• 24 października 2023

Dzień Seniora w Mizerowie. Był program artystyczny i życzenia

W czwartek, 19 października w remizo-świetlicy w Mizerowie odbył się organizowany przez panią sołtys, radę sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich "Dzień Seniora".

Dzień Seniora w Mizerowie - 19.10.2023 · fot. ZSP w Mizerowie

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów SP w Mizerowie. Były pieśni, tańce, wiersze w gwarze śląskiej (wiersz o Aśce, Lyniu, panu Hilarym, Chwolnej Rzici i Gymizach). Była to okazja do wspólnego śpiewania i wesołej zabawy. Zaproszeni goście otrzymali przygotowane śpiewniki, w których odnaleźć można było najpopularniejsze ze śląskich piosenek.

Śpiewaliśmy: "Szła dzieweczka do laseczka...", "Momy Śląsko wyliczanka", "Te opolskie dziołchy wielkie paradnice...", "Hej z góry, góry jadom Mazury...", "Poszła Karolinka do Gogolina...", "Miała baba koguta...", "Za górami za lasami za dolinami..." i "Jestem sobie Krakowianka....". Tańczyliśmy: "Nie chce cie , nie chce cie, nie chce cie znać...", "Piykło dziewczę piykło placki...", "Jak jo chodził do szkoły..." i "Poszło dziewcze po ziele...".

Występ przygotowany przez uczniów oraz z serc płynące życzenia zostały ciepło przyjęte przez seniorów i zaproszonych gości, którzy wynagrodzili dzieci gromkimi brawami. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń.

BM / pless.pl