AKTUALNOŚCI


22 października 2020 r.

WYCIECZKA DO LASU

21 października 2020r. dzieci z klasy III wraz z wychowawczynią wybrały się do lasu.  Uczniowie podzieleni na grupy odkrywali tajemnice lasu. Grupa badająca ściółkę leśną wyposażona w lupy badała jakie życie toczy się wśród zeschłych liści, gałązek, spróchniałych resztek drzew. Dużo emocji wzbudziły małe żabki chowające się pod listkami. Tropiciele runa leśnego natknęli się na wiele rodzajów grzybów oraz mchy i paprocie. Odkryli też norkę tajemniczego zwierzątka. Uczniowie odpowiedzialni za wyszukiwanie roślin i zwierząt podszytu znaleźli piękną jarzębinę oraz wiele krzewów i młodych drzewek będących kryjówką dla maleńkich owadów. Badacze najwyższej części lasu- koron drzew obserwowali zmieniające kolor liście oraz ptaki ukrywające się wysoko w gęstych gałęziach. Zmierzyli również pnie drzew oraz za pomocą kredek świecowych i papieru porównali korę różnych gatunków drzew. Po powrocie do szkoły każda grupa zaprezentowała swoje skarby i przedstawiła wyniki swoich obserwacji. Wszystkie grupy wywiązały się ze swoich zadań doskonale i każdy uczestnik wycieczki zasłużył na miano " Leśnego Detektywa".

strzalka.jpggaleria


20 października 2020 r.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole obchodziliśmy to święto indywidualnie w klasach. Zwróciliśmy uwagę jak ważna jest nauka języków obcych i dlaczego warto się ich uczyć. Lekcje były pełne zabawy i ciekawostek. Robiliśmy quizy online, przygotowaliśmy plakaty, graliśmy w Scrabble, Tabu oraz inne gry. Nie zabrakło również zadań z użyciem smartfonów. Wszystkim uczniom dziękuję za zapał i zaangażowanie.


strzalka.jpggaleria


20 października 2020 r.

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

W czwartek, 8 października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. W konkursie wzięło udział piętnaścioro uczniów. Dzieci recytowały wybrane utwory z kanonu literatury dziecięcej.

Komisja w składzie: Pani Joanna Zawadzka-Olszynka, Pani Aleksandra Schymura oraz Pani Barbara Borgieł oceniała: znajomość tekstu; oddanie nastroju utworu; dykcję, akcenty, pauzy; tempo dostosowane do treści utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczniowie wspaniale zaprezentowali się na scenie.
Pięknie wyglądali i byli bardzo odważni.

Miejsce I zajęła Natalia Czop z klasy 3

Miejsce 2 zajęła Dominika Mirota z klasy 2

Miejsce 3 zajęła Amelia Skapczyk z klasy 1

Wyróżnieni zostali:

Oliwia Komraus z klasy 1

Bartosz Manowski z klasy 1

Magdalena Urzoń z klasy 2

Tomasz Buchcik z klasy 2

Zosia Szołtysek z klasy 2

Hanna Czernecka z klasy 3

Kamil Stęchły z klasy 3

Kalina Duży z klasy 3

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody!

Dziękujemy za udział w konkursie!

strzalka.jpggaleria


16 października 2020 r.

Wybory do RSU

5 października w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 9 osób, z czego 7 weszło w skład samorządu. Przewodniczącym został Wojciech Szuster kl.8, zastępcą przewodniczącego Patrycja Wróbel kl.7 sekretarzem Elwira Mikulec. Członkami zostali: Aleksandra Zielnik kl.8, Miłosz Filipek kl.7, Martyna Matusz kl.8, Dawid Masny kl.6. Opiekunem samorządu została pani Lucyna Goraus.

strzalka.jpggaleria


9 października 202 r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

2 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Klasy wykonały plakaty dotyczące tej akcji, które zostały zawieszone na szkolnym korytarzu. W tym dniu na lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania i quizy oraz przystąpili do konkursu, który wyłonił „Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Wszystkich Mistrzów nagrodzono odznakami Eksperta Tabliczki Mnożenia. Był to dzień pełen nauki i zabawy.

Uczniowie klasy III również przystąpili do zabawy.

Mistrzami „Tabliczki Mnożenia” zostali:

Mikołaj Malarek

Oliwier Orawiec

Mikołaj Dworaczek

GRATULACJE!!!


strzalka.jpggaleria


2 października 2020 r.

Wycieczka klasy III do gospodarstwa rolnego

30 września 2020 roku uczniowie klasy III wybrali się do rodzinnego gospodarstwa rolnego swojej koleżanki - Mai. Celem wycieczki było poznanie pracy rolnika oraz przyjrzenie się z bliska uprawie roślin hodowlanych. Dzieci samodzielnie zbierały ziemniaki, wyrywały marchewkę i buraki. Zobaczyły jak przechowuje się zebrane plony, z bliska przyjrzały się maszynom rolniczym. Gospodarze ciekawie opowiadali uczniom o swojej pracy w gospodarstwie. Wizyta była bardzo udana, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i praktycznej wiedzy oraz z samodzielnie zebranymi warzywami. Serdecznie dziękujemy państwu Dominice i Markowi Gorausom za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Życzymy dużo, dużo zdrowia i sił do pracy!

strzalka.jpggaleria


Egzamin na kartę rowerową

Środa 23 września 2020 roku była ważnym dniem dla piątoklasistów. W tym dniu zdawali oni praktyczny egzamin na kartę rowerową. Był on poprzedzony testem sprawdzającym znajomość przepisów ruchu drogowego, które obowiązują rowerzystów. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą: jazdę po łukach, skręcanie, zawracanie, omijanie przeszkód, płynne ruszanie z miejsca, sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał zaproszony policjant – aspirant sztabowy Wojciech Szymura oraz nauczycielka techniki. Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 10 uczniów, którzy stali się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i szczęśliwymi posiadaczami pierwszego w życiu „prawa jazdy”.

Gratulujemy oraz życzymy ciekawych i bezpiecznych wypraw rowerowych.


strzalka.jpggaleria


21 września 2020 r.


Zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się
24 września 2020 r. ( czwartek ) w godzinach:

Klasy I, III, V, VII - 17.00
Klasa IV - 17. 30
Klasy II, VI, VIII - 17.45

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020 / 2021

Po wyjątkowo długiej przerwie spotkaliśmy się znów w naszej szkole, by zainaugurować nowy rok szkolny. Szczególnie serdecznie powitaliśmy klasę pierwszą. Na naszych najmłodszych uczniów czekała wychowawczyni – pani Aleksandra Schymura, która wprowadziła ich do szkolnego świata.

Wszystkim naszym Uczniom życzymy dużo zapału, energii 

i kreatywności!

Powodzenia!


strzalka.jpggaleria


28 sierpnia 2020 r.

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020-2021

Serdecznie zapraszamy uczniów na inaugurację nowego roku szkolnego 1 września (wtorek) klasy 2-8 o godz. 9.00,

klasa 1 o godz. 9.30 według poniższych zasad.

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych:

- Uczniów zapraszamy bezpośrednio na spotkanie z wychowawcami do sal lekcyjnych

kl. 1 – korytarz parter, kl. 2 – sala nr 19, kl. 3 – sala nr 1,

kl. 4 – sala nr 23, kl. 5 – sala nr 21, kl. 6 – sala nr 17,

kl. 7 – sala nr 22, kl. 8 – sala nr 16;

- Uczniowie przychodzą do szkoły nie wcześniej niż na 15 minut przed wyznaczonym czasem;

- Prosimy, aby wszyscy założyli maseczki lub przyłbice w przestrzeniach wspólnych szkoły, będziemy ich używać dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Maseczki zdejmujemy w salach lekcyjnych;

- Wszyscy muszą zdezynfekować dłonie przed wejściem do szkoły;

- Tylko uczniowie klasy pierwszej mogą wejść do szkoły razem z rodzicami;

- Prosimy, aby każdemu pierwszoklasiście towarzyszył tylko jeden rodzic (obowiązują maseczki);

Do zobaczenia !


Spotkanie Rodziców dzieci przedszkolnych

W dniu 31 sierpnia (poniedziałek) odbędą się zebrania dla rodziców dzieci przedszkolnych w poszczególnych grupach:

- grupa starsza – godz. 17.00

- grupa młodsza – godz. 17.30

Zapraszamy !

Informacje dotyczące ogólnych zasad organizacji pobytu dziecka w oddziałach przedszkolnych w czasie pandemii znajdują się w zakładce – oddziały przedszkolne.

-------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------

17 czerwca 2020 r.

Dyżur wakacyjny w oddziałach przedszkolnych w sierpniu

Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Porębie pełnią dużur wakacyjny w sierpniu 2020 r.
Uruchomienie oddziałów przedszkolnych na dyżur wakacyjny bedzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w naszej gminie. Liczba dzieci, którą będziemy mogli przyjąć, uzależniona będzie od wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, jakie będą wówczas obowiązywały. Na dzień dzisiejszy jest to 16 dzieci w grupie.

Prosimy rodziców, którzy mają potrzebę, aby ich dziecko w wybranym okresie sierpnia uczęszczało do oddziałów przedszkolnych, o wypełnienie wniosku ( poniżej ) i przesłanie go na adres e-mailowy: spporeba@pze-pszczyna.pl albo o dostarczenie do tradycyjnej skrzynki pocztowej przy wejściu głównym do szkoły od poniedziałku do piątku do godz. 14: 00. Wnioski na dyżur wakacyjny przyjmujemy do 30 czerwca 2020 r.

Wniosek na dyżur wakacyjny


Lista przedszkoli Gminy Pszczyna i ich przerwy wakacyjne


5 czerwca 2020 r.

Szkoły i przedszkola zamknięte do 14 czerwca 2020 r.

Komunikat burmistrza Dariusza Skrobola dotyczący dalszego funkcjonowania placówek oświatowych na terenie gminy Pszczyna.

1 czerwca 2020 r.

z

29 maja 2020 r.

Szkoły i przedszkola zamknięte do 7 czerwca 2020 r.

Komunikat burmistrza Dariusza Skrobola dotyczący dalszego funkcjonowania placówek oświatowych na terenie gminy Pszczyna.


21 maja 2020 r.

Szkoły i przedszkola zamknięte do 31 maja 2020 r.

Komunikat burmistrza Dariusza Skrobola dotyczący dalszego funkcjonowania placówek oświatowych na terenie gminy Pszczyna.


5 maja 2020 r.

Komunikat burmistrza Pszczyny z dn. 5 maja 2020r.

W związku z pojawiającymi się nowymi zakażeniami koronawirusem w okolicach Pszczyny, w trosce o zdrowie mieszkańców gminy zadecydowałem o nieotwieraniu gminnych placówek przedszkolnych oraz żłobka do 24 maja br.

Wzrastająca liczba zakażeń oraz sygnały o nowych zachorowaniach, między innymi wśród pracowników okolicznych kopalni, wzbudzają niepokój wśród mieszkańców, rodziców, pracowników oświaty. Sytuacja skłania do podejmowania decyzji na bieżąco, w oparciu o najświeższe dane z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz lokalnych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Obecne warunki nie sprzyjają, by zajęcia zostały wznowione 11 maja br. Zmiana decyzji dotycząca ponownego otwarcia przedszkoli i żłobka ma na celu powstrzymanie dalszej transmisji wirusa wśród mieszkańców naszego regionu. Przełożenie terminu zostało skonsultowane z przedstawicielami służb oraz z dyrektorem Szpitala Powiatowego
w Pszczynie.

Jak wyjaśnia dr n. med. Marcin Leśniewski, pojawia się lęk, że dzieci przebywające w przedszkolach i żłobku będą wymieniać się wirusem, przyniosą go do domów, gdzie będą pod opieką innych ludzi, rodziców i dziadków, którzy są bardziej narażeni na ciężki przebieg choroby.

Równocześnie informuję, że gmina Pszczyna jest przygotowana na wznowienie działalności placówek oświatowych w pierwszym, lecz bezpiecznym dla wszystkich terminie. Dyrektorzy przedszkoli pozostają w kontakcie z rodzicami dzieci i w razie jakichkolwiek wątpliwości będą odpowiadać na pytania dotyczące poszczególnych placówek.

Dzisiaj najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol30 kwietnia 2020 r.

Uwaga Rodzice

Komunikat Burmistrza ws. ponownego otwarcia przedszkoli i żłobka miejskiego


Do dnia 5 maja, do godz. 15.00 zgłaszanie dzieci, którym rodzice ze względu na pracę nie mogą zapewnić opieki w domach. Zgłaszanie telefoniczne 32 / 212 02 24


27 kwietnia 2020 r.

Przedłużenie zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach, egzaminy ósmoklasisty w czerwcu

zawieszenie

Zgodnie z decyzją rządu przedszkola i szkoły pozostają zamkniete do 24 maja 2020 r. Do tego czasu placówki mają obowiązek dalszego prowadzenia nauki zdalnej.
Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 16-18 czerwca 2020 r. MEN planuje, że egzamin ósmoklasisty będzie mógł być sprawdzony do końca lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich.

INFORMACJA O EGZAMINACH KLIK15 kwietnia 2020 r.

Wyniki rekrutacji

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w Porębie znajduje się w zakładce – Oddziały przedszkolne.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych mają obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola, do którego w procesie rekrutacji zostało zakwalifikowane dziecko; termin potwierdzania: od 15 kwietnia godz. 13.00 do 21 kwietnia godz.15.00

Z uwagi na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 potwierdzanie woli przyjęcia odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem systemu NABO.

W celu potwierdzenia woli, proszę o wybór opcji „Potwierdzam wolę przyjęcia dziecka do przedszkola”.
W przypadku problemów technicznych proszę o kontakt telefoniczny  tel. 32 212 02 24.

Uwaga!
Brak potwierdzenia
, w wyznaczonym terminie, woli przyjęcia do przedszkola, do którego zostało zakwalifikowane dziecko, oznacza rezygnację z miejsca.


14 marca 2020 r.


Dalsze zawieszenie zajęć w szkołach i przedszkolach

Zgodnie z decyzją rządu z dnia 9.04.2020 r. szkoły i przedszkola pozostają zamknięte do 26 kwietnia. Do tego czasu placówki mają obowiązek dalszego prowadzenia nauki zdalnej. Egzamin ósmoklasisty zostanie przełożony na czerwiec. O nowym terminie uczniowie zostaną poinformowani z 3-tygodniowym wyprzedzeniem.

Informujemy, że sekretariat szkoły czynny jest w godzinach
od 8.00 do 14.00.
Kontak telefoniczny pod nr 32 / 212 02 241

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
z dnia 20 marca 2020 r. przedłuża okres zamknięcia szkół do 10 kwietnia 2020r.
Lekcje realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Prosimy o codzienne sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym.

Informacje dla Rodziców dzieci przedszkolnych zostaną przesłane na adresy mailowe.

W razie potrzeby istnieje możliwość kontaktu z pedagogiem szkolnym p. Joanną Piórko-Trefon poprzez wiadomości w dzienniku elektronicznym lub telefonicznie pod numerem telefonu 606 750 311 od wtorku do piątku w godz. 9:00 do 13:00, w poniedziałki 12:00 - 16:00.


KOMUNIKAT

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze (dla tych, którzy nie mają gdzie pozostawić dzieci)
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

13 marca 2020 r.

WARSZTATY CZEKOLADOWE W WIŚLE

W środę 11 marca 2020 roku uczniowie klas I-III wybrali się do Wisły. Przygotowano tam dla nich „słodkie zajęcia” z czekoladą w roli głównej. Dzieci wzięły udział w projekcji filmu edukacyjnego o produkcji czekolady i plantacji kakaowca, degustowały ziarna kakaowca oraz kosztowały trzech rodzajów płynnej czekolady. Główną atrakcją było własnoręczne wykonanie pralin czekoladowych i ich ozdabianie. W ruch poszły foremki w kształcie zwierzątek, kwiatków, lizaków oraz słodkie wypełnienia: bakalie, żelki, jadalne perełki i cukrowe konfetti, które zostały zatopione w płynnej ciemnej i białej czekoladzie. Swoje „dzieła” dzieci zapakowały do własnoręcznie ozdobionych opakowań. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom przyznający tytuł „Master Chocolate Junior I stopnia” . Bogatsi w nowe doświadczenia, z czekoladą własnej produkcji uczniowie wrócili do szkoły i podzielili się wrażeniami z innymi.

strzalka.jpggaleria


13 marca 2020 r.

Wizyta w katowickich muzeach

Uczniowie VII i VIII klasy wybrali się do Katowic, gdzie w Muzeum Śląskim uczestniczyli w warsztatach pod hasłem "W ciemni fotoamatora". Zajęcia niezwykle wciągnęły uczniów, którzy sami wykonywali zdjęcia, a następnie je wywoływali. W specjalnie zaaranżowanej ciemni powstawały bardzo oryginalne fotografie - nie było dwóch tych samych prac. Dodatkowo, obejrzeliśmy wystawę poświęconą życiu codziennemu w czasach PRL-u: zakamarki mieszkania w bloku z wielkiej płyty kryły w sobie wiele niespodzianek. Będąc w Katowicach nie mogliśmy zapomnieć o Nikiszowcu - zabytkowej dzielnicy, po której oprowadził nas przewodnik. "Śląsko godka" i historia Nikiszowca tak spodobały się uczniom, że nie zauważyli upływającego czasu i już trzeba było się żegnać z "Nikiszem". Jeszcze tylko wizyta w  Muzeum Historii Katowic na wystawie "U nos w doma na Nikiszu" i nastał moment powrotu do szkoły. Ten dzień to prawdziwa, żywa lekcja historii!

strzalka.jpggaleria


13 marca 2020 r.

Sukces na konkursie profilaktycznym

Gratulujemy Kindze Sośnie i Filipowi Pieniądzowi zajęcia drugiego miejsca w gminnym konkursie profilaktycznym „Wkraczasz w dorosłość - wybieraj”. Wykonane plakaty powinny być dla wszystkich nastolatków drogowskazem właściwych wyborów na co dzień.

Dziękujemy również innym uczniom klasy VIII za zaangażowanie w ten konkurs. 


strzalka.jpggaleria


12 marca 2020 r.

Wyjazd klas IV-VI

Uczniowie klas IV-VI pojechali do kina na seans pt. „Zew krwi” oraz na warsztaty „Kolejkoland” przybliżające historię kolei. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody ogromnego psa Bucka, wspaniałego bohatera, który niejednokrotnie narażał swoje życie, aby chronić słabszych. Polecamy wszystkim tę ponadczasową, przepiękną opowieść o przyjaźni człowieka z psem, o możliwościach, które otwierają się przed nami, kiedy współpracujemy z innymi, a także o dobroci, która do nas powraca. W filmie została poruszona tematyka okrucieństwa wobec zwierząt i chęci zysku za wszelką cenę. Nie zabrakło także przykładów cierpienia, którego każdy doświadcza w swoim życiu. Ludzie powinni pamiętać, że warto podążać za marzeniami nie krzywdząc jednocześnie innych.


strzalka.jpggaleria


3 marca 2020 r.

Ważny komunikat

W związku z występowaniem w niektórych krajach przypadków zarażenia koronawirusem apelujemy do Państwa:

 • Drogi rodzicu/uczniu jeśli nie miałeś kontaktu z osobą chorą nie ma powodu do obaw,

 • Apeluję do rodziców by nie posyłać dziecko chore lub przeziębione do przedszkola i szkoły,

 • Proszę rodziców i wychowawców o rozmowę z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania,

 • Informuję rodziców, których dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

 • Informuję rodziców dziecka do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola i szkoły należy się rodzicowi zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368)

Całodobowa infolinia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Tychach na temat koronawirusa

512-370-717


3 marca 2020 r.

Wyniki szkolnego konkursu dla klas 1-3 na „Najpiękniejszy zeszyt”

We wtorek, 18 lutego rozstrzygnięty został szkolny konkurs dla uczniów klas 1-3 na „Najpiękniejszy zeszyt”. Jury przyznało miejsca w trzech kategoriach: klasa pierwsza, klasa duga i klasa trzecia. I tak:

W klasie pierwszej miejsca zajęli:
1. Dominika Mirota

2. Magdalena Urzoń
3. Agata Zawisza

Wyróżnienie zdobyli: Hania Jarczok i Eliasz Więcek.

W klasie drugiej miejsca zajęli:
1. Mikołaj Malarek
2. Dawid Stęchły
3. Natalia Czop

Wyróżniony został Maksymilian Hałas.

W klasie trzeciej miejsca zajęli:
1. Kacper Stachoń
2. Paweł Jarczok
3. Szymon Filipek

Wyróżnienie zdobyła Hania Pająk

Dziękuję za udział i zapraszam do konkursu za rok.


strzalka.jpggaleria

  28 lutego 2020 r.

BAL KARNAWAŁOWY 2020

20 lutego 2020 r. w „tłusty czwartek” odbył się jak co roku Bal Karnawałowy zorganizowany przez samorząd uczniowski wraz z opiekunem. Dzieci młodsze z klas I-IV bawiły się od 8.00 do 11.30 , a starsze z klas V-VIII od 12.00-14.30. Jak zwykle wszyscy uczniowie byli przepięknie przebrani i świetnie się bawili przy muzyce DJ Adama. Rada Rodziców zadbała o napoje i oczywiście pysznego pączka, jak również DJ-a. Dziękujemy bardzo. Członkowie samorządu upiekli pyszne ciasta. Wszystko to zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach.

strzalka.jpggaleria


28 lutego 2020 r.

Wycieczka klas I-III
Zimowa wycieczka w góry to niezapomniane przeżycie i wspaniała przygoda. 19 lutego uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami wybrali się do Koniakowa i Istebnej. Najpierw odwiedzili Centrum Pasterstwa w Koniakowie, gdzie zobaczyli owce i kozy oraz dowiedzieli się wszystkiego o pasterstwie i jego roli w codziennym życiu ludzi Karpat. Następnie brali udział w kuligu, podczas którego podziwiali krajobraz górski zimą, piekli kiełbaski przy ognisku i delektowali się gorącą herbatą. Podczas wycieczki bawili się na śniegu, zjeżdżali na ślizgaczach, sankach oraz pontonach. Do domu wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

strzalka.jpggaleria


28 lutego 2020 r.

Apel - ogłoszenie stypendystów, wyniki zbiórek

Na ogólnoszkolnym apelu Pani Dyrektor ogłosiła nazwiska dwóch uczniów, którzy w tym półroczu wyróżniali się wynikami w nauce.
W klasach IV-VI: Miłosz Filipek
W klasach VII-VIII: Filip Pieniądz
Wyróżnieni uczniowie otrzymali stypendium naukowe.

Podsumowano też wyniki zbiórek surowców wtórmych w pierwszym półroczu. Najwięcej zebrali:

Makulatura

I m. Mikołaj Goraus kl.V

II m. Wojciech Szuster kl.VII

III m. Hanna Zarzycka kl.VII ,Kamil Stęchły kl.VI

Nakrętki

I m. Oliwia Krzempek kl.VIII

II m. Oliwia Czop kl.V

III m. Edyta Kozik kl.VIII, Eliasz Więcek kl.I

Baterie

I m. Patryk Krzempek kl.V

II m Antoni Wyszyński kl.I

III m Julia Scheibel kl.VIII


strzalka.jpggaleria


21 lutego 2020 r.

W piątek 7 lutego Witold Koziński uczeń klasy III reprezentował naszą szkołę w wojewódzkim konkursie „ Karuzela z piosenkami”. W finale V edycji festiwalu z udziałem gościa honorowego Krystyny Prońko - Witek został wyróżniony przez jury. Gratulujemy.

strzalka.jpggaleria


19 lutego 2020 r

Mistrzostwa Pszczyny w Biegach Łyżwiarskich Szkół Podstawowych.

12 lutego 2020 roku odbyły się zawody w biegach łyżwiarskich szkół podstawowych. Zawody przeprowadzone były w dwóch kategoriach : rocznik 2007 i młodsi i rocznik 2005/2006. Zawodnicy mieli do pokonania dwa dystanse pierwszy na 250 m i 700 m dziewczyny i 1000 m chłopcy. Z naszej szkoły wystartowało 20 uczniów. Na podium znaleźli się Aleksandra Zielnik II miejsce w biegu na 700 m i Wiktoria Nowok III m w biegu na 700 m kategoria 2007 i młodsi oraz Jakub Growiec III m w biegu na 250 m kategoria 2005/2006. Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


Występ dla przedszkolaków

12 lutego 2020 roku przedszkolaki mogły podziwiać naszych uczniów z klas młodszych. Dzieci zaprezentowały program przygotowany dla dziadków. Poniżej dostępny jest zapis filmowy tego wydarzenia.

Dziękujemy mamie Mai z klasy II za udostępnienie nagrania.

strzalka.jpggaleria


18 lutego 2020 r.

W przeddzień walentynek został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III "Serce walentynkowe".

Do konkursu przystąpiło 13 uczniów. Oto wyniki:

I miejsce - Kalina Duży z klasy 2

II miejsce - Dominika Mirota z klasy 1

III miejsce - Dawid Stęchły z klasy 2

Wyróżnienia: Natalia Czop, Maja Goraus, Hanna Czernecka

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Prace dzieci stanowiły dekorację na koncert przygotowany dla dziadków.

strzalka.jpggaleria


Koncert dla Babci i Dziadka

We wtorkowe popołudnie, 11 lutego 2020 roku do naszej szkoły zawitali szczególni goście: Babcie i Dziadkowie uczniów klas I, II i III. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Ich święta. Pierwszą część imprezy stanowiły występy dzieci. Klasa I zaprezentowała instrumentalizację utworu Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów" , klasa II przedstawiła "Czerwonego Kapturka" po śląsku, a trzecioklasiści własną interpretację "Kaczki Dziwaczki". Występ uświetniły piosenki adresowane do babć i dziadków. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Drugą część wypełniło spotkanie przy kawie i herbacie oraz słodkich wypiekach przygotowanych przez rodziców.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, goście byli zachwyceni występami wnucząt i wychodzili w świetnych humorach.

strzalka.jpggaleria

14 lutego 2020 r.

Pierwsza pomoc

Od września do stycznia uczniowie klasy III brali udział w zajęciach z pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego „ Ratujemy i uczymy ratować” Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci zapoznały się z częścią teoretyczną, którą mogły przećwiczyć w praktyce na fantomie i kolegach ,,udających'' poszkodowanych. Dzięki każdy uczestnik potrafi wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz ułożyć os poszkodowaną
w pozycji bocznej ustalonej. Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem uczniów, którzy chętnie brali w nich aktywny udział. Zajęcia zakończyły się egzaminem, który odbył się 30 stycznia. Podczas egzaminu uczniowie klasy III wykazali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi.


strzalka.jpggaleria


13 lutego 2020 r.

Szanowni Państwo

Terminy, zasady i kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych gminy Pszczyna na rok szkolny 2020/21

Informujemy, że nabór nowych dzieci na wolne miejsca do przedszkola będzie odbywał się elektronicznie w terminie 4.03.2020r. – 19.03.2020r.

