie-pierwszakow_2010.jpg

pasowanie-pierwszakow2_2010.jpg  pasowanie-pierwszakow3_2010.jpg

 
15 października

Uczniowie naszej szkoły to mistrzowie w robieniu kanapek. Klasa 1 i 3 przystroiła kromeczki chleba warzywami, a klasa 5 poczęstowała nas eko-kanapkami, przypominając nam, że można jeść smacznie i zdrowo. Wszystko było pyszne!

kanapki_kl_1_2010.jpg

kanapk_kl_3i_2010.jpg

kanapki_kl_5_2010.jpg


14 października
Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą wraz z klasą 5 przygotowała p. Anna Piksa z p. Marzeną Hofman. Uczniowie zaprezentowali wiersze, scenki pantomimiczne: "Chcemy się uczyć!" oraz "Jak zostać uczniem" jak również piosenki przygotowane przez p. Joannę Niesyto w wykonaniu szkolnego chórku.  Podczas uroczystości nastąpiło zaprzysiężenie Radu Samorządu Uczniowskiego.

W tym dniu zostały wręczone nagrody dyrektora, to wspaniałe wyróznienie otrzymali: p. Elżbieta Ptak, p. Ewa Tylec. Pani Danuta Żelazo otrzymała nagrodę burmistrza. 

Na zakończenie akademii podziękowania wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły złożyli:  Pani Dyrektor, Rada Rodziców oraz uczniowie
.  
Po uroczystości zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

"Słowo miłość - za Ich troski,
Słowo wdzięczność - za Ich trud.
 Dar to skromny, dar uczniowski,
wyśpiewany z serc jak z nut. "

Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz".

dzien_nauczyciela_2_2010.jpg

zaprzysiezenie_rsu_2010.jpg

nagroda_dyrektora_2010.jpg

11 października
Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Ten dzień był szczególny dla wszystkich kandydatów startujących do RSU, gdyż w tym dniu odbyły się wybory. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisje w składzie:
Damian Sosna - kl 6, Karol Konieczny - kl. 5 i Rafał Mamok - kl. 4. W głosowaniu wzięła udział cała społeczność szkolna. Wyniki zostały ogłoszone 12 października.

Nowa Radę Samorządu Uczniowskiego tworzą:

Przewodniczący: Agata Masny

Zastępca przewodniczącego: Judyta Walecki

Kronikarz: Natalia Szafron

Sekretarz: Karolina Paszek

Przewodniczący sekcji porządkowo gospodarczej: Dawid Wróbel

Przewodniczący sekcji kulturalno - oświatowej: Wiktoria Zielnik

Przewodniczący sekcji - plastycznej: Kinga Paszek

Opiekunem Rady Samorządu Uczniowskiego zastała Marzena Hofman

rada_rsu_2010.jpg


4 października

Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali jak dobrze czują się w kuchni. Tym razem dzieci z klasy 3 upiekły nam chleb.
"SZNITKA CHLEBA" 

Pszaja ci sznitko chleba
sucho i posmarowano,
chciołbych byś boła zy mnom
co wiecor i co rano.

Tysionce lot za tobom
 i chciołbych by terozki,
stykło mi cie zawsze
syciołaś nos i gości.

Na kożdym leżysz stole
na ślonsku i w Warszawie,
we knajpie ze gwiozdkoma
i na biedoka ławie.

Nigdy cie nie wyciepna
choć suchyś i szczerstwiały,
bo wiem że nasze rynce
cie z mołki ugniotały (...)"
\wiersze.bej Autor; Gregcem\

pieczenie_chleba_2010.jpg pieczenie_chleba_2_2010.jpg  


1 października
"Szkolna elita"

W tym dniu cała szkoła z wielkim zainteresowaniem zobaczyła spektakl profilaktyczny  pt.: "Szkolna elita". Tematem przedstawienia było poszanowanie dla cudzych poglądów, wierzeń, upodobań, a także wyrozumiałość.


teatr_szkolna_elita_2010.jpg30 września
"O bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym"

Uczniowie klasy pierwszej w tym dniu spotkali się z panią policjantką, która przypomniała im jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Podczas zajęć dzieci oglądały film, tańczyły oraz rozwiązywały quiz. Wszyscy wspaniale rozwiązali zadania.

spotkanie_z_pania_policjant_2010.jpg

27 wrześnnia

Z okazji Dnia Chłopca w naszej szkole odbyła się szkolna dyskoteka dla uczniów klas  I-III. Wszyscy wspaniale się bawili.
Podczas zabawy zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, którego tematem była "Akcja sprzatania świata".
 
 Nagrodzeni uczniowie:

I miejcse: Martyna Niedźwiedź - kl. 2

II miejsce: Aleksandra Michna - kl. 2 i Dorian Pistelok - kl. 1

III miejsce: Klaudia Mikulec - kl. 1
Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni
Nagrody sponsorował szkolny sklepik - DZIĘKUJEMY.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


21 września

W tym dniu w naszej szkole każdy mógł skosztować wspaniałych wypieków klasy 2. Wszyscy drugoklasiści poznali tajniki pieczenia ciasta. Uczniowie nie zapomnieli o zasadach bezpieczeńswa, które obowązują w kuchni.

pieczenie_ciasta_2010.jpg

Klasa 3 korzystając z ostatnich promieni słońca tego lata, wybrała się na wycieczkę do lasu, szukając pierwszych oznak jesieni.

wycieczka_do_lasu_2010.jpg

17 września
"Sprzątanie świata"

17 września, w piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata". Tegoroczne hasło brzmiało: "Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady." Akcja odbywała się w Polsce już po raz 17-sty.
Nasi uczniowie wraz z opiekunami ochoczo zabrali się do pracy. Wyposażeni w rękawice i worki na śmieci udali się na pobliskie ulice, aby zebrać śmieci.
Uzbieraliśmy kilkanaście worków. Uważamy akcję na udaną!
/Aleksandra Gaża/

sprzatanie_swiata3_2010_2011.bmp  sprzatanie_swiata4_2010_2011.bmp

  1 września
Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

W dniu 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011. O godz. 8.00 wszyscy zebrali się w kościele na Mszy Św., a po jej zakończeniu udali się do szkoły.
Z tej okazji dzieci z klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Aleksandrą Schymurą przygotowały uroczystą akademię. Uczniowie przypomnieli  również, że w tym dniu przypada 71 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

Pani dyrektor bardzo serdecznie powitała przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców oraz przedstawiła wychowawców klas.
Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami.

rozpoczecie_roku_szkolnego2_2010_2011.jpg.bmp  rozpoczecie_roku_szkolnego_2010_2011.jpg.bmp

WAKACJE
26 VI - 31 VIII


25 czerwca
W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły przyszli odebrać świadectwa na które z wielkim trudem zapracowali w roku szkolnym 2009/2010. Na uroczystej akademii wręczono świadectwa ukończenia oddziału zerowego oraz świadectwa z wyróżnieniem. Dodatkowo, uczniowie zostali nagrodzeni za pomoc w szkolnym sklepiku oraz prace w samorządzie uczniowskim. W drugiej części uroczystości rozdano świadectwa ukończenia szkoły podstawowej naszym szóstoklasistom. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Weronika Kołoch, Aleksandra Szema, Wiktor Mazur i Maciej Żelazo. Za 100% frekwencję w roku szkolnym 2009/2010 nagrodę otrzymał Marcin Strzoda. Tegoroczny tytuł „Wzorowego Absolwenta” przypadł Aleksandrze Szemie. Szóstoklasiści zaprezentowali się w programie artystycznym, w którym przybliżyli nam sylwetki swych wychowawców i nauczycieli. Absolwenci podziękowali także  nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w ich edukację. Naszym szóstoklasistom życzymy samych sukcesów!

zakonczenie_roku_2_2010.gif.bmp zakonczenie_roku_2010.bmp
24 czerwca

Projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” był realizowany w naszej szkole od 1 grudnia 2009r. do 20 czerwca 2010r. Brali w nim udział uczniowie klasy pierwszej. Od początku zajęcia spotkały się z wielką aprobatą dzieci. Największy entuzjazm wzbudzały ciekawe, kolorowe pomoce . Nauka przez zabawę- układanie, liczenie, nawlekanie, rysowanie, klejenie, zabawy ruchowe wyzwalały w dzieciach emocje, pobudzały do działania, rozwijały wyobraźnię. Podczas ostatnich zajęć- pokazu efektów pracy wszyscy dumnie zaprezentowali zaproszonym gościom czego nauczyli się podczas zajęć.
pierwszaki_1_2010.bmp pierwszaki_2_2010.bmp pierwszaki_3_2010.bmp

18 czerwca
W tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy "Ogólnopolski Dzień Recyklingu". Pani Aleksandra Gaża przygotowała apel, którego głównym tematem była właściwa gospodarka odpadami i recykling.
Każda klasa podczas apelu prezentowała efekty swojej tygodniowej pracy:  
Klasa I zaprezentowała Ekoludka. Klasa II przedstawiła ułożone przez siebie zagadki. Klasa III przygotowała krzyżówkę, której hasłem był recykling. Klasa IV wykonała piękny plakat przedstawiający właściwą segregację śmieci. Suknię dla Pani Ziemi, wykonaną z materiałów ekologicznych, zaprojektowała klasa V. A klasa VI zaskoczyła wszystkich pięknymi wierszami, o tematyce ekologicznej, których autorami byli chętni uczniowie.

dzien_recyklingu_2010.bmp

Pani Joanna Piórko-Trefon ogłosiła wyniki naszych szkolnych akcji:
W wiosennej zbiórce makulatury zebraliśmy 650kg papieru. Najwięcej makulatury przynieśli:
Agata Masny - 180kg
Mateusz Moń - 122kg
Dariusz Białas - 73kg

Zakończyliśmy również "zakręconą akcję" polegającej na zbiórce plastikowych zakrętek.
Niekwestiowanymi zwycięzcami tej akcji zostali:
Maciej Żelazo - 4640 sztuk
Kinga Warzecha - 3260 sztuk
Maja Wróbel -  606 sztuk

akcja_zakretki_2010.bmp

Dziękujemy wszystkim którzy wsparli nasze akcje!

Pani Anna Piksa ogłosiła wyniki szkolnego konkursu "Wielka Przygoda Małego Elfa".
Zostały wyróżnione dwie prace: Wiktorii Zielnik oraz Natalii Golus.

16 czerwca
W dniach 14-15 czerwca klasy: 3, 5 I 6 wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Weszliśmy na Święty Krzyż leżący we wschodniej części pasma Łysogór, drugi co do wysokości szczyt w Górach Świętokrzyskich, znajdujący się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy Bartka - dęba, największe znane drzewo w Polsce usytuowane w Zagnańsku. Bartek popularność zawdzięcza swej budowie oraz latom istnienia (najnowsze badania donoszą, że Dąb Bartek liczy od 645 do 670 lat). Zwiedziliśmy też ważne zabytki w Kielcach: Pałac Biskupów Krakowskich, Rynek, zwany "kielecką starówką" oraz Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie uczniowie mogli zobaczyć, czym bawili się ich rodzice i dziadkowie, kiedy byli mali :)
Wycieczka udała się. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doznania estetyczne!
wycieczka_gory_swietokrzyskie_2010.bmp


9 czerwca
W środę 9 czerwca 2010r. zostały ogłoszone wyniki Rejonowego Konkursu Biblijnego. W konkursie wzięło udział ok. 80 uczniów. Naszą szkołę reprezentował Maciej Żelazo zdobywając wyróżnienie - zajmując czwartą lokatę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
2 czerwca
Konkurs "Co trzy głowy to nie jedna"
W środę 2 czerwca 2010r uczniowie naszej szkoły: Adrian Wiszniewski - klasa IV, Damian Sosna - klasa V, Dariusz Białas - klasa VI, wzięli udział w konkursie matematycznym: „Co trzy głowy to nie jedna”. Reprezentanci poszczególnych klas zostali wybrani na drodze eliminacji szkolnych. Do Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach przybyło 16 zespołów.  Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie 9 zadań. Zadania były podzielone na trzy kategorie:  test dla klasy IV , V i VI. Uczniowie mogli pracować wspólnie lub indywidualnie w zależności od przyjętej strategii.  Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał poczęstunek. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Nasz zespól zdobył 6 miejsce.
Gratulujemy i życzymy wspaniałych wyników w przyszłym roku!


