10 marca 2017 r.
Wielka Liga Czytelników

Pięciu uczniów klasy III: 1. Miłosz Filipek, 2. Jakub Barczak, 3. Hania Czauderna, Milena Sojka i Martyna Fabian, zdobyło wymagane 10 sprawności czytelniczych. Karty z naklejkami można obejrzeć na gazetce przy bibliotece szkolnej. Trzej pierwsi uczniowie przygotowują się do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia. Muszą przeczytać książkę pt. „Bohaterski Miś” Bronisławy Ostrowskiej, która dostępna jest na stronie wolnelektury.pl. Wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatorów konkursu Dyplom Aktywnego Czytelnika w kategorii klas 1-3.

GRATULUJEMY!!!

21 listopada 2016r.

Pasowanie na czytelnika

W poniedziałek, 21 listopada, do biblioteki szkolnej zawitała klas I z wychowawcą panią Martyną Szymurą. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wiersza Edwarda Szymańskiego pt. „Książka” w wykonaniu uczniów klasy III – Mileny, Martynki i Krystiana, oni również odczytali swoim młodszym kolegom Prośby książki.

Po artystycznym wstępie przyszli czytelnicy poznali regulamin biblioteki, godziny pracy oraz strukturę księgozbioru. Dla uczniów była także przygotowana wystawka ciekawie wydanych, bogato ilustrowanych książek – baśni, bajek, wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Akt pasowania na czytelnika odbył się poprzez podpisanie pamiątkowego tekstu zobowiązującego do przestrzegania zasad dobrego i właściwego korzystania z biblioteki. Uczniowie odebrali pamiątkowe zakładki do książek i wypożyczyli pierwszą lekturę do domu.

13 listopada 2016r.

Konkurs czytelniczy

Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym
Wielka Liga Czytelników -
czytaj książki, zdobywaj sprawności.

Zapoznaj się z regulaminem:

liga_czytelnicza_2016.jpg

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-6, polega na tym, że czytasz książki z listy, dostępnej w bibliotece szkolnej, po przeczytaniu książki odbierasz test do zaliczenia sprawności od bibliotekarza, w domu we współpracy z rodzicami zaliczasz test, wystarczy 80 punktów aby zdobyć sprawność.
  2. Należy zdobyć 10 sprawności aby wziąć udział w etapie szkolnym eliminacji do półfinału.
  3. Etap szkolny konkursu trwa do 10 lutego 2017 roku.
  4. Uczniowie i rodzice mogą pytać i uzyskiwać informacje w bibliotece szkolnej.
  5. Strona konkursu www.wielka-liga.pl

23 września 2016r.
Wydarzenie w bibliotece szkolnej.

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka bibliotekę odwiedził oddział przedszkolny z wychowawcą panią Ewą Tylec. Dzieci obejrzały przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza książki, bogato ilustrowane baśnie, bajki i wiersze, ciekawie wydane z możliwością usłyszenia dźwięków np. zwierząt. Celem wizyty było również porozmawianie z dziećmi o ich książkach, które mają w domu i o ich ulubionych bohaterach bajek, filmów, programów telewizyjnych.
    W drugiej części spotkania po przejściu do sali zajęć przedszkola nauczyciel bibliotekarz przeczytał opowiadanie pt. Kurczak z książki pani Małgorzaty Musierowicz „Hihopter”. Dzieci wysłuchały perypetii chłopca z zerówki. Opowiadanie poruszyło problem równego traktowania każdej osoby bez względu na wygląd.
    Całe wydarzenie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze a głośne czytanie częściej będzie częścią życia przedszkolnego najmłodszych czytelników.

Opracowała Katarzyna Altman-Nycz

strzalka.jpggaleria

SZKOLNA BIBLIOTEKA

ZAPRASZA WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

DO TWORZENIA LAPBOOKÓW.

Jesteście ciekawi cóż to takiego lapbook?

strzalka.jpgklik

Zalet robienia lapbooków jest mnóstwo:

strzalka.jpgklik

Z okazji Święta Bibliotek  Szkolnych w swoje skromne progi

Serdecznie Zaprasza

Ciebie Czytelniku Drogi, Twoja Szkolna Biblioteka

Czekają na  Ciebie miłe niespodzianki

A to wszystko już – 24 października 2013r.

biblioteka.png

Biblioteka Szkolna

Zaprasza

Wszystkich, którzy bardzo lubią czytać

Oraz tych, którzy jeszcze nie polubili czytania

Do zwiedzenia wystawy pt.:”Co czytali nasi Dziadkowie, a co Rodzice”

Na wystawie możecie zobaczyć bajki, szkolne lektury, książki przygodowe i popularno-naukowe.

Najstarsza książka to „Baśnie wybrane” H.Ch. Andersena z 1947r.

Wystawa będzie czynna do końca października.

Zapraszamy i życzymy miłych wspomnień.