Adres strony, na której będzie można się zalogować i złożyć wniosek: przedszkola-pszczyna.nabory.pl  klik

UWAGA! Złożony elektronicznie wniosek należy wydrukować i wraz z załącznikami/wymaganymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów złożyć w sekretariacie szkoły
w dniach
4.03.2019r. – 20.03.2020r. w godz. 7:00-15:00

Wszystkie niezbędne informacje klik


Zapisy dzieci do pierwszej klasy na rok szkolny 2020/21

ZGŁOSZENIE DO KLASY I na rok szkolny 2020/2021

W dniach od 17 lutego do 24 lutego 2020 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Porębie.
Zapisami do Szkoły Podstawowej w Porębie objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły, w sołectwie Poręba oraz
miasto Pszczyna z Osiedla Kępa: ul. Krucza, ul. Słowicza, ul. Szaraków, ul. Wodzisławska nr parzyste od 20 do końca i nr nieparzyste od 13 do końca.

Dzieci zamieszkałe i zameldowane w obwodzie naszej szkoły przyjmowane są do szkoły z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA, do którego dołącza się OŚWIADCZENIE o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka.
Dzieci zamieszkałe, ale niezameldowane w naszym sołectwie przyjmowane są do szkoły na podstawie ZGŁOSZENIA, do którego dołącza się OSWIADCZENIE o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej (art. 151, ust.2 i 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r., Prawo oświatowe).
Druk zgłoszenia oraz oświadczenia można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.
Wypełnione dokumenty składa się w sekretariacie szkoły w terminie 17.02. - 24.02.2020 r., w godz. 7:00 - 15:00, oddanie zgłoszenia potwierdza się datą i podpisem.

REKRUTACJA DO KLASY I na rok szkolny 2020/2021

Dzieci niezamieszkałe w obwodzie naszej szkoły podlegają REKRUTACJI na wolne miejsca, która odbędzie się w marcu 2020 roku. 

Informacje i dokumenty znajdują się w zakładce rekrutacja do klasy 1.


11 lutego 2020 r.

Spotkanie z policjantem

Dzisiaj w klasie szóstej odbyła się lekcja bezpieczeństwa w internecie w ramach zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu. Policyjny profilaktyk st. sierż. Szymon Czysz omówił z uczniami kwestię cyberzagrożeń oraz odpowiedzialności związanej ze wszystkimi działaniami podejmowanymi w sieci. Wyjaśnił kwestię wieku umożliwiającego zakładanie kont na platformach społecznościowych, zagrożeń związanych z oglądaniem treści prezentowanych przez youtuberów działających w sieci, a prezentujących negatywne zachowania. Omówił także możliwe zachowania niepożądane w stosunku do rówieśników za pośrednictwem np. serwisów społecznościowych oraz ich konsekwencje prawne.


strzalka.jpg

7 lutego 2020 r.

POWIATOWE DRUŻYNOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM KLAS IV-VI

30 stycznia 2020 roku odbyły się powiatowe drużynowe zawody w tenisie stołowym klas IV-VI w SP Piasek. Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Malarek, Patrycja Wróbel rezerwa Aleksandra Zielnik zdobyły III miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Miłosz Filipek, Samuel Tulosz ,rezerwa Kacper Samsel zdobyli II miejsce. Obie te drużyny awansowały na zawody rejonowe . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpg10 stycznia 2020 r.

Podsumowanie konkursów


W październiku ogłoszony został klasowy konkurs kasztanowo-żołędziowy.
Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobyli uczniowie klasy I. Cała klasa otrzymała upominki oraz klasowy dyplom.

Konkurs „Świąteczna ozdoba bożonarodzeniowa”

W listopadzie ogłoszony został konkurs na „Świąteczną ozdobę bożonarodzeniową”. Tematem przewodnim była ozdoba świąteczna , która mogła zawisnąć na drzwiach, czy przyozdobić świąteczny stół. W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Prace były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobiazg. Do laureatów powędrowały nagrody. Wśród nich znaleźli się:
I miejsce:
Wiktoria Piech
Dominika Mirota
Wyróżnienie otrzymali:
Maja Goraus
Rafał Klimczyk
Miłosz Chrapeć
Martyna Matusz
Julia Scheibel.

II Międzygminny Konkurs Kaligraficzny

Szkoła Podstawowa w Studzionce zorganizowala konkurs polegający na pięknym przepisaniu tekstu wybranej bajki Ignacego Krasickiego. Można było pracę urozmaicić także ilustracją. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięło w nim udział aż 99 uczniów. Uczeń naszej szkoły: Filip Pieniądz zdobył w tym konkursie I miejsce w kategorii klas V-VIII. Brawo!

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy.

3 stycznia 2019 r.

Koncert święteczny

  W czwartkowe popołudnie odbył się Koncert Świąteczny na motywach baśni filozoficznej „Mały Książę”. Uczniowie klas V-VII doskonale wcielili się w odgrywane role przenosząc widzów w odległe czasy narodzenia Jezusa. Młodsi uczniowie przyczynili się do wzbogacenia występu pięknym śpiewem. Osią przedstawienia była postać Małego Księcia, który z rozbrajającą szczerością cieszył się z dobroci ludzkiej i smucił z wszelkich przejawów zła. Nie zabrakło także nawiązania do trudów, z którymi borykają się współczesne rodziny. Niechaj optymistyczne przesłanie tego przedstawienia towarzyszy nam przez cały następny rok.

strzalka.jpggaleria


17 grudnia 2019 r.

Podsumowanie akcji społecznej „Szlachetna Paczka”

Drodzy Państwo! Serdecznie dziękujemy za okazane serce, wszystkie dary materialne i pieniężne. Udało się zakupić wszystko, co było potrzebne rodzinie. W piątek, wszystkie dary zostały posegregowane przy pomocy uczennic klasy 7, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Następnie pani Edyta Strączek pięknie zapakowała paczki w papier ozdobny. W sobotę, 7 grudnia, pani Ola Gaża i pani Beata Żelazo udały się na zakupy i dzięki zebranej kwocie (1275 zł ) zakupiły wszystkie brakujące rzeczy, typu: kurtki, buty zimowe, pościel. W niedzielę, 8 grudnia do wybranej przez koordynatorów rodziny dotarły wszystkie potrzebne rzeczy. Pani Edyta Strączek wraz z kierowcą dostarczyła dary do punku odbioru paczek w Wilkowicach Bystrej. Tam wolontariusze przepakowali przywiezione rzeczy do swojego busa, który niezwłocznie zawiózł je do rodziny.
Oto relacja wolontariuszki, pani Kornelii, która była z nami w stałym kontakcie, przez cały czas trwania akcji:

Drogi Darczyńco,
dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pan Paweł z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki
Gdy tylko podjechaliśmy pod dom Pan Paweł i Pani Aleksandra przywitali nas bardzo serdecznie. Byli bardzo zaskoczeni że przyjechało do nich aż tyle osób. Pani Ola od razu zaproponowała że pomoże przy noszeniu paczek, natomiast Pan Paweł razem z wolontariuszami zajął się rozpakowaniem pustaków kominowych i dużej ilości worków z klejem do styropianu. Nie mógł uwierzyć że znalazł się Darczyńca który był w stanie podarować im kompletny zestaw kominowy. Widać było jak targają nim silne emocje i wzruszenie. W domu Jaś i Pola ze zdziwieniem przyglądali się każdej kolejnej paczce którą przynosiliśmy. Mimo wielokrotnych próśb ze strony wolontariuszy i mamy, żeby rozpoczęli rozpakowywanie prezentów, dalej tylko patrzyli jak w kuchni piętrzą się pudła.
Zachęceniem dla Poli okazała się informacja, że święty Mikołaj na pewno w którymś z pudeł ukrył wymarzonego kotka Teksta. Szukaniu nie było końca, dzieci sprawdzały pudło za pudłem w poszukiwaniu wymarzonej zabawki. W trakcie szukania jednak znajdywały co chwile inne rzeczy, które sprawiały im dużo radości.
Pan Paweł bardzo ucieszył się z ciepłej zimowej kurtki, była jakby na niego szyta. Najwięcej radości Pani Oli sprawiły buty dla całej rodziny oraz kurteczka dla Poli. Jasio bardzo się ucieszył z gry komputerowej, którą odnalazł w jednym z kartonów. Pola gdy tylko znalazła swojego kotka, od razu poprosiła brata o pomoc w jego uruchomieniu. Jasiek chętnie pomógł siostrze.
Rodzina bardzo przeżywała naszą wizytę, Pani Ola starała się zahamować drżenie rąk i wzruszenie, a Pan Paweł nie mógł sobie znaleźć miejsca. Pola i Jaś początkowo oszołomieni i onieśmieleni z czasem rozkręcili się i z wielką radością biegali do rodziców pokazując im każdy kolejny przedmiot wyjmowany z paczek. Ileż przy tym było radosnych okrzyków, śmiechu i kręcących się w oczach łez wzruszenia.

Słowo od Rodziny
Rodzina nie wiedziała jak ma dziękować. "Brakuje mi słów, bardzo, ale to bardzo dziękujemy, jesteśmy w szoku." - mówiła Pani Ola. Pan Paweł przytakiwał. Za to dzieci przekrzykiwały się w podziękowaniach i życzeniach: najwspanialszych prezentów dla wszystkich, którzy ich obdarowali.

Słowo od Wolontariusza
Bardzo serdecznie Państwu dziękuję za okazane rodzinie wsparcie.
Ilość żywności jaką otrzymała rodzina pozwoli im na długi czas zapomnieć o jednym zmartwieniu. Profesjonalne przygotowanie prezentu w postaci materiałów budowlanych wzbudziło mój wielki podziw. Troska o to, by każdy członek rodziny dostał coś dla siebie to świadectwo Państwa zainteresowania, wielkiego serca i pełnego zrozumienia idei Szlachetnej Paczki. Za co bardzo dziękuję. Chciałabym życzyć Państwu wszystkiego co najpiękniejsze na te święta i na nowy rok, oby radość, którą sprawiliście tej rodzinie towarzyszyła Wam jak najdłużej.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!

Zespół SZLACHETNEJ PACZKI17 grudnia 2019 r.

Wyniki konkursu słodziakowego

13 grudnia otrzymaliśmy niezwykle radosnego maila. Klasa I zdobyła wyróżnienie
w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” :)

Przytaczamy treść listu, jaki otrzymaliśmy. Oto on:

Z ogromną radością informujemy, że Pani klasa zdobyła wyróżnienie w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"!

Gratulujemy wspaniałych rezultatów! Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie włożone w zadania konkursowe. Przeglądanie prac było dla Jury prawdziwą przyjemnością! Cieszymy się, że nasz konkurs był dla Państwa impulsem do tak aktywnego i kreatywnego promowania czytelnictwa oraz postawy proekologicznej wśród najmłodszych. Poprzez wspólną zabawę i uczestnictwo w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", udało się posadzić ponad 500 drzew, dbając jednocześnie o naukę segregacji śmieci czy wspólne sprzątanie lasu.

Jednocześnie mamy nadzieję, że dzięki konkursowi oraz podejmowanym wraz ze Słodziakami działaniom radość z czytania pozostanie z Państwa wychowankami na dłużej!

W ramach otrzymanego wyróżnienia do Państwa szkoły zostaną wysłane nagrody rzeczowe m.in. kalendarze dla nauczycieli na rok 2020, długopisy ze Słodziakami oraz maskotki Gangu Słodziaków – Juniorów, dla każdego ucznia zwycięskiej klasy.

Mamy nadzieję, że upominki przypadną dzieciom do gustu, wzbudzą pozytywne emocje, wynagrodzą wysiłek włożony w przygotowanie zadania konkursowego oraz zachęcą do rozwijania pasji czytelniczej.

Z wyrazami szacunku
Biuro Konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"


13 grudnia 2019 r.

Spotkanie z panią fizjoterapeutką

13 grudnia, uczniów klasy 1 odwiedził wyjątkowy gość. Była to pani fizjoterapeutka, która w ramach bloku tematycznego „Jak należy dbać o zdrowie?” poprowadziła z dziećmi zajęcia. Pani Joanna opowiedziała dzieciom, co należy robić, aby mieć prosty kręgosłup. Dzieci wykonały test odruchów równoważnych, tzw test stania na jednej nodze, który przeszły wzorowo!

Mamie naszej Zosi – pani Joasi serdecznie dziękujemy!

strzalka.jpggaleria


11 grudnia 2019 r.

ZAPROSZENIE

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej w Porębie

serdecznie zapraszają na

KONCERT ŚWIĄTECZNY,

który odbędzie się

19 grudnia 2019 roku o godzinie 18:00

w SP w Porębie.10 grudnia 2019 r.

POWIATOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM KLAS VII-VIII

10 grudnia 2019 r. odbyły się Powiatowe drużynowe zawody w tenisie stołowym klas VII-VIII w ZSP w Radostowicach. Drużyna dziewcząt w składzie: Hanna Zarzycka, Elwira Mikulec i rezerwowa Martyna Matusz zdobyły I miejsce. Drużyna chłopców w składzie Mateusz Golus, Filip Pieniądz i rezerwowy Jakub Growiec również zdobyli I miejsce. Obie te drużyny awansowały do zawodów rejonowych. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki na dalszym etapie.

strzalka.jpggaleria9 grudnia 2019 r.


GMINNE DRUŻYNOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM KLAS IV-VI

9 grudnia 2019 r. odbyły się gminne drużynowe zawody w tenisie stołowym klas IV-VI w SP Piasek. Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Malarek, Patrycja Wróbel rezerwa Aleksandra Zielnik zdobyły II miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Miłosz Filipek, Samuel Tulosz ,rezerwa Kacper Samsel zdobyli I miejsce. Obie te drużyny awansowały na zawody powiatowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria


7 grudnia

Dzień Górnika

4 grudnia naszą szkołę odwiedzili panowie górnicy. Tatusiowie przyszli do dzieci klas młodszych, aby przybliżyć im zawód górnika. Panowie byli ubrani w stroje galowe. Zaprezentowali również jak wygląda codzienny strój górnika oraz pracownika zarządu. W pięknym, musztardowym arbajcie zaprezentowała się pani Ola Gaża. Oprócz stroju, pani Ola miała latarkę, kask, czujnik oraz sprzęt ratunkowy, jaki górnicy noszą w ramach bezpieczeństwa. Panowie odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Następnie mogły przymierzyć czako, poświecić latarką. Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały maskę, opatrunek oraz czekoladowy lizak. Serdecznie dziękujemy Panu Dordańskiemu i Panu Janoszowi za przyjęcie zaproszenia oraz zaspokojenie ciekawości dzieci. Liczymy na Panów w przyszłym roku.

strzalka.jpggaleria


6 grudnia 2019 r.

Mikołajki 2019r.

W piątek, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Tym razem czekając na prezenty uczniowie klasy III zaprezentowali się z przedstawieniem pt. : „Bo jest taki dzień”, przypominając wszystkim, że tak naprawdę każdy z nas może być Świętym Mikołajem. Każda klasa przywitała długo oczekiwanego gościa świąteczną piosenką lub wierszem i została obdarowana słodyczami. Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła wszystkim wiele radości.

strzalka.jpggaleria


5 grudnia 2019 r.

Mikołajkowa wizyta w Domu Opieki Społecznej w Pszczynie.

5 grudnia 2019r. jak co roku o tej porze, uczniowie klasy III zawitali do pszczyńskiego Domu Opieki Społecznej z przedstawieniem pt. „Bo jest taki dzień”. Swoim występem, a szczególnie śpiewem sprawili pensjonariuszom tego domu wielką radość. Uczniowie złożyli wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz wręczyli świąteczne upominki. Sami również odebrali podziękowania i życzenia od wzruszonych pensjonariuszy tego domu.

Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w dowiezieniu dzieci do Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.


4 grudnia 2019 r.

KONKURS PLASTYCZNY


25 listopada przypada DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Z tej okazji w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III  „Pluszowy miś”. Dzieci miały za zadanie ozdobienie szablonu misia dowolną techniką. Napłynęło 29 prac. Wszystkie były pomysłowo i starannie wykonane. Metodą głosowania nagrodzono:

 

I miejsce – Tobiasz Barchański

 

Wyróżnienia I-go stopnia:

Dominika Mirota

Natalia Czop

Miłosz Chrapeć

 

Wyróżnienia II-go stopnia:

Oliwier Orawiec

Paweł Jarczok

Maja Kubat

Hania Pająk

Hania Maiczek

Mikołaj Dworaczek

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.


strzalka.jpggaleria


3 grudnia 2019r.

Występ dla Seniorów Poręby

W Domu Przyjęć Markowy w Porębie jak co roku odbyło się opłatkowe spotkanie Seniorów Poręby. Uczniowie klasy III umilili to spotkanie występem mikołajkowym pt.: „ Bo jest taki dzień”, przeplatanym utworami o tematyce bożonarodzeniowej. Na zakończenie w imieniu społeczności szkolnej złożyli wszystkim życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zostały nagrodzone brawami oraz słodyczami.3 grudnia 2019 r.

WYJAZD NA SPEKTAKL „PRZYGODY STASIA I NEL NA CZARNYM LĄDZIE”

3 grudnia 2019 r. klasy IV-V wyjechały do Bielskiego Centrum Kultury na spektakl „Przygody Stasia i Nel na Czarnym Lądzie”. Wspaniała sędziwa powieść Henryka Sienkiewicza zrealizowana przy udziale Beskidzkiej Agencji Artystycznej w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej z Czeskiego Cieszyna przeniosła dzieci w podróż z bohaterami przedstawienia. W widowisku wykorzystano, oprócz tradycyjnej, profesjonalnej scenografii, możliwości projekcji multimedialnej aby barwniej przybliżyć młodemu widzowi krajobraz i miejsca , w których rozgrywała się akcja przedstawienia. Spektakl był osadzony w konwencji wspomnień Stasia i Nel co w rezultacie umożliwiło przedstawienie wybranych wątków fabuły obszernej powieści. Dzięki animacjom i projekcjom filmowym ,spektakl nabrał bardzo dynamicznej formy scenicznej, a obcowanie z lekturą dostarczyło widzowi niezapomnianych wrażeń estetycznych.3 grudnia 2019 r.


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

27. 11.2019 r. Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zorganizowała w naszej szkole dyskotekę andrzejkową dla klas V-VIII. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, członkowie Samorządu przygotowali również wróżby dla wszystkich i upiekli pyszne ciasta. Dzień później wróżyli klasom młodszym.


strzalka.jpggaleria


 DRUŻYNOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

27.11.2019 r. odbyły się Drużynowe Zawody w Tenisie stołowym klas VII-VIII w Szkole Podstawowej w Piasku. Drużyna dziewcząt w składzie: Hanna Zarzycka, Elwira Mikulec i Martyna Matusz zdobyły I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Mateusz Golus, Filip Pieniądz, Jakub Growiec również zdobyli I miejsce. Tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Obu drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki!


strzalka.jpggaleria


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli powiedzenie „hallo" (cześć) przynajmniej dziesięciu obcym osobom. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole zapanowała atmosfera wzajemnej serdeczności. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla każdej klasy i przedszkolaków serdeczniki i coś słodkiego, które rozdali na apelu. Każda klasa przygotowała przepiękne plakaty mówiące o tym dniu. Człowiek życzliwy to osoba nastawiona przychylnie i przyjaźnie, dobra i serdeczna. Żeby być człowiekiem życzliwym wystarczy dzielić się z innymi ludźmi uśmiechem i dobrymi słowami. 21 listopada to dzień, kiedy bardziej niż zwykle powinniśmy okazywać innym życzliwość, choć tak naprawdę przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.


strzalka.jpggaleria


KONCERT MUZYCZNY VIVA FLAMENCO

21.11.2019 r. klasy IV-VI wzięły udział w koncercie muzycznym Viva flamenco. Muzyczna podróż z Indii do Hiszpanii, który odbył się w PCK. Baśniowe dźwięki płynące z sitaru w ciemnym lesie pełnym duchów i dobiegający zza drzew głos Kaczora Donalda, zaczarowały nas zupełnie w miniony czwartek. Pszczyńskie Centrum Kultury przemieniło się w krainę bajek za sprawą Michała Czachowskiego i jego instrumentów, które posłusznie porywały zmysły słuchaczy w wir muzyki. Najwierniejszą przyjaciółką genialnego muzyka okazała się gitara flamenco, która i nas uczyniła swymi miłośnikami, otulając wszystkich hiszpańskimi ramionami. My, w odpowiedzi na ten gest, zrywaliśmy nasze czapki z głów, krzycząc: "Ole!" na znak odwzajemnienia sympatii.

strzalka.jpggaleria


 26 listopada 2019 r.

Wycieczka

W środę, 20 listopada 2019r.uczniowie klas I, II i III odwiedzili
Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Czekały tu na nich atrakcje i przygody przygotowane i prowadzone w średniowiecznym klimacie. Z pomocą animatorów dzieci poznawały świat rycerzy i księżniczek, zwyczaje i obrzędy. Przez chwilę mogły zetknąć się z tak bardzo odległą przeszłością zakładając zbroje, sukmany, suknie oraz mierząc ciekawe nakrycia głowy. Wprowadzone również zostały w tajniki pieczenia chleba i sami taki upiekli. Pełni wrażeń, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę oraz z postanowieniem powrotu do tego magicznego miejsca wrócili do współczesności i ... do szkoły.

strzalka.jpggaleria


15 listopada

II edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego
„Szkolne przygody Gangu Słodziaków”

W piątek, 15 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w podsumowaniu II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Tegoroczna edycja programu oprócz wsparcia nauki czytania zawierała także elementy edukacji ekologicznej. Zadanie konkursowe polegało na zorganizowaniu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz stworzeniu wspólnie z uczniami dekoracji prezentującej siłę dziecięcej wyobraźni.

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bardzo podekscytowani. Czekało ich bowiem wykonanie scenografii z materiałów użytych wtórnie do przedstawienia teatralnego pt. „Księżyc” na podstawie opowiadania Renaty Piątkowskiej zamieszczonego w książce Gang Słodziaków. Najpierw dzieci przeszły ścieżkę sensoryczną składającą się z szyszek, liści, zgniecionych plastikowych butelek, nakrętek oraz piasku. Następnie rozwiązywały krzyżówki i rzucały maskotkami do celu. W końcu przystąpiły do wykonania scenografii. Kiedy wszystko było gotowe aktorzy przygotowywali się do występu za kulisami. W tym czasie pozostałe dzieci śpiewały słodziakową piosenkę. W końcu przyszedł czas na występ. „Księżyc” w wykonaniu uczniów klasy 1 wzruszył wszystkich do łez. Kiedy borsuk Bartek stanął na księżycu rozległy się ogromne brawa. Podsumowaniem obchodów było posegregowanie wykorzystanych do dekoracji rzeczy do odpowiednich pojemników. Z tym zadaniem wszyscy uczestnicy poradzili sobie doskonale. Każdy uczestnik postanowił też kontynuować codzienne czytanie, minimum 10 minut.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki tego ogólnopolskiego konkursu. W zeszłym roku w konkursie wzięło udział aż 6 tysięcy klas z całej Polski. Trzymajcie kciuki!


strzalka.jpggaleria

14 listopada

Z życia klasy 1 – Przygotowanie zdrowych kanapek

W czwartek, uczniowie klasy 1 przygotowywali zdrowe kanapki. Dzieci przyniosły do szkoły same smakołyki, które później wylądowały na kanapkach. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do tego zadania. Przynieśli fartuszki, deski do krojenia, dobrze zabezpieczone nożyki i produkty spożywcze, które lubią. W krótkim czasie powstały pyszne, zdrowe kanapki, które dzieci zjadły na przerwie śniadaniowej.

strzalka.jpggaleria

13 listopada

Z życia klasy I – Wyciskanie soku

W środę, 13 listopada uczniowie klasy 1 zajęci byli wyciskaniem zdrowych soków owocowych. Pod kierunkiem pani wychowawczyni poradzili sobie z tym zadaniem wspaniale. Pamiętali o tym, aby przed przystąpieniem do pacy umyć ręce. Kiedy stanowisko pracy było gotowe, pani nauczycielka uruchomiła specjalne urządzenie do wyciskania cytrusów. Przygotowane wcześniej owoce zostały wyciśnięte z soku, który bardzo smakował dzieciom. To było ciekawe doświadczenie.


strzalka.jpggaleria


19 listopada 2019 r.

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

W dniach 13, 14 i 15 listopada odbyła się XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”, w którym po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. W tym roku Bóbr po raz pierwszy został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Do konkursu przystąpiło łącznie 22 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: Skrzat, Benjamin i Junior, a najmłodsi uczestnicy to uczniowie klasy drugiej. Zadania konkursowe nie były łatwe. Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania, między innymi: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Satysfakcja z ukończenia testu była bardzo duża,
z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Beata Orlik

strzalka.jpggaleria

11 listopada 2019 r.

Narodowe Święto Niepodległości

We wtorek 12 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Gospodarzami tej uroczystości byli uczniowie klasy VI, którzy przygotowali recytację wierszy i śpiewali pieśni patriotyczne . Przybliżyli oni kolegom i koleżankom wydarzenia sprzed ponad stu laty.

strzalka.jpggaleria8 listopada 2019 r.

Sztuka teatralna

Uczniowie klas VI - VIII wybrali się do Oświęcimskiego Centrum Kultury na spektakl pt. "Zemsta". Zespół aktorów z Nowego Teatru ze Słupska brawurowo wcielił się w role bohaterów dramatu i przeniósł nas do zupełnie innej epoki. Bogata scenografia, piękne kostiumy i wierne odzwierciedlenie oryginalnego tekstu sprawiły, że widownia nagrodziła twórców spektaklu gromkimi brawami. A towarzyszący temu humor na pewno przyczynił się do lepszego zapamiętania przez uczniów fabuły lektury obowiązkowej.

5 listopada 2019 r.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Jak co roku w miesiącu październiku, obchodziliśmy w naszej szkole święto Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku szkolnym święto bibliotek obchodzone było pod hasłem: „Kto czyta, widzi więcej”.

W pierwszym tygodniu października, na długich przerwach odbywało się wspólne czytanie wybranych książek, wierszy lub bajek, w ramach akcji: „Ja czytam, Ty czytasz , czytajmy razem”.

W drugim tygodniu października, w bibliotece szkolnej można było oglądnąć wystawę: „Najstarsze i najciekawsze książki w naszej bibliotece”.

Przez kolejny tydzień uczniowie przynosili zrobione przez siebie prezenty „Dla Biblioteki”, a były to laurki oraz zakładki do książek.

W ostatnim tygodniu obchodów Międzynarodowego  Miesiąca Bibliotek Szkolnych dnia 24 października odbyły się główne uroczystości. Tego dnia uczniowie klas I-III wraz ze swoją wychowawczynią odwiedzili bibliotekę, aby rozwiązać przygotowane dla nich zagadki literackie oraz bajkowe rebusy. Podczas przerw bibliotekę odwiedzili także uczniowie klas IV-VIII, dla których przygotowane były nieco trudniejsze zadania do rozwiązania. Rozwiązywaniu zagadek towarzyszyło hasło: „Kto rozwiąże to zadanie , cukiereczka wnet dostanie”. Wszyscy dobrze się bawili, wspominając pierwsze przeczytane książki oraz swoją pierwszą wizytę w Bibliotece. Obchody Dnia Bibliotek Szkolnych w naszej szkole przebiegły w serdecznej atmosferze.

strzalka.jpggaleria


4 listopada 2019 r.

Spektakle profilaktyczne

W miniony wtorek uczniowie mieli okazję wziąć udział w spektaklach profilaktycznych
w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Przedszkolaki śledziły losy pszczółki Basi, która trafiła do królestwa Śmiecikowa z misją ekologiczną. Bajka „Uczą króla dzieci segregacji śmieci” to przede wszystkim nauka szacunku dla przyrody.