1 czerwca
Pierwszego czerwca w " Dzień Dziecka" obchodziliśmy w naszej szkole "Święto Muzyki". Tegoroczne hasło "Święta Muzyki" brzmiało: "Z muzyka klasyczną za pan brat". Podczas tej uroczystości każda klasa musiała zaprezentować układ taneczny do muzyki poważnej. Nie zabrakło również indywidualnych prezentacji - każdy uczeń naszej szkoły mógł pokazać  swój talent w jednej z trzech kategorii: "Mini playback show", układy taneczne, "Śpiewać każdy może".

swieto_muzyki_2010.bmp swieto_muzyki1_2010.bmp swieto_muzyki6_2010.bmp

W tym dniu zostały ogłoszone także wyniki konkursu plastycznego " Zwierzątko z makaronu i guzików" zorganizowanego przez szkolna świetlicę. Jury przyznało pierwsze nagrody w II kategoriach wiekowych:
I miejsce: Aleksandra Michna - klasa I
I miejsce: Dariusz Białas - klasa VI

konkurs_swietlicy_2010.bmp


konkurs_swietlicy2_2010.bmp

26 maja
W tym dniu  w naszej szkole gościliśmy pana Andrzeja Pająka - biologa, hodowcę i miłośnika gadów. Obejrzeliśmy mnóstwo ciekawych okazów, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z ich życia, poznaliśmy upodobania żywieniowe gadów. Nie zabrakło również pamiątkowych fotografii. pokaz był sponsorowany przez Radę samorządu Uczniowskiego.

pokaz_gadow_2_2010.bmp  
pokaz_gadow_2010.bmp


Dnia 26 maja odbył się również Szkolny Konkurs Matematyczny. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. Na rozwiązanie pięciu zadań tekstowych uczniowie mieli 60 minut.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Nagrodzone zostały 3 osoby z najlepszymi wynikami:
I miejsce Dariusz Białas
II miejsce Karolina Paszek
III miejsce Damian Sosna

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

konkur_matematyczny_2010.bmp21 maja
 Z inicjatywy opiekunów koła teatralnego Ewy Tylec, Elżbiety Ptak 21maja 2010r. w SP nr 11 w Porębie odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem „Zabawa jakiej jeszcze nie było” dla najmłodszych mieszkańców Poręby z okazji Dnia Dziecka.
Organizatorzy imprezy, uczniowie i nauczyciele SP nr 11 i SP im. J. Brzechwy w Radostowicach zapewnili dzieciom szereg atrakcji. W bajkowy klimat opowieści o przyjaźni Królewny Śnieżki z krasnoludkami wprowadził widzów spektakl „Królewna Śnieżka” przygotowany przez zespół teatralny ze szkoły z Poręby. Wiele wrażeń dostarczył uczestnikom imprezy program artystyczny dziecięcego zespołu wokalnego i instrumentalnego z SP z Radostowic przygotowany pod kierunkiem nauczycielki muzyki Katarzyny Machnik. Wysłuchano kabaretowej wersji piosenki pt. „Stokrotka” oraz wiązanki utworów w wykonaniu zespołu instrumentalnego oraz zespołów fletowych. Podziwiano również występ tancerek i tancerzy ze szkół podstawowych. Uczestnicy imprezy zobaczyli różne style tańca. Swoje umiejętności taneczne zaprezentował zespół regionalny „Radość” z SP z Radostowic, który wykonał wiązankę tańców śląskich w choreografii Danuty Abramowicz – Heczko. Dużo świetnej zabawy dostarczył także występ dwóch zespołów tanecznych z SP nr 11. Zaprezentowano taniec „Piraci z Karaibów w choreografii Aleksandry Schymury oraz opowieść ruchową „Walki dobra ze złem” w choreografii Joanny Niesyto.
/Ewa Tylec/


17 maja
konkurs "Kogel-Mogel" dla klas IV
 W poniedziałek 17 maja 2010r. uczniowie naszej szkoły: Jagoda Cimała i Dawid Wróbel  wzięli udział w konkursie: „Matematyczny Kogel – Mogel” dla czwartoklasistów. Do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach przybyło aż 26 najzdolniejszych matematyków z klas czwartych. Na rozwiązanie 10 zadań uczniowie mieli 60 minut. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał poczęstunek. Rywalizacja była ogromna. Uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą oraz ogromnymi zdolnościami matematycznymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Jagoda Cimała i Dawid Wróbel  zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.
Gratulujemy i życzymy wspaniałych wyników w przyszłym roku!


13 maja
VI Międzypowiatowy konkurs  o tytuł
"Mistrza Klawiatury"
"Umiejętność poprawnego i szybkiego pisania na klawiaturze to cecha wyróżniająca człowieka obeznanego z komputerami. Obecna młodzież umiejętność tę doskonali systematycznie na różnego rodzaju czateriach i komunikatorach internetowych. Stąd powstał pomysł, aby dać im szansę udowodnić (chociażby rodzicom), że ten czas nie do końca jest zmarnowany."
/organizator Janusz Wróbel/

Konkurs "Mistrz Klawiatury"  przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
z powiatów Tyskiego, Bieruńsko-Lędzińskiego, Pszczyńskiego oraz Mikołowskiego.
W konkursie wzięło udział 60 uczniów z 20 szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentował Wiktor Mazur, który został wyróżniony i nagrodzony.
Serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.12 maja
Dnia 12 maja 2010r . w Studzionce odbyły się eliminacje wstępne do powiatowego konkursu piosenki "Do Opola Jeden Krok". Konkurs miał charakter indywidualnego popisu wokalisty, któremu towarzyszył akompaniator. Z naszej szkoły w kategorii  I-III wzięły udział uczniowie z klasy pierwszej:
Martyna Niedźwiedź
Magdalena Walczewska
Bartosz Mika

W kategorii IV-VI udział wzięli:
Agata Kukla
Aurelia Pająk
Bernadetta Staroń

Podczas konkursu panowała koleżeńska i miła atmosfera. Do głównego finału dostał się Bartosz Mika.

5 maja
W tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Europy". Klasa 6  wraz z gościem z Portugalii przybliżyła  nam kulturę Zjednoczonego Królestwa oraz Portugalii.  Uczniowie chętnie zadawali pytania naszemu gościowi  w języku angielskim.

 portugalka.bmp  dzien_europy_2010.bmp

30 kwietnia
Dnia 30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I-III pod kierownictwem Pani Aleksandry Schymury przygotowali apel. Podczas akademii uczniowie przybliżyli nam kilka faktów dotyczących historii Polski oraz wyrecytowali wiersze patriotyczne.

„Opowiedz nam Ojczyzno”

Opowiedz nam, moja Ojczyzno,
jak matka dzieciom ciekawym,
o latach znaczonych blizną,
na wiekach chwały i sławy!
Wytłumacz nam, tak jak umiesz,
skąd czerwień i biel sztandarów,
niech ludzie żyją tu w dumie,
 że taki wydał ich naród!
A jeśli wielka historia
i dla nas ma trochę miejsca,
bądź z wiernych mi najwierniejsza
i mnie weź sobie do serca!


3_maja_2010.bmp

    W tym dniu zostały ogłoszone także wyniki konkursu informatycznego "Młody Informatyk dla klas IV-VI. Konkurs składał się z dwóch częśę  ci.
    W pierwszym etapie - teoretycznym wzięło udział 18 uczestników. Do drugiego etapu zakwalifikowało się tylko 9 osób z najlepszymi wynikami.
    Drugi etap- praktyczny był decydujący.  Uczniowie przez 45 minut ciężko pracowali walcząc o podium. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić geometryczną interpretację twierdzenia Pitagoras w dowolnym edytorze grafiki oraz zapisać treść twierdzenia  w edytorze tekstu MS Word. 
    Dla laureatów konkursu  radny Gminy Pszczyna Adrian Faruga ufundował nagrody: mp3, Pendrive oraz
słuchawki. Serdecznie dziękujemy.

Wyniki konkursu "Młody Informatyk":
I miejsce Wiktor Mazur kl. VI
II miejsce Damian Sosna kl. V
III miejsce Bartosz Stencel Kl. V


mlody_informatyk_2010.bmp

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

27 kwietnia
Uczniowie naszej szkoły w tym dniu wzięli udział w  II Międzyszkolnym Festiwalu Układów Tanecznych, który odbył się w pszczyńskim PCKulu.
Nasi uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach. Zespól pani Aleksandry Schymury w kategorii młodszej zdobył III miejsce, natomiast grupa starsza pod kierownictwem pani Joanny Niesyto zajęła II miejsce.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

konkurs_ukladow_tanecznych_2010.bmp


22 kwietnia
Dnia 22 kwietnia w  Szkole Podstawowej nr 9 w Łące odbył się "VIII Matematyczny Kogel-Mogel" dla klas piątych  - 2010. Do finału przystąpiło 34 uczniów z 17 szkół powiatu pszczyńskiego. Z naszej szkoły do II etapu zakwalifikował się Damian Sosna  i Bartosz Stencel.  Uczniowie na rozwiązanie sześciu, bardzo trudnych, zadań mieli 60 minut. Rywalizacja była ogromna. Nasz uczeń, Damian Sosna, bezbłędnie rozwiązał wszystkie zadania tekstowe zajmując 4 miejsce. Po ciężkiej pracy uczniowie udali się na poczęstunek. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.
Chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy wygranej w przyszłym roku :)

kogel_mogel_klasa_5_2010.bmp

21 kwietnia
21 kwietnia w Studzienicach odbył się "I POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie zmagali się z ważnymi datami z historii Polski i Śląska. Tematem konkursu była 600-setna rocznica bitwy pod Grunwaldem.
Nasza drużyna w składzie: Łukasz Górski z klasy 5, Wiktor Mazur i Maciej Żelazo z klasy 6 zdobyli III miejsce.


konkurs_historyczny_2010.bmp
Serdecznie gratulujemy!


31 marca
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym wystąpili uczniowie klas IV -VI. Podczas akademi przypomniane zostały  zwyczaje i obrzędy Świąt Wielkanocnych. Program artystyczny wzbogacony był wierszami, piosenkami oraz inscenizacją - dramą, ktora wzbudziła najwięcej emocji. Rada Samorządu Uczniowskiego wręczyła pracownikom szkoły piękne kartki z życzeniami oraz pisanki, za które serdecznie dziękujemy!
wielkanoc2_2010.bmp

Podczas apelu ogłoszono także wyniki konkursu szkolnego pod hasłem: „Pisanki, kraszanki, jajka malowane”. Zgłoszono 11 prac, które oceniono w dwóch kategoriach: kl. 0 – III oraz   IV – VI. Zwycięzczmi zostały:

Aleksandra Michna z klasy I oraz Magdalena Czopka z klasy V.

Pozostali uczniowie dostali doplomy oraz pamiątkowe upominki.
Serdecznie gratulujemy!

A wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

wielkanoc1_2010.bmp


29 marca
 "W hołdzie Janowi Pawłowi II  w V rocznicę śmierci"
 Pani Danuta Żelazo wraz z klasą VI przygotowała apel z prezentacja multimedialną poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Podczas akademii szóstoklasiści przedstawili życie Papieża  od dzieciństwa przez Jego pontyfikat, aż do dnia , gdy odszedł do Domu Ojca. Uczniowie przypomnieli nam o miejscach ukochanych przez  Ojca świętego takich jak Wadowice, Kraków czy Częstochowa oraz o Jego ulubionych kremówkach.

w_holdzie_janowi_pawlowi_ii.bmp

26 marca
W dniu 26 marca 2010 roku w naszej szkole przeprowadzony został  kolejny finał międzyszkolnego konkursu o tyt. „Dobrego Przyrodnika 2010”. Konkurs jak każdego roku przeprowadzony został w dwóch etapach. Etap I szkolny wyłonił po 3 przedstawicieli uczniów z 13 szkół, które zgłosiły się do konkursu.
Do finału przystąpiło 39 „najlepszych przyrodników” ze szkół pszczyńskich.
W tym roku zwycięzcami zostali:
I miejsce Klaudia Pyrtek SP 16 i Łukasz Bielecki SP 10
II miejsce zajęła Weronika Smieja SP 9
III miejsce Adam Wawrzyczek SP 9
Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami przyrodniczymi, statuetkami sów i dyplomami. Wszyscy uczestnicy  oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy  i poczęstowani zostali słodkimi, świeżutkimi pączkami, co choć w niewielkim stopniu wynagrodziło ich trud.
Testy wiedzowe z zakresu przyrody klas IV-VI opracowała organizator konkursu Elżbieta Ptak.
/Elżbieta Ptak/

dobry_przyrodnik2_2010.bmp dobry_przyrodnik_2010.bmp

8 marca
8  marca to dzień szczególny dla wszystkich kobiet. W naszej szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy V i VI wraz z p. Joanną Piórko oraz p. Marzeną Hofman przygotowali inscenizację w formie programu informacyjnego -  "Teleexpress".  W programie nie zabrakło elementów zabawnych jak i poważnych. Poszczególne scenki przeplatane były solowymi występami uczniów. Na zakończenie akademii chłopaki złożyli wszystkim Kobietom wspaniałe życzenia oraz wręczyli im prezenty przygotowane przez Samorząd Uczniowski. 

dzien_kobiet2_2010.bmp  dzien_kobiet_2010.bmp

12 luty
W ostatnim dniu przed feriami w naszej szkole odbył się bal karnawałowy w dyskotece „Weekend”, dzięki uprzejmości właścicieli- państwa Szafron. Każdy uczeń przebrał się wg własnego pomysłu. Wiele z nich było tak udanych, że z trudnością rozpoznawaliśmy, kto ukrył się pod przebraniem. Wspaniałej zabawie towarzyszyły różne zabawy i konkursy. Najwięcej emocji dostarczył nam wybór Króla i Królowej Balu. W tym roku nagrodzeni zostali: Karolina Stalmach, Agata Masny, Artur Pająk i Dawid Wróbel.  Nie można również zapomnieć o "fantach", które co roku  z ogromnym entuzjazmem przyjmowane przez uczniów. Niestety zabawa szybko się skończyła, dlatego z niecierpliwością będziemy czekać  na bal w przyszłym roku.

bal_karnawalowy2_2010.bmp bal_karnawalowy_2010.bmp


21 stycznia

Dzień Babci i Dziadka

    21 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci a zaraz po nim, 22 stycznia Dzień Dziadka.  W naszej szkole ten Dzień Seniora był hucznie obchodzony 20 stycznia. Przybyłych  gości przywitali uczniowie klas I-III polonezem- najstarszym, ale jakże subtelnym polskim tańcem. Serca naszych dziadków i babć przepełniała duma a łezka wzruszenia drżała  w niejednym oku, spoglądając na występy wnucząt. Zachwyt malował się na twarzach, gdy występy rozpoczęła „ zerówka”, wkraczając na scenę w swych bajkowych kostiumach. Gromkimi brawami nagrodzono młodych recytatorów i muzyków klas I-III oraz aktorów grających w przedstawieniu pt. „Smok Wawelski”. Klasy starsze również dały popis swych aktorskich i wokalnych umiejętności. Radosne dźwięki pastorałki, w wykonaniu uczniów klas IV-VI, którzy nie tylko pięknie śpiewali, ale również grali na wielu instrumentach, rozbrzmiewały echem pośród zimowego wieczoru. „Biały śnieg i Ty” w wykonaniu szkolnego chórku oraz taneczne popisy uczennic klasy V rozgrzały nie jedno babcine serduszko. Najwięcej uśmiechów pojawiło się jednak po występie szóstoklasistów, którzy „pogodali po naszymu”. Część artystyczną zakończył wspólny występ klas IV-VI i odśpiewanie piosenki „Życzymy, życzymy”.                                                                                                           
    To nie był jednak koniec niespodzianek, które czekały na naszych ukochanych gości tego wieczoru. Każda wnuczka i wnuk przygotował jeszcze coś. Mały upominek od serca, który tak wiele przecież znaczy. 

dzien_seniora_2010.jpg  dzien_seniora_2_2010.jpg dzien_seniora_5_2010.jpg

dzien_seniora_4_2010.jpg   dzien_seniora_3_2010.jpg  

22 grudnia
To już nasza tradycja. Co roku na kilka dni przed Bożym Narodzeniem gromadzimy się w kościele aby wspólnie rozpocząć magiczny czas świąt przepełniony radością i kolędowaniem. I w tym roku ten pamiętny wieczór przeżyliśmy 19 grudnia, kiedy to uczniowie naszej szkoły poruszyli nie jedno serce wzruszającymi występami. Licznie zgromadzeni goście w ogromnym skupieniu i wręcz mistycznej atmosferze podziwiali Jasełka przygotowane przez p. Danutę żelazo i słuchali przepięknych kolęd, pastorałek  i pieśni w wykonaniu Szkolnego Chóru pod batutą  p. Joanny Niesyto oraz klas I-III przygotowanych przez p. Aleksandrę Schymura. Niejeden uśmiech zagościł na twarzy zebranych a duma w sercach, kiedy ku zdziwieniu zgromadzonych swój występ "Bajkowe Jasełka" rozpoczęła zerówka" przygotowana przez p. Ewę Tylec.
Ten wyjątkowy wieczór okazał się wspaniałym preludium do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
/Anna Piksa/

koncert_swiateczny2_2009.jpg 
koncert_swiateczny4_2009.jpg

koncert_swiateczny_2009.jpg     koncert_swiateczny3_2009.jpg  

Wyniki konkursu dla klas IV-VI "Kaligraf"
Drugi etap konkursu pięknego czytania "Kaligraf"  odbył się zgodnie z obietnicą 15 grudnia. Wyniki zostały ogłoszone 22 grudnia, a więc laureatami konkursu "Kaligraf" zostali:
I miejsce: Bernadetta Staroń, kl. VI
II miejsce: Michał Gołek, kl. VI
III miejsce:  Natalia Gaweł, kl. IV

Nagrody ufundował Radny Miasta Pszczyna Pan Grzegorz Gaża.
Serdecznie dziękujemy,
 a zwycięzcom życzymy tak wspaniałych wyników w przyszłym roku.

kaligraf_2009.jpg

Wyniki konkursu dla klas I-III "Kaligrafek" 
Celem konkursu było uświadomienie dzieciom tego, jak ważne jest piękne (przynajmniej czytelne) estetyczne pisanie. W dobie sms'ów i maili na papierze piszemy coraz mniej, przez co i pismo jest coraz gorsze. Dlatego 23 listopada w naszej szkole odbył się konkurs pięknego pisania dla klas I-III -  "Kaligrafek". Zadaniem uczniów było przepisanie fragmentu "Kubusia Puchatka". Jury oceniało przede wszystkim:
- kształt liter
- łączenia liter
- rozmieszczenie liter w liniaturze
- estetykę pisma

4 grudnia ogłoszone zostały wyniki pierwszego etapu konkursu. I tak:
I miejsce zajęła Patrycja Gołek z klasy II
II miejsce Rafał Mamok z klasy III
dwa równorzędne III miejsca Julia Kozik z klasy II i Natalia Szafron z klasy III
 
Drugi etap konkursu pięknego pisania pt. "Kaligraf" dla klas 4-6 odbędzie się 15 grudnia.
O wynikach niezwłocznie poinformujemy 
 
Nagrody dla zwycięzców w obu konkursach zasponsorował
Radny Miasta Pszczyna Pan Grzegorz Gaża.

Serdecznie dziekujemy!
/Aleksandra Gaża/

konkurs_pieknego_czytania_kaligrafek_2009.jpg

6 grudnia
Dzień Świętego Mikołaja jest  jednym z ulubionych dni w roku. W tym dniu do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj by obdarować wszystkie dzieci prezentami. Uczniowie z klasy szóstej z tej okazji przygotowali  wspaniałą scenkę przedstawiającą  Świętego Mikołaja, który wybierał się wraz ze swoimi aniołkami do dzieci. Niestety nie obyło się bez przeszkód , gdyż na swojej drodze spotkali przeszkadzające im diabełki, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło i każde dziecko otrzymało coś słodkiego.

mikolaj_2009.jpg

2 grudnia
Tego dnia nasi najlepsi matematycy z klasy szóstej byli na konkursie matematycznym "KOGEL - MOGEL". W konkursie wzięło udział 32 uczestników z Gminy Pszczyna. Nasi uczniowie - Wiktor Mazur i Dariusz Białas - znaleźli się w drugie dziesiątce. Wszyscy uczestnicy po ciężkiej pracy udali się na poczęstunek  i chwilę relaksu na szkolną świetlicę oraz do pracowni multimedialnej.
Chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


kogel_mogel_6_2009.jpg


26 listopada
W czwartek 26 listopada odbył a się uroczystość "Pasowania na ucznia". Wszystkie dzieci, które rozpoczęły w tym roku naukę w pierwszej klasie z wielkim przejęciem złożyły ślubowanie, a następnie, zgodnie z tradycją, zostały pasowane na ucznia szkoły. Specjalnie na tę uroczystość dzieci wraz z wychowawczynią, Joanną Olszynką, przygotowały wspaniałe przedstawienie, któremu z dumą i radością przyglądali się rodzice oraz zaproszeni goście. Zgodnie z naszym zwyczajem starsi koledzy obdarowali  Pierwszaków niezwykle przydatnymi upominkami.
/Anna Piksa/

pasowanie_pierwszakow_2009.jpg pasowanie_pierwszakow_2_2009.jpg

24 listopada
"Wszyscy są. Witam Was. Zaczynamy już czas!"
"Czy to jutro czy to dziś Wszystkim jest potrzebny Miś."
24 listopada obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. tego dnia dzieci z klas I - III przyszły do szkoły w towarzystwie swego pluszowego misia - najulubieńszej przytulanki na świecie. O święcie przypominały gazetki przed biblioteką szkolną, jedna z nich prezentowała najbardziej znane niedźwiadki z książek dla dzieci, zaś na drugiej znalazły się kolorowe portrety misiów wykonane przez uczniów klas I - III. W bibliotece dzieci oglądały wystawę książek o misiach. Na zakończenie na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę czekało "małe co nieco". Celem spotkania było zapoznanie dzieci  z historią Pluszowego Misia, wspólna zabawa, zachęcenie do czytania książek oraz miłe spędzenie czasu.
/Danuta Żelazo/

dzien_pluszowego_misia_2009.jpg

20 listopada
19 listopada 2009r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród książkowych i dyplomów w I Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym "Jesienne pejzaże". Konkurs polegał na interpretacji plastycznej wiersza T. Różewicza: "Bursztynowy ptaszek". Nadesłano 16 prac z kilku szkół. Laureaci to:
w grupie młodszej
I miejsce AGNIESZKA KURZAWA z SP8 w Rudołtowicach
II miejsce JULIA PACYGA z SP7 w Ćwiklicach
III miejsce MARCELA URZOŃ z SP7 w Ćwiklicach
 
w grupie starszej
I miejsce MARCIN GREGOR z SP8 w Rudołtowicach
II miejsce ADRIANNA KOT z SP2 w Pszczynie
III miesjce MACIEJ ŻELAZO z SP11 w Porębie
/Joanna Piórko-Trefon/

miedzyswietlicowy_konkurs_plastyczny_2009.jpg

18 listopada
„Arlekin 2009” oraz nagroda rzeczowa dla najlepszego przedstawienia
Przeglądu Małych Form Teatralnych Dzieci i Młodzieży
Szkolna grupa teatralna „Bawimy się w teatr” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie w swoim repertuarze posiada spektakle baśniowe takie jak: „Spotkanie bajek”, „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek” „Jaś i Małgosia” , „Kot w butach”, „Śpiąca Królewna”, „Zaklęta Góra”.  Młodzi aktorzy nie tylko prezentują swój dorobek artystyczny w czasie imprez szkolnych. Zespół wystąpił bowiem w sali widowiskowej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w pszczyńskich przedszkolach, a także dla mieszkańców Pszczyny na „Pikniku Rodzinnym”. Koło teatralne jest również organizatorem Gminnych Przeglądów Twórczości Dziecięcej oraz imprez środowiskowych, które corocznie odbywają się pod hasłem „Spotkania ze sztuką”.
18 listopada 14 teatrzyków szkolnych zaprezentowało się na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury podczas Przeglądu Małych Form Teatralnych Dzieci i Młodzieży Arlekinada. Impreza odbyła się po raz dziesiąty. Przedstawienia oceniało jury w składzie: Barbara Broda – Malon,  aktorzy Sebastian Ziomek i Jarosław Czarnecki. W kategorii szkół podstawowych przyznano I miejsce przedstawieniu „Kopciuszek” w wersji współczesnej w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Bawimy się w teatr” ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Porębie.
/Ewa Tylec/
arlekinada_2009.jpg     Arlekin_2009.jpg

17 listopada
Dnia 17 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 91 rocznicy  Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy III i VI przypomnieli nam jak ważne dla  Polaków są wydarzenia sprzed 91 lat. Podczas apelu zostały przytoczone wspaniałe wiersze opisujące sytuację tamtych dni, jak również został wyświetlony pokaz slajdów, w którym wspomniano takie osoby jak: Józef Piłsudski, Roman Dmowski czy Ignacy Paderewski.  Nie zabrakło także oprawy muzycznej przygotowanej przez nasz chórek, który odśpiewał pieśni patryjotyczne. 

11_listopada_2009.jpg

28 października

W tym dniu odbyła się wycieczka klas "O" - III na musical pt.: "Calineczka" do Domu Kultury w Pszczynie. Uczniowie wraz z opiekunkami: panią Ewą Tylec, Joanną Olszynka, Aleksandrą Schymurą i Aleksandra Gażą, nie zwracając uwagi na chłód, szukały śladów jesieni alejkami pszczyńskiego parku.

calineczka_2009.jpg

20 października
Pod koniec października w naszej szkole działo się bardzo wiele. Pani Danuta Żelazo z okazji święta biblioteki zaprosiła nas do królestwa książek, gdzie na każdego czekała słodka niespodzianka. Dzieci z tej okazji zrobiły piękne laurki dla biblioteki. Uczniowie klasy I spotkały się z policjantem.
Był to również czas dużego stresu dla klas V i VI, gdyż mieli oni egzamin  na kartę roworową.


swieto_biblioteki_2009.jpg egzamin_na_karte_rowerowa_2009.jpg    spotkanie_kl_1_z_policjantem_2009.jpg

14 października
W środę, 14 października odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na apelu uczniowie koła teatralnego przedstawili nam zabawną scenkę z życia szkoły, a koło wokalno - taneczne zaprezentowało wspaniały układ taneczny. W tym dniu odbyło sie również oficjalne zaprzysiężenie Rady Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkim nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia:

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".
 W podziękowaniu, za trudną prace i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia.

6 października
W dniu 1 października odbyło się głosowanie do Samorządu Uczniowskiego, zaś 6 października został ogłoszony jej skład: 
Przewodnicząca : Aleksandra Szema
Zastępca przewodniczącego: Maja Wróbel
Skarbnik: Aurelia Pająk
Przewodniczący sekcji kulturowo-oświatowej:
Karolina Paszek
Gospodarczej: Kinga Warzecha
Plastycznej: Judyta Walecki
Opiekunem 
Rady Samorządu Uczniowskiego została pani Joanna Piórko - Trefon.

*****
W tym dniu zostały ogłoszone również wyniki konkursu "Zbiórka makulatury"

1 miejsce Agata Masny - 180kg
2 miejsce Aleksandra Ryguła - 144kg.
3 miejsce Kinga Warzecha oraz Kasia Ficek - 105kg.
Rekordzistki otrzymały pamiątkowe nagrody. Serdecznie gratulujemy

zbiorka_makulatury_09_2009.jpg

30 września
Dnia 30.09.2009r. odbyła się dyskoteka szkolna, z okazji Dnia Chłopca. Na dyskotekę przyszły klasy 4-6,  a każdy uczeń został poczęstowany kawałkiem pizzy i szklanką coca-coli. Oprócz tańców i jedzenia odbyły się konkursy z nagrodami. Dyskoteka trwała trzy godziny. Dziewczyny z każdej klasy przygotowały prezenty – niespodzianki dla chłopców, które zostały wręczone we własnym-klasowym gronie. 

25 wrzesnia
25 września w naszej szkole odbyła sie akcja "Sprzątanie Świata". Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali akademię pod hasłem: "Pomagajmy ziemi codziennie". Szóstoklasiści przypomnieli nam w jaki sposób należy segregować śmieci po czym ruszyliśmy w nasze okolice pełni zapału i chęci posprzątać świat.

dzien_ziemi_09_2009.jpg

11 września
Rok szkolny ruszył pełną parą, a wraz z nim nasi uczniowie. Nasz kolarz, Marek Michna - szóstoklasista, zdobył w kategorii ŻAK II miejsce  w Międzynarodowym Nocnym Kryterium Ulicznym "Winobranie 2009"  w Zielonej Górze oraz III miejsce w  V Ogólnopolskim Kryterium ulicznym o Puchar Burmistrza Miasta Imielin.  Więcej informacji o naszych pszczyńskich kolarzach można przeczytać na
 http://www.foto.pless.pl/read.php?action=pokaz&id=17424&akt=1 (kliknij w link)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

marek_michna_kolarz_2009.jpg

1 września

W dniu 1 września o godz. 9.00 rozdzwonił się pierwszy dzwonek oznajmiający rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010. Pani Dyrektor Lilianna Mańka przywitała zgromadzonych rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. Szczególnie serdecznie powitała zerówkowiczów oraz pierwszaków wręczając im  ołówki. Podczas akademii  klasa V przedstawiła program artystyczny, przygotowany wspólnie z wychowawczynią - p. Elżbietą Ptak, podczas, którego klasa pierwsza wraz z wychowawczynią - p. Joanną Olszynką została przyjęta na szkolny pokład. Uczciliśmy także wybuch II Wojny Światowej, pokazując zderzenie dwóch światów: szczęśliwych dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny oraz niebezpieczeństwo jakie niosła ze sobą okrutna wojna.
Przed nami 10 pracowitych miesięcy. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów!

rozpoczecie_roku_szkolnego_2009_2010.jpg

31 sierpnia
Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 o godzinie 9.00


WAKACJE
20 VI - 31 VIII


19 czerwca

Ten dzień był dla uczniów podsumowaniem ich całorocznej pracy. Wszyscy uczniowie naszej szkoły w eleganckich strojach i z uśmiechem na twarzach przyszli odebrać świadectwa. Na uroczystej akademii wręczono świadectwa ukończenia oddziału zerowego oraz świadectwa z wyróżnieniem. Dodatkowo, uczniowie zostali nagrodzeni za pomoc w szkolnym sklepiku. Przyznano też specjalne nagrody za osiągnięcia sportowe w mijającym roku szkolnym. W drugiej części uroczystości rozdano świadectwa ukończenia szkoły podstawowej naszym szóstoklasistom. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Daniela Kisielowska, Artur Masny, Przemysław Moń, Kinga Stachoń i Katarzyna Szema. Oprócz tego aż pięciu uczniów otrzymało nagrody za 100% frekwencję w roku szkolnym 2008/2009. Byli to: Wojciech Balcarek, Marcin Białas, Przemysław Moń, Bernadeta Mrzyk oraz Kinga Stachoń. Przyznano też dwa ważne wyróżnienia: tytuł „Złotego Absolwenta” przypadł Danieli Kisielewskiej, a tytuł „Najlepszego Sportowca Szkoły” otrzymał Adam Wróbel. Szóstoklasiści zaprezentowali się w programie artystycznym, w którym przypomnieli swoją przygodę w naszej szkole oraz podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w ich edukację. Naszym absolwentom życzymy samych sukcesów!

zakonczenie_roku_2009.gif

18 czerwca 2009 r.
Uczniowie z klas 0-2 wybrali się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Wielką atrakcją był dla wszystkich bliski kontakt ze zwierzętami. Dodatkowo, mieli okazję podziwiać pokaz lotu ptaków drapieżnych. Wszytcy wrócili z wycieczki zachwyceni tym, co zobaczyli.

lesny_park_niespodzianek_w_ustroniu_2009.gif

28 maja
W czwartek 28 maja w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie w SUDOKU".
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. Na rozwiązanie diagramu - SUDOKU uczniowie mieli 45 minut. Z 32 uczestników zostały nagrodzone trzy osoby z najlepszymi wynikami. Nagrody dla laureatów ufundował szkolny sklepik.

Miejsce Imię Nazwisko Czas
1   Przemysław   Moń 09:55
2   Weronika   Kołoch 10:00
3   Maja   Wróbel 10:11
4   Marcin   Białas 10:39
5   Artur   Masny 10:40

Wszystkim uczestnikom serdesznie dziękujemy i zapraszamy za rok!!!

sudoku_2009.jpg

25 maja

25 maja klasa IV  z opiekunami wyjechała na wycieczkę do Parku Miniatur w Inwałdzie i do Wadowic rodzinnego miasta Jana Pawła II. Pogoda i humory  przez cały dzień dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki.
Park miniatur oprócz okazałych budowli świata i Polski oferował również inne atrakcje w postaci gondoli „Pirat”, karuzeli czy gokartów oraz seansów filmowych w kinie 4D.
Po Inwałdzie przyszedł czas na chwile refleksji pod domem papieskim w Wadowicach czy w kościele – bliskim sercu Karola Wojtyły. Wycieczkę zakończyła się wspólnymi zakupami pamiątek i konsumpcją słynnych papieskich kremówek.

wadowice_kl_4_2010.jpg

6-19 maja
Od 6 do 19 maja 2009 roku 26 uczniów klas III i V przebywało w Pogorzelicy na zielonej szkole. Podczas 2-tygodniowego pobytu dzieci zobaczyły Kołobrzeg, Trzęsacz, Rewal, Niechorze. Przeżyły „spotkanie z piratami”, płynęły statkiem, podziwiały krajobraz z wysokości latarni morskiej. Nie obyło się bez spotkania z Neptunem, który pasował je na „wilki morskie”. Spacery wzdłuż plaży, zbieranie muszelek, budowanie rzeźb z piasku oraz zajęcia sportowe były codzienną rozrywką. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń.

zielona_szkola_2009.jpg


5 maja
We wtorek 5 maja 2009r uczniowie naszej szkoły: Damian Sosna - klasa IV, Aleksandra Szema - klasa V i Artur Masny - klasa VI, wzięli udział w konkursie matematycznym: „Co trzy głowy to nie jedna”. Reprezentanci poszczególnych klas zostali wybrani na drodze eliminacji szkolnych. Do Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach przybyło 13 zespołów.  Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie 9 zadań. Zadania były podzielone na trzy kategorie:  test dla klasy IV , V i VI. Uczniowie mogli pracować wspólnie lub indywidualnie w zależności od przyjętej strategii.  Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał poczęstunek. Każdy uczastnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Nasz zespól zdobył 8 miejsce.
Gratulujemy i życzymy wspaniałych wyników w przyszłym roku!