W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie” to widowisko dla dzieci z klas I-III, które zgłębiały tajniki dobrego wychowania.

Uczniowie klas IV-VI wraz z bohaterami spektaklu „Zagubione sumienie” zajęli się tematem przemocy i agresji, a także braku szacunku dla innych.

Siódmoklasiści wraz z uczniami klasy ósmej obejrzeli spektakl „Odnaleźć siebie” ukazujący problem zażywania narkotyków i dopalaczy.

strzalka.jpggaleria


Wyjazd uczniów klas 1-3 do kina

23 października uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wyjechali do Multikina
w Czechowicach-Dziedzicach na film pt. „O, Yeti!”. Oczom dzieci ukazała się niezwykła przygoda – wprost z tłocznych ulic Szanghaju trafiły w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów. Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię "Everest" i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara, która pragnie, by Everest wrócił do domu. Aby dowiedzieć się, co było dalej i jak zakończyły się zmagania trójki przyjaciół o doprowadzenie Yeti do rodziny musicie zobaczyć już na własne oczy. Zatem, koniecznie wybierzcie się na ten film.

oyeti


4 listopada 2019 r.

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Porębie

W czwartek, 31 października odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści zaprezentowali świetny program artystyczny. Obejmował on recytację wierszy, śpiewanie piosenek oraz granie na instrumentach. Uczniowie klasy pierwszej doskonale wiedzieli jak należy zachowywać się w szkole oraz jak należy o nią dbać, znali obowiązki dyżurnego, wiedzieli, że nie wolno spóźniać się na lekcje. Z humorem zaprezentowali wiersz o pozostaniu nauczycielem. Widownię porwał wspaniały występ dziewczynek oraz towarzyszących im chłopców w piosence Cleo „Za krokiem krok”. Dzieci świetnie poradziły sobie w temacie bezpieczeństwa. Kiedy egzamin dobiegł końca, złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie zostały pasowane przez panią dyrektor Liliannę Mańkę na uczniów Szkoły Podstawowej w Porębie. W dalszej części uroczystości dzieci zostały obdarowane rogami obfitości przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski, do których przedstawiciele klas 2-8 wrzucili upominki. Prezenty dla dzieci przywiozła również pani burmistrz Barbara Sopot-Zembok, która zaszczyciła nas swoją obecnością i była ogromnym wsparciem dla stresujących się dzieci i ich wychowawczyni. Ogromnie wzruszeni byli rodzice. Szczególnie w chwili, kiedy dzieci udały się do nich z laurkami. Po uroczystości odbyła się sesja fotograficzna, a dalej świętowanie przy pięknie przygotowanych przez rodziców stołach. Mamy pierwszoklasistów upiekły pyszne ciasta. W imprezę zaangażowała się również babcia ucznia, która upiekła aż 60 pączków. Ta impreza na pewno zostanie w pamięci dzieci i rodziców na długo. A ja mam nadzieję, że pamiątkowe dyplomy będą wisiały w pokojach dzieci do końca roku szkolnego.

wych. Aleksandra Gaża


strzalka.jpggaleria


Spotkanie z policjantem

25 września uczniowie klasy 1 spotkali się z panem policjantem. Dzieci dobrze odpowiadały na pytania dotyczące ich bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły i do domu. Wiedziały jak należy przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi idziemy, gdy nie ma chodnika, co oznaczają poszczególne kolory w sygnalizacji świetlnej. Pan policjant przypomniał też jak zachować się podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Ostatnim zagadnieniem było zachowanie się dzieci wobec ataku psa, który bez obroży i kagańca porusza się po drodze. Dzieci świetnie poradziły sobie z przyjęciem odpowiedniej postawy ciała podczas takiego zdarzenia. Ważnym tematem było również noszenie odblasków na tornistrach czy nakryciu wierzchnim, szczególnie podczas nadchodzących jesiennych dni. Pan policjant pochwalił pierwszoklasistów i zgodził się na pamiątkowe zdjęcie.


strzalka.jpggaleria

21 października 2019 r.

Z życia klasy III: wycieczka do lasu

W połowie października nasza klasa wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Odbyliśmy długi spacer przez las. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Udało nam się usłyszeć śpiew ptaków, zauważyć biegnącego lisa czy wiewiórkę. Podczas wędrówki zbieraliśmy dary lasu: liście, żołędzie, kasztany, mech czy korę drzew. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ochoty na kolejny spacer.


strzalka.jpggaleria


18 październiika 2019 r.

Z życia klasy II: wycieczka do lasu

Korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do lasu. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Z przyniesionych do szkoły żołędzi, kasztanów i liści powstaną prace plastyczne, które będą dekoracją sali lekcyjnej.

strzalka.jpggaleria


18 października 2019 r.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia zorganizowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarzami tej uroczystości byli uczniowie klas: III i VIII, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny. Młodzi aktorzy podziękowali emerytowanym i obecnym pracownikom szkoły za trud włożony każdego dnia w edukację i opiekę, a także rozbawili widzów homorystycznymi scenkami rodem ze szkolnych sal i korytarzy. Tego dnia odbyło się także zaprzysiężenie członków Rady Samorządu Uczniowskiego.

strzalka.jpggaleria


4 październiika 2019 r.

Wybory do samorządu uczniowskiego

Jak co roku 27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 12 uczniów z klas V-VIII. Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:

Filip Pieniądz-przewodniczący szkoły

Wojciech Szuster –zastępca przewodniczącego

Elwira Mikulec- sekretarz

Jakub Zielnik

Kinga Sosna

Patrycja Wróbel

Kacper Doktor

Opiekunem została P. Lucyna Goraus

strzalka.jpggaleria

2 października 2019 r.


Z życia klasy III: Dzień Frytki

Ucząc się o roślinach okopowych klasa III postanowiła uhonorować ziemniaka i zorganizowała Dzień Frytki. Mniam!

strzalka.jpggaleria


1 pażdziernika 2019 r.

Warsztaty kulinarne

1 października w restauracji Patio Con Gusto w Pszczynie gościli uczniowie klas II i III na warsztatach kulinarnych. Pod okiem specjalisty dzieci samodzielnie przygotowały sałatki owocowe, sałatki warzywne i kanapki. Na zakończenie warsztatów odbyła się degustacja potraw. Dzieci otrzymały prezenty w postaci fartuszków, nożyków i deseczek, by móc samodzielnie przygotowywać smakołyki dla swojej rodziny.


strzalka.jpggaleria


30 września

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców. Dla uczczenia tego święta 30 września w godzinach popołudniowych została zorganizowana dyskoteka dla klas I – IV. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią braly udział w konkursach z nagrodami. Wszyscy bawili się świetnie.


strzalka.jpggaleria


26 września 2019 r.

Z życia klasy III: „ Bez chleba nie da się żyć”.

Te słowa są wyrazem uznania dla ludzi, dzięki którym codziennie mamy na stole chleb.

26 września klasa III wraz z wychowawczynią, po uprzednim poznaniu etapów powstania chleba, po przygotowaniu i wyrobieniu ciasta upiekli dwa bochenki chleba.

Następnego dnia odbyła się degustacja naszego wypieku. Zrobiliśmy pyszne i zdrowe kanapki, które schrupaliśmy na drugie śniadanie.

strzalka.jpggaleria


Zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się
19 września 2019 r. o godz. 17.00

2 września 2019 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Drugiego września znów zapełniły się szkolne korytarze. Po wakacyjnej przerwie zainaugurowany został nowy rok szkolny 2019/2020. Pani Dyrektor Lilianna Mańka powitała wszystkich zgromadzonych i życzyła wiele zapału, sił i uśmiechu na nadchodzących dziesięć miesięcy nauki. O dodatkową oprawę tego wyjątkowego dnia zadbała klasa V, która przygotowała program artystyczny. Poważne wspomnienia wojennych wydarzeń przeplotła wesołymi akcentami wakacyjnych dni. Szczególnie ciepło powitani zostali nasi najmłodsi uczniowie, którzy jako dumni pierwszoklasiści rozpoczną naukę w naszej szkole. Wszystkim życzymy samych udanych dni w nowym roku szkolnym!


strzalka.jpggaleria


Zapraszamy
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020,
które odbędzie się 2 września o godzinie 9.00.19 czerwca 2019r.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 Nadszedł dzień tak bardzo oczekiwany przez wszystkich uczniów. Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas I-VII rozpoczęło się o godzinie 9.00. Podczas akademii zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, najlepszych czytelników oraz za pracę w Radzie Samorządu Uczniowskiego. Najlepszy sportowiec szkoły Filip Pieniądz otrzymał stypendium sportowe i koszulkę.
 Akademię uświetnił występ uczniów klasy II.

O godzinie 10.00 rozpoczęło się pożegnanie klasy VIII. Akademię rozpoczęło uroczyste ślubowanie absolwentów, następnie pani dyrektor Lilianna Mańka rozdała świadectwa oraz pamiątki ukończenia szkoły. Podczas uroczystości wręczono również nagrody i stypendia za wyniki w nauce oraz prace na rzecz szkoły. Statuetkę Wzorowego Absolwenta otrzymała Oliwia Grajcarek.
Ósmoklasiści przygotowali, krótką inscenizację słowno-wokalną, podczas której podziękowano nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły. Niespodziankę dla absolwentów w postaci pamiątkowych długopisów, przygotowali siódmoklasiści. Życzenia powodzenia na dalszej drodze edukacji oraz wspomnienia wspólnie przeżytych chwil wzruszyły wszystkich.
Po akademii  ósmoklasiści wraz z rodzicami zaprosili gości na pożegnalny poczęstunek.

strzalka.jpggaleria17 czerwca 2019r .

Komers

Późnym popołudniem uczniowie klasy VIII wraz z klasą VII spotkali się na ostatniej zabawie  tanecznej. Piękne kreacje oraz wspaniała atmosfera sprawiła,że wszyscy bawili sie znakomicie.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku.

strzalka.jpggaleria
17 czerwca 2019 r.
Przypomnienie zasad bezpieczeństwa

Podczas apelu pani dyrektor Lilianna Mańka przypomniała wszystkim uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

bezpiecznewakacje2019.jpg

strzalka.jpgBezpieczne wakacje
17 czerwca 2019 r.

Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

W poniedziałek 17 czerwca odbył się apel podczas którego ozstrzygnieto konkursy szkolne. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w organizowanych w szkole zawodach, turniejach, akcjach oraz konkursach. Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Szkolny Konkurs "Matematyczny Świat Trójwymiarowy"
I miejsce exequo: Martyna Manowska i Filip Pieniądz
II miejsce: Miłosz Filipek
III miejsce: Julia Samsel

Szkolny Turniej Matematycznej Ligi Zadaniowej
Mistrz Szkoły: Miłosz FIlipek

Mistrz klasy IV: Jeremi Barczak

Mistrz klasy V: Miłosz Filipek
I Wicemistrz klasy V:
II Wicemistrz klasy V:

Wyróżnienie dla uczennicy klasy VI:  Elwiry Mikulec

Mistrz klasy VII: Filip Pieniądz

Kangur Matematyczny 2019
Wyróżnienie otrzymali: Witold Koziński - klasa II
                                  Jeremi Barczak - klasa IV
                                  Miłosz Filipek - klasa V
                                  Julia Samsel - klasa V
                                  Patrycja Wróbel - Klasa V

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Kategoria dziewcząt klas VII-VIII
1 . Roksana Sodzawiczny
2.Julia Matusz
3. Faustyna Stencel

Kategoria dziewcząt klas IV-VI
1.Hanna Zarzycka
2.Elwira Mikulec
3.Patrycja Wróbel

Kategoria chłopców klas VII-VIII
1.Jakub Growiec
2.Maksymilian Furczyk
3.Michał Ryguła

Kategoria chłopców klas IV-VI
1.Mateusz Golus
2.Filip Pieniądz
3.Miłosz Filipek

Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki „sportowców szkoły”   zostali oni również  nagrodzeni za osiągnięcia sportowe uzyskane w tym roku szkolnym.
Oprócz nich jeszcze zostali nagrodzeni :
Oskar Orawiec
Kacper Strączek
Julia Malarek
Kamil Godziek

Dodatkowo 3 sportowców otrzymało medal” rekordzistów szkoły”:
Julia Malarek pobiła rekord szkoły w biegu na 60 m-8,74 s.
Mateusz Golus pobił  rekord  szkoły w biegu na 1000m( wynik ten bardzo dawno nie był pobity)-3.24.21 min.
Filip Pieniądz pobił rekord w biegu na 60m-8,05 s.

Nagrody za zbiórkę surowców wtórnych:

Baterie
1.Cecylia Szendzielorz
2.Patryk Krzempek
3.Maja Goraus

Makulatura
1.Wojciech Szuster
2.Miłosz Chrapeć
3.Maja Goraus

Nakrętki
1.Oliwia Krzempek
2.Edyta Kozik
3.Maja Goraus

strzalka.jpggaleria


14 czerwca 2019 r.

Nauka języka migowego

    Od października były prowadzone zajęcia z innowacji pedagogicznej ‘’Słowa gestem malowane’’ przez panią Lucynę Goraus. Innowacja ta to cykl co tygodniowych  spotkań. Zajęcia te były przeznaczone  na pokazaniu dzieciom sposobu porozumiewania się za pomocą gestów. Była  to również nauka przez zabawę wybranych znaków języka migowego i alfabetu palcowego. Podczas zajęć uczniowie  poznawali potrzebę  integracji - dążenia do łamania barier pomiędzy osobami zdrowymi, pełnosprawnymi, z tymi, które poprzez swoje deficyty rozwojowe, zdrowotne, wszelkiego rodzaju niepełnosprawności, często bywają „odrzucane” przez społeczeństwo. Nauka języka migowego to nie tylko świetna zabawa dla ucznia, ale przede wszystkim wskazanie mu nowego, innego sposobu porozumiewania się  pomiędzy ludźmi. Poprzez  innowację w uczniach wspierany został rozwój społeczny, system postrzegania, sprawności manualnych rąk i palców, zapamiętywania, logicznego myślenia oraz komunikacji interpersonalnej. Systematycznie uczestniczyło w zajęciach 19 uczniów. Ogólnie z zajęć skorzystało 29 osób ze szkoły. Odbyły się 23 spotkania. Na ostatnich zajęciach  na których byli zaproszeni Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne, została  przekazana książeczka  z alfabetem języka migowego stworzona przez dzieci uczestniczące na zajęciach na ręce Pani Dyrektor do biblioteki.
alfabet_palcowy2.jpg

strzalka.jpggaleria14 czerwca 2019 r.

Klasowy grill

    14 czerwca klasa czwarta wraz z wychowawczynią udała się na boisko sportowe w Porębie, gdzie pan Goraus przygotował grilla. Dzieci z apetytem zjadły pieczone kiełbaski.Korzystając z pięknej pogody grały w piłkę oraz bawiły się w różne zabawy.Największą atrakcją była przejażdżka na gatorku z Panem Stanisławem. Każdy miło spędził ten czas.
 

strzalka.jpggaleria


13 czerwca 2019r.

Wycieczka klas VII i VIII do muzeum Auschwitz - Birkenau

Uczniowie klasy VII i VIII pod koniec roku szkolnego odwiedzili miejsce pamięci oraz Muzeum Auschwitz -Birkenau byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Oświęcimiu. Jednym z celów wycieczki było oddanie hołdu ofiarom holokaustu,  poznanie historii terroru hitlerowskiego w czasie II Wojny Światowej.

strzalka.jpggaleria


13 czerwca 2019 r.

Pierwsza pomoc

Dnia 21 maja 2019 uczniowie klasy III zakończyli zajęcia z pierwszej pomocy w ramach programu „ Ratujemy i uczymy ratować”. Do egzaminu przystąpiło 10 uczniów, którzy świetnie poradzili sobie z częścią teoretyczną, a następnie wykazali się umiejętnościami praktycznymi. Fachowo wzywali pomocy, sprawdzali oddech, układali poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, wykonywali oddechy i uciski klatki piersiowej na fantomach. Uczniowie klasy III wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy.

strzalka.jpggaleria

6 czerwca 2019 r.

Wycieczka do Zatorlandu

6 czerwca uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Zatorlandu w Zatorze. Pobyt w tym niezwykłym miejscu rozpoczęliśmy od warsztatów paleontologicznych, podczas których wydłubywaliśmy ukryte w gipsie kości szkieletu dinozaurów. Następnie zwiedziliśmy Park Dinozaurów i Park Owadów. Oba miejsca wywarły na nas ogromne wrażenie! Panie przewodniczki opowiadały dużo ciekawostek z życia tych zwierząt, dzięki czemu mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę z przyrody. Zwiedziliśmy też „domek do góry nogami”, gdzie bardzo żałowaliśmy, że schody też nie są do góry nogami ;)

Ostatnim punktem programu był seans w kinie 5D. To dopiero było przeżycie! Kiedy założyliśmy specjalne okulary wszystko wyglądało jak w rzeczywistości. Film był o dinozaurach. Piszczeliśmy i śmialiśmy się głośno. Po tych atrakcjach mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zabawy w lunaparku. Jeździliśmy na wszystkich karuzelach, a panie jeździły z nami! Niektóre atrakcje wbijały w fotel i mroziły krew w żyłach! Zabawa naprawdę była przednia! Pogoda nam dopisała! Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Poręby, gdzie czekali już na nas rodzice.

Uczniowie klas 1-3

 

strzalka.jpggaleria


6 czerwca 2019 r.

Wycieczka kl. IV do Ojcowa

    6 czerwca klasa czwarta wyjechała na całodniową wycieczkę do Ojcowa.Pogoda była wspaniała.Dzieci miały okazję poznać historię związaną z zamkiem na Pieskowej Skale i podejść pod Maczugę Herkulesa, zwiedzić Młyn Boroniowkę zobaczyć min.ruchy koła młyńskiego,jak powstaje mąka pytlowa,pracę tartaku.Podziwiały piękno przyrody i krajobrazu w Ojcowskim Parku Narodowym,zwiedziły Jaskinię Łokietka poznając historię związaną z tą grotą,przechodziły obok Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości.Po obiedzie przejechały do jednej z największej jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Jerzmanowicach Jaskini Nietoperzowej , w której zobaczyły wyjątkowe nacieki skalne oraz piękne wnętrza i przestronne korytarze. Na końcu uczniowie pod okiem instruktorów przed jaskinią skorzystali z elementów wspinaczki skałkowej .Zjazd na linie był dla dzieci niesamowitym przeżyciem. Wrócili w dobrych humorach,  pełni niezapomnianych wrażeń.

strzalka.jpggaleria4 czerwca 2019 r.

 Finał Czwartków Lekkoatletycznych

5 zawodników reprezentowało naszą szkołę na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.
                     Gratulujemy sukcesów!

    
    Oskar Orawiec kl,IV- 3 m w biegu na 300 m
                                   3 m w skoku w dal
    
    Kacper Strączek kl.IV - 2 m w biegu na 60 m
    
    Julia Malarek kl.V -2 m w biegu na 60 m
                               2 m w skoku w dal
    
    Patrycja Wróbel kl.V -3 m w biegu na 600 m
                                    3 m w rzucie piłeczką palantową
    
    Filip Pieniądz kl.VII - 1 m w biegu na 60 m
                                   1 m w skoku w dal

strzalka.jpggaleria30 maja 2019 r.


Podsumowanie wiosennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych
    
    9,16,30 maja odbyły się zawody lekkoatletyczne oraz 4 czerwca Finał Czwartków Lekkoatletycznych.Z naszej szkoły wystartowało 11 uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:
    
    9 maja
    Mikołaj  Goraus  kl.IV -2 m w skoku w dal
    Patryk Krzempek kl,IV -2 m w biegu na 1000 m
    Oskar Orawiec kl.IV -2 m w biegu na 300 m
    Kacper Strączek kl.IV- 3 m w biegu na 60 m
    Julia Malarek kl.V -2 m w biegu na 60 m
                                2 m w skoku w dal
    Patrycja Wróbel kl.V -2 m w biegu na 600 m
                                    3 m w rzucie piłeczką palantową
    Filip Pieniądz kl.VII -1 m w biegu na 60 m
                                  1 m w skoku w dal
    
    30 maja
    Patryk Krzempek kl.IV -2 m w biegu na 1000 m
    Oskar Orawiec kl.IV - 3 m w biegu na 300 m
    Kacper Strączek kl.IV - 3 m w biegu na 60 m
    Julia Malarek kl.v -2 m w biegu na 60 m
                               3 m w skoku w dal
    Patrycja Wróbel kl.V -3 m w biegu na 600 m
    Filip Pieniądz kl.VII -1 m w skoku w dal
                                  2 m w biegu na 60 m

strzalka.jpggaleria25 maja 2019 r.

Mały Brzym

W sobotę, 25 maja w ramach Spotkań pod Brzymem odbyły się  XIX Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym.  Swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowało 8 zespołów. Nasz zespół „Młodzi Porębianie”  zaprezentował takie tańce jak: krynolina, druciorz, krzyżok, stara baba, trojok.Dzieci klasy drugiej zaśpiewały tradycyjne ludowe pieśni, nie tylo do tańczących przez zespół, ale również  Karliczku i Dzieweczko ze śląska. Wspaniała atmosfera sprawiła, że występy były wspaniałe, a publiczność była pod wrażeniem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i ceramiczną płaskorzeźbę.

strzalka.jpglink (relacja z imprezy na stronie POPP)

strzalka.jpggaleria
         część I
          część II

    

24 maja 2019 r.

Wycieczka do Pszczyny

20 maja klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Pszczyny. Głównym celem było zwiedzanie zabytkowego parku. Dzieci spacerowały po alejkach, podziwiając różne budowle. Zobaczyliśmy między innymi: Dom Ogrodnika, Herbaciarnię, Kapsułę Czasu, Groby Książąt Hochberg, Lodownię „Eiskeller”oraz Muzeum Zamkowe. Podziwialiśmy przyrodę parku i zachwycaliśmy się majowymi zapachami. Następnie zwiedziliśmy Pszczyński Rynek. Zjedliśmy pyszne lody. Naszą przygodę zakończyliśmy robiąc pamiątkowe zdjęcie z księżną Daisy i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

strzalka.jpggaleriaXVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

16 maja uczennica klasy trzeciej Julia Szuster oraz uczeń klasy drugiej Szymon Filipek reprezentowali naszą szkołę na XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Wiśle Wielkiej. Szymon recytował wiersz Juliana Tuwima „Ptasie radio”, a Julka - „Kłamczuchę” Jana Brzechwy. Dzieci spisały się na medal!
W grupie uczniów klas 2-3 Szymon zajął II miejsce! Julka zaś zdobyła wyróżnienie! Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych. Organizatorom natomiast dziękujemy za wspaniałe przygotowanie konkursu, pyszne pączki i wiosenne kanapki. Komisji oceniającej występy dzieci, na czele z jej przewodniczącą panią Weroniką Grzanką dziękujemy za stworzenie serdecznej atmosfery i ciepłe słowa skierowane do młodych artystów, podkreślające ich świetne przygotowanie i niezwykłość. Bo kto, drodzy Czytelnicy, ma tyle odwagi, radości, entuzjazmu, śmiałości i pewności siebie, niż te wszystkie dzieci. Brawo!
24 maja 2019 r.

Wycieczka klasy VIII

22 maja uczniowie klasy ósmej udali sie na dwudniową wycieczke do Opola i okolic. Ósmoklasiści zwiedzając zamek w Niemodlinie, Wieżę Piastowską oraz podziemia klasztoru franciszkańskiego zapoznali się z historią regionu opolskiego, stylami architektonicznymi, wojnami, potyczkami, legendami, tradycją  oraz historią małych i większych społeczności.
 Jedną z największych atrakcji były warsztaty wokalne w profesjonalnym studiu nagrań w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Pod opolskim amfiteatrem uczniowie nagrali cover piosenki "Mniej niż zero". Podczas zwiedzania uczniowie przybliżyli sobie historię polskiej piosenki oraz z możliwości studia nagrań w zakresie produkcji muzycznej wykorzystującej głos. W drugim dniu wycieczki ósmoklasiści odwiedzili  Muzeum pszczelarstwa w Kluczborku, gdzie również odbyła się lekcja warsztatowa pt.: "Czytanie przez oglądanie" . Niezapomniane chwile  uczniowie przeżyli podczas zabaw integracyjnych takich jak paint ball czy rozwiązywaniu zagadek w escape room'ie.

strzalka.jpggaleria
22 maja 2019 r.

Wycieczka klasy VII

Siódmoklasiści spędzili dwa dni pełne wrażeń podczas klasowego wyjazdu do Szczawnicy. 15 i 16 maja odwiedzili Pieniny, które ugościły ich niezbyt przychylną pogodą, ale zaproponowały w zamian niezapomniane przeżycia. Klimatyczne widoki z Palenicy, zjazd kolejką linową, troszkę historii na zamku w Niedzicy to tylko niektóre punkty programu wycieczki. Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim czy zwiedzanie elektrowni na pewno długo zostaną w ich pamięci, a nocleg i wspólne chwile w pięknym schronisku na zboczu góry sprzyjały integracji uczniów i zapewniły mnóstwo wspomnień z wycieczki.  

strzalka.jpggaleria20 maja 2019 r.

Festyn Parafialny

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w organizację festynu parafialnego. Uczniowie pod opieka nauczycieli przygotowali część artystyczną. Dzieci  zaśpiewały, zatańczyły oraz  wyrecytowały wiersze i prozę. Widzowie byli zachwyceni.

strzalka.jpggaleria19 maja 2019 r.

Konkurs przyrodniczy

7 maja w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach odbył się konkurs przyrodniczy dla klas II i III szkół podstawowych „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach?”. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Filipek z klasy II i Julia Szuster z klasy III i zdobyli III miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria


10 kwietnia 2019 r.

Uwaga

Termin Pszczyńskiej Olimpiady Przedszkolaków został przesunięty na 11.05.2019r.

Termin Czwartków lekkoatletycznych został przesunięty na 25.04.2019r.


6 kwietnia 2019 r.
Komunikat

Szanowni Mieszkańcy,
Gmina Pszczyna na bieżąco śledzi sytuację związaną z zapowiadanym na poniedziałek 08.04.2019r. strajkiem w oświacie. W dniu dzisiejszym okazało się, że nie dojdzie do zawarcia porozumienia i zapowiadany strajk prawdopodobnie rozpocznie się.

Burmistrz Pszczyny w dniu 05.04.2019r. o godzinie 15.30 kolejny raz spotkał się z Dyrektorami wszystkich placówek oświatowych, dla których gmina Pszczyna jest organem prowadzącym, w celu
szczegółowego rozeznania sytuacji w poszczególnych placówkach oraz możliwych zagrożeń związanych z ich funkcjonowaniem w okresie strajku. 

Po zebraniu informacji od Dyrektorów szkół i przedszkoli na dzień dzisiejszy wynika, że na terenie gminy Pszczyna w strajku
najprawdopodobniej będą brali udział pracownicy wszystkich
przedszkoli, szkół podstawowych oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1. Jak ustalono, w każdej z placówek oświatowych w związku ze strajkiem zaistnieją poważne trudności związane z ich funkcjonowaniem.
W przypadku szkół i przedszkoli, w których nie wszyscy nauczyciele będą strajkować, dyrektor placówki zorganizuje, w miarę możliwości, zajęcia świetlicowe dla dzieci, którym rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki we własnym zakresie. Liczba dzieci w przypadku takich zajęć może jednak zostać ograniczona i będzie uzależniona od liczby nauczycieli gotowych do pracy.