co_3_glowy_to_nie_jedna_2009.jpg

4 maja

W poniedziałek 4 maja 2009r zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu informatycznego: "Młody informatyk" dla klas IV-VI. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszym etapie - teoretycznym wzięło udział 22 uczestników. Do drugiego etapu zakwalifikowało się tylko 8 osób z najlepszymi wynikami :

l.p
Imię i nazwisko
Ilość  punktów:

1
   Artur Masny
26

2
   Bartosz Kubok
24

3
   Przemysław Moń
24

4
   Wojciech Balcarek
23

5
   Damian Sosna
23

6
   Bartosz Stencel
22

7
   Agata Masny
21

8
   Maciej Żelazo
21

Drugi etap- praktyczny był decydujący.  Uczniowie przez 90 minut ciężko pracowali walcząc o podium. Największą trudność sprawiło im napisanie równania matematycznego w edytorze tekstu MS Word.  Dla pierwszych 4 osób radny Gminy Pszczyna Adrian Faruga ufundował nagrody: słuchawki,  Pendrive, myszkę oraz mikrofon. Serdecznie dziękujemy. Konkurs wygrał różnicą 0,5 punkta czwartoklasista Damian Sosna wyprzedzając Artura Masny z klasy 6  i Macieja Żelazo z klasy 5.

l.p

Imię i nazwisko

Ilość  punktów:
1

  Damian Sosna

16
2

  Artur Masny

15,5
3

   Maciej Żelazo

13,5
4

   Agata Masny

12,75
5

   Przemysław Moń

 
6

   Wojciech Balcarek

 

   Bartosz Kubok

 
7

   Bartosz Stencel

 

Gratulujemy i życzymy wspaniałych wyników w przyszłym roku!


 mlody_informatyk2009.jpg

30 kwietnia
Już po raz piąty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Przegląd Twórczości Dziecięcej „Bez rywalizacji”. W jego trakcie zaprezentowały się zespoły teatralne i taneczne z okolicznych szkół.

Zespoły taneczne:
„Filipinki” z SP nr 3 – opiekun: B. Bohm
• Układ taneczny do piosenek „Sportowy rok” oraz „Mamma mia”

„Radość” z SP nr 4 – opiekun: p. D. Heczko
• Układ taneczny do piosenki „Podróż z babcią” oraz taniec „Cha - Cha” i „Klauny”

Koła taneczne z SP nr 11 – opiekunki: J. Niesyto, A. Schymura
• Taniec z piłkami
• Taniec „Karate” oraz „Afryka”

Zespoły teatralne zaprezentowały następujące spektakle:
SP nr 3 - „Babcia opowiada najlepiej” opiekun: I. Jankowska
SP nr 4 – „Kot w butach” opiekun: I. Błaut
SP nr 11 – „Kopciuszek” opiekunki: E. Ptak, E. Tylec

Zapraszamy za rok!

bawimy_sie_w_teatr_2009.jpg


24 kwietnia

W piątkowy, słoneczny dzień wszyscy uczniowie zgromadzili się w szkole, aby przyłączyć się do światowych obchodów Dnia Ziemi. Każda klasa wzięła udział w rywalizacji, która odbyła się w dwóch grupach wiekowych: 0-III i IV-VI. Na początek etap sprawnościowy: dwóch reprezentantów z każdej klasy musiało w jak najszybszym czasie pokonać tor przeszkód. Następnie, kolejni dwaj reprezentanci odpowiadali na pytania dotyczące ochrony przyrody. Na koniec każda klasa udała się wraz z opiekunami do pobliskiego lasu. Uczniowie zaopatrzeni w mapki musieli pokonać wyznaczoną trasę, wykonując w trakcie wędrówki różnorodne zadania, np. obliczyć wiek drzewa, czy ułożyć hasło ekologiczne. Po powrocie do szkoły i podliczeniu punktów poznaliśmy zwycięzców:
Kategoria klas młodszych: III klasa
Kategoria klas starszych: IV klasa
Serdecznie gratulujemy zwycięskim klasom i wszystkim uczestnikom, bo spędzęnie dnia w aktywny sposób w otoczeniu pięknej przyrody to już wielki sukces!

dzien_ziemi_2009.jpg

23 kwietnia
Daniela Kisielewska z kl. VI i Wiktor Mazur z kl. V reprezentowali naszą szkołę podczas Konkursu Pięknego Czytania, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie.

Konkurs_Pieknego_Czytania_2009.jpg
Wesołych Świąt

kartka_2009.jpg

3 kwietnia
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbył się uroczysty apel, w którym wystąpili uczniowie klas I-II. Przypomnieli nam świąteczne tradycje, ale także zwrócili uwagę na duchowy wymiar Wielkanocy. Program artystyczny wzbogacili wierszami, piosenkami i układem tanecznym. Rada Samorządu Uczniowskiego wręczyła pracownikom szkoły piękne kartki z życzeniami, z które serdecznie dziękujemy!

Podczas apelu ogłoszono także wyniki konkursu szkolnego pod hasłem: „Pisanki, kraszanki, jajka malowane”. Zgłoszono 19 prac, które oceniono w dwóch kategoriach: kl. 0 – III oraz   IV – VI. Oto wyniki:

Klasy I – III:
I miejsce: Sandra Barchańska ( kl. III )
II miejsce: Artur Pająk ( kl. I )
III miejsce: Mateusz Moń ( kl. I )

Klasy IV – VI:
I miejsce: Judyta Walecki ( kl. IV )
II miejsce: Aurelia Pająk ( kl. V )
III miejsce: Łukasz Górski ( kl. IV )

• Nagroda publiczności: Kinga Paszek ( kl. IV )
• Wyróżnienie: Julia Kozik ( kl. I )
Nagrody dla uczestników zakupiono z funduszy zdobytych na świątecznym kiermaszu.
Serdecznie gratulujemy!
A wszystkim uczniom i ich rodzinom życzymy radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

wielkanoc_2009.jpg

2 kwietnia
W końcu nadszedł ten bardzo ważny dzień dla wszystkich szóstoklasistów. O 9 rano rozpoczęli pisanie swojego pierwszego w życiu ważnego egzaminu. Nie obyło się bez lekkiego zdenerwowania, ale test przebiegał bez zakłóceń i po 60 minutach uczniowie opuścili salę egzaminacyjną. Teraz pozostaje tylko spokojnie poczekać na wyniki. Trzymamy kciuki!

30 marca

 W poniedziałek 30 marca 2009r uczniowie naszej szkoły: Agata Kukla i Damian Sosna  wzięli udział w konkursie: „Matematyczny Kogiel – Mogiel” dla czwartoklasistów. Do Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach przybyło aż 32 najzdolniejszych matematyków z klas czwartych. Na rozwiązanie 10 zadań uczniowie mieli 60 minut. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał poczęstunek. Rywalizacja była ogromna. Uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą oraz ogromnymi zdolnościami matematycznymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Agata Kukla i Damian Sosna  zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.
Gratulujemy i życzymy wspaniałych wyników w przyszłym roku!

kogiel_mogiel2_2009.jpg

23 marca

23 marca odbył się w naszej szkole VIII finał Międzyszkolnego konkursu o tyt. "Dobrego Przyrodnika". Do konkursu zgłosiło się 12 szkół podstawowych z regionu gminy. 32 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych przystąpiło do finału. Test zawierał pytania zgrupowane w IV kategoriach: Czy znasz swój kraj?, Życie na ziemi, Zjawiska fizyczne i chemiczne oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce. Wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności , a zwycięzcami zostali: I miejsce Sebastian Pinocy z SP 14, II miejsce Klaudia Janosz SP 16 i III miejsce Jakub Walecki SP 6. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami przyrodniczymi, symbolicznymi statuetkami - sowami, a wszyscy uczestnicy pamiątkowymi dyplomami.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom i zapraszamy za rok.

Przyrodnik_2009.jpg

20 marca

Święto Muzyki weszło do tradycyjnych imprez naszej szkoły. Tegoroczne odbyło się pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Każda klasa przygotowała układ taneczny nawiązujący do zdrowego trybu życia. Propagowano grę w piłkę, jazdę na rowerze czy gimnastykę. W drugiej części imprezy zaprezentowali się uczniowie indywidualnie i zespołowo w trzech konkurencjach: układy taneczne, występy na żywo oraz „Mini Playback Show”. Występy oceniało jury w składzie: p. Lilianna Mańka, p. Aleksandra Schymura oraz p. Danuta Żelazo. Decyzja nie była łatwa, ale po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii. Swojego faworyta wybrała także w osobnym głosowaniu publiczność. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród już we wtorek, 24 marca!

swieto_muzyki6_2009.jpg

18 marca
Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce na V Gminnym Konkursie Mitologicznym „Z mitologią za pan brat”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Czarkowie. W skład naszej drużyny weszli: Daniela Kisielowska i Artur Masny z klasy VI oraz Ewelina Berdysz, Wiktor Mazur i Maciej Żelazo z klasy V. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu mitologii. Dodatkową konkurencją było zaprezentowanie w formie scenki teatralnej fragmentu wybranego mitu. W tej konkurencji wzięły także udział uczennice z IV klasy: Agata Kukla, Karolina Paszek, Kinga Paszek, Agata Masny, Zuzanna Szafron oraz Wiktoria Zielnik. Młodzi aktorzy przedstawili fragment mitu pt. „Jabłko niezgody”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!8 marca

Chłopcy z naszej szkoły nie mogli zapomnieć o święcie wszystkich dziewcząt oraz kobiet i  z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Wystąpili w niej uczniowie z klasy piątej, którzy zaprezentowali pełen humoru program artystyczny. Wielkie oklaski zebrał jeden z uczniów wykonujący z wielkim zaangażowaniem piosenkę Jerzego Połomskiego pt, „Bo z dziewczynami”. Na koniec wszystkie panie oraz dziewczynki otrzymały od chłopców drobne upominki, za które serdecznie dziękujemy.

dzien_kobiet_052.bmp

Sukcesy sportowe

Uczniowie naszej szkoły kochają sport! Z pasją i zaangażowaniem startują w zawodach zdobywając czołowe miejsca. Oto ich najświeższe sukcesy:
I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej - klasy IV
Skład drużyny: Maciej Kędzior, Patryk Kryger, Karol Konieczny, Łukasz Pająk, Damian Sosna, Bartosz Stencel.

II miejsce w Mistrzostwach Pszczyny w Biegach Łyżwiarskich Dziewcząt
Skład drużyny: Patrycja Goraus, Kinga Stachoń, Katarzyna Szema, Kinga Warzecha.
 
III miejsce w indywidualnym biegu łyżwiarskim na 250 metrów– Kinga Warzecha

II miejsce w Gminnych Zawodach Tenisa Stołowego Dziewcząt w Piasku
Skład drużyny: Patrycja Goraus, Daniela Kisielewska, Katarzyna Szema.
Dziewczynki awansowały do rozgrywek powiatowych, gdzie zajęły IV miejsce.

IV miejsce w VII Otwartych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym (w kategorii: klasy I – IV )
Uczestniczki: Agata Masny i Karolina Paszek ( kl. IV ).


zawody_sportowe_2_zima_2009.bmp


24 stycznia
Ostatni dzień przed feriami spędziliśmy na szampańskiej zabawie karnawałowej. Tegoroczny bal odbył się w porębskiej dyskotece „Weekend”, dzięki uprzejmości właścicieli- państwa Szafron. Każdy uczeń przebrał się wg własnego pomysłu. Wiele z nich było tak udanych, że z trudnością rozpoznawaliśmy, kto ukrył się pod przebraniem. W trakcie balu było mnóstwo zabaw, a zwieńczeniem imprezy był wybór Króla i Królowej Balu. Tym razem tytuły te przypadły uczennicy I klasy i uczniowi klasy IV. Tego balu na pewno długo nie zapomnimy i nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejną zabawę za rok.