Burmistrz Pszczyny, mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności, na bieżąco monitoruje dynamiczną sytuację związaną ze strajkiem i podejmować będzie wszelkie możliwe decyzje oraz działania związane z zapewnieniem uczniom szkół i przedszkoli należytej opieki w trakcie strajku nauczycieli.

Jednocześnie informuję, że w nadzwyczajnej sytuacji, wzorem
innych miast, w przypadku gdyby doszło do zagrożenia zdrowia
dzieci i uczniów, Burmistrz Pszczyny może zawiesić zajęcia
i zamknąć placówkę.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli zwracają się z prośbą o wyrozumiałość i rozważenie możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi przez rodziców poza placówką.

5 kwietnia 2019 r.

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).

1.                     Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).

2.                     Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).

3.                     § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).

4.                     Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).

5.                     Art. 10 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).

6.                     Art. 51 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).INFORMACJA

Dyrektor szkoły informuje, że - mając na uwadze przekazane przez związki zawodowe informacje – począwszy od 8 kwietnia 2019 r. zaplanowany został na terenie całego kraju, w tym Gminy Pszczyna, strajk nauczycieli
i pracowników niepedagogicznych szkół, który objąć ma również naszą placówkę, a czego następstwem może być konieczność odwołania zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Dyrektor zobowiązany jest zapewnić dzieciom w czasie strajku niezbędną opiekę, co najprawdopodobniej możliwe będzie wyłącznie w formie zajęć grupowych zorganizowanych wspólnie dla uczniów wszystkich oddziałów.

Mając na uwadze nadzwyczajne okoliczności, Dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym, na bieżąco monitorować będzie sytuację i podejmować wszelkie decyzje oraz działania związane z zapewnieniem dzieciom/uczniom należytej opieki w trakcie strajku.

2 kwietnia 2019r.

Konkurs krasomówczy

Początkiem kwietnia w Zespole Szkół nr w Pszczynie odbył się XVI POWIATOWY KONKURS POLONISTYCZNY. W kategorii – konkurs krasomówczy, naszą szkołę reprezentowały 3 pary: Julia Matusz i Oliwia Grajcarek, Karolina Pławecka i Roksana Sodzawiczny z klasy VIII, Patrycja Wróbel i Hanna Czauderna z klasy V. Jedna osoba wygłaszała tekst w gwarze śląskiej, druga tłumaczyła wypowiedź na język literacki. Komisja oceniała: płynność wypowiedzi, znajomość słownictwa gwarowego i stylistyki gwarowej, adekwatność tłumaczenia na język literacki oraz oryginalność wystąpienia.

Uczniowie naszej szkoły weszli na podium:
II miejsce zdobyły: Karolina Pławecka i Roksana Sodzawiczny z klasy VIII
III miejsce zdobyły: Patrycja Wróbel i Hanna Czauderna z klasy V

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!26 marca 2019 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Już od 15 lat, w krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (w skrócie DBI), który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. W tym roku obchodziliśmy je pod hasłem „Działajmy razem”.
W naszej szkole z tej okazji odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy V przedstawili młodszym kolegom z klas I-IV inscenizacje na temat czterech zasad bezpiecznego korzystania z inernetu. Dla klas starszych ósmoklasiści przygotowali prezentacje multimedialne na temat zagrożeń wynikających z następstw niewłaściwego korzystania z sieci przez nastolatków. Wszystkie prezentacje przygotowane przez uczniów znajdziecie w zakładce
DBI.
W ramach obchodów odbył się konkurs kulinarny na logo DBI dla klas IV-VIII.

I miejsce zdobyła klasa VIII

II miejsce zdobyła klasa V

III miejsce zdobyła klasa VII

Wyróżnienia zdobyła klasa IV oraz VI

Wszystkie „prace” wykonane były z niezwykłą starannością i pomysłowością zachwycając grono jury.
Na zakończenie apelu zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.21 marca 2019 r.

Kangur Matematyczny

Uczniowie naszej szkoły powitali pierwszy dzień wiosny rozwiązując test konkursowy. 30 uczniów w czterech kategoriach wiekowych zmagało się z zagadkami matematycznymi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

strzalka.jpggaleria


23 marca 2019 r.

Fundacja EKON w naszej szkole

Dnia 15 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez p. Joannę Gawrońską, prezesa Fundacji EKON. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach: klasy młodsze reprezentowała klasa 2, 3, a  klasy starsze 5,7.
Temat warsztatów brzmiał :

Jak segregować odpady i co należy robić z odpadami niebezpiecznymi?” Zajęcia były bardzo interesujące. Uczniowie chłonęli wiedzę, zadawali wiele pytań oraz podawali przykłady ze swego otoczenia.
Mamy nadzieję, że efekty będą widoczne w praktyce.

strzalka.jpggaleria


4 marca 2019 r.

Szanowni Państwo


Wszelkie niezbędne informacje na temat naboru do przedszkoli wraz
z uchwałą o kryteriach, zarządzeniem o terminach znajdziecie Państwo pod adresem:
klik

Strona logowania dla Rodzica wraz z niezbędnymi oświadczeniami :
klik


3 marca 2019 r.

Egzamin ósmoklasisty

Drodzy rodzice oraz ósmoklasiści, już tylko 43 dni do egzaminu! Bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami znajdującymi się w zakładce > EGZAMIN ÓSMOKLASISTY <2 marca 2019 r.

Gry i zabawy


28.02.2019 odbyły się zawody- Gry i zabawy Memoriał Franciszka Witkowskiego. Rocznik 2010 i młodsi w składzie: Natalia Czop,Hanna Czernecka,Marta Masny,Hanna Pająk, Maja Kubat, Mikołaj Dworaczek,Paweł Jarczok,Patryk Janosz,Oskar Gruszka,Szymon Filipek zdobyli II miejsce. Rocznik 2009 w składzie: Martyna Sykuła,Małgorzata Czauderna,Oliwia Czop,Magdalena Godziek,Oliwia Matusz,Hubert Trefon,Wojciech Zarzycki,Oskar Orawiec,Dawid Masny,Dorian Pawlas zdobyli III miejsce. Rocznik 2008 w składzie: Jessica Smolarek,Patrycja Wróbel,Emilia Stalmach,Martyna Fabian,Milena Sojka,Mateusz Spyra,Patryk Krzempek,Kacper Strączek,Igor Stefaniak,Mateusz Radziejski zdobyli III miejsce. W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła  zdobyła III miejsce. Wszystkim ogromnie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria13 lutego 2019 r.

Bal Karnawałowy

W czwartek, tj. 7 lutego 2019 r. odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez samorząd uczniowski wraz z opiekunem. Dzieci młodsze z klas I-IV i starsze z klas V-VIII bawiły się tym razem oddzielnie. Obie grupy do zabawy zagrzewał świetny DJ Adam. Wszyscy uczniowie byli pięknie przebrani. Gratulujemy wspaniałych pomysłów. Pląsom i tańcom nie było końca. Były również wykonywane pamiątkowe zdjęcia. Można było zakupić przepyszne ciasta, które upiekli członkowie samorządu uczniowskiego. Jak zwykle ogromny kłopot sprawił wybór króla i królowej balu. W grupie młodszej zwyciężyli Jessica Smolarek i Witold Koziński, a w grupie starszej Elwira Mikulec i Jakub Growiec. Radzie Rodziców, która jak zwykle zadbała o napoje, słodkości i Dj-a dziękujemy bardzo.

strzalka.jpggaleria

12 lutego 2019 r.

Apel porządkowy

06.02.2019r. odbył się apel porządkowy. Pani Dyrektor przypomniała wszystkim o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych - bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie ,bezpieczeństwo w domu i na drodze, a także w kontaktach z obcymi. Nastąpiło również rozdanie dyplomów i nagród dla najlepszych zbieraczy surowców wtórnych. Pochwalono również uczniów za osiągnięcia sportowe i w innych konkursach. Przekazano także informacje na temat ofert MORiS-u na ferie.

strzalka.jpggaleria

Zbiorka makulatury

I miejsce Daniel Ryguła

II miejsce Maja Goraus

III miejsce Kamil Stęchły

Zbiórka baterii

I miejsce Patryk Krzempek

II miejsce Natalia Bratek

III miejsce Samuel Wojtala

Zbiórka nakrętek

I miejsce Oliwia Krzempek

II miejsce Oliwia Czop

III miejsce Maksymilian Furczyk

9 lutego 2019 r.

Powiatowe zawody w tenisie stołowym

5 lutego 2019 r. odbyły się powiatowe zawody  w tenisie stołowym rocznik 2003-2005 w ZSP w Radostowicach.Drużyna dziewcząt w składzie: Roksana Sodzawiczny, Julia Matusz i Faustyna Stencel zdobyły III miejsce i tym samym zakwalifikowały się na zawody rejonowe.Chłopcy, niestety w uszczuplonym składzie (1 zawodnik rozchorował się): Jakub Growiec i Michał Ryguła zdobyli V miejsce. Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria


3 lutego 2019 r.

Podsumowanie zawodów sportowych

15 grudnia 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie podczas Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego dla dzieci szkół podstawowych. Po rozegraniu  5 turniejów ( od września do grudnia) w kategorii dziewcząt rocznik 2006/05 (młodziczki) Hanna Zarzycka zdobyła I miejsce, Elwira Mikulec III miejsce i Martyna Matusz VIII miejsce. W klasyfikacji szkolnej (końcowej) SP Poręba uplasowała się na V miejscu na 12 szkół. 
 
 
11 stycznia 2019 r. odbyły się gminne drużynowe zawody  w tenisie stołowym rocznik 2006 i młodsi w SP 5 w Pszczynie.Drużyna dziewcząt w składzie: Hanna Zarzycka, Julia Malarek, Elwira Mikulec  i drużyna chłopców: Filip Pieniądz,Mateusz Golus i Kamil Godziek zdobyli II miejsca i tym samym dostali się na zawody powiatowe.
23 stycznia 2019 r. odbyły się Powiatowe drużynowe zawody w tenisie stołowym rocznik 2006 i młodsi w SP5 w Pszczynie .Drużyna dziewcząt w składzie: Hanna Zarzycka,Julia Malarek i Elwira Mikulec zdobyły II miejsce, a drużyna chłopców: Filip Pieniądz,Mateusz Golus i Kamil Godziek zdobyli I miejsce. Obie te drużyny będą nas reprezentować w zawodach rejonowych.  
30 stycznia 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Pszczyny Szkół Podstawowych w Biegach Łyżwiarskich.W kategorii indywidualnej Elwira Mikulec zdobyła III miejsce w biegu na 700 m  kategoria dziewczęta rocznik 2006 i młodsi, Kamil Godziek zdobył III miejsce w biegu na 1000 m kategoria chłopcy rocznik 2006 i młodsi oraz Jakub Growiec III m w biegu na 1000 m kategoria chłopcy 2003-2005. Drużynowo zdobyliśmy II m w kategorii dziewcząt rocznik 2006 i młodsi. IV m w kategorii chłopców rocznik 2006 i młodsi,III m w kategorii dziewcząt rocznik 2003-2005,III m w kategorii chłopców rocznik 2003-2005.
Wszystkim ogromnie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


28 stycznia 2019 r.

Szanowni Rodzice

W 2019 roku rozpoczyna się akcja w zakresie profilaktyki wad postawy pt. "Lekki tornister". Prosimy o zapoznanie się z plakatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

plakat


28 stycznia 2019 r.

Szanowni Rodzice

Z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego rusza projekt "Kolej na Ferie" - bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży od 9 do 24 lutego 2019 r. kolejami śląskimi.

kolej

27 grudnia 2018 r.

Szkolne kolędowanie i wyniki konkursu

21 grudnia podczas wspólnego kolędowania zostały ogłoszone wyniki konkursu pt. „Świąteczna bombka bożonarodzeniowa”. Głównym celem  konkursu było twórcze i aktywne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, kultywowanie tradycji świątecznych oraz stworzenie możliwości promowania własnych dokonań twórczych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy przestrzennej przedstawiającej bombkę bożonarodzeniową z możliwością jej zawieszenia. Konkurs cieszył się niesamowitym zainteresowaniem. Uczniowie włożyli mnóstwo serca w prace, dzięki czemu świąteczne bombki  były niepowtarzalne i wyjątkowe. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz upominek.
Wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, wśród nich znaleźli się :

Klasy młodsze 1-4
1.    Rafał Klimczyk
2.    Julia Szuster
3.    Wiktoria Piech

Klasy starsze 5-8
1.    Kamil Stęchły
2.    Krystian Masny
3.    Miłosz Filipek

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

strzalka.jpggaleria


27 grudnia 2018 r.

Koncert świąteczny

18 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert świąteczny. Uroczystość ta jest wielkim wydarzeniem. Gromadzi uczniów, nauczycieli i lokalną społeczność. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani sołtys Gabriela Januszewska, ksiądz proboszcz Stanisław Musioł oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Zarzycka. Najważniejszymi gośćmi byli jednak Rodzice, którzy tego wieczoru mogli podziwiać występujące na scenie pociechy. W tym roku koncert zorganizowali nauczyciele klas I – IV, ale tak naprawdę wszyscy nauczyciele czynnie się w niego włączyli, gdyż pracy było sporo i każdy miał do wykonania swoje zadanie. Dzieci pięknie zagrały swoje role, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Uczniowie klas starszych wspomogli ich gościnnie, śpiewając piosenki, miedzy innymi z repertuaru musicalu Metro. Finałowy utwór „Pierwsza gwiazda” zaśpiewany przez uczniów wszystkich klas wycisnął niejedną łzę. Swoje umiejętności zaprezentowali również uczniowie grający na instrumentach. Aktorzy i piosenkarze występowali w ślicznych strojach przygotowanych przez rodziców oraz panią Danutę Żelazo. Oszałamiającą dekorację zrobiła pani Joanna Zawadzka-Olszynka. Muzycznie wszystko pod kontrolą miała pani Aleksandra Schymura, której dobór piosenek zawsze wzrusza i zachwyca. Dymaniczny taniec pasterzy oraz spokojny i melancholijny „Taniec Gwiazdeczek” przygotowany przez panią Lucynę Goraus były jednymi z najbardziej zapamiętanych atrakcji tego wieczoru. Niepozorne, ale przepiękne i klimatyczne dekoracje okien oraz korytarza wykonała pani Barbara Borgieł, dzięki której korytarz zdobiły również prześliczne bombki wykonane przez uczniów biorących udział w konkursie „Świąteczna bombka”. Nad wszystkimi działaniami czuwała zaś pani Aleksandra Gaża. Przemówienie pani Dyrektor podsumowujące nasze zmagania oraz owacje rodziców na stojąco utwierdziły nas w przekonaniu, że występy się udały i bardzo podobały. Dziękujemy!

strzalka.jpggaleria


20 grudnia 2018 r.

Wyniki Konkursu Kaligraficznego

Uczniowie naszej szkoły licznie odpowiedzieli na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Studzionce do udziału w I Gminnym Konkursie Kaligraficznym. Zadanie konkursowe polegało na wykaligrafowaniu jednego z zaproponowanych przez organizatorów tekstów. Spod piór naszych uczniów wyszło wiele pięknych prac, które zachwycały nie tylko starannym pismem, ale i elementami ozdobnymi: wspaniałymi bordiurami, ornamentami i inicjałami. Kunszt pisarski został doceniony przez komisję konkursową, która wyróżniła prace naszych uczniów.
Nagrodzeni to:
I miejsce w kategorii klas IV - VII zdobył Filip Pieniądz
II miejsce w kategorii klasy VIII i gimnazjum zajęła Oliwia Grajcarek.
Niezmiernie cieszymy się, że wśród naszych uczniów pielęgnowana jest sztuka pięknego pisania i gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgrelacja pokonkursowa

17 grudnia 2018 r.

Szlachetnia Paczka - podsumowanie

szlachetna

W piątek, 7 grudnia zakończyliśmy zbieranie darów dla Pani Zdzisławy z Chorzowa w ramach Ogólnopolskiego Projektu Społecznego „Szlachetna Paczka”. W sobotę rano, zawieźliśmy dziesięć wielkich paczek do punktu zbiórki, skąd wraz z wolontariuszami udaliśmy się do mieszkania Pani Zdzisławy. Emocje były ogromne! Nasza Pani była bardzo wzruszona i prosiła, aby z całego serca podziękować Dyrekcji, Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie.
I ja pragnę szczerze Państwu podziękować, bo dzięki Waszej hojności Pani Zdzisława będzie miała dobre święta nie tylko z powodu darów stołu, chemii czy ciepłego obuwia, ale przede wszystkim dzięki świadomości, że są ludzie, którzy potrafią się dzielić i bezinteresownie pomagać innym.
Odsyłam też Państwa do strony głównej omawianej akcji, gdzie pomagać można na wiele różnych sposobów i to przez cały rok!

koordynator Aleksandra Gaża

strzalka.jpgklik

strzalka.jpggaleria


17 grudnia 2018 r.

Pomysł na zdrowe śniadanie

W listopadzie uczniowie klas I-III brali udział w konkursie "Pomysł na zdrowe śniadanie", którego organizatorem były Zakłady Mięsne Henryk Kania.  Konkurs inspirowany był wprowadzeniem do sprzedaży linii produktów HK z logo Disney’a. Każda klasa, która wzięła udział w konkursie, miała za zadanie przygotowanie zdrowego śniadania, a następnie sfotografowanie go i spisanie przepisu. Pierwszaki przygotowały "Głodołamacze", czyli tartaletki nadziewane kremowym serkiem, pomidorkami i wędliną. Uczniowie klasy drugiej wykonali "Biedronki na trawie", a trzeciokasiści stworzyli wytrawny tort "Głodny Henio". Wszystkie potrawy prezentowały się i smakowały wyśmienicie. 3 grudnia jury, w skład którego weszli: przewodnicząca Barbara Sopot-Zembok, I z-ca burmistrza miasta Pszczyna, Marta Wesołowska, Kierownik Referatu Promocji Urzędu Miasta, Karolina Kościelnik, Brand Manager ZM Kania oraz Paweł Sikora, Public Relations Manager, wybrało po burzliwych obradach trzy najlepsze ich zdaniem prace. Oceniane były m.in. kreatywność, walory wizualne dania oraz estetyka. Uczniowie klasy I z naszej szkoły zajęli II miejsce i w nagrodę otrzymali dofinansowanie do wycieczki w wysokości 700 złotych oraz paczkę z niespodzianką. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Wręczenie nagród, które odbyło się 13 grudnia 2018 r. połączone było ze spotkaniem z dietetyczką, która rozmawiała z dziećmi na temat zdrowego odżywiania.

strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgfilm z rozdania nagród

11 grudnia 2018 r.

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej
w Porębie serdecznie zapraszają na
KONCERT ŚWIĄTECZNY,
który odbędzie się 18 grudnia 2018 roku o godzinie 18:00
w SP 11 w Porębie.

11 grudnia 2018 r.

Występ dla Seniorów

Podczas spotkania opłatkowego Seniorów Poręby w Domu Przyjęć Markowy uczniowie klasy V naszej szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym. Po krótkim przestawieniu o Mikołaju oraz wyśpiewaniu piosenek o tematyce bożonarodzeniowej złożyli świąteczne życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali słodki poczęstunek.


10 grudnia 2018 r.

Z mikołajkową wizytą

Reprezentanci naszej szkoły znów zawitali do pszczyńskiego Domu Opieki Społecznej z programem artystycznym „ Telefon do nieba”. Swoim występem, grą aktorską i śpiewem sprawili ogromna radość pensjonariuszom i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Młodzi artyści złożyli wszystkim życzenia oraz wręczyli drobne świąteczne prezenty. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się radością nadchodzących świąt z innymi.

Rodzicom, którzy pomogli w dostarczeniu małych artystów do Domu Pomocy Społecznej składamy serdeczne podziękowania.


strzalka.jpggaleria

10 grudnia 2018 r.

Mikołajki

W czwartek, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. W oczekiwaniu na niecodziennego gościa uczniowie klasy V zaprezentowali się w montażu słowno – muzycznym pt „ Telefon do nieba”. Po przybyciu Mikołaja każda klasa tradycyjnie zaprezentowała swe umiejętności wokalne i taneczne, a  gość z Laponii obdarował  wszystkich uczniów prezentami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.

strzalka.jpggaleria

10 grudnia 2018 r.

Zawody w tenisie stołowym

4 grudnia odbyły się zawody w tenisie stołowym klas VII- gimnazjum w SP5  Pszczyna. Z naszej szkoły wystartowała drużyna dziewcząt ( Roksana Sodzawiczny,Julia Matusz i Faustyna Stencel) i chłopców (Jakub Growiec, Maksymilian Furczyk ,Michał Ryguła). Obie te drużyny wywalczyły II miejsca i tym samym dostały się na zawody powiatowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strzalka.jpggaleria


5 grudnia 2018 r.

Policjant z wizytą w klasach starszych

23 listopada naszym gościem w szkole był starszy sierżant Szymon Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Przeprowadził w szkole zajęcia warsztatowe i prelekcje dla klasy IV, VI, VII, VIII na temat konsekwencji nieprzestrzegania prawa. Wyjaśnił, kim są osoby małoletnie i nieletnie. Wytłumaczył dlaczego wszyscy (także uczniowie) muszą przestrzegać obowiązujących przepisów i respektować zasady zawarte w regulaminach obowiązujących w różnych miejscach, także w szkole.

strzalka.jpggaleria

29 listopada 2018 r.

Andrzejki

Czwartkowy wieczór uczniowie klas V-VIII spędzili w szkole bawiąc się z okazji nadchodzących Andrzejek. Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała dyskotekę połączoną z salonem wróżb. Nie zapomniano także o młodszych klasach, które następnego dnia zaproszono na tradycyjne wróżby.

strzalka.jpggaleria

27 listopada 2018 r.

Zbiórka kasztanów i żołędzi

W dniach 25,26,29,30 listopada w naszej szkole odbył się konkurs żołędziowo- kasztanowy. Głównym celem konkursu było rozwijanie zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody.
Wspólnie zebraliśmy 255 kg kasztanów i żołędzi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, słodkości, dodatnie punkty za udział w akcji bądź pozytywną uwagę.
Wyróżnienie  w postaci nagród rzeczowych otrzymali:
1 miejsce - Martyna Matusz
2 miejsce - Dawid Stęchły, Kamil Stęchły
3 miejsce - Patryk Janosz
Wyróżnienie: Miłosz Chrapeć
Wszystkim uczestnikom  dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

strzalka.jpggaleria

27 listopada 2018 r.

Promujemy zdrowe odżywianie

Klasa II i III przystąpiła do programu „ 5 porcji warzyw, owoców i soku” i konkursu „5 porcji zdrowia w szkole”. Celem programu była edukacja dzieci w zakresie prawidłowego odżywiania oraz budowania właściwych postaw żywieniowych.
W ramach programu klasa II i III robiła świeży sok z jabłek i pomarańczy oraz przygotowała plakat promujący zdrowe nawyki żywieniowe.

strzalka.jpggaleria


27 listopada 2018 r.

VIVA FLAMENCO!!!

Flamenco jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym gatunkiem muzyki etnicznej na świecie. Powstało w Andaluzji - regionie południowej Hiszpanii, w którym przez setki lat przewijały się kultury różnych państw i nacji.
W piątek 23 listopada 2018r. uczestniczyliśmy we wspaniałej podróży muzycznej słuchając brzmienia m.in. sitaru, gitary flamenco, cajonu. Muzyka, którą
usłyszeliśmy podczas tej audycji jest połączeniem tradycyjnego flamenco z kulturą indyjską, arabską oraz jazzem. Artysta, który zabrał nas w tę niezwykłą muzyczną podróż z Indii do Hiszpanii, to mistrz gitary flamenco, sitaru oraz innych egzotycznych instrumentów, leader zespołu Indialucia oraz Viva Flamenco - Michał Czachowski.

strzalka.jpggaleria


26 listopada 2018 r.

Akcja "Szlachetna Paczka"

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego SZLACHETNA PACZKA.
W tym roku chcemy pomóc 76 letniej Pani Zdzisławie.

Jej potrzeby to:

Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej,

konserwy rybne, ryż, dżem, warzywa w puszkach

Środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący,

płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon

Odzież (rozmiar XL)

zielony golf

szary/popielaty szal

przejściowe koszulki/bluzki

Obuwie

czarne zimowe kozaki (rozmiar 39)

przejściowe mokasyny (rozmiar 39)

Wyposażenie mieszkania

kołdra, koc, ręczniki, pościel (poszwy, prześcieradła), poduszka

Brakujące sprzęty:
garnek na parę

Specjalne upominki

torebka (średnia)- brązowa i jakiś krem na twarz

ZAPRASZAM

Koordynator Aleksandra Gaża

22 listopada 2018 r.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada zgromadziliśmy się na wspólnym apelu, by zwrócić uwagę na obchodzony tego dnia Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nie tylko usłyszeliśmy o genzeie tego święta, ale także każda klasa otrzymała "serdecznik" zachęcający do bycia miłym i uprzejmym dla wszystkich wokół nas. Rozdano także nagrody za prace plastyczne związane z tym świętem.
Wyróżnieni zostali:
Miłosz Chrapeć, Martyna Manowska i Filip Pieniądz.

strzalka.jpggaleria


22 listopada 2018 r.

Wspólne muzykowanie

W poniedziałek, 19 listopada 2018r., uczeń naszej szkoły, Jakub Barczak, uczestniczył w nagrywaniu teledysku do najnowszego utworu Czesława Mozila pt. "Każdy ma swoje święta" z cyklu "Grajkowie przyszłości". Jakub jest uczniem klasy gitary w pszczyńskim Ognisku Muzycznym i szlifuje swój talent pod czujnym okiem p. Sylwii Wituły. Gitarzyści mieli niepowtarzalną możliwość zdobycia wyjątkowego doświadczenia profesjonalnej pracy ze wspaniałym, znanym i lubianym artystą.

strzalka.jpggaleria

teledysk klik strzalka.jpg


21 listopada 2018 r.

Konkurs informatyczny „Bóbr”

W dniach 14, 15 i 16 listopada odbyła się tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu informatycznego „Bóbr”, w której wzięło udział 21 uczniów również z naszej szkoły. Konkurs „Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. Jak co roku, zadania konkursowe nie były łatwe. Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania, takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Satysfakcja z ukończenia testu była ogromna, ale na wyniki musimy jeszcze poczekać.

strzalka.jpggaleria


18 listopada 2018 r.

Dzień dla Niepodległej
9 listopada cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystych obchodach poświęconych setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Dzień dla Niepodległej przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy VII i VIII wraz z uczestnikami koła regionalnego. Głównym punktem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu Polski o godz. 11.11 i włączenie się tym samym w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej". Wspólne świętowanie urozmaiciły takie atrakcje jak pokaz tańców regionalnych, zwyczajów, obrządków i dawnych strojów, a także niezwykle emocjonujący konkurs drużynowy "Kocham Cię, Polsko".
Ogłoszono także wyniki rodzinnego konkursu na herb Poręby.
I miejsce
Igor Stefaniak, Filip Pieniądz
II miejsce
Maja Kubat, Oliwia Czop
III miejsce
Paweł Jarczok, Wojciech Szuster
Wyróżnienie I stopnia
Mikołaj Malarek, Kamil Dulemba
Wyróżnienie II stopnia
Natalia Czop, Miłosz Chrapeć, Julia Szuster, Kamil Stęchły

strzalka.jpggaleria

15 listopada 2018 r.

XXXVIII Regionalny Turniej Recytatorski Miedźna ‘2018

Już po raz 3 uczniowie SP 11 w Porębie reprezentowali szkołę na prestiżowym Regionalnym Turnieju Recytatorskim w Miedźnej.

Przesłuchania konkursowe odbyły się 15 listopada. Wyniki oraz uroczysta gala rozdania nagród nastąpiła 22 listopada.
Komisja konkursowa zwróciła uwagę, że występy uczestników były na bardzo wysokim poziomie. Cieszyły ich także tradycyjne stroje śląskie, w które również nasi uczniowie byli ubrani. Postawa dzieci z dumą noszących piękne i zadbane stroje ludowe wprawiła wszystkich w zachwyt.
Jesteśmy dumni, że w potyczkach w kategorii gwary śląskiej, nasi uczniowie zdominowali konkurs. Wszyscy reprezentanci pięknie wyrecytowali wiersze oraz wspaniale przedstawili gawędę, wywołując u publiczności niejednokrotnie śmiech jak również wzruszenie.
Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci - dyplomy oraz nagrody książkowe.
Jury XXVII Regionalnego Turnieju Recytatorskiego w składzie: Jerzy Kuczera – Przewodniczący Jury, Ewa Polak – Walesiak, Michał Skiba, po przesłuchaniu i ocenieniu w dniu 15 listopada 2018 r. 35 uczestników z Pszczyny, Tychów, Brzeszcz, Bierunia, Poręby, Miedźnej, Woli, Frydku, Góry, Gilowic zdecydowało, że:
W KONKURSIE GWAROWYM

w kategorii uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych

III miejsce – zdobyła Patrycja Wróbel prezentując wiersz „Slonsko zima” oraz gawędę: „Gwara je lepszo”
Dyplomy za udział otrzymali: Krystian Masny i Elwira Mikulec

w kategorii uczniów klasy 7, 8 szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum
I miejsce zdobyła Julia Matusz, laureatka zaprezentowała wiersz: „Godne świynta stareczki” oraz gawędę „Herb Porymby”
II miejsce zdobyła Karolina Pławecka prezentując wiersz: „Hanys i Hilda” oraz gawędę: „Baba Pyskocz”.

Wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły dziękujemy!

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów w przyszłym roku!


strzalka.jpggaleria

14 listopada 2018 r.

Konkurs "Pogodejmy po naszymu"

14 listopada na sali Urzędu Gminy w Goczałkowicach - Zdroju odbyła się 21 edycja gwarowego konkursu recytatorskiego „Pogodejmy po naszymu”. Konkurs odbył się z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i był skierowany do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali: uczennica klasy 3 - Julia Szuster oraz uczeń klasy 2 - Witold Koziński. Gościem specjalnym, a jednocześnie członkiem konkursowego jury była Renia Waliczek – rodowita Ślązaczka, absolwentka elitarnego kierunku studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego – silesiologii.
Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia III stopnia.
Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

30 października 2018 r.

PAŹDZIERNIK 2018 – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC 

BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Począwszy od 1 października prawie każdego dnia na czytelników czekały niespodzianki. Na wybranych przerwach międzylekcyjnych uczniowie czytali fragmenty ulubionych książek oraz dzielili się tym, co ciekawego przeczytali, a odbywało się to pod hasłem: ”Czytanie na śniadanie”. Uczniowie klas I-III - 8 października zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Sowa biblioteczna”. Wszystkie prace konkursowe znalazły swoje miejsce na wystawie.
25 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym roku pod hasłem: "Książka to przyszłość". Tego dnia uczniowie klas I, II oraz III wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę, aby rozwiązać przygotowane dla nich zagadki i rebusy .Ogłoszone zostały także wyniki konkursu plastycznego, wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz słodkie upominki.
 Uczniowie klas starszych, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę, przynosili wykonane własnoręcznie zakładki, laurki i chętnie brali udział w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek. Dzień minął w miłej atmosferze.


30 października 2018 r.

"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

We wrześniu i w październiku uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie i konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego organizatorem była sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas młodszych. Dzieci pod okiem swoich wychowawczyń przez 21 dni dokumentowały swoje czytelnictwo w specjalnie na ten cel przeznaczonym karnecie. Każdego dnia czytały fragmenty opowiadań zamieszczonych w książce nadesłanej przez organizatora: „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Głośnemu czytaniu towarzyszyły pluszaki: bóbr Borys, sowa Zosia, zajęczyca Zuzia, ryś Rysio, jeż Jerzyk oraz lis Lucek. Nauczyciele mieli również do dyspozycji scenariusze zajęć przygotowane przez fundatora konkursu, z których chętnie korzystali.

Zadaniem konkursowym dla pierwszej klasy było wykonanie ilustracji dotyczącej Gangu Słodziaków. Klasa druga przygotowała komiksy, zaś uczniowie klasy trzeciej napisali krótkie opowiadania o Gangu Słodziaków, które opatrzyli rysunkami.
Podsumowaniem akcji były obchody ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Odbyły się one w naszej szkole w dniach 22-23 października 2018 r. Miały dwie części. Pierwsza z nich to zajęcia, które panie przygotowały wg scenariusza Biedronki dla poszczególnych klas. Druga część to wspólne zabawy i konkurs dla 35 uczniów klas 1-3. Na obchody przybyli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, panie: pielęgniarka, bibliotekarka, pedagog; obsługa, starsi uczniowie i nauczyciele. Uczniowie klas I-III zajęli miejsca przy 6 stolikach, zgodnie w losem. W ten sposób wyłoniło się 6 drużyn Słodziaków. Zadania konkursowe polegały na: wyszukaniu na karcie pracy imion bohaterów książki „Gang Słodziaków”, zakreślaniu imion innych zwierząt polany, czytaniu wierszy Jana Brzechwy, odgadywaniu nazwy rozdziału książki „Gang Słodziaków” na podstawie fragmentów opowiadań czytanych przez rodziców oraz układaniu w grupach krótkich historyjek o dalszych losach Słodziaków. Zadania konkursowe wzbudzały radość i zadowolenie. Dzieci i goście świetnie się bawili. Imprezie towarzyszyły piosenki o Słodziakach. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

strzalka.jpggaleria

24 października 2018 r.

Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Święto to zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 r.

Również nasza szkolna biblioteka dołączy do obchodów i 25 października 2018 r. powita odwiedzających odświętnymi dekoracjami i niespodziankami.

Zapraszamy także wszystkich do odwiedzania wystawy prac plastycznych pt. ”Sowa Biblioteczna”.

22 października 2018 r.

Mali kucharze z kl. II

W poniedziałek 22 października w ramach programu „ 5 porcji zdrowia w szkole” klasa II zrobiła smaczną i zdrową sałatkę owocową.

strzalka.jpggaleria

18 października 2018 r.

Pasowanie na Ucznia

W czwartek 18 października 2018r. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość - Pasowanie na Ucznia.  Dzieci pod opieką wychowawczyni pani Joanny Zawadzkiej- Olszynki przygotowały program artystyczny, a także musiały zmierzyć się z zagadkami przygotowanymi przez uczniów z klasy V i wypić czarodziejski napój mądrości. Wszystkie egzaminy zdały wyśmienicie. Po złożeniu ślubowania zostały pasowane na ucznia przez zastępczynię dyrektora szkoły panią Ewę Tylec. Dla potwierdzenia tego aktu otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Uroczystość zaszczyciła swą obecnością pani Barbara Sopot - Zembok, zastępczyni burmistrza Pszczyny, która złożyła pierwszakom życzenia sukcesów w nauce i obdarowała każdego ucznia  grą edukacyjną. Również starsze koleżanki i starsi koledzy obdarowali nowych członków społeczności szkolnej drobnymi upominkami. Po zakończeniu uroczystości ogólnoszkolnej, świeżo upieczeni uczniowie udali się wraz z rodzicami na poczęstunek do klasy.

strzalka.jpggaleria

12 pażdziernika 2018 r.

Dzień Edukacji Narodowej

W przeddzień Święta Edukacji Narodowej, 12 października 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie klas VI i III pod opieką wychowawczyń- p. Magdaleny Szkody i p. Aleksandry Gaży przygotowali dla nauczycieli i pracowników szkoły program artystyczny. Samorząd Uczniowski wręczył pamiątkowe kartki z życzeniami, a przewodnicząca Rady Rodziców przekazała bukiet kwiatów wraz z życzeniami sukcesów w wychowaniu i uczeniu młodego pokolenia.

strzalka.jpggaleria

11 października 2018 r.

Wyprawa do lasu kl. II

11 października klasa II wybrała się na wycieczkę do lasu. Motto wyprawy brzmiało „ Szukamy oznak jesieni”. Obserwowaliśmy zachodzące jesienią zmiany. Udało nam się usłyszeć śpiew ptaków, znaleźć kryjówki lisa oraz polanki pełne grzybów. Pogoda i humory nam dopisywały.

strzalka.jpggaleria

10 października 2018 r.

Ognisko klasy II

W środę 10 października odbyło się ognisko klasy II u Państwo Zużałek. Wszyscy stawili się na czas. Z apetytem zjadaliśmy pieczone na ognisku kiełbaski. Korzystaliśmy z pięknej pogody i świeżego powietrza. Graliśmy w piłkę oraz bawiliśmy się w różne zabawy. Miło spędziliśmy wspólne popołudnie.

strzalka.jpggaleria

8 października 2018 r.

Zajęcia warsztatowe klas I-III

8 października 2018r. uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się na Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie. Dzieci brały udział w warsztatach z robotyki oraz uczestniczyły w zajęciach w biolaboratorium. Podczas  pierwszych zajęć dzieci dowiedziały się jak stworzyć mechanicznego pomocnika, jak sprawić, żeby jeździł, świecił i wydawał dźwięki. Na warsztatach wykorzystano edukacyjne zestawy klocków LEGO. W czasie zajęć w biolaboratorium dzieci wykonały szereg ciekawych eksperymentów: usłyszały dźwięki, których nie słyszą dorośli, odkryły sposoby na zmianę kolorów różnych cieczy, dowiedziały się jak można oszukać wzrok.

strzalka.jpggaleria

4 października 2018 r.

Wizyta Pana Policjanta

4 października 2018r. uczniowie klas 1, 2 i 3 gościli w naszej szkole aspiranta sztabowego Wojciecha Szymurę. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz stosowanie się do znaków drogowych. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz zasadach przewożenia dzieci w samochodzie. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań, na które pan policjant wyczerpująco odpowiadał.

strzalka.jpggaleria

1 października 2018 r.

Dyskoteka klas I - IV

W poniedziałek, 1 października 2018r. uczniowie klas I-IV bawili się na dyskotece zorganizowanej przez wychowawczynie klas z okazji DNIA CHŁOPAKA. Oprócz zabawy przy muzyce dzieci brały udział w konkursach z nagrodami. Podczas odpoczynku w klasach czekał na uczniów słodki poczęstunek, a na chłopców miłe niespodzianki przygotowane przez dziewczynki.

strzalka.jpggaleria


28 września 2018 r.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz 4 Szkoła Podstawowa nr 11 w Porębie przystąpiła do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

W poniedziałek -24 września rozpoczęły się przygotowania do akcji.
Na korytarzach pojawiły się gazetki ścienne z informacjami dotyczącymi WMTDay oraz z ciekawymi sposobami mnożenia.  Chętni uczniowie przygotowali plakaty konkursowe pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”, które zostały rozwieszone na szkolnych korytarzach.
28 września o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste otwarcie WMTDay, następnie podczas przerw każdy chętny mógł przystąpić do egzaminu pisemnego przed specjalnie powołaną komisją egzaminacyjną składająca się z uczniów. Na szkolnym korytarzu "patrol" egzaminacyjny przepytywał pracowników szkoły. W tym dniu w klasach II-VIII odbywały się konkursy na "Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia". Uczniowie klasy I przyłączając się do akcji wykonali dekorację - pokolorowali sowy – logo VIII Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. Podsumowaniem akcji był apel podczas, którego najlepszy uczeń szkoły Filip Pieniądz z klasy VIII zmierzył się z najlepszym nauczycielem – panią Martą Rygułą, następnie rozdano legitymacje MT EXPERT, odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia, nagrody i dyplomy za wykonanie plakatów:

I miejsce – Filip Pieniądz

II miejsce – Karolina Pławecka

III miejsce – Julia i Martyna Matusz

Wyróżnienie -Kinga Sosna 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to świetna zabawa i nauka, z pewnością do tej akcji przyłączymy się w następnych latach.

strzalka.jpggaleria

27 września 2018 r.

Wycieczka dydaktyczna klasy VII

Uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni pani Marty Ryguły oraz pani Sylwii Wituły wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Podczas warsztatów pt. "Trąbka kibica"  uczniowie poznali fizyczne aspekty dźwięku, dowiedzieli się o sile i natężeniu dźwięku oraz sposobach badania głośności dźwięku. Chętni mogli zobrazować swoje umiejętności wokalne na ekranie oscyloskopu.

strzalka.jpggaleria

27 września 2018 r.

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych
13,20,27 września odbyła się jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Wystartowało 16 uczniów naszej szkoły, zdobyliśmy 18 dyplomów.
13.09.2018
Kacper Strączek II msc. w biegu na 60 m
Julia Malarek I msc. w biegu na 60 m, I msc. w skoku w dal
Patrycja Wróbel II msc. w biegu na 600 m, III msc. w rzucie piłeczką palantową
Hanna Zarzycka III msc. w biegu na 300 m
Filip Pieniądz I msc. w skoku w dal ,II msc. w biegu na 60 m
 
20.09.2018
Oskar Orawiec III msc. w biegu na 300 m
Julia Malarek I m w biegu na 60 msc.; II m w skoku w dal
Patrycja Wróbel II m w biegu na 600 msc.; II m w rzucie piłeczką palantową
Filip Pieniądz III msc. w skoku w dal
27.09.2018
Kacper Strączek III msc. w biegu na 60 m
Julia Malarek I msc. w biegu na 60 m, II m w skoku w dal
Filip Pieniądz II msc. w skoku w dal

Ponadto Julia Malarek pobiła rekord szkoły w biegu na 60 m osiągając wynik 8,74 s.
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

26 września 2018 r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

26 września 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w której o głosy walczyło 11 kandydatów. Po demokratycznym głosowaniu w skład Samorządu Uczniowskiego SP 11 weszli:

Filip Pieniądz - przewodniczący

Wojciech Szuster - zastępca przewodniczącego

Roksana Sodzawiczny - sekretarz

Oliwia Grajcarek

Julia Matusz

Faustyna Stencel

Patrycja Wróbel

Opiekunką została wybrana p. Lucyna Goraus.

strzalka.jpggaleria


21 września 2018 r.

Informacja o Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia

strzalka.jpgklik

20 września 2018 r.

Zebranie rodziców odbędzie się 26 września 2018 r. ( środa ) o godzinie 17.00.
Zapraszamy.

3 września 2018 r.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018r. z uśmiechem na twarzach i w galowych strojach stawili się uczniowie na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.  Uroczystość rozpoczęli występem artystycznym uczniowie klasy V przygotowani pod okiem pani wychowawczyni Joanny Piórko-Trefon.  Następnie głos zabrała pani dyrektor Lilianna Mańka, życząc  wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klasy I oraz ich rodziców.

strzalka.jpgklik

31 sierpnia 2018 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września o godz. 9.00.

7 czerwca 2018 r.

Pszczyńska Spartakiada Młodzieży

7 czerwca odbyła się Pszczyńska Spartakiada Młodzieży. Wystartowało 24 zawodników. Julia Malarek zdobyła I miejsce w skoku w dal rocznik 2007.Jakub Growiec zajął III miejsce w skoku w dal rocznik 2006-2005. Wielu naszych zawodników dostało się do finałów,ale niestety zabrakło trochę szczęścia,bo były aż 4 czwarte miejsca.Dzięki temu nasza szkoła uplasowała się na 7 miejscu wśród 17 szkół naszej gminy.Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


24 maja 2018 r.


Finał Czwartków Lekkoatletycznych

W finałowych zmaganiach wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Stanęliśmy aż 11 razy na podium. Wyniki przedstawiają się następująco:
Julia Malarek kl. IV - II msc. w biegu na 60 m
Patrycja Wróbel kl. IV - II msc. w rzucie piłeczką palantową
Hanna Zarzycka kl. V - II msc. w biegu na 300 m
Julia Scheibel kl. VI - II msc. w biegu na 600 m
                          II msc. w skoku w dal
Filip Pieniądz kl. VI - II msc. w biegu na 60 m
                             III msc. w skoku w dal
Jakub Growiec kl. VI - I msc. w skoku w dal
                                   III msc. w biegu na 60 m.
Kai Hoare kl. VI - III msc. w skoku wzwyż
Maksymilian Furczyk kl. VII - III msc. w biegu na 1000 m.
Wymienieni zawodnicy będą nas reprezentować na Finale Ogólnopolskim w Łodzi.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

strzalka.jpggaleria


22 maja 2018 r.

Piąte spotkanie w ramach Czwartków Lekkoatletycznych

Uczestniczyło ośmiu zawodników, zdobyto 12 dyplomów.
Julia Malarek kl. IV - II miejsce w biegu na 60 metrów
Hanna Zarzycka kl. V - III miejsce w biegu na 300 metrów
Jakub Growiec kl. VI - I miejsce w skoku w dal
                                              III miejsce w biegu na 60 metrów
Kai Hoare kl. VI - I miejsce w biegu na 300 metrów
               II miejsce w skoku wzwyż
Filip Pieniądz kl. VI - III miejsce w skoku w dal
                                          III miejsce w biegu na 60 metrów
Julia Scheibel kl. VI - II miejsce w biegu na 60 metrów
                    III miejsce w skoku w dal
Maksymilian Furczyk kl. VII - I miejsce w biegu na 1000 metrów
                          II miejsce w skoku w dal

Gratulujemy !

17 maja 2018 r.

VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

16 maja w Szkole Podstawowej nr 12 w Studzionce odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów II i III klas. Naszą szkołę reprezentowali Julia Suchanek oraz Mikołaj Goraus. Uczniowie  napisali dyktando oraz test ortograficzny. Wykazali się dużymi umiejętnościami. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

strzalka.jpggaleria

16 maja 2018 r.

Audycja muzyczna

Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wysłuchania koncertu, który odbył się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Polsko - indyjski duet muzyków tworzących projekt "Indialucia" to połączenie hiszpańskiego flamenco i indyjskiego rytmu. Artyści zaprezentowali nam możliwosci nietypowych instrumentów, jak ghatam, sitar czy cajon. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawostek o pochodzeniu i sposobie gry na nich, a dzwięki wydobywające sie z ich wnętrza porwały nas do świata tej muzycznej podróży.

strzalka.jpggaleria14 maja 2018 r.

Trzecie i czwarte spotkanie w ramach Czwartków Lekkoatletycznych

Kolejne spotkania młodych sportowców znów zaowocowały sukcesami i z dumą powrócili do szkoły z dyplomami, zajmując czołowe miejsca na zawodach.
Oto zestawienie wyników:

10 maja 2018 r.
Uczestniczyło 16 osób, zdobyto 7 dyplomów.
Julia Malarek kl. IV - II miejsce w biegu na 60 metrów
Bartosz Sojka kl. V - II miejsce w skoku w dal
Hanna Zarzycka kl. V - III miejsce w biegu na 300 metrów
Jakub Growiec kl. VI - II miejsce w skoku w dal
Filip Pieniądz kl. VI - III miejsce w skoku w dal
Julia Scheibel kl. VI - I miejsce w skoku w dal
Maksymilian Furczyk kl. VII - III miejsce w biegu na 60 metrów

26 kwietnia 2018 r.
Uczestniczyło 12 osób, zdobyto 5 dyplomów.
Hanna Zarzycka kl. V - II miejsce w biegu na 300 metrów
Jakub Growiec kl. VI - II miejsce w biegu na 60 metrów
Filip Pieniądz kl. VI - II miejsce w biegu na 60 metrów
Julia Scheibel kl. VI - II miejsce w skoku w dal
                                            III miejsce w biegu na 60 metrów

7, 8 maja 2018 r.

Wycieczka klas V - VII do Warszawy

Dwa pełne emocji dni spędzili uczniowie klas starszych podczas wycieczki do stolicy. Pierwszy dzień naszej wyprawy to wizyta na robiącym ogromne wrażenie Stadionie Narodowym, w pełnym ciekawostek Centrum Nauki Kopernik oraz nietypowej Niewidzialnej Wystawie. Ostatni punkt programu szczególnie zapadł w pamięci uczniom - obcowanie w całkowitych ciemnościach, w świecie osób niewidomych to niezapomniane doznanie. Drugi dzień rozpoczęliśmy spacerem po Łazienkach i Starym Mieście. Zobaczyliśmy najważniejsze, zabytkowe miejsca Warszawy, a następnie udaliśmy się do siedziby Polskiego Radia. Prezenterzy radiowi oprowadzili nas po studiach nagrań, sali koncertowej, zajrzeliśmy nawet do archiwum. Mogliśmy poznać pracę radiowca od kuchni. Po tej wizycie udaliśmy się w podróż powrotną, która przebiegła w niezwykle wesołej atmosferze: wycieczka okazała się udana, miejsca bardzo ciekawe, nawet pogoda dopisała. To były dwa emocjonujące dni !

strzalka.jpggaleria


19 kwietnia 2018 r.

Drugie spotkanie w ramach Czwartków Lekkoatletycznych

W konkurencjach wzięło udział 23 uczniów, zdobyliśmy 5 dyplomów.

Julia Malarek kl. IV - III miejsce w biegu na 60 metrów

Hanna Zarzycka kl. V - II miejsce w biegu na 300 metrów

Jakub Growiec kl. VI - II miejsce w biegu na 60 metrów
                       II miejsce w skoku w dal

Filip Pieniądz kl. VI - II miejsce w biegu na 60 metrów

17 kwietnia 2018 r. 

Udział w konkursie tanecznym

17 kwietnia zespół "LP 10" wziął udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Układów Tanecznych w Rudołtowicach. Rywalizowało 8 zespołów. Nasze dziewczyny w składzie: Edyta Kozik, Oliwia Krzempek, Oliwia Matusz, Noemi Orlińska, Oliwia Trefon, Julia Scheibel, Kinga Sosna, Julia Szuster, Hanna Zarzycka, Aleksandra Zielnik otrzymały wyróżnienie. 
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

12 kwietnia

Czwartki Lekkoatletyczne - wyniki

12 kwietnia rozpoczęła się wiosenna edycja Czwartków Lekkoatletycznych, w których wystartowało 26 uczniów naszej szkoły. Po pierwszym spotkaniu zdobyliśmy 12 dyplomów.

Julia Malarek kl. IV - II miejsce w skoku w dal
                                          II miejsce w biegu na 60 metrów

Hanna Zarzycka kl. V - I miejsce w biegu na 300 metrów
                        III miejsce w rzucie piłeczką palantową

Julia Scheibel kl. VI - II miejsce w biegu na 60 metrów
                    II miejsce w skoku w dal

Jakub Growiec kl. VI - I miejsce w skoku w dal
                                             III miejsce w biegu na 60 metrów

Filip Pieniądz kl. VI - II miejsce w biegu na 60 metrów
                   II miejsce w skoku w dal

Kai Hoare kl. VI - I miejsce w biegu na 300 metrów
                III miejsce w skoku wzwyż


10 kwietnia 2018 r.

Szkolny konkurs recytatorski

We wtorek 10 kwietnia po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W konkursie wzięło udział kilkoro recytatorów z klas I - III w dwóch kategoriach wiekowych (klasa I oraz klasa II i III). Publiczność oklaskiwała  wszystkich uczestników. Repertuar był ciekawie dobrany i barwnie zaprezentowany.

Zwycięzcy tegorocznego konkursu to:

Szymon Filipek (kategoria - klasa I)

Julia Szuster (kategoria - klasy II/III)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Wiśle - Wielkiej.

strzalka.jpggaleria

16 marca 2018 r.

Pierwsza pomoc

Przedstawiciele straży pożarnej przeprowadzili specjalne warsztaty dla wszystkich uczniów naszej szkoły z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy.

strzalka.jpggaleria

15 marca 2018 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Na wspólnym apelu poruszającym tematykę bezpieczeństwa w sieci zgromadzili się wszyscy uczniowie naszej szkoły: i ci najmłodsi, i ci najstarsi, wszak wszyscy są aktywnymi użytkownikami Internetu. Szóstoklasiści zaprezentowali nam w bardzo przystępnej formie zasady właściwych zachowań podczas surfowania w sieci, a podsumowujący quiz okazał się bardzo łatwy: wszyscy chętnie i prawidłowo odpowiadali na pytania. Apel zakończył się podsumowaniem wyników konkursu "Bóbr".

strzalka.jpggaleria


9 marca 2018 r.

Kulig

Wyjazd do Istebnej w góry na wycieczkę szkolną odbył się 24 lutego. Pogoda w tym dniu była idealna na zabawę na świeżym powietrzu. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy autokarem do Istebnej. Tam czekał na nas organizator kuligu z końmi zaprzężonymi do pięciu dużych drewnianych sań. Wszyscy dzielnie i ochoczo korzystali z atrakcji przejazdu zaprzęgiem konnym z Zagronia na Stecówkę. Na miejscu czekało na uczestników ognisko z pieczeniem kiełbasy, ciepła herbata i mnóstwo śniegu. Przejazd powrotny odbywał się już w towarzystwie słońca, które pojawiało się na krótkie chwile. Po powrocie na Zagroń odbyły się zabawy na śniegu oraz zjazdy z górki na sankach czy ślizgaczach. Największą atrakcją wycieczki okazały się zjazdy na pontonach ( Snowtubing). Wszystkim dopisywały dobre humory. W godzinach popołudniowych zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Poręby.

strzalka.jpggaleria

2 marca 2018 r.

Warsztaty kulinarne

Uczniowie klasy IV gościli w pszczyńskiej restauracji „Patio Con Gusto” na warsztatach kulinarnych. Dzieci przygotowały sałatkę owocową, surówkę warzywną, kanapki, a także lemoniadę owocową. Uczestniczyły także w przygotowaniu ciasta na pyszny i zdrowy chleb. Przy pięknie nakrytym stole dzieci degustowały własnoręcznie przyrządzone przysmaki. Nie zabrakło także omówienia zasad  savoir vivre przy stole. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę deskę i nożyk do krojenia, fartuszek i … bochenek chleba.

Dziękujemy za wspaniale spędzony czas.

strzalka.jpggaleria

16 lutego 2018 r.

16 lutego na pszczyńskim lodowisku odbyły sie Mistrzostwa Pszczyny szkoł podstawowych i gimnazjalnych w biegach łyżwiarskich. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników: Julia Matusz, Noemi Orlińska, Karolina Pławecka, Julia Scheibel, Nicole Skalska, Roksana Sodzawiczny, Kinga Sosna, Hanna Zarzycka, Maksymilian Furczyk, Kamil Godziek, Jakub Growiec oraz Filip Pieniądz. W klasyfikacji indywidualnej Jakub Growiec stanął na II miejscu podium w biegu na 1000 m. W klasyfikacji ogólnej chłopcy zdobyli II miejsce, a dziewczęta starsze i młodsze zajęły III msc. Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


12 lutego 2018 r.