Bal2009_075.jpg


23 stycznia
Pszczyńskie Centrum Kultury zorganizowało konkurs pod hasłem: „Karnawałowe Maski” i uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli w nim udział. Każdy wykonał samodzielnie karnawałową maskę w dowolnej technice plastycznej i pięć najpiękniejszych prac reprezentowało szkołę w konkursie. W kategorii klas I-III był to Dawid Wróbel ( kl. III ), a w kategorii klas IV-VI: Magdalena Czopka, Agata Masny, Zuzanna Szafron i Wiktoria Zielnik
( kl. IV ). Jury konkursu wyróżniło dwie prace autorstwa Agaty Masny i Wiktorii Zielnik. Gratulujemy!


maski_karnawalowe.JPG

22 stycznia
Tego popołudnia honorowymi gośćmi w szkole były Babcie i Dziadkowie uczniów. Zostali zaproszeni z okazji ich święta na Dzień Seniora, który jest tradycyjną imprezą naszej szkoły. Na zaproszonych gości czekał specjalny program artystyczny przygotowany przez ich wnuków. Uroczystość otworzyły jasełka po śląsku, które były bardzo oklaskiwane już podczas ich premierowego wystawienia w kościele. I tym razem młodzi artyści dostali gromkie brawa. Następnie wystąpiły wszystkie klasy prezentując przygotowane programy artystyczne. M.in. zatańczono poloneza, wykonano instrumentacje do przebojów, a także śpiewano piosenki dedykowane babciom i dziadkom. Prawdziwym hitem okazał się występ ucznia I klasy – Artura Pająka, który wyrecytował po śląsku historię o Murzynku Bambo. Każdy uczeń przygotował też dla swoich dziadków niespodziankę- drobny upominek i z serca płynące życzenia. Występy zakończył niezwykle żywiołowy pokaz koła tanecznego. A po nim na Gości czekał poczęstunek i miłe chwile spędzone na rozmowie.

Dzien_Seniora22.01.2009_097.jpg

Dzien_Seniora22.01.2009_074.jpg

15 styczeń 2009

INFORMACJE:

Dnia 20.01.2009r. (wtorek) o godz. 16.00 odbędą się zebrania rodziców podsumowujące pracę za I semestr.

Dnia 22.01.2009r. (czwartek) o godz. 16.00 w szkole odbędzie się impreza środowiskowa "Dzień seniora"

Dnia 23.01.2009r. (piątek) w godz. 9.00-11.30 w dyskotece "Weekend" odbędzie się szkolny bal karnawałowy.


babcia.jpg
Zaproszenie dziadek.jpg

Uczniowie, Dyrekcja i Nauczyciele

Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie,

 serdecznie zapraszają na

Dzień Seniora,

który odbędzie się 22.01.2009r.

o godzinie 16.00.


19 grudnia 2008 r.
Ostatni dzień w szkole przed nadchodzącym Bożym Narodzeniem upłynął w bardzo świątecznej atmosferze. Każda klasa zebrała się na spotkaniu opłatkowym, a następnie uczestniczyliśmy w uroczystym apelu. Jednak każdy z niecierpliwością czekał na wieczór. Już po zmroku, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Poręby zgromadzili się w tutejszym Kościele na uroczystych jasełkach. Uczniowie zaprezentowali wigilię po śląsku, przypominając tutejsze zwyczaje i obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wystąpili także najmłodsi uczniowie, wykonując dwie instrumentalizacje do świątecznych utworów. Na zakończenie zaprezentowało się także koło taneczne, które swym żywiołowym tańcem zebrało gromkie brawa.

Jaselka_2008_007.jpg

11 grudnia 2008 r.
Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach i zdobywają liczne nagrody. Tym razem odnieśli sukces na polu działalności plastycznej, uczestnicząc w IX Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem: "Choinka", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie. Zadaniem konkursowym było wykonanie przestrzennej choinki, ale nie używając igliwia. Naszą szkołę reprezentowały choinki autorstwa Dawida Wróbla z kl. III i Łukasza Górskiego z kl. IV. Praca Dawida tak się spodobała, że jury konkursu przyznało mu I nagrodę. Brawo!

choinka2008.jpg

choinka2_2008.jpg

6 grudnia

6 grudnia zawitał do szkoły niezwykły gość - sam święty Mikołaj. Z niecierpliwością czekali na niego wszyscy uczniowie, którzy przygotowali nawet specjalne powitanie. A on odwdzięczył się im przywiezionymi podarkami. Na wszystkie klasy czekały słodkie upominki. A oprócz tego we wspaniałe prezenty - gry i zabawki - wzbogaciła się szkolna świetlica i oddział "0".

Przy takiej miłej okazji ogłoszono też wyniki szkolnej akcji zbiórki makulatury i żołędzi. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali w nagrodę książki i dyplomy. Mamy nadzieję, że podczas kolejnej akcji zbierzemy jeszcze więcej!

mikolaj_2008.jpg


zoledzie_2008.jpg


28 listopada
Na pewien czas jedna z sal w naszej szkole zamieniła się w gabinet wróżb, a to wszystko za sprawą szóstoklasistów, którzy postanowili kontynuować tradycje andrzejkowe. W blasku świec ubrani w czarne szaty przepowiadali uczniom przyszłość. Przygotowali aż 10 stanowisk z różnorodnymi wróżbami, ale aby dostąpić możliwości powróżenia sobie każdy uczeń musiał wykonać ćwiczenie sprawnościowe. Było mnóstwo śmiechu i zabawy i teraz pozostaje tylko wierzyć, że te wszystkie dobre przepowiednie spełnią się w najbliższej przyszłości.

wrozby1.bmp

25 listopada 2008 r
            „Mądrość musisz sam z siebie, 
własną zdobyć pracą”
                        /Adam Mickiewicz/
 We wtorek 25 listopada 2008r uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Szema i Artur Masny wzięli udział w konkursie: „Matematyczny Kogel – Mogel” dla szóstoklasistów. Do Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie przybyło aż 34 najzdolniejszych matematyków z klas szóstych, z 15 szkół podstawowych gminy Pszczyna i 2 szkół podstawowych gminy Goczałkowice.Na rozwiązanie 9 zadań uczniowie mieli 60 minut. Później, w trakcie pracy komisji, przygotowano dla wszystkich poczęstunek, a czas oczekiwania na wyniki umiliły występy uczniów ze szkoły nr 4. Rywalizacja była ogromna. Uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą oraz ogromnymi zdolnościami matematycznymi i świetnie poradzili sobie z tegorocznymi zadaniami. Katarzyna Szema i Artur Masny zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.
Gratulujemy i życzymy wspaniałych wyników w przyszłym roku!

kogel_mogel_2008.jpg

17 listopada 2008 r.
Szkolne koło teatralne prowadzone przez panie: Ewę Tylec i Elżbietę Ptak zajęło I miejsce w IX Przeglądzie Małych Form Teatralnych Dzieci i Młodzieży ARLEKINADA 2008. Impreza odbyła się w Pszczyńskim Centrum Kultury i zgromadziła aż 15 teatrzyków szkolnych. Nasza grupa teatralna zaprezentowała spektakl pt. "Zaczarowana Góra", którym zachwyciła jury i publiczność. Co więcej, uczennica klasy VI - Daniela Kisielowska - zdobyła specjalną nagrodę aktorską. A oto skład naszej grupy teatralnej:
Daniela Kisielewska, Aleksandra Szema, Danuta Maślorz, Kinga Stachoń, Bernadeta Mrzyk, Patrycja Goraus, Wojciech Balcarek, Artur Masny, Andrzej Janosz, Agata Masny, Agata Kukla, Wiktoria Zielnik, Judyta Walecki, Magdalena Czopka, Klaudia Żelazo, Zuzanna Szafron, Kinga Paszek, Karolina Paszek, Damian Sosna, Marcin Białas.
Gratulujemy!

15 listopada
Chociaż była sobota, już z samego rana uczniowie zgromadzili się w szkole. Powodem tego wesołego zamieszania była wycieczka klas 0 - VI do kina w Tychach. Wszyscy obejrzeliśmy film pt. Wyprawa na Księżyc w technice trójwymiarowej. Oprócz niezapomnianych wrażeń film był też lekcją historii, ponieważ opowiadał o misji statku kosmicznego Apollo 11.


14 listopada
Uczniowie z klasy V i VI nie zapomnieli o bardzo ważnej uroczystości państwowej, którą obchodziliśmy kilka dni temu i z tej okazji przygotowali uroczystą akademię. W jej trakcie przypomnieli trudną przeszłość Polski, a narratorem tych zdarzeń był Józef Piłsudski. W trakcie przedstawienia odegrali sceny z polskiej szkoły, frontu wojennego czy życia codziennego ludzi żyjących w ówczesnych czasach. A wszystko po to, by uczniowie naszej szkoły mogli wczuć się w ówczesne realia i jak najlepiej poznać historię Polski. Natomiast o oprawę muzyczną uroczystości zadbał szkolny chórek, który odśpiewał pieśni patriotyczne.

11listopad.jpg


28 października
Ten dzień był wyjątkowo ważny dla uczniów klasy I i II, ponieważ odbyło się pasowanie na uczniów naszej szkoły. Jednak zanim nadeszła ta chwila, musieli wykazać się wieloma umiejętnościami. Rozwiązywali zadania matematyczne, łamigłówki, a nawet czekały na nich ćwiczenia sprawnościowe. Oprócz tego mogliśmy podziwiać ich talenty wokalne, taneczne, a nawet aktorskie. Po pozytywnym przejściu wszystkich wyzwań najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali włączeni do szkolnej społeczności poprzez pasowanie, którego dokonała Pani Dyrektor. Wszyscy serdecznie witamy pełnoprawnych już uczniów i życzymy im samych sukcesów i wielu wspaniałych chwil.

pasowanie.jpg


27 października
Na pszczyńskiej hali MORiS-u odbyły się międzyszkolne zawody sportowe w Turnieju Gier i Zabaw o Memoriał Franciszka Witkowskiego, na których uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce! Do tego sukcesu przyczynili się uczniowie klas I-V, którzy wytrwale trenowali, żeby móc teraz cieszyć się z wygranej i zakwalifikowania się do powiatowego etapu rozgrywek. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki podczas kolejnych zmagań.

zawody.jpg


13 października
Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich nauczycieli niespodziankę z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Od samego rana panowała wręcz świąteczna atmosfera, były kwiaty i życzenia, ale to jeszcze nie wszystko. Na uroczystej akademii nauczyciele obejrzeli niezwykle wesoły kabaret w wykonaniu uczniów koła teatralnego, wysłuchali piosenki i uroczystych życzeń. Na koniec odbyło się oficjalne zaprzysiężenie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunką także w tym roku wybrana została pani Lucyna Goraus.
/ Marta Kotowska /

dzien_nauczyciela_kabaret.jpg
/ fot. Aleksandra Gaża /
dzien_nauczyciela.jpg
/ fot. Aleksandra Gaża /
dzien_nauczyciela_zaprzysiezenie.jpg
/ fot. Aleksandra Gaża /

10 października
Do naszej szkoły zawitali aktorzy z przedstawieniem pt. "Zaczarowany młynek". Przedstawili piękną historię o rybaku, który za swoją uczynność został nagrodzony tytułowym zaczarowanym młynkiem. Zawistny brat podstępnie mu go odebrał, jednak jego chciwość została ukarana, a dobro rybaka zostało nagrodzone. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a na dodatek nasi uczniowie mogli sami je tworzyć, występując w nim jako młodzi aktorzy.
/ Marta Kotowska / 
teatr1.jpg
/ fot. Marta Kotowska /
teatr2.jpg
/ fot. Marta Kotowska /


1 października
Tego dnia odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci z klas IV-VI we wrześniu przygotowali plakaty i prowadzili kampanię, zachęcając do oddawania na nich głosów. W wyniku głosowania w skład nowego samorządu weszli:
Daniela Kisielewska - Przewodnicząca (kl. VI)
Patrycja Goraus (kl. VI)
Katarzyna Szema (kl. VI)
Aleksandra Szema (kl. V)
Kinga Warzecha (kl. V)
Dariusz Białas (kl.V)
Agata Masny (kl. IV)
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy udanej współpracy!