Ważne terminy rekrutacji do oddziałów

przedszkolnych na rok szkolny

2018/2019

12.02.2018r.- 18.02.2018r.składanie deklaracji o kontynuowaniu w roku 2018/2019 wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2017/2018 do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.

Deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego dostępne są w przedszkolu, w sekretariacie oraz do pobrania na stronie internetowej.
Deklarację w wersji papierowej należy złożyć w sekretariacie w terminie 12.02. - 18.02.2018r. Sekretariat czynny jest w godz. 7:00 - 15:00.

Informujemy także, że nabór nowych dzieci na wolne miejsca będzie odbywał się elektronicznie w terminie 20.02.2018r. – 05.03.2018r.

Wkrótce podamy adres strony, na której będzie można się logować i złożyć wniosek.

Więcej na temat rekrutacji w zakładce oddział przedszkolny – rekrutacja
 

Zapisy do klasy pierwszej na rok

szkolny 2018/2019

ZGŁOSZENIE DO KLASY I na rok szkolny 2018/2019

W dniach od 12 do 18 lutego 2018 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie.
Zapisami do SP nr 11 w Porębie objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły.

 • Dzieci zamieszkałe i zameldowane w naszym obwodzie przyjmowane są do szkoły z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA, do którego dołącza się OŚWIADCZENIE o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka.

 • Dzieci zamieszkałe, ale niezameldowane w naszym sołectwie przyjmowane są do szkoły na podstawie ZGŁOSZENIA, do którego dołącza się OSWIADCZENIE o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej (art. 151, ust.2 i 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r., Prawo oświatowe).

 • Druk zgłoszenia oraz oświadczenia można pobrać w przedszkolu, w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.

 • Wypełnione dokumenty składa się w sekretariacie szkoły w terminie 12 - 18 lutego 2018 r., w godz. 7:00 - 15:00, oddanie zgłoszenia potwierdza się datą i podpisem.

Dzieci niezamieszkałe w obwodzie naszej szkoły podlegają REKRUTACJI na wolne miejsca w terminie od 20 lutego do 6 marca 2018 roku. Rodzice wypełniają WNIOSEK dla klasy I.


10 lutego 2018 r.

Bal karnawałowy

25 stycznia samorząd uczniowski wraz z opiekunem zorganizował bal przebierańców. Zabawę rozpoczęto polonezem, a następnie na ozdobionym kolorowymi balonami korytarzu trwała impreza prowadzona przez animatora. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek od Rady Rodziców, wykonano również pamiątkowe zdjęcia. Oprócz tego uczniowie mogli zakupić pyszne ciasta i napoje. Zabawę zwieńczył wybór króla i królowej balu. Tegoroczni zwycięzcy to: Karolina Pławecka ( kl. VII ) oraz Daniel Ryguła ( kl. V ). Rozdano także nagrody dla najlepszych zbieraczy surowców wtórnych i rozwiązano konkurs fotograficzny.

Zbiórka makulatury:
I miejsce - Martyna Sykuła
II miejsce - Michał Ryguła
III miejsce - Wojciech Szuster
Zbiórka nakrętek:
I miejsce: Edyta Kozik
II miejsce - Oliwia Krzempek
III miejsce - Samuel Wojtala
Zbiórka baterii:
I miejsce - Oliwia Krzempek
II miejsce - Hanna Czauderna
III miejsce - Martyna Fabian

strzalka.jpggaleria


22 stycznia 2018 r.

Wyjazd do teatru klas II i III

W piątek 5.01.2018r. uczniowie klas II i III wybrali się do Gminnego Centrum Kultury w Pawłowicach na spektakl „Psy i koty- psoty i kłopoty”. Spektakl został odegrany przez dziecięcą grupę teatralną Mała Fanaberia z Pawłowic. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali przedstawienie oraz wspólnie z aktorami zaśpiewali piosenkę „Kundel bury”. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do swoich domów.


strzalka.jpggaleria19 stycznia 2018 r.

Zawody powiatowe w tenisie stołowym

19 stycznia 2018 r. odbyły sie Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym. Hanna Zarzycka i Elwira Mikulec z klasy V dzielnie walczyły i zdobyły III miejsce, a tym samym zakwalifikowały się na zawody rejonowe. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

19 stycznia 2018 r. 

Na lodowisku


Wraz z nadejściem zimowej aury uczniowie klas IV - VII uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego przeprowadzanych na pszczyńskim lodowisku. Wspólne zabawy na lodzie nie tylko uatrakcyjniają zajęcia, ale także sprzyjają intgracji uczniów, którzy bardzo polubili taką formę zajęć.

strzalka.jpggaleria

11 stycznia 2018 r. 


Zawody - tenis stołowy

9 stycznia 2018 r. nasze dwie uczennice: Elwira Mikulec i Hanna Zarzycka ( kl. V ) oraz dwóch uczniów: Kamil Godziek i Filip Pieniądz ( kl. VI ) wzięli udział w zawodach tenisa stołowego. Dziewczęta zdobyły II miejsce i zakwalifikowały się na zawody powiatowe. Natomiast chłopcy zdobyli III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


strzalka.jpggaleria

22 grudnia 2017 r.

Najpiękniejsza choinka

W szkolnym konkursie na „Najpiękniejszą choinkę przestrzenną” wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły. Wykonane prace były przepiękne, wyjątkowe i niepowtarzalne.  W głosowaniu wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne i inni pracownicy.  Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody , a także słodkie upominki. Dziękujemy za liczny udział w konkursie. Wyniki głosowania prezentują się następująco:

Grupa starsza

I miejsce 
Oliwia Krzempek

II miejsce
Oliwia Trefon

III miejsce ex aequo

Martyna Fabian
Oliwia Grajcarek

Grupa młodsza

I miejsce ex aeguo

Wiktoria Piech
Hubert Trefon

II miejsce
Martyna Manowska

III miejsce
Jeremi Barczak

Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

21 grudnia 2017 r.

Koncert świąteczny

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich rodziców na przygotowany specjalnie dla nich koncert świąteczny. Tegorocznymi organizatorami byli uczniowie klas starszych, którzy zaprezentowali zgromadzonej publiczności adaptację baśni pt. "Królowa Śniegu". Młodzi artyści wspaniale oddali nastrój opowieści o zwycięstwie dobra nad złem i niezwyciężonej sile miłości zbierając gromkie brawa po występie. Spektal przeplatany był muzycznymi popisami indywidualnymi oraz klasowymi i wprowadził wszystkich w klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

strzalka.jpggaleria

11 grudnia 2017 r.

Zawody - piłka nożna

11 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w zawodach piłki nożnej halowej. Drużyna w składzie: Jakub Growiec, Mateusz Golus, Maksymilian Furczyk, Filip Pieniądz, Kamil Godziek, Jakub Zielnik, Kacper Doktor zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się na zawody powiatowe. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

13 grudnia 2017 r.

Podziękowanie

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i Rodzicom, a także Dyrekcji, Nauczycielom
oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej nr
11, a
także wszystkim innym, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję „Szlachetnej Paczki” i wsparli osamotnioną kobietę dla której prowadzona była zbiórka.

Szkolni koordynatorzy:

Joanna Piórko-Trefon

Sylwia Wituła

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Do pani Krystyny pojechaliśmy po południu i kiedy zajechaliśmy pod jej dom, czekała już na nas w progu witając nas szerokim uśmiechem. W sumie było 3 wolontariuszy i każdy z nich wziął po jednej paczce. Kiedy weszliśmy do domu i ustawiliśmy prezenty, pani Krystyna zdążyła już zamknąć za nami drzwi sądząc, że to wszystko, co dla niej przywieźliśmy. Była bardzo zdziwiona kiedy powiedziałam jej, że to jeszcze nie wszytko. Z każdym wnoszonym pudełkiem była coraz bardziej zaskoczona i w pewnym momencie aż usiadła z wrażenia. Raz po raz dopytywała, czy aby na pewno to wszystko jest dla niej i czy nie zaszła jakaś pomyłka. Z uśmiechem zapewnialiśmy, że nie ma mowy o żadnej pomyłce. Kiedy wszystko było już w jej salonie ułożone, poprosiłam, aby rozpakowała swoje prezenty. Trochę nieśmiało do nich podeszła, ale z każdą odpakowaną paczką jej twarz rozjaśniała się coraz bardziej. Bardzo się ucieszyła, kiedy znalazła zapasy jedzenia, ale prawdziwa radość sprawił jej piękny dres oraz zimowe buty, które bardzo przypadły jej do gustu. Bardzo ucieszył ją czajnik, który od razu podłączyła i do prądu, umyła i zrobiła gorącą herbatę dla siebie i wolontariuszy. Była również zachwycona żelazkiem, które znacznie ułatwi jej codzienne obowiązki. Pani Krystyna po odpakowaniu każdego prezentu bardzo za wszytko co było w paczce dziękowała. Kiedy już usiadła przy stole i piła swoją herbatę widać było, że ciągle jest w szoku z powodu tak wspaniałego prezentu.

Co chce przekazać wolontariusz?

Szanowni Państwo, chciałam bardzo serdecznie podziękować, za wspaniałą paczkę, jaką otrzymała od Państwa moja podopieczna oraz za wielki trud, jaki z pewnością został włożony w przygotowanie podarków. To był wyjątkowo piękny prezent, który tak bardzo uszczęśliwił panią Krystynę. Jestem również pod wielkim wrażaniem tego, jak bardzo się Państwo postarali, aby w paczce było wszystko to, co potrzebne było Pani Krystynie. Zapasy żywności i chemii w końcu się skończą, ale inne rzeczy, jak np. piękny czajnik, żelazko, buty, koc i dres, który wyjątkowo się pani Krystynie spodobał, będą jej służyć jeszcze długo i przypominać o Państwa dobroci. Bardzo dziękuję za pomoc, jaką okazali wszyscy, który przyczynili się do tego, że powstał tak wspaniały prezent dla kogoś potrzebującego. Byłam szczęśliwa widząc uśmiech na twarzy pani Krystyny, kiedy otwierała kolejne paczki. Wierzę głęboko, że okazywana przez nas dobroć wraca do nas ze zdwojoną siłą. Raz jeszcze serdecznie za wszystko dziękuję, i życzę Państwu zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Pani Krystyna bardzo serdecznie dziękuję. Jest zaskoczona tak wielkim i pięknym darem, który otrzymała. Jeszcze nigdy nie przydarzyło się jej coś takiego i nie liczyła nawet, że się przydarzy. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego prezentu.

8 grudnia 2017 r.

"Gry i zabawy"

8 grudnia odbyły się zawody "Gry i zabawy". Trzy roczniki ( 2007, 2008, 2009 ) dzielnie walczyły i nasza szkoła zdobyła III miejsce. Otrzymaliśmy piękny puchar i dyplom. 

Rocznik 2007 zdobył III miejsce w składzie: Aleksandra Zielnik, Julia Malarek, Patrycja Wróbel, Milena Sojka, Emilia Stalmach, Jakub Barczak, Miłosz Filipek, Kacper Samsel, Kamil Stęchły, Samuel Tulosz.

Rocznik 2008 zajął IV miejsce w składzie: Magdalena Godziek, Aleksandra Malec, Martyna Manowska, Jessica Smolarek, WIktoria Nowok, Mikołaj Goraus, Patryk Krzempek, Kacper Otręba, Mateusz Spyra, Kacper Strączek.

Rocznik 2009 zdobył III miejsce w składzie: Ksawier Cimała, Dawid Masny, Witold Koziński, Wojciech Zarzycki, Hubert Trefon, Julia Szuster, Martyna Sykuła, Małgorzata Czauderna, Oliwia MAtusz, Maja Niedźwiedź.

strzalka.jpggaleria

8 grudnia 2017 r.

Występ dla Seniorów

W pałacu Książęca Bażantarnia odbyło się coroczne spotkanie przedświąteczne dla seniorów z Poręby. Uczniowie klasy VII przygotowali program muzyczny, w którym zaprezentowali kolędy, pastorałki i utwory o bożonarodzeniowej tematyce. Na ręce najstarszych mieszkańców wsi złożyli także świąteczne życzenia w imieniu całej społeczności naszej szkoły.

strzalka.jpggaleria


7 grudnia 2017 r.

Mikołajkowa wizyta w Domu Pomocy Społecznej

Czwartoklasiści zawitali do pszczyńskiego Domu Pomocy Społecznej z programem artystycznym pt. „Legenda o Świętym Mikołaju”. Sprawili ogromną radość mieszkańcom, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami. Młodzi artyści wręczyli wszystkim życzenia oraz słodkie upominki, a sami także odebrali szczere podziękowania, które na ich ręce złożyła wzruszona pensjonariuszka. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się atmosferą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia !

strzalka.jpggaleria

6 grudnia 2017 r.

Wizyta Mikołaja

Na wizytę tego Gościa nasi uczniowie czekali z niecierpliwością cały rok. Tym razem czwartoklasiści przygotowali program artystyczny, którym powitali Świętego Mikołaja. Oprócz tego każda klasa pokazała się z jak najlepszej strony prezentując piosenki i wiersze o świątecznej tematyce. Wszyscy musieli być bardzo grzeczni, bo zasłużyli na słodkie upominki. Mikołaj nie zapomniał też o najmłodszych dzieciach, które odwiedził
w przedszkolu.

strzalka.jpggaleria

1 grudnia 2017 r.

Świąteczne warsztaty

Naszą szkołę odwiedziły artystki z pracowni  EtnoJura z Żarek. Pod fachowym okiem, dzieci z klas I- III ozdabiały farbami oraz brokatem drewniane koniki, aniołki i dzwoneczki. Starsi uczniowie robili aniołki z siana. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje prace. Wykonane ozdoby będą ciekawą dekoracją podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 Sponsorem warsztatów była pani sołtys Gabriela Januszewska.

strzalka.jpggaleria

30 listopada 2017 r. 

Dyskoteka andrzejkowa

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie naszej szkoły zebrali się na popołudniowej imprezie andrzejkowej. Najpierw bawiły się klasy młodzsze, a wieczorem przyszedł czas na starszych uczniów naszej szkoły. Zabawy i tańce przeplatane były wizytami w salonie wróżb, który zorganizowali członkowie samorządu uczniowskiego. W tak nastojowej atmosferze wszystkie dobre wróżby doczekają się spełnienia !

strzalka.jpggaleria

30 listopada 2017 r.

Szlachetna Paczka

szlachetna

DRODZY RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

Zachęcamy do pomocy w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

Osoba, której pomagamy w tym roku jest samotną kobietą, ma 46 lat. Potrzebuje przede wszystkim:

·         Suchych i trwałych artykułów spożywczych (np. herbata, cukier, kasza, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem truskawkowy, warzywa w puszkach, gorzka czekolada)

·         Środków czystości (np. proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon, płyn czyszczący, płyn do mycia szyb, płyn do czyszczenia WC, dezodorant)

·         Odzieży w dużym rozmiarze (XXXL – bluzy, dresy, jeansy – rozmiar 48/50, skarpetki – rozmiar 44, zimowe kozaki lub śniegowce (mogą być wyższe buty na płaskiej podeszwie)- w rozmiarze  44

·         2 ciepłych kocy, ręczników, pościeli, kołdry

·         Czajnika bezprzewodowego – najlepiej energooszczędnego, żelazka, małego zestawu  garnków, zestawu sztućców, szklanek

Uwaga: Mogą to być rzeczy używane, ale zadbane.

Wszystkie dary musimy zawieźć do magazynu 9 grudnia,
a więc pozostało niewiele czasu.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i bezinteresowną pomoc.

24 listopada 2017 r.

Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie klasy III wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym "PLUSZOWY MIŚ". Dzieci miały za zadanie ozdobić dowolną techniką sylwetkę misia. Pomysłów nie brakowało, a jury miało trudne zadanie, aby wybrać te najpiękniejsze. Oto wyniki:

I miejsce: Martyna Manowska, Jeremi Barczak, Mikołaj Goraus

II miejsce: Magda Godziek, Ola Malec, Kacper Strączek

III miejsce: Jessica Smolarek, Patryk Krzempek

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci drobne upominki.

strzalka.jpggaleria

21 listopada 2017 r.

Dzień Życzliwości

21 listopada odbył się apel z okazji Dnia Życzliwości. Każda klasa przygotowała "łapki" z hasłami o dobrych uczynkachi pozytywnych emocjach, które podczas apelu zostały przyklejone do drzewka życzliwości. RSU rozdało także wszystkim klasom oraz przedszkolakom "serdeczniki". Celem dnia było uwrażliwienie na wzajemną życzliwość i wzbudzenie pozytywnych emocji. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko.

strzalka.jpggaleria

20 listopada 2017 r.

Kanapki pierwszoklasistów

20 listopada uczniowie klasy I zrobili smaczne i zdrowe kanapki kolorowe. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważne jest właściwe odżywianie. Poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest  dieta bogata w produkty zbożowe i warzywa.  Podczas sporządzania kanapek rozwijały kreatywność i wyobraźnię, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Apetyty też dopisywały, smacznego!

strzalka.jpggaleria

11 listopada 2017 r.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Niezwykle podniosły nastrój towarzyszył tegorocznemu apelowi upamietniającemu odzyskanie wolności i autonomii przez nasz kraj. Przygotowany przez klasę V montaż słowno-muzyczny łączył wspomnienie wydarzeń minionych i nawiązywał do obecnych czasów. Program artystyczny zakończył pokaz animacji przedstawiającej najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, którą wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy.

strzalka.jpggaleria

8 listopada 2017 r.

Międzygminny konkurs gwarowy „Pogodejmy po naszymu”

Uczennica klasy II - Julia Szuster - reprezentowała naszą szkołę w XX edycji konkursu zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju. W tegorocznej edycji, która odbyła się 8 listopada wsSali widowiskowej GOK, wzięło udział 12 uczestników. Julia Szuster zdobyła wyróżnienie II stopnia przytaczając tekst „Chwolijonka”, który według wiersza Jana Brzechwy napisał Bogdan Kallus.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów za rok!

strzalka.jpggaleria

13 listopada 2017 r.

Informacja dla rodziców

Zebranie z rodzicami odbędzie się 16 listopada br. w godzinach:

klasy: I, II, III, IV, VI, VII o godz. 17.30

klasa V o godz. 17.00

Zapraszamy.

9 listopada 2017 r.

Wyjazd na spektakl

W ubiegły czwartek uczniowie klas IV-VI pojechali do Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach na musical dydaktyczny „Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Forte”. Spektakl opowiadał historię rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę trafiło do magicznej krainy zamieszkałej przez fauny i inne czarodziejskie stworzenia. Powrotowi uczniów towarzyszył lekki niedosyt wrażeń związany z różnicami w fabule oraz liczbie bohaterów spektaklu a treścią lektury „Opowieści z Narnii”.

strzalka.jpggaleria

13 listopada 2017r.

Uroczyste pasowanie na czytelnika

7 listopada 2017 r. miało miejsce uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I, odbywało się ono pod hasłem: „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”. Pierwszoklasiści wprowadzeni zostali w świat bajek i baśni ,uczyli się  poszanowania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki.

Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać bajkowe postacie oraz wymienić najważniejsze zasady zachowania się w bibliotece. Z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie na szóstkę i wtedy przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika.  Na zakończenie uroczystego spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze.

strzalka.jpggaleria

9 listopada 2017r.

ZDROWA PRZEKĄSKA Z MARCHEWKĄ W ROLI GŁÓWNEJ

Zastanawiając się nad tym, pod jaką postacią  można spożywać marchewkę trzecioklasiści wpadli na pomysł...upieczenia muffinek.  Muffinki to rodzaj ciasta wypiekanego w małych porcjach. Istnieje wiele smaków i odmian, więc tym co wyróżnia muffiny, jest zawsze specjalny składnik. Tym razem była to marchewka. Przepis znaleziony na stronie ciastkożercy.pl okazał się banalnie prosty, a efekt-doskonały. No i taką przekąską można się bezkarnie zajadać.  Polecamy!

MUFFINKI  MARCHEWKOWE
 

Ø     1 szklanka mąki

Ø     2 jajka

Ø     1/2 szklanki oleju

Ø     1 łyżeczka proszku do pieczenia

Ø     1/2 szklanki cukru

Ø     1/2 szklanki bakalii (orzechy,rodzynki, żurawina)

Ø     2 szklanki startej marchewki 

W misce mieszamy razem startą marchewkę, olej, jajka i cukier.

Dodajemy bakalie i mieszamy do połączenia składników.

Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia i dodajemy do mokrych składników. Mieszamy do uzyskania jednolitej masy.

Przekładamy do blaszki na muffinki wyłożonej papierowymi papilotkami.

Pieczemy ok. 40 minut w piekarniku rozgrzanym na 180 stopni.

strzalka.jpggaleria

7 listopada 2017 r.

Zdrowo i smacznie

Uczniowie klasy III w ramach zajęć "Od ziarenka do bochenka"  2 listopada 2017r. stali się na chwilę piekarzami- odmierzali, wsypywali, mieszali...

Celem zajęć było upieczenie chleba wg przepisu:

 

CHLEB Z ZIARNAMI  

    Składniki:

       1 kg mąki pszennej

       1 litr  wody

       5 dag drożdży

        1 łyżka soli

        1 szklanka otrąb żytnich

       1 szklanka mieszanki: słonecznik + siemię lniane + pestki dyni +        płatki owsiane itp. (co się ma i co się lubi)

 

Sposób wykonania:

W ½ szklanki wody rozpuścić drożdże. Wszystkie suche składniki wsypać do miski, dodać rozpuszczone drożdże i wodę, wymieszać.

Wyłożyć do 2 podłużnych foremek, odstawić do wyrośnięcia na ok.40 min. Piec ok. 1godz. 15 min. w temperaturze 180-200 C.

 

 
Niestety, na ucztę trzeba było zaczekać do następnego dnia.

W piątek dzieci przyniosły do szkoły produkty potrzebne do wykonania kanapek. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Trzecioklasiści przekonali się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

strzalka.jpggaleria

31 października 2017 r.

Wyjazd do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Dnia 31.10.2017 r. przedszkolaki z grupy „Biedronek” oraz uczniowie klas I-III wybrali się do Centrum Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w ramach edukacji medialnej. W studiu tym powstały słynne filmy animowane dla dzieci taki jak: "Bolek i Lolek" - najpopularniejsi bohaterowie polskiej animacji. Wycieczkę rozpoczynał krótki wykład na temat animacji, który odbył się w sali nagrań dźwięku. Podczas wykładu uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyli wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia ze stanowiskami pracy dekoratora, animatorów, konturówki, malowania (klasyczne, komputerowe) oraz pokój zdjęć. W czasie zwiedzania uczniom towarzyszyły piękne dekoracje pochodzące ze znanych bajek, rekwizyty oraz rysunki animacyjne, które zdobią studio. Po prelekcji i zapoznaniu się z wszystkimi tajnikami produkcji filmu rysunkowego, zostali zaproszeni do obejrzenia trzech filmów rysunkowych, a mianowicie „Bolek i Lolek", „Reksio" i „Lis Leon", które z zaciekawieniem oglądali. Wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych pozwoliła uczniom na żywo zobaczyć prezentację procesu produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Na pamiątkę wizyty każdy otrzymał zakładkę z kadrami z najnowszej serii powstałej w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej „Kuba i Śruba”.

strzalka.jpggaleria

27 pażdziernika 2017 r.

Pasowanie Pierwszoklasistów

27 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „ Pasowania na Ucznia”. Oprócz zaproszonych rodziców swa obecnością zaszczyciła nas sekretarz gminy, pani Celina Biel. Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedza dotycząca naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Uczniowie klasy I złożyli również ślubowanie, a pasowania na ucznia szkoły dokonała pani dyrektor Lilianna Mańka. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych oraz drobnych upominków przygotowanych przez Panią Dyrektor, Panią Sekretarz oraz starszych koleżanek i kolegów naszej szkoły.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wiele sukcesów.

strzalka.jpggaleria

25 października 2017 r.

Dzień Bibliotek Szkolnych

25 października   obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym roku pod hasłem: "Książka nas łączy". Do wspólnego świętowania uczniowie naszej szkoły zostali już zaproszeni 16 października , kiedy to został ogłoszony konkurs pt. :” By się czytać chciało, zakładkę stwórz wspaniałą”. W dniu tego święta od samego rana na każdej z przerw międzylekcyjnych Biblioteka zapraszała uczniów od klasy II do VII do wspólnej zabawy. Na czytelników czekał zestaw zagadek dotyczących postaci z baśni, konkurs pt.:”Jesienne liście”/ na każdym liściu widniał wyraz „książka” należało odgadnąć w jakim on jest języku/ oraz pytania z treści lektur szkolnych i znajomości przysłów. Uczniowie odwiedzający bibliotekę przynosili wykonane własnoręcznie zakładki, laurki i bardzo chętnie brali udział w konkursach. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek .Dzień minął w miłej atmosferze.

strzalka.jpggaleria

24 października 2017 r.

Audycja muzyczna 

17 pażdziernika uczniowie klas VI i VII wysłuchali koncertu poświęconego twórczości Georga Philippa Telemanna - niemieckiego kompozytora okresu baroku. Audycja odbyła się w sali lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie, a zagrali dla nas nauczyciele i wychowankowie społecznego ogniska muzycznego w Pszczynie.

strzalka.jpggaleria

19 października 2017 r.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez klasy III i VI. Ze specjalną dedykacją dla wszystkich parcowników szkoły rozbrzmiały wiersze, piosenki i serdeczne życzenia. Kabaret z przymrużeniem oka wywołał na twarzach widzów uśmiech, a podziękowania składane przez przedstawicieli RSU sprawiły, że zakręciła sie niejedna łza. Wręczono także nagrody uczniom klas III-VII, którzy okazali się najlepsi w swoich klasach w konkursie przeprowadzonym w ramach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

strzalka.jpggaleria

18 października 2017 r.

Podsumowanie jesiennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne odbyły się dwa spotkania w ramach Czwartków Lekkoatletycznych. Wzięło w nich udział 31 uczniów naszej szkoły, którzy zdobyli łącznie 12 dyplomów.

14 września 2017 r.

Kl. IV - Julia Malarek: I msc. w biegu na 60 m.
                             III msc. w skoku w dal

Kl. VI - Julia Scheibel: I msc. w biegu na 60 m.
                              II msc. w skoku w dal

28 września 2017 r.

   Kl. IV  - Julia Malarek: II msc. w biegu na 60 m.
      Kl. V - Hanna Zarzycka: II msc. w biegu na 300 m.
Kl. VI - Filip Pieniędz: III msc. w skoku w dal
                                     III msc w biegu na 60 m.
Julia Scheibel: III msc. w skoku w dal
Jakub Growiec: II msc. w biegu na 60 m.
                    III msc. w skoku w dal
Kai Hoare: III msc. w skoku wzwyż

strzalka.jpggaleria

17 października 2017 r.

Wycieczka do lasu kl. III

W piękny słoneczny dzień uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią wybrali się na pieszą wycieczkę do lasu. Celem wyprawy była obserwacja zmieniającej się  jesienią przyrody. Uczniowie poznawali las patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci zbierały  różne okazy przyrodnicze: liście, korę drzew, mech,  żołędzie. Obserwowały owady. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów.  Skarby przyniesione z wycieczki będą ozdabiały klasę oraz posłużą do wykonania prac plastycznych

strzalka.jpggaleria

6 października 2017 r.

Dyskoteka klas IV - VII

3 października uczniowie klas IV- VII wspólnie spędzili popołudnie w szkole bawiąc się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Zabawę zorganizowali członkowie samorządu uczniowskiego, którzy zadbali o dobrą muzykę, pomysłowe konkursy taneczne, a nawet przygotowali domowe wypieki. Wszyscy zgodnie uznali dyskotekę za bardzo udaną i już czekają na kolejną okazję do zabawy.

strzalka.jpggaleria

3 października 2017 r.

Wybory do RSU

26 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili uczniowie klas III - VII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy wybrali siedmiu reprezentantów spośród dziesięciu kandydatów. Na pierwszym zebraniu wyłoniono opiekuna - p. Lucynę Goraus, a także przydzielono funkcje.

Przewodnicząca:
Roksana Sodzawiczny ( kl. VII )

Zastępca przewodniczącej:
Wojciech Szuster ( kl. V )

Sekretarz:
Oliwia Grajcarek ( kl. VII )

Pozostali członkowie:
Julia Scheibel ( kl. VI ), Kinga Sosna ( kl. VI ), Faustyna Stencel
( kl. VII ), Patrycja Wróbel ( kl. IV ).

strzalka.jpggaleria

2 października 2017 r.


Wyjazd na uniwersytet

25 września uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w wyjeździe do Katowic na wykłady i pokazy z fizyki. Pokazy znane pod nazwą „Osobliwości Świata Fizyki” organizowane są w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego co roku we wrześniu. Ich adresatami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla których jest to z reguły pierwsza okazja do zetknięcia się z fizyką
w wydaniu uniwersyteckim. Mają na celu uzupełnianie wiedzy, głównie teoretycznej zdobywanej przez uczniów na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej, a niesztampowa forma prowadzonych z humorem wykładów i pokazów ma udowodnić młodzieży, że spotkanie
z nauką, z pozoru trudną, wcale nie musi być nudne. W tym roku uczniowie wysłuchali wykładów: „
Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”.


strzalka.jpggaleria

26 września 2017 r.

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 28 września
o godz. 17.00.

Zapraszamy.

21 września 2017 r.

Wyjazd do Żorskiego Centrum Regionalnego

Dnia 21 września 2017 r. przedszkolaki z grupy „Biedronek” oraz uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w zajęciach „Od ziarenka do bochenka” w Żorskim Centrum Regionalnym w Osinach. Celem wycieczki było poznanie tradycji związanych z wypiekiem chleba i tradycji dożynkowych. Poprzez zabawę oraz aktywny udział w zajęciach dzieci poznały narzędzia używane dawniej podczas żniw, rozpoznawały zboża i dowiedziały się jakie produkty otrzymujemy z poszczególnych gatunków zbóż. Chętne dzieci brały udział w pochodzie dożynkowym, niosąc wieniec dożynkowy i produkty, które zbiera się podczas plonów z pól i ogrodów. Utrwaleniem zdobytych wiadomości były interesujące warsztaty artystyczne,  w czasie których dzieci samodzielnie wykonały rożne rodzaje pieczywa z wcześniej przygotowanego ciasta z zakwasu żytniego, mąki i wody. Na zakończenie niecodziennej lekcji regionalizmu dzieci zostały poczęstowane  chlebem ze smalcem i otrzymały na pamiątkę czasopismo o tematyce regionalnej „Bajtel”.

strzalka.jpggaleria18 września 2017 r.

Akcja "Sprzątanie Świata"

Jak co roku uczniowie ze szkoły w Porębie włączyli się
w międzynarodową akcję „ Sprzątania świata”. Pełni zapału ruszyli ulicami wsi, aby posprzątać naszą Ziemię, przypominając przy tym mieszkańcom o odpowiedzialności za lokalny stan czystości środowiska. Akcja sprzątania świata poprzedzona była prelekcjami przypominającymi o selektywnej zbiórce odpadów. Mamy nadzieję, że z roku na rok świadomość ekologiczna naszej społeczności będzie wzrastać i śmieci będzie coraz mniej.

strzalka.jpggaleria

21 września 2017 r.

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach4 września 2017 r.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

W poniedziałkowy poranek nasza szkoła znów zatętniła życiem
witając uczniów po wakacyjnej przerwie. Tegoroczny apel powitalny przygotowała klasa V. Piątoklasiści upamiętnili rocznicę wybuchu II wojny światowej, ale oprócz podniosłych akcentów uatrakcyjnili swój program artystyczny elementami humorystycznymi. Szczególnie serdecznie powitani zostali pierwszoklasiści, którzy zaczynają przygodę z edukacją oraz uczniowie klasy siódmej kontynuujący naukę w ośmioletniej szkole podstawowej.
Rozpoczynamy nowy rok szkolny pełen wyzwań i planów, dlatego też wszystkim naszym uczniom życzymy wytrwałości, wielu sukcesów i samych radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

strzalka.jpggaleria


1 września 2017 r.

Informujemy, że zajęcia w oddziałąch przedszkolnych odbędą się w poniedziałek zgodnie z planem
w godz. 6.30 - 16.00.


28 sierpnia 2017 r.

SZANOWNI RODZICE
dzieci z oddziałów przedszkolnych

Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 30 sierpnia 2017 r.
o godz. 17.00 w budynku szkoły.

                                            Zapraszamy!

28 sierpnia 2017 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 4 września 2017 r. o godz. 9.00.


23 czerwca 2017 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Ostatni tegoroczny apel był wyjątkowo radosny dla wszystkich uczniów. U progu wakacji cała szkolna społeczność zgromadziła się w szkole, by otrzymać świadectwa wieńczące całoroczny trud. Na apelu wyróżniono najlepszych uczniów klas I - VI oraz wręczono dyplomy ukończenia odziału zerowego naszym przedszkolakom. Nagrodzono także najlepszych uczniów kl. IV - VI stypendiami za wyniki w nauce. Tegoroczni stypendyści to:
Daniel Ryguła ( kl. IV ), Wojciech Szuster ( kl. IV ), Kinga Sosna ( kl. V ), Kai Hoare ( kl. V ), Filip Pieniądz ( kl. V ), Oliwia Grajcarek ( kl. VI ), Faustyna Stencel ( kl. VI ), Roksana Sodzawiczny ( kl. VI ).
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!

strzalka.jpggaleria

11 czerwca 2017 r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Podczas Dni Suszca rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "FANTASTYCZNY ŚWIAT MOICH SNÓW". Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury
w Suszcu. Zadaniem uczestników było przelanie na papier fantastycznych wizji i barwne oddanie świata pełnego fantazji
i dziecięcej wyobraźni. Nadesłano  119 prac. Komisja oceniła prace w 2 kategoriach. Filip Pieniądz z klasy V zajął I miejsce w grupie starszej, natomiast Jessica Smolarek z klasy II otrzymała wyróżnienie w kategorii klas młodszych.

Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

8 czerwca 2017 r.

Egzamin na kartę rowerową

Jak co roku uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Najpierw musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, którą nabyli w czasie całego roku szkolnego podczas zajęć technicznych. Następnie przystąpili do części praktycznej w obecności policjantów. Wszyscy wykazali się doskonałą wiedzą
i wspaniałymi umiejętnościami. Pod koniec czerwca wszyscy otrzymają kartę rowerową.


strzalka.jpggaleria

7 czerwca 2017 r.

Wycieczka klasy II i III

Dnia 7 czerwca klasa II i III pojechały do Wioski Indiańskiej
w Rudach. Po przybyciu zobaczyliśmy urokliwe miejsce
z pięknym krajobrazem dookoła. Na zielonym terenie znajdowało się kilka indiańskich  tipi. Pani przewodnik zaprosiła nas do Muzeum Etnograficznego, gdzie pokazywała nam różne przedmioty codziennego użytku Indian i opowiadała o ich wierzeniach i obyczajach. Rozległy teren sprzyjał  dobrej zabawie, a jednym z jej elementów był  tor przeszkód. Zwiedzający  mieli  okazje nie tylko dowiedzieć się jak żyli Indianie, ale również kupić pamiątki wykonane ręcznie. Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew, zachęcało  dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu.

 W drugiej części wycieczki kolejką wąskotorową pojechaliśmy do miejscowości Paproć.  Podróż tym pojazdem to niesamowite przeżycie- kolejka parowa oddaje odgłosy rodem z wiersza Tuwima. Po powrocie czekało już na nas rozpalone ognisko.  Wszyscy z przejęciem piekliśmy kiełbaski i z apetytem pałaszowaliśmy. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

strzalka.jpggaleria

6 czerwca 2017 r.

SPRAWOZDANIE  Z  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU „ OMNIBUS 2017”
 
Dnia 6 czerwca 2017 r. o godzinie 12 odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie
X Międzyszkolny Konkurs „ Omnibus 2017” klas I – III  Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”. Celem konkursu było poszukiwanie
i promowanie uczniów zdolnych, kształtowanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w życiu, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci.

W tym roku tytuły „Omnibusów 2017” w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:
Kategoria klas I
1. Mateusz Kuna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie
2 .Maja Piwowarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach
3. Emilia Tulaja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie
 
Kategoria klas II
1. Julianna Haspert z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie
2. Mateusz Żupa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jankowicach
3. Maria Cofała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie
 
            Kategoria klas III
1. Maksymilian Paw z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jankowicach
2. Piotr Szafron ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie
3. Jakub Komraus z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach

Gratulujemy i zapraszamy za rok.


strzalka.jpggaleria

3 czerwca 2017 r.
Podpisywanie umów do przedszkola

Dyrektor SP 11 w Porębie zaprasza Rodziców wszystkich dzieci przedszkolnych, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018
do podpisywania umów cywilno-prawnych
w terminie 5 - 14 czerwca 2017 r. w godz. 8:00 – 15:00 (czwartek 8.06.  w godz. 10:00 – 17:00)
w sekretariacie szkoły.

Prosimy rodziców o przyniesienie dowodu osobistego.

1 czerwca 2017 r.

Noc w szkole klas IV - VI

W piątkowy wieczór uczniowie starszych klas ponownie zgromadzili się w szkole, by wspólnie spędzić niezapomnianą noc w szkolnych murach. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji: dyskoteka, projekcja filmu, wspólny pyszny posiłek oraz emocjonujące warsztaty fizyczne. Wspólnej zabawie i rozmowom nie było końca, dopóki sobotni poranek nie przywitał naszych uczniów, którzy bardzo zmęczeni, ale w dobrych nastrojach udali się do domów.

strzalka.jpggaleria


1 czerwca 2017 r.

Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Na Stadionie Miejskim w Pszczynie odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych, podczas którego uczniowie szkół naszego powiatu zmagali się w dwóch wybranych dyscyplinach.
Te bardzo uroczyste zawody stały się przepustką
do Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych
w Łodzi. Naszą szkołę pod opieką p. Ewy Pudło reprezentowało 14 uczniów klas III-VI. Mamy zaszczyt pochwalić się czterema medalami finałowymi, które stały się biletem na zawody ogólnopolskie. Nasi zwycięzcy:

Julia Scheibel - I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 60 m
Mateusz Golus - I miejsce w biegu na 1000 m
Filip Pieniądz - III miejsce w biegu na 60 m

Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

1 czerwca 2017 r.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole spędziliśmy na sportowo.
W Szkolnym Dniu Sportu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mierząc się z rywalami
ze swojego rocznika. Uczestnicy imprezy sportowej mieli
do pokonania 7 konkurencji sprawdzających umiejętności zaczerpnięte z lekkoatletyki, gimnastyki oraz gier i zabaw  ruchowych, a o zwycięstwie decydowała suma zdobytych punktów.

  Najlepsi w rocznikach:

2004

Julia Matusz

2005

Martyna Pławecka

2006

Kamil Godziek

2007

Julia Malarek

2008

Milena Sojka

2009

Dawid Masny

2010

Oskar Gruszka

strzalka.jpggaleria

25 maja 2017 r.

Sukces na konkursie matematycznym

W Szkole Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Sowa Mądra Głowa". W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas III. Naszymi reprezentantami byli: Miłosz Filipek oraz Kamil Stęchły. Z trudnym testem doskonale poradził sobie Miłosz Filipek, który zajął I miejsce.
Gratulujemy!

20 maja 2017 r.

Kangur 2017

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu
Kangur Matematyczny

Kategoria Maluch:
Kl. III - wzięło udział 5 uczniów
Miłosz Filipek uzyskał 103,75 pkt. - wynik bardzo dobry

Kl. IV - wziął udział 1 uczeń

Kategoria Beniamin:
Kl. V - wzięło udział 5 uczniów
Kinga Sosna uzyskała 95,50 pkt. - wyróżnienie
Kai Hoare uzyskał 90,00 pkt. - wyróżnienie

Kl. VI - wzięło udział 2 uczniów

Gratulujemy!

17 maja 2017 r.

Spotkanie z autorem

Waldemar Cichoń, autor serii książek o przygodach kota Cukierka, której część pierwsza „Cukierku, ty łobuzie” będzie lekturą szkolną w nowym roku szkolnym, spotkał się z uczniami naszej szkoły. Autor opowiedział, jak powstał cykl książek
o niesfornym kocie i jego przygodach. Dowiedzieliśmy się, że są to faktyczne historie z życia rodziny pana Cichonia, jego dwóch synów: Marcela i Maćka i dwóch, już teraz, kotów.  
Po wysłuchaniu historii Cukierka i fragmentu jednej z części – „Jak się masz, Cukierku”, uczniowie zadawali panu Waldemarowi pytania. Na koniec były brawa i pisemne podziękowanie za inspirujące spotkanie, ponieważ motyw kota stał się dla nas powodem wielu twórczych działań, które zorganizowały panie : Joanna Zawadzka-Olszynka i Joanna Piórko-Trefon.

Na koniec była możliwość zdobycia autografu autora i łapy kota (pieczątka) na przykład w zakupionej książce. Biblioteka szkolna wzbogaci się o książki pana Waldemara Cichonia, które uczniowie już niedługo będą mogli wypożyczać.

Oto wyniki szkolengo konkursu plastycznego

"Mój przyjaciel kot"

Nagroda publiczności: Oliwia Grajcarek 

Grupa starsza

I miejsce: Faustyna Stencel

II miejsce: Filip Pieniądz

III miejsce: Oliwia Krzempek

Grupa młodsza

I miejsce: Jeremi Barczak

II miejsce: Martyna Manowska

III miejsce: Jakub Barczak

Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

13 maja 2017 r.

Sobotnia wycieczka

W sobotę, 13 maja, odbyła się szkolna wycieczka do parku trampolin i Multikina w Katowicach. Po dotarciu na miejsce naszym oczom ukazała się ogromna przestrzeń zlożona z wielu trampolin. Instruktorka obejrzała z nami filmik instruktarzowy,
a potem przeprowadziła rozgrzewkę. Skokom, obrotom, przewrotkom nie było końca! Wszyscy zgodnie stwierdzili,
że jeszcze tam wrócą. Następnie pojechaliśmy do kina obejrzeć film pt. "Dzieciak rządzi". Z zainteresowaniem śledziliśmy przygody małego chłopca i jego relacje z nowym braciszkiem. Animacja okazała się bardzo ciekawa. Do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

strzalka.jpggaleria

***

11 maja 2017 r.

Wycieczka klasy II i III do Pszczyny

W tym dniu uczniowie klas drugiej i trzeciej wybrali się na dłuuugi spacer po Pszczynie. Rozpoczęli od odwiedzenia żubrów w pokazowej zagrodzie. Dowiedzieli sie wielu ciekawych rzeczy o tym władcy pszczyńskich lasów,
a także podziwiali jelenie, sarny, daniele, muflony, bażanty, pawie, osiołka zamieszkujących to miejsce. Oczywiście żubry wzbudzały największe zainteresowanie i podziw. Następnie udali się do Muzeum Zamkowego podziwiając po drodze uroki parku. W muzeum każdy otrzymał mapkę
i zadanie: zwiedzając należało odnaleźć i zaznaczyć miejsca, w których znajdują się zegary. Zabawa była doskonała, wszyscy rozglądali się
z zaciekawieniem i skrzętnie zaznaczali na swych mapkach ilość czasomierzy w każdym pomieszczeniu. Na koniec nastąpiło porównanie wyników
i obliczenie czasu spędzonego u księcia.
W nagrodę za dobrze wykonane zadanie uczniowie udali się do lodziarni w Stajniach Książęcych. Po krótkim odpoczynku czekała tam na nich kolejna atrakcja- warsztaty plastyczne. Każde dziecko wykonało pocztówkę z Pszczyny, która stała się pamiątką
z tej wycieczki. Był to piękny, słoneczny, pełen wrażeń dzień, który dzieci długo będą wspominać i opowiadać o swoich wrażeniach najbliższym zachęcając do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.


strzalka.jpggaleria

***

10 maja 2017 r.

Konkurs na najpiękniejszy lapbook

10 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem "Czytamy - tworzymy lapbooki" zorganizowanego przez pszczyńską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy. Naszą szkołę reprezentowały cztery piękne lapbooki, których autorami byli: Oliwia Grajcarek, Kinga Sosna, Faustyna Stencel oraz Filip Pieniądz. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie wyłonienia najbardziej pomysłowych spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac. Wyróżnienie otrzymał Filip Pieniądz z klasy V, którego lapbook związany był z książką przygodową pt. "Tajemnica kina".
Filipowi gratulujemy wyróżnienia, a pozostałym uczestnikom konkursu ogromnej pomysłowości.

strzalka.jpggaleria

***

9 maja 2017 r.

Szanowni Rodzice,

dnia 17 maja, w środę, odbędzie się w szkole spotkanie wszystkich klas z autorem książek dla dzieci - Waldemarem Cichoniem. Będzie również możliwość zakupu książki
z autografem. Chętnych Rodziców również zapraszamy
na spotkanie.
Dodatkowe informacje o tym wydarzeniu można uzyskać
w bibliotece szkolnej oraz na stronie: www.waldemarcichon.pl,
a także na facebooku: Cukierku, Ty łobuzie!

8 maja 2017 r.

Sukces na konkursie przyrodniczym

Dnia 8 maja, uczniowie klasy II: Miłosz Filipek i Kamil Stęchły reprezentowali naszą szkołę w konkursie "Co rośnie i hasa
w pszczyńskich lasach?" Konkurs odbył się w Zagrodzie Żubrów
w Jankowicach i przystąpiło do niego 11 drużyn. Nasi reprezentanci zajęli II miejsce. Wykazali się dużą wiedzą na temat roślinności lasu oraz zwierząt w nim żyjących.
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

5 maja 2017 r.

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników za nami.

Uczniowie klasy III: Hania Czauderna, Jakub Barczak
i Miłosz Filipek
21 kwietnia wzięli udział w drużynowym teście półfinałowym, który zorganizowano w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach. Pytania dotyczyły trudnej lektury „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej. 5 maja ogłoszono wyniki i zespół zdobył 72 punkty na 100. Udział w półfinale był dla uczniów i ich rodziców sukcesem, podjęli wysiłek wspólnego realizowania kolejnych etapów konkursu, za który należy podziękować. Konkurs realizował ideę rodzinnego czytania.

Zapraszamy do wzięcia udziału w pikniku Wielkiej Ligi Czytelników, który odbędzie się w sobotę, 27 maja. Impreza połączona jest z Metropolitalnym Świętem Rodziny, odbywa się w Katowicach, wszystkie informacje na stronie www.wielka-liga.pl

strzalka.jpggaleria

***

1 maja 2017 r.

Święta majowe

W czwartek, 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na uroczystym apelu upamiętniającym ważne święta narodowe: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W podniosły nastrój wprowadziła nas klasa IV, która przygotowała program artystyczny. Ta niecodzienna lekcja historii przypomniała o przełomowych wydarzeniach z dziejów naszego kraju.

strzalka.jpggaleria

***

29 kwietnia 2017 r.

XV Powiatowy Konkurs Historyczny

Z okazji 220. rocznicy powstania Mazurka Dąbrowskiego oraz 100. rocznicy kryzysu przysięgowego i aresztowania Józefa Piłsudskiego został ogłoszony konkurs historyczny, którego organizatorem było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Wzięły w nim udział trzy uczennice naszej szkoły: Oliwia Grajcarek, Roksana Sodzawiczny oraz Faustyna Stencel. W kategorii szkół podstawowych nagrodzono pięć prac, a nasze reprezentantki: Oliwia i Roksana otrzymały wyróżnienia.
Sredecznie gratulujemy!

strzalka.jpgrelacja z rozdania nagród

27 kwietnia 2017 r.

XVI Międyszkolny Konkurs Recytatorski

27.04.2017 roku reprezentacja uczniów klas młodszych naszej szkoły wzięła udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Wiśle Wielkiej. Byli to:

Julia Szuster

Kacper Samsel 

Miłosz Filipek.

W kategorii klas I i II Julia Szuster otrzymała wyróżnienie, natomiast w kategorii klas III Miłosz Filipek zajął II miejsce.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie, który już za rok.

strzalka.jpggaleria

***

19 kwietnia 2017 r.

Szkolny konkurs recytatorski klas I - III

W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas 1 -3, w którym wzięło udział 7 uczniów. Uczniowie recytowali wiersze różnych autorów. Pierwsze miejsce zdobył Miłosz Filipek, drugie miejsce zajęła Julia Szuster, natomiast trzecie miejsce zdobył Kacper Samsel. Reszta uczniów otrzymała wyróżnienia. Osoby, które zajęły pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce będą reprezentować szkołę w międzyszkolnym konkursie recytatorskim w Wiśle Wielkiej, który odbędzie się 27.04.2017r.

strzalka.jpggaleria

***

13 kwietnia 2017 r.

Apel wielkanocny

Podczas apelu, który odbył się w ostatnim dniu przed przerwą wiosenną, nastąpiło rozstrzygnięcie wielu konkursów plastycznych, w których brali udział uczniowie naszej szkoły.

Konkurs plastyczny "Zajączek  wielkanocny" organizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie- wyróżnienie: 
Oliwia Matusz z klasy I.

Wielkanocny Konkurs Plastyczny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach- Zdroju- 
nagroda: 
Filip Pieniądz z klasy V 
oraz wyróżnienie: 
Emilia Stalmach z klasy III.

 VI Powiatowy Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę Wielkanocną organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu- 
II miejsce:
Kinga Sosna 
oraz III miejsce 
Jeremi Wątor.

 Szkolny Konkurs Plastyczny "Pisanki, kraszanki, jajka malowane"

Grupa młodsza:

I miejsce Martyna Manowska

II miejsce Emilia Stalmach

III miejsce Magdalena Godziek

 Grupa starsza:

I miejsce Kamil Godziek

II miejsce Wojciech Szuster

III miejsce Filip Pieniądz

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Językowy " J'aime les fruits"- "Lubię owoce" organizowany przez PG1 w Pszczynie w ramach XI Powiatowego Dnia Frankofonii-  
I miejsce: 
Oliwia Grajcarek 
wyróżnienia: 
Jula Szuster, Julia Scheibel, Roksana Sodzawiczny

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy i cieszymy się,
że mamy tak utalentowanych uczniów. 

Składamy także uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.

Wesołych Świąt!

strzalka.jpggaleria

***

11 kwietnia 2017 r.

"Ratujemy i uczymy ratować"

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „ Ratujemy i uczymy ratować”. Od września do marca uczniowie klasy III uczęszczali na zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas warsztatów nauczyli się jak bezpiecznie i skutecznie pomagać osobom w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Podsumowaniem kursu był egzamin. Uczniowie klasy III wykazali się wiedzą teoretyczna i umiejętnościami praktycznymi. Egzamin zdali śpiewająco.

strzalka.jpggaleria

***

4 kwietnia 2017 r.

Międzyszkolny Konkurs o Tytuł Dobrego Przyrodnika 2017

Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs dla pasjonatów przyrody, który zgromadził dwudziestu czterech uczestników reprezentujących jedenaście szkoł z gminy Pszczyna. Uczniowie mieli godzinę na zmierzenie się z testem konkursowym, który wyłonił najlepszą trójkę. Oto oni:

I miejsce
Dawid Szłapa
 Szkoła Podstawowa nr 6 w Czarkowie

II miejsce
Stanisław Janus 
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach

III miejsce
Jarosław Makówka
Szkoła Podstawowa nr 16 w Studzienicach

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

strzalka.jpggaleria


***

3 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja do przedszkoli Gminy Pszczyna na rok szkolny 2017/2018 odbywać się będzie poprzez system elektroniczny.

Rodzice, którzy chcą, aby dziecko uczęszczało do naszego przedszkola, powinni:

KROK 1 - zalogować się na stronie:  przedszkola-pszczyna.nabory.pl  i wypełnić wniosek /portal będzie aktywny od 11 kwietnia 2017r./;

KROK 2 - wydrukować wniosek i podpisać go,

KROK 3 - złożyć wniosek wraz z oświadczeniem i informacją uzupełniającą w sekretariacie szkoły (godz. 7:00 - 15:00)

Rekrutacja elektroniczna odbywać się będzie w terminie: 11.04.2017r. – 24.04.2017r.

Dokumenty znajdują się w zakładce oddział przedszkolny- rekrutacja

Ważne dokumenty:

 • ZASADY REKRUTACJI do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Pszczyna na rok szkolny 2017/2018
 • KRYTERIA obowiązujące na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (Uchwała nr XXXII/359/17 Rady Miejskiej w Pszczynie z dnia 23 marca 2017 r.)
 • TERMINY przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego (Zarządzenie nr SG.0050.790.2017 Burmistrza Pszczyny z dnia 23 marca 2017 r.)
 • WNIOSEK w postępowaniu rekrutacyjnym 
 • OŚWIADCZENIE o wielodzietności lub samotnym wychowywaniu dziecka.
 • INFORMACJA uzupełniająca
***
Zapisy do klasy I

W dniach od 6 do 14 kwietnia 2017 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie.

Zapisami do SP nr 11 w Porębie objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły (w sołectwie Poręba, w Pszczynie ul. Krucza, Słowicza, Szaraków, Wodzisławska nr parzyste od 20 do końca i nr nieparzyste od 13 do końca).

Dzieci zamieszkałe i zameldowane w naszym obwodzie przyjmowane są do szkoły z urzędu na podstawie zgłoszenia.

Dzieci zamieszkałe, ale niezameldowane w naszym obwodzie przyjmowane są do szkoły na podstawie zgłoszenia, do którego dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej (art. 151, ust.2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r., Prawo oświatowe).

Druk zgłoszenia oraz oświadczenia można pobrać ze strony internetowej (w zakładce dokumenty - szkoła – rekrutacja do klasy I) lub w sekretariacie szkoły.

Wypełnione dokumenty składa się w sekretariacie szkoły w terminie 6 – 14 kwietnia 2017r., w godz. 8:00 - 15:00 oddanie zgłoszenia potwierdza się datą i podpisem.

Dzieci niezameldowane i niezamieszkałe w obwodzie naszej szkoły podlegają rekrutacji na wolne miejsca w terminie od 19 kwietnia do 5 maja 2017r. 

***

21 marca 2017 r.

Wiosenny Dzień Profilkatyki

Dziś obchodziliśmy Wiosenny Dzień Profilaktyki pod hasłem 

„Czysta woda – zdrowia doda”.