/ Marta Kotowska /

rsu.jpg
/ fot. Aleksandra Gaża /


30 września
Ostatni dzień września okazał się bardzo miły dla wszystkich chłopaków w naszej szkole, ponieważ dziewczynki nie zapomniały o ich święcie, czyli Dniu Chłopaka. Z tej okazji przygotowały dla nich nie tylko upominki, ale także zaprosiły ich do wspólnej zabawy. Klasy I-III bawiły się na szkolnej dyskotece, a uczniowie starszych klas spędzili miło czas podczas klasowych ognisk. Wspólnie spędzony czas na pewno zapadnie im głęboko w pamięć.

 / Marta Kotowska /

dyskoteka.jpg
  / fot. Aleksandra Gaża /
ognisko.jpg
 / fot. Aleksandra Gaża /


/24 września 2008 r./
Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2007/2008 osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie,   wrócili dzisiaj z dwudniowej wycieczki do Warszawy. Przyjemność i wyróżnienie zostało połączone ze zdobywaniem nowych doświadczeń i wiedzy. Uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in. Sejm RP, muzeum Powstania Warszawskiego, lotnisko Okęcie. Obejrzeli trójwymiarowy film pt. "Dinozaury". Noclegi, bilety, śniadania i kolacje, opiekę przewodnika i pilota zafundował "Omnibus", a autokar i obiady poseł na sejm RP i radny powiatowy Waldemar Januszewski.
/ Marta Kotowska /


/dodała M.Kotowska i G. Łebecka/


20 września 2008
W dniach 19-21 września odbyła się ogólnopolska akcja "Sprzątanie Świata". Tegorocznej edycji przyświecało hasło "Ziemia w Twoich rękach" i także uczniowie naszej szkoły postanowili zrobić coś pożytecznego dla naszej planety. Wszyscy zebrali się w sobotę 20 września pełni chęci do sprzątania okolic, jednak pogoda pokrzyżowała trochę nasze plany. Mimo to cały dzień poświęciliśmy tej tematyce. Uczniowie z klas II i VI przygotowali specjalny apel, podczas którego nie tylko opowiedzieli o powstaniu i zasadach akcji, ale także przypomnieli zasady segregacji śmieci, a dodatkowo występ uzupełniła prezentacja multimedialna. Oprócz tego w klasach IV - VI przeprowadzono turniej wiedzy ekologicznej, a wszyscy uczniowie przygotowali plakaty inspirowane hasłem: "Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady!".
/Marta Kotowska/    

dzien_ziemi.jpg
/zdj. Aleksandra Gaża/  

dzien_ziemi_1.jpg
/zdj. Aleksandra Gaża/  

dzien_ziemi_2.jpg

/ 3 września 2008 r./
  Nowi nauczyciele w szkole >>> /dodała G. Łebecka/

/30 sierpnia 2008 r./
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2008/2009
/dodała G. Łebecka/

/28 sierpnia 2008 r./
Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 o godzinie 9.00

/5 czerwca 2008 r./
 Dzień Szkoły bez Przemocy
to święto tych wszystkich, którzy nie są obojętni na przemoc i agresję. To święto szkół, które mają pomysły na skuteczne przeciwdziałanie tym zjawiskom. To święto szkół,  które wiedzą, jak pracować ze swoimi uczniami. W naszej szkole wiele się działo przez cały rok szkolny, a dzień dzisiejszy podsumował nasze przedsięwzięcia. Uczniowie wykonali plakaty pod hasłem "STOP PRZEMOCY!", odegrali scenki dramowe, w których przedstawili młodszym kolegom jak radzić sobie z agresją, złością i przemocą. Na Drzewie Życzliwości umieściliśmy przeprosiny i podziękowania, a podczas szkolnej debaty dyskutowaliśmy o tym, jak skutecznie przeciwstawiać się przemocy i u kogo szukać wsparcia. Przestrzegaliśmy zasad FAIR PLAY podczas sportowych  rozgrywek. O godzinie 12.00 - podobnie jak dzieci i młodzież w całej Polsce -  wypuściliśmy naszą złość i agresję w postaci 100 czerwonych balonów, do których dołączyliśmy czerwone serduszka ze złotymi myślami i dobrymi radami dla tych, którzy znajdą nasze baloniki.
Galeria zdjęć >>> /dodała G. Łebecka/

  /17 maja 2008 r./
Festyn szkolny. To już kolejny rok wspólnej zabawy. Jak co roku rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy podczas występów tanecznych i wokalnych, zjeść pyszne ciasto, kiełbaski z rusztu, a dla relaksu i rozrywki pojeździć konno lub zagrać mecz siatkówki z gronem nauczycielskim.  Galeria zdjęć>>> /dodała G. Łebecka/

/11 stycznia 2008 r./
 Do tradycji naszej szkoły należy organizowanie Dnia Seniora, czyli imprezy środowiskowej dla Babć i Dziadków naszych uczniów. Tegoroczne spotkanie odbyło się 11 stycznia i zgromadziło wielu gości. Najważniejszą atrakcją były występy wnucząt, które od dłuższego czasu przygotowywały się do popisowego występu. Klasy II i III zaprezentowały wzruszające jasełka i mali aktorzy zebrali gromkie brawa. Niezwykle nastrojowy układ taneczny przygotowały uczennice z kółka tanecznego, a klasy starsze: IV, V i VI wykonały dwa utwory muzyczne. Była to wersja instrumentalna rumby oraz odśpiewana chórem piosenka finałowa dla wszystkich Babć i Dziadków. Następnie goście udali się na poczęstunek, a w tym czasie uczniowie wzięli udział w zabawach tanecznych, które były próbom przed czekającym niedługo Balem Karnawałowym. A tuż przed tym ważnym świętem - wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia! /dodała M.Kotowska/

/6 grudnia 2007 r./
6 grudnia gościliśmy w progach naszej szkoły niezwykłego gościa. To Święty Mikołaj przyszedł odwiedzić wszystkie dzieci. W imieniu uczniów powitała go klasa IV, która zaprezentowała program artystyczny. Tak bardzo się on gościowi spodobał, że obdarował on wszystkich uczniów słodkim upominkiem. Ale zdobycie go nie było takie łatwe - każda klasa musiała się zaprezentować. Święty Mikołaj był pod wrażeniem odśpiewanych piosenek, więc oprócz tego podarował "zerówce" i świetlicy mnóstwo nowych zabawek. Wizyta Świętego Mikołaja wprowadziła świąteczną atmosferę, bo przecież Boże Narodzenie tuż, tuż!
/dodała M.Kotowska/

/ 21 listopada 2007 r./
Nasza drużyna sportowa dotarła aż do wojewódzkiego półfinału w grach i zabawach! To pierwszy taki sukces w tej dyscyplinie. Klasy: II, III, IV, i V wystawiły swoje reprezentacje ( po 4 dziewczynki i 4 chłopców ), które na zawodach powiatowych spisały się tak dobrze, że w klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła I miejsce. W ten sposób awansowaliśmy do półfinału wojewódzkiego, na którym zajęliśmy IV miejsce. Gratulujemy zawodnikom i p. Lucynie Goraus, która wytrwale przygotowywała zawodników do startu!/dodała M.Kotowska/ Zobacz zdjęcia >>>

/20 listopada 2007 r./
Kolejny sukces naszej szkoły - tym razem na polu działalności artystycznej. Koło teatralne prowadzone przez panie: Ewę Tylec i Elżbietę Ptak zdobyło II miejsce na VIII przeglądzie małych form teatralnych dzieci i młodzieży "Arlekinada 2007". Na przeglądzie, który odbył się w Sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, nasz zespól teatralny zaprezentował adaptację "Śpiącej Królewny"./dodała M.Kotowska/ Zobacz zdjęcia >>>

/ 11  listopada 2007 r./
O tak ważnej dacie, jak Święto Niepodległości nie mogliśmy zapomnieć, dlatego klasa V przygotowała apel z okazji 89 rocznicy odzyskania wolności przez Polskę. Podczas akademii uczniowie przypomnieli wszystkim burzliwą historię Polski. Taką nietypową lekcję historii uzupełnili także prezentacją multimedialną oraz chwilą muzyki patriotycznej./dodała M.Kotowska/ Zobacz zdjęcia >>>

/26 października 2007 r./
Klasowa wystawa stanowiła podsumowanie dwóch tygodni ciężkiej pracy pierwszaków: wycieczki, zbieranie pamiątek z przeszłości, przygotowanie i zaproszenie gości, przygotowanie prezentacji multimedialnej, plakatu, biletów, podział ról oraz zorganizowanie poczęstunku. Było warto! To trudne zadanie zostało przez 7-latków wykonane niemalże wzorowo. To pierwszy wielki sprawdzian zdobytej wiedzy i umiejętności. /dodała G. Łebecka/ Zobacz zdjęcia >>>

/24 i 25 października 2007 r./
To były dla niezwykłe dni dla uczniów z klasy I. Tyle emocji, nowych wiadomości, ciekawych rzeczy i zdarzeń. W ciągu tych dwóch dni uczniowie zwiedzili Skansen w Pszczynie oraz muzeum zamkowe w Pszczynie wraz ze zbrojownią. Po muzeum oprowadził ich pan przewodnik. Uczniowie zwiedzali muzeum w sposób bardzo aktywny, gdyż nie dość, że słuchali z uwagą przewodnika, to jeszcze na bieżąco kontrolowali informacje zawarte w "Przewodniku po Muzeum" przygotowanym przez wychowawczynię. Ich zadaniem było wykonanie wielu zadań oraz udzielenie odpowiedzi na zawarte w przewodniku pytania. /dodała G. Łebecka/  Zobacz zdjęcia >>>

/18 października 2007 r./
Zwykle to my jeździmy do teatru, ale tym razem to teatr przyjechał do naszej szkoły. Dzięki temu wszyscy uczniowie mieli okazję do obejrzenia adaptacji jednej z najpopularniejszych baśni H. Ch. Andersena pt. "Calineczka". Baśń opowiada o losach tytułowej Calineczki - małej dziewczynki porwanej przez ropuchę, a następnie zmuszanej do małżeństwa z kretem. Na szczęście, jak to w baśniach bywa - historia znalazła swój szczęśliwy koniec i Calineczka spotkała księcia elfów, którego pokochała. Spektakl bardzo spodobał się widzom, bo uczniowie mogli włączyć się do odgrywania sztuki i m.in. wspólnie z aktorami zatańczyć do dźwięków finałowej piosenki. /dodała M.Kotowska/ Zobacz więcej >>>

/12 października 2007 r./
Jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystym apelu zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także emerytowani pracownicy szkoły. Uczniowie z koła teatralnego prowadzonego przez p. Ewę Tylec i p. Elżbietę Ptak przygotowali program artystyczny, w którym z humorem opowiedzieli o pracy nauczyciela. Więcej >>> /dodała M.Kotowska/

/8 października 2007 r./
Jesienne, ciepłe dni to dobry czas na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Do szkolnej tradycji weszło już organizowanie klasowych ognisk, przy których klasy wraz z wychowawczyniami spędzają wolny czas. Podczas mijających dni klasy IV, V i VI spotkały się przy ognisku. Każda klasa zarezerwowała sobie wybrany dzień, by przy pieczeniu kiełbasek móc w przyjemnej atmosferze porozmawiać i jeszcze lepiej się poznać. Na zdjęciu: klasa V przy ognisku.  /dodała M.Kotowska/

/4 października 2007 r./
Na wyniki wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego nie musieliśmy długo czekać. Po podliczeniu głosów, poznaliśmy siedmiu członków nowej Rady. Na jej czele stał będzie Mateusz Walecki z kl. VI, któremu przypadła funkcja przewodniczącego. Oprócz tego w składy Rady wchodzą: Magdalena Fabian kl. VI, Robert Janosz kl. VI, Daniela Kisielowska kl. V, Andrzej Janosz kl. V, Artur Masny kl. V oraz Aleksandra Szema kl. IV. Wszystkim serdecznie gratulujemy! /dodała M.Kotowska/

/2 października 2007 r./
Tym razem w szkole gościliśmy niecodziennych gości - policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Panowie przyjechali, aby przypomnieć wszystkim uczniom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak by droga do i ze szkoły była dla każdego przyjemna i bezpieczna. Uczniowie z ciekawością wysłuchali rad, a następnie mogli poznać tajniki zawodu policjanta. Największą atrakcją była możliwość obejrzenia samochodu policyjnego i jego wyposażenia. Każdy mógł wsiąść do środka i poczuć się jak prawdziwy policjant. A na zakończenie, Panowie pożegnali wszystkich dźwiękiem policyjnej syreny. 
/dodała M.Kotowska/

/1 października 2007 r./
Pierwszy dzień października był ważnym wydarzeniem w naszej szkole, ponieważ tego dnia odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Cały wrzesień uczniowie mogli zapoznawać się z plakatami kandydatów. Wybory przebiegały pod okiem opiekunki RSU- p. Lucyny Goraus oraz przedstawicieli z klasy IV, V, i VI, którzy pilnowali sprawnego przebiegu głosowania. W skład nowej Rady Samorządu wejdzie siedmiu przedstawicieli, a osoba, która otrzyma najwięcej głosów zostanie Przewodniczącym Szkoły i tę zaszczytną funkcję pełnić będzie przez cały rok szkolny. A zatem pozostało nam cierpliwe czekanie na ogłoszenie wyników. /dodała M.Kotowska/

/15 września 2007 r./
14, 15 i 16 września odbyła się akcja "Sprzątanie Świata". Nie pozostaliśmy obojętni na ten apel i w sobotni ranek ruszyliśmy w okolicę wyposażeni w worki i rękawice. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy dzielnie zapełniali worki śmieciami, których, niestety, było bardzo wiele. Taka wyprawa okazała się dobrym pomysłem, bo dzięki temu sprzątane tereny nie są już pokryte warstwą odpadów. A żeby nasza akcja nie poszła na marne, musimy pamiętać, by każdy wyrzucany przez nas śmieć lądował w koszu, a nie na ulicy czy w przydrożnym rowie. Wtedy będzie o wiele przyjemniej!/dodała M.Kotowska/

/3 września 2007 r./

Z uśmiechem do szkoły!
Tak niedawno witaliśmy wakacje, a już przyszło nam je pożegnać. 3 września rozdzwonił się pierwszy dzwonek oznajmiający rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008. Pani Dyrektor Lilianna Mańka przywitała zgromadzonych rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. Szczególnie serdecznie powitała zerówkowiczów oraz pierwszaków debiutujących w roli uczniów. O minionych wakacjach przypomniała nam klasa III, która przedstawiła program artystyczny, przygotowany wspólnie z wychowawczynią - p. Aleksandrą Schymurą. Uczczono także wybuch II Wojny Światowej, recytując poezję okolicznościową oraz słuchając pieśni patriotycznych. Nie obyło się też bez nowości. W tym roku szkolnym na uczniów czekały już mundurki - granatowe kamizelki z logo naszej Szkoły. A teraz przed nami 10 pracowitych miesięcy. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów! /dodała M.Kotowska/
zobacz zdjęcia >>>

/29 sierpnia 2007 r./
Koniec wakacji!
3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny 2007/2008.

/24 czerwca 2007 r./
Zakończenie roku szkolnego już pod czujnym okiem nowej Pani dyrektor
zobacz >>>

/4 czerwca 2007 r./
Najnowsze foto-tematy z życia szkoły zerknij >>>

/14 maja 2007 r./.
W środę, 16 maja stanie na szkolnym trawniku plac zabaw. Zapraszamy w czwartek wszystkie dzieciaki z Poręby do zabawy na nim. Dbajcie o swój plac zabaw, nie zniszczcie go!

/26 marca 2007 r./
POMAGAMY W AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ ABSOLWENTA NASZEJ SZKOŁY
- DAWIDA. NIE PRZEGAP AKCJI!!!


/12 marca 2007 r./
OGŁOSZENIE
Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie przyjmuje  zapisy dzieci z rocznika 2000 do klasy I na rok szkolny 2007/2008. Zapisu można dokonać w sekretariacie szkoły, codziennie, w godzinach od 8.00 do 15.00.

/4 marca 2007 r./
Galeria zdjęć - Z ŻYCIA SZKOŁY - zerknij >>>

/1 marca 2007 r./
Nasz absolwent - Rafał Szczypka - postanowił przeprowadzić lifting szkolnej strony internetowej. Pierwsze efekty jego pracy są już widoczne. Sprawdźcie sami więcej >>>

/24 lutego 2007 r./
Zastanawiasz się, do której szkoły posłać swoje dziecko? Wybór jest prosty - sam zobacz >>>

/9 lutego 2007 r./
Zobacz zdjęcia z balu karnawałowego 2007 >>>

/7 lutego 2007 r./
Mamy nowego dyrektora - mgr Liliannę Mańkę. Pani Mańka mieszka w Wiśle Wielkiej, jest nauczycielem dyplomowanym edukacji wczesnoszkolnej, edukatorem Nowej Szkoły. Posiada kwalifikacje do pedagogiki specjalnej - oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej, bloku humanistycznego oraz gimnastyki korekcyjnej. Na swoim koncie ma wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Projekt Edukacyjny "Carpe Diem", publikacje w "Życiu Szkoły", dwie innowacje pedagogiczne zatwierdzone w Kuratorium Oświaty, nagrody dyrektorów, nagrodę burmistrza.
Kadencję rozpoczyna 1 marca 2007 r.

/6 lutego 2007 r./
W dniu dzisiejszym odbywa się konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie. Od 1 marca 2007 r. będziemy mieli nową Panią dyrektor. Dzisiaj trzymamy jednak kciuki za kandydatki i liczymy na to, że komisja konkursowa dokona trafnego wyboru.

/6 lutego 2007 r./
Przypominamy Rodzicom, Seniorom i zaprzyjaźnionym z naszą szkołą osobom o wpłatach w wysokości 1 % podatku dochodowego na Stowarzyszenie "Omnibus". Nasze subkonto:
36 84480004 0027 7196 2056 0002.
Zebrane fundusze przeznaczymy na atestowany plac zabaw dla dzieci z Poręby na terenie zielonym naszej szkoły.

/27 stycznia 2007 r./
Nasze dziewczęta nie osiadły na laurach po wywalczeniu I miejsca w Polsce jesienią ubiegłego roku. Dzisiaj zdobyły I miejsce podczas Halowych Meczy Piłki Nożnej Dziewcząt klas IV. Teraz przygotowują sie do zimowiska i do kolejnych rozgrywek. Zwycięstwo zobowiązuje! I pracy przybędzie, a nie ubędzie.

/6 grudnia 2006 r./
Do szkoły zawitał Święty Mikołaj
Klasa trzecia zaprezentowała krótki program artystyczny, przygotowany pod kierownictwem pani Danuty Żelazo. więcej >>>

/5 grudnia 2006 r./
Wycieczka klas 0-III do teatru Ateneum w Katowicach na przedstawienie pt."O smoku Głupieloku" Rewelacja!!! więcej >>>

/4 grudnia 2006 r./
Górnicy w klasie III.
Na spotkanie z górnikami uczniowie klasy trzeciej zaprosili również swoich młodszych kolegów i koleżanki (z klasy 0-2) wraz z wychowawczyniami. Panowie pracujący w kopalni przyblizyli dzieciom postać świetej Barbary - patronki górników (ale nie tylko) oraz udzielili odpowiedzi na mnóstwo pytań zadawanych przez uczniów. Pod koniec spotkania uczeń klasy III - Michał Gołek wyrecytował po śląsku wiersz Juliana Tuwima "Okulary". Pewnie zastanawiacie się jaki to miało związek ze świętem górników? Otóż, w wierszu tym padł śląski wyraz "gruba". Uczniowie słuchający recytacji mieli za zadanie wyłapać ten wyraz i wyjasnić, co on oznacza. Oczywiście "gruba" to kopalnia. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, o którym zadbały dzieci, ale także nasi goście - GÓRNICY!!! więcej >>>

/30 listopada 2006 r./
Klasa VI (zgodnie z tradycją) urządziła andrzejkowe wróżby, na które zaprosiła uczniów wszystkich klas oraz nauczycieli więcej >>>

/29 listopada 2006/
Wycieczka klas 0-VI do rezerwatu żubrów w Jankowicach więcej >>>

/23 listopada 2006/
Święto Muzyki to tradycja, którą wprowadziła, już wiele lat temu, Pani Aleksandra Spiączka, a którą, po wielu własnych modyfikacjach, kontynuuje Pani Joanna Niesyto.
Na ten szczególny dzień uczniowie naszej szkoły czekają już od dnia następnego po zakończeniu  aktualnego Święta Muzyki. Święto to jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy, prezentacji nowych umiejętności, pochwalenia się nowymi układami tanecznymi, grą na instrumentach oraz do wielu popisów wokalnych i aktorskich. Z ukrycia wychodzą uczniowie, którzy na co dzień niechętnie występują publicznie. W tym jednak dniu zbierają się na odwagę i często odnoszą spektakularne sukcesy. Publiczność bawi się przy tym doskonale, nagradzając każdego wykonawcę burzą  radosnych okrzyków i gromem oklasków.
Zobacz foto-galerię>>>

/16 listopada 2006/
Przedstawienie pt. "Kot w butach" w wykonaniu naszych uczniów zajęło II miejsce podczas VII Przeglądu Małych Form Teatralnych Dzieci i Młodzieży "ARLEKINADA 2006".

/15 listopada 2006 r./
Akcja UNICEF-u dobiegła końca. Poza sporą sumką zebraną na szczepionki dla dzieci z Sierra Leone, poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat Afryki. Zobacz foto-galerię

/14 listopada 2006 r./
Klasa I wraz z wychowawczynią Joanną Zawadzką-Olszynka

/8 listopada 2006 r./
Propozycje Ministra Edukacji Narodowej odnośnie zmian w oświacie:
kamery monitorujące w szkołach, programy zabezpieczające korzystanie  z niedozwolonych stron internetowych, wzrost roli stowarzyszeń w życiu szkoły, wprowadzenie programów dla uczniów wybitnie zdolnych, system stypendialny dla uczniów opierających się przemocy, surowe kary dla uczniów za znieważenie nauczyciela, zaangażowanie Rad Rodziców w proces wychowania w szkole oraz możliwość wprowadzenia - w porozumieniu z Radą Rodziców - jednolitego stroju szkolnego.

/3 listopada 2006 r./
Jak przekazać 1% podatku dla naszej szkoły? >>>

/31 października 2006 r./
25 listopada Stowarzyszenie "Omnibus" zaprasza do Dworku pod Jemiołą na andrzejkową zabawę. Czeka na Was wiele atrakcji i niespodzianek. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych, a w szczególności na sfinansowanie placu zabaw dla dzieci w Porębie. Cena: 250 zł od pary.
 do góry