Uczniowie przygotowali, a potem wspólnie zjedli zdrowe śniadanie, wykonali plakat na wylosowany wcześniej temat dotyczący wody. Przedstawiciele klas wzięli udział w Konkursie Profilaktyczno-Ekologicznym „O wodzie wiem wszystko”.  Nie obyło się bez wspólnego tańca w formie aerobiku. Niespodzianką był pokaz carvingu – sztuki rzeźbienia w warzywach 
i owocach. Połączenie obchodów pierwszego dnia  kalendarzowej wiosny
z Dniem Wody przypadającym na 22 marca było strzałem w dziesiątkę.
Na zakończenie dnia każdy uczeń otrzymał butelkę wody mineralnej, aby utrwalać zdrowe nawyki.

strzalka.jpggaleria

***

20 marca 2017 r.

Sukces na zawodach rejonowych

20 marca 2017 roku drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: 

Roksana Sodzawiczny, Julia Matusz oraz Faustyna Stencel

pod opieką p. Ewy Pudło zaprezentowały swoje umiejętności w Rejonowych Zawodach Tenisa Stołowego, które odbyły się  w hali sportowej w Chybiu.

Po trudnej i bardzo wyczerpującej walce  z zawodowcami powiatu cieszyńskiego nasze zawodniczki zajęły II miejsce w rejonie Pszczyna - Cieszyn. Warto nadmienić, że nasza drużyna była jedyną z powiatu pszczyńskiego, która miała zaszczyt stanąć na podium, w otoczeniu zawodników powiatu cieszyńskiego.

 Wielkie brawa dla naszych dziewcząt !


strzalka.jpggaleria

***

13 marca 2017 r.

Warsztaty plastyczne

13 marca chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali zajączki wielkanocne według własnego projektu. Każda praca była niepowtarzalna, a uczestnicy włożyli serce w swoje wytwory. Najpiękniejsze  z nich będą reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie.

strzalka.jpggaleria

***

13 marca 2017 r.

Sukces na konkursie profilaktycznym

13 marca troje uczniów klasy VI reprezentowało naszą szkołę na XV Spotkaniach z Profilaktyką pod hasłem „Muzeum alternatywą dla uzależnień”. Drużyna w składzie: 
Oliwia Grajcarek, Julia Matusz i Maksymilian Furczyk 
zajęła II miejsce w tym konkursie.
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

10 marca 2017 r.

Wielka Liga Czytelników

Pięciu uczniów klasy III: 
Miłosz Filipek, Jakub Barczak, Hania Czauderna, Milena Sojka i Martyna Fabian, zdobyło wymagane 10 sprawności czytelniczych. Karty z naklejkami można obejrzeć na gazetce przy bibliotece szkolnej. Trzej pierwsi uczniowie przygotowują się do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia. Muszą przeczytać książkę pt. „Bohaterski Miś” Bronisławy Ostrowskiej, która dostępna jest na stronie wolnelektury.pl. Wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatorów konkursu Dyplom Aktywnego Czytelnika w kategorii klas 1-3. 

GRATULUJEMY!!!

strzalka.jpggaleria

***

6 marca 2017 r.

Audycja muzyczna

Nowy tydzień rozpoczęliśmy wyjątkowo wesoło, gdyż zawitali do naszej szkoły członkowie zespołu Avocado. Panowie przygotowali audycję muzyczną, która przybliżyła nam historię muzyki rozrywkowej. Usłyszeliśmy fragmenty bluesa, jazzu,
a nawet rock and rolla. Nasza młoda publiczność żywiołowo reagowała na znane melodie, dziękując za koncert gromkimi brawami.

Po występie wręczono także stypiendia za wyniki w nauce. Najwyższe średnie w pierwszym półroczu uzyskali:
Kinga Sosna oraz Filip Pieniądz z kl. V

Zaproszeni na środek zostali także uczniowie, którzy z sukcesem reprezentowali szkołę w minionych zawodach sportowych
i konkursach przedmiotowych. Były to uczennice: Julia Matusz, Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel ( kl. VI ), które zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym  oraz Kinga Sosna i Filip Pieniądz, którzy zdobyli
II miejsce w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Książętach Pszczyńskich.
Serdecznie gratulujemy !

strzalka.jpggaleria

***

2 marca 2017 r.

Zaproszenie do Pszczyńskiego Centrum Kultury

plakat


1 marca 2017 r.

Warsztaty drugoklasistów

1 marca odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy II
pt. „Lubię moją klasę”, które przeprowadziły panie psycholog
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie.

Dzieci spędziły czas na wspólnych rozmowach i zabawach integrujących zespół klasowy. Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże naszym uczniom w wybieraniu i prezentowaniu pozytywnych zachowań wobec siebie w klasie, a także poza nią.


28 lutego 2017 r.

Sukces na konkursie historycznym

W pięknych wnętrzach pszczyńskich stajni książęcych odbył się
I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich pod hasłem
"Panowie na pszczyńskim zamku: Piastowie, Thurzonowie, Promnitzowie". Naszą szkołę reprezentowała drużyna piątoklasistów w składzie: Kinga Sosna i Filip Pieniądz, którzy doskonale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. Wykazali się ogromną wiedzą historyczną i zajęli II miejsce spośród
14 rywalizujących drużyn. 
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

23 lutego 2017 r.

Warsztaty ekologiczne

Naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej, które przeprowadziły z uczniami klas IV - VI warsztaty pod hasłem: "Kochasz dzieci - nie pal śmieci". Dotychczas w kampanię zaangażowało się około 500 gmin,
a wszystko po to, by ograniczyć problem palenia śmieci
w piecach domowych. Uczniowie dowiedzieli się, jak poważne dla zdrowia konsekwencje wiążą się z tak nierozsądnym postępowaniem, a także co robić, by ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów. Podsumowaniem zajęć była gra: ekologiczne memory, która rozpaliła emocje wszystkich graczy.

 strzalka.jpggaleria

***

23 lutego 2017 r.

Wyjazd do Żorskiego Centrum Edukacji Regionalnej

Dzisiaj uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego wzięli  udział w niecodziennych warsztatach  regionalizmu na żywo
w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej. Dzieci poznały zwyczaje związane ze „szkubaniem pierza”, a także poszerzyły swoją wiedzę na temat gatunków ptaków, z których pozyskiwane są pióra oraz poznały dawne zastosowania piór
do czynności domowych: sprzątania, odkurzania, zamiatania. Dzieci z wielką chęcią przystąpiły do wypróbowania swoich umiejętności w darciu pierza, nauczyły się także pisać gęsim piórem. Przekonały się również, jak miło położyć się na poduszce z prawdziwego pierza i otulić ciepłą pierzyną.   

strzalka.jpggaleria

***

22 lutego 2017 r.

Warsztaty socjoterapeutyczne

Uczniowie klasy II oraz klas IV - VI wzięli udział w zajęciach, które przeprowadziły panie: Agata Śnieg oraz Mirosława Kulczyk
z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Pszczynie. Warsztaty pod hasłem "Lubię siebie, szanuję innych" poruszały tematykę kreowania prawidłowych relacji wśród rówieśników. Przeprowadzone ćwiczenia i zabawy sprzyjały integracji,
a uczniowie zakończyli zajęcia w bardzo radosnych nastrojach.

strzalka.jpggaleria

***

17 lutego 2017 r.

Zawody - tenis stołowy

17 lutego 2017 roku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie Roksana Sodzawiczny, Julia Matusz oraz Faustyna Stencel zaprezentowały swoje umiejętności w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się  w Szkole Podstawowej nr 10 w Piasku. 
Po zaciętej rywalizacji indywidualnej oraz w deblu, wśród sześciu drużyn żeńskich,  nasze zawodniczki zajęły I miejsce w powiecie pszczyńskim, awansując na dalszy szczebel rozgrywek sportowych - zawodów rejonowych.
Dziewczyny zasługują na ogromne uznanie. Tym samym czeka
je w najbliższym czasie ogrom pracy, by skutecznie rozprawić się z rywalami na szczeblu rejonowym.


strzalka.jpggaleria

***

17 lutego 2017 r.

Koncert muzyki latynoamerykańskiej

Uczniowie klas IV - VI wysłuchali koncertu muzyki latynoamerykańskiej, który odbył się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Na scenie wystąpiła wokalistka i tancerka Milli Morena, która zabrała nas do świata kubańskich rytmów. Usłyszeliśmy salsę, rumbę, chachacha, a nawet mambo, które sprawiły, że przenieśliśmy się na słoneczną Kubę. Gorące rytmy porwały publiczność do tańca, a wielu naszych uczniów doskonale bawiło się na scenie.  Atmosfera była była tak energetyczna, ze Milli Morena zakończyła koncert piosenką "na bis". 

strzalka.jpggaleria

***

14 lutego 2017 r.

Apel walentynkowy

Walentynkowa tradycja zagościła także w naszej szkole, dlatego wszyscy zgromadziliśmy się na apelu przygotowanym przez członków RSU. Najpierw uczniowie każdej klasy otrzymali przygotowaną specjalnie dla nich kartkę z życzeniami walentynkowymi, a następnie rozdano życzenia indywidualne wrzucone do przygotowanej na tę okazję skrzyneczki. Samorząd uczniowski zadbał, by wszyscy uczniowie poczuli się w tym dniu wyjątkowo i każdy otrzymał cukierka z dołączonym serduszkiem.

Apel zakończyło podsumowanie konkursu pt.
„Należy wierzyć w baśnie”
dla klas IV – V zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2
w Pszczynie. Wzięli w nim udział: Aleksandra Zielnik i Elwira Mikulec z klasy IV, a także Edyta Kozik, Kacper Doktor i Kamil Dulemba z klasy V.

Jury nagrodziło wyróżnieniem piękną baśń Edyty Kozik. Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

7 lutego 2017 r.

Stop cyberprzemocy !

Naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzili z uczniami zajęcia propagujące właściwe zachowania w sieci. Wizyta związana była z Dniem Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest właśnie 7 lutego.
 
strzalka.jpggaleria

***

31 stycznia 2017 r.

Bal karnawałowy

W nowe półrocze weszliśmy tanecznym krokiem. Nasza szkoła zapełniła się pomysłowo przebranymi uczniami, którzy od rana wyśmienicie się bawili. Zabawę przy muzyce uatrakcyjnili specjalni goście: Klaun i Minionek, organizujący liczne zabawy
i konkursy. W przerwie wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek ufundowany przez radę rodziców, a imprezę zwieńczył wybór króla i królowej balu.

W tym roku tytuł otrzymali:

Klasy młodsze:

1.       Patrycja Wróbel, kl. III

2.       Krystian Masny, kl. III

Klasy starsze:

1.       Oliwia Grajcarek, kl. VI

2.       Jakub Growiec, kl. V

Wręczono także dyplomy i  nagrody uczniom, którzy najaktywniej włączyli się w  zbiórkę surowców wtórnych organizowaną przez RSU w I półroczu roku szkolnego 2016/2017.

Makulatura

I miejsce: Wojciech Szuster

II miejsce: Sylwia Kałka

III miejsce: Oliwia Trefon

Zakrętki

I miejsce: Kacper Otręba

II miejsce: Magdalena Pitlok

III miejsce: Emilia Stalmach

Baterie

I miejsce: Samuel Wojtala

II miejsce: Oliwia Trefon

III miejsce: Kinga Sosna

Wszystkim zaangażowanym dzieciom dziękujemy.

strzalka.jpggaleria

***

13 stycznia 2017r.
Bezpieczeństwo podczas ferii
oraz rozstrzygnięcie konkursów

W piątek zanim udaliśmy się na zasłużony wypoczynek odbył się apel organizacyjny. W ramach spotkania pani Dyrektor przypomniała wszystkim o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii oraz o męczącym naszą gminę smogu. Jeszcze raz, zachęcamy wszystkich do przeczytania ulotki znajdującej się w zakładce "Bezpieczne ferie 2017".
W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów.

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Najpiękniejsza Choinka"
I miejsce: Edyta Kozik
II miejsce: Roksana Sodzawiczny
III miejsce: Martyna Manowska
Wyróżnienia: Faustyna Stencel, Filip Pieniądz,
Magdalena Godziek, Oliwia Trefon

Szkolny Konkurs Matematyczny "Euklides"
I miejsce ex aequo:: Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel
II miejsce: Kinga Sosna
III miejsce: Wojciech Szuster

Szkolny konkurs Informatyczny z Elementami Matematyki
I miejsce: Kinga Sosna
II miejsce ex aequo: Julia Scheibel i Filip Pieniądz
III miejsce: Oliwia Grajcarek
IV miejsce: Wojciech Szuster

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR"
Najlepsi w szkole:
Klasy IV-VI: Kai Hoare
Klasa III: Miłosz Filipek

Dziękujemy uczniom, którzy ukończyli Godzinę Kodowania w ramach  Ogólnoświatowego Tygodnia Edukacji  Informatycznej. Dyplomy otrzymali:
Julia Scheibel
Roksana Sodzawiczny
Wojciech Szuster
Kacper Doktor
Jakub Zielnik

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy sukcesów za rok.

strzalka.jpggaleria

***

13 stycznia 2017r.
Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku nasza szkoła zaangażowała sie w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podejmując inicjatywę zwróciliśmy uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. "Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki."

strzalka.jpggaleria

***

12 stycznia 2017r.
Dzień Babci i Dziadka

 W dzisiejsze przepiękne zimowe popołudnie naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Otóż nasze babce i dziadkowie przyszli zobaczyć występ swoich wnucząt. Piękne tańce, śpiew oraz magiczna muzyka zaczarowała widzów. Przedszkolaki pod opieką p. Ewy Tylec wystąpili z przedstawieniem pt. "Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków". Uczniowie klas I-III przedstawili jasełka pt. "W baśniowej krainie". Wspaniała gra aktorska zachwyciła wszystkich.

strzalka.jpggaleria

***

11 stycznia 2017r.
Gminne Zawody Tenisa Stołowego

Wczesnym rankiem reprezentacja dziewczyn i chłopców z naszej szkoły wyruszyła na gminne zawody Tenisa Stołowego w Piasku. Do turnieju zgłosiło się 7 szkół. Rywalizacja była ogromna, a zawodnicy pokazali godną postawę sportowca. Z dumą ogłaszamy iż mistrzynią gminnych zawodów została Roksana Sodzawiczny.

Wyniki indywidualne dziewczyn:
I miejsce: Roksana Sodzawiczny
II miejsce: Julia Matusz

Drużyna dziewczyn w składzie:
Julia Matusz, Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel zdobyła II miejsce
i zakwalifikowała się do II etapu - Powiatowych Zawodów Tenisa Stołowego

Drużyna chłopców w składzie:
Maksymilian Furczyk, Kamil Godziek i Filip Pieniądz zdobyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów 
w przyszłym roku.

strzalka.jpggaleria
***

9 stycznia 2017r.
Dzień Regionalny pod hasłem "Śląskie zwyczaje"

Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Dzień Regionalny, który miał na celu pokazania piękna naszych tradycji, zwyczajów i mowy. Uczniowie koła regionalnego przygotowali  opowiadania, pieśni, tańce  oraz przedstawienie na temat naszych śląskich zwyczajów.

W ten barwny dzień zawitali do nas goście ze Studzionki: Pani Otylia Trojanowska, która w 2006 roku zwyciężyła w konkursie promującym gwarę, tradycję i kulturę „Po naszymu czyli po Śląsku” oraz uczniowie klasy II c - uczestnicy Koła Gwarowego działającego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Studzionce wraz z opiekunkami panią Edytą Walecką i panią Agatą Grygier.

Wspaniała atmosfera, wymiana doświadczeń i przepiękne wystepy sprawiły, że z większą chęcią będziemy wracać do naszych korzeni.

strzalka.jpggaleria

***

9 stycznia 2017r.
Bezpieczne ferie 2017

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uprzejmie prosimy o zachownie bezpieczeństwa.

Zapoznaj się z poniższym plakatem.


bezpieczne_ferie_2017.PNG

***

22 grudnia 2016r.
Wspólne Kolędowanie oraz rozdanie nagród

"Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,
śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.
Świętą noc złocista gwiazda opromienia.
Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.
Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.
Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym."

Życzymy wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.
oraz pomyślności w Nowym  Roku.


Zanim uczniowie rozeszli się do domów, by świętować w rodzinnej atmosferze, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy oraz składaliśmy sobie życzenia, a w klasach odbyły się spotkania przy wigilijnym stole.
 
W ten niezwykły, pełen życzliwości dzień rozstrzygnięto  konkursy:

Miło  nam poinformować, iż Filip Pieniądz  otrzymał  I  miejsce w Powiatowym Konkursie  "Letter to Santa Claus"

Szkolny Konkurs na Najpiekniejszą Bombkę Bożonarodzeniową:

Kategoria klas 0-III
I miejsce: Dawid Stęchły
II miejsce:  Martyna Manowska
III miejsce: Miłosz Filipek

Kategoria klas IV-VI
I miejsce: Oliwia Grajcarek
II miejsce: Wojciech Szuster
III miejsce: Oliwia Trefon

Wyróżnienia:
Kalina Duży
Oliwia Matusz
Martyna Fabian
Karol Smolorz
Edyta Kozik
Kamil Godziek
Karolina Pławecka

Szkolny turniej stołowy:

Kategoria Dziewczyn:
I miejsce: Faustyna Stencel
II miejsce: Julia Matusz
III miejsce: Roksana Sodzawiczny
 
Kategoria chłopców:
I miejsce: Filip Pieniądz
II miejsce: Mateusz Golus
III miejsce: Wojciech Szuster

Mistrzem Szkoły w Tenisie Stołowym został Filip Pieniądz.
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy
i życzymy sukcesów w przyszlym roku.

strzalka.jpggaleria

***
19 grudnia 2016r.
Koncert Świąteczny

"Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie.
Ty narodziłeś się Jezu
w stajni ubóstwie i chłodzie..."

Tegoroczny Koncert Świąteczny odbył się w baśniowej krainie.
Wszystkie znane nam postacie z bajek odwiedziły nowonarodzonego Jezusa. Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Aleksandra Schymurą i panią Joanna Olszynką przygotowali niezwykły spektakl podczas którego dzieci zaskoczyły nas wspaniałą grą aktorską oraz talentem wokalnym. Michał Ryguła uświetnił występ grą na saksofonie, Lilianna Wątor na keyboardzie, a Daniel Ryguła na gitarze.

strzalka.jpggaleria

***

12 grudnia 2016r.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i Rodzicom, a także Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 11, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję „Szlachetnej Paczki” i wsparli rodzinę dla której prowadzona była zbiórka.

 Szkolni koordynatorzy:
Marzena Ilga i Joanna Piórko-Trefon

Szkoła otrzymała list od organizatorów SZLACHETNEJ PACZKI:

"Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! 

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. 
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina była w szoku, że w ogóle dostała się do projektu. Gdy zobaczyli łóżko, prosili o wniesienie do altany, by móc je od razu złożyć. Zapytałam, gdzie wnieść resztę paczek, pani Renata nie mogła uwierzyć, że jeszcze coś dostali. Z początku patrzyli z niedowierzaniem na te 13 paczek. Chłopcy dali wolontariuszkom drobne upominki - własnoręcznie zrobione pierniki. Nasi bohaterowie cieszyli z wielkiego zapasu środków do czyszczenia. Nie wiedzą nawet, gdzie to wszystko pomieścić. Kilka dni zajęło im ostateczne umiejscowienie prezentów.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Chcielibyśmy Wam bardzo podziękować. Nie sądziliśmy, że tyle osób zechce nam pomóc. Wiemy, że jest wiele potrzebujących rodzin, tym bardziej czujemy się docenieni. Życzymy wesołych świąt w ciepłej atmosferze i gronie najbliższych, i aby przyszły rok 2017 był dla Was wspaniały."


strzalka.jpggaleria

***

7 grudnia 2016r.

Mikołaj w DPS

W pewien zwykły szary dzień 7 grudnia  Klasa VI wraz z panią Joanna Piórko – Trefon i Aleksandra Schymura odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie z przedstawieniem pt” Mikołajkowa przemiana”. Uśmiech na twarzach starszych i schorowanych ludzi, ich widoczne zainteresowanie udowodniły nam, że widzowie z radością przyjmują to,  co dla nich przygotowaliśmy. Na zakończenie pobytu w Domu Pomocy Społecznej, każdy z podopiecznych otrzymał od nas kartkę z życzeniami oraz słodki poczęstunek.

strzalka.jpggaleria

***

6 grudnia 2016r.
Mikołaj w szkole

6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał niezwykły gość, ulubieniec dzieci – Święty Mikołaj. Zanim jednak wręczył słodkie upominki, wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie  w wykonaniu klasy VI pt. „Mikołajkowa przemiana”. Przekaz tej opowieści był niezwykle pouczający. Młodzi aktorzy przypomnieli, że zawsze warto być dobrymi ludźmi, pomagać sobie nawzajem i  troszczyć się o innych. Warto pamiętać, że dobra materialne nigdy nie zastąpią radości z przebywania wśród rodziny i przyjaciół. Dobre relacje z drugim człowiekiem są niezwykle cenne. 

strzalka.jpggaleria

***

4 grudnia 2017r.
Dzień Górnika

"Górnicze skarby pod Ziemią
głęboko ukryte drzemią
na ścianach, filarach, górnicza już wiara
wykuwa do skarbów drogę."

Dziś świeto świetej Barbary, patronki górników. Z tej okazji odwiedził nas Górnik w stroju galowym. Górnik opowiedziła dzieciom o ciężkiej pracy pod ziemią, w jaki sposób wydobywa sie węgiel, jakie są zwyczaje górnicze, jak również zaprezentował swój mundur, który zachwycił wszystkie dzieci.

strzalka.jpggaleria

***

1 grudnia 2016
Występ w Bażantarni

 Czwartkowe południe 1 grudnia w Bażantarni w Porębie to spotkanie opłatkowe z Seniorami zorganizowane przez panią Sołtys Jednym z punktów programu był występ artystyczny uczniów naszej szkoły. Dzieci promowały piękno gwary śląskiej, deklamując wiersze i śpiewając pieśni regionalne. Za swoje piękne występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i obdarowane przez organizatorów słodkościami.

strzalka.jpggaleria

***


29 listopada 2016r.
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Kogel-Mogel dla klas VI

 Uczennice klasy szóstej Oliwia Grajcarek i Faustyna Stencel reprezentowały nasza szkołę w XIII edycji konkursu, który odbył się w  w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z 12 szkół podstawowych gminy Pszczyna. Zadania sprawdzały umiejętność wykorzystania wiedzy i sprawności matematycznych w rozwiązywaniu zadań o treściach związanych z życiem codziennym.

Serdecznie dziękujemy szóstoklasistkom za udział w konkursie i życzymy sukcesów w przyszłym roku.


strzalka.jpggaleria

***

28 listopada 2016r.
Warsztaty zdobienia bombek metodą decoupage

Wszyscy z niecierpliwością czekają na Święta Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to czas wielkich przygotowań związanych nie tylko z porządkami w domu. Trzeba także dołożyć starań, by nasze otoczenie było pięknie przystrojone na te ważne dni. Choinkę można ozdobić m.in. bombkami wykonanymi techniką decoupage. Właśnie takiego sposobu zdobienia nauczyły się uczennice biorące udział w warsztatach prowadzonych przez panie Joannę Piórko-Trefon i Joannę Zawadzką-Olszynkę. Nastrój podczas zajęć był bardzo radosny i wprowadził wszystkich uczestników w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Wykonane prace trafią na kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole.

 strzalka.jpggaleria

***

23 listopada 2016r.
Dyskoteka Andrzejkowa

Już o 16.00 uczniowie klas IV-VI zebrali się by wspólnie świętować Andrzejki. Każdy kto chciał poznać swoją przyszłość mógł odwiedzić magiczny pokój wróżb. Wspaniała zabawa, tańce, muzyka, konkursy i słodkie nagrody sprawiły, że wszyscy bawili się wspaniale.

strzalka.jpggaleria

***

22 listopada 2016r.

Wystep Koła Regionalnego w Studzionce

Uczniowie naszego Koła Regionalnego w ramach współpracy z Kołem Regionalnym w Studzionce wystąpili podczas Dni Regionu w zaprzyjaźnionej szkole. Dzieci recytowały, opowiadały oraz zatańczyły, zaśpiewały i przedstawiły dwie scenki z życia codziennego w gwarze śląskiej. Wspaniała atmosfera oraz gościnność organizatorów sprawiły, że z wielką radością zaprosiliśmy Koło Regionalne działające w Studzionce do naszej szkoły.

strzalka.jpggaleria

***

21 listopada 2016r.
Pasowanie na czytelnika

21 listopada klasa I wraz z wychowawcą zawitała do biblioteki szkolnej, było to spotkanie z książką, poznanie zasad korzystania z biblioteki oraz  pierwsze wypożyczenie lektur zakończone pasowaniem na czytelnika.

Szczegóły w zakładce Biblioteka.

strzalka.jpggaleria

***


19 listopada 2016r.
Szlachetna Paczka

Tradycją naszej szkoły stało się pomaganie innym poprzez uczestniczenie w akcji szlachetnej paczki. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. W szkole przy wejściu na parterze została wystawiona skrzynka do której można włożyć darowane produkty. Opis wybranej rodziny znajduje się w załączniku na końcu artykułu oraz na gazetce ściennej przy tylnym wyjściu ze szkoły.

Potrzeby rodziny:

herbata, kawa, proszek do prania, płyny czyszczące, zimowa kurtka- rozmiar 140- szczupły, zimowa kurtka- rozmiar 130- puszysty, zimowe buty- rozmiar  35, zimowe buty- rozmiar  33, kolorowanki dla obu chłopców, ciastolina, kołdra, pościel, łóżko dla Kuby, puzzle. Dodatkowo upominki na święta: piłka do nogi, klocki LEGO.

Szkolny organizator paczki otrzymał list:

Drogi Darczyńco!

witaj w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI – cieszymy, że łączy nas ta sama zasada: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dziękujemy, że chcesz razem z nami nieść Mądrą Pomoc. Dzięki Tobie rodzina, która każdego dnia walczy o lepsze jutro, otrzyma nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Przygotowana przez Ciebie paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie.

Pozdrawiamy Cię!
ZESPÓŁ SZLACHETNEJ PACZKI ”

16 listopada 2016r.
Konkursy Gwarowe

    Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się piękną gwarą śląską, dlatego też od lat uczestniczą w wielu konkursach recytatorskich zdobywając podium. W tym roku uczniowie klasy II - Dawid Masny oraz klasy III- Krystian Masny zdobyli wyróżnienie III stopnia w XIX Międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy Po Naszymu"

    Szóstoklasiści: Maksymilian Furczyk, Karolina Pławecka i Julia Matusz reprezentowali naszą szkołę w XXV Regionalnym Turnieju Recytatorskim w Miedźnej, pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczny poziom jubileuszowego konkursu był bardzo wysoki, a prezentacje dzieci przepiękne, Julia Matusz zdobyła wyróżnienie przytaczając tekst własny "Naszo ślonsko ziymia" oraz wiersz pt. "Ślonsko zima" - autor nieznany.
Podczas konkursu odbyły się warsztaty recytatorskie z aktorem, instruktorem teatralnym i filmowcem Michałem Skibą. Wskazówki oraz ćwiczenia dykcyjne z pewnością wykorzystamy w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów za rok!

Teksty  własne zaprezentowane na konkursie mozna przeczytać na naszym blogu uczniowskim w zakładce  "Koło regionalne".

strzalka.jpggaleria
strzalka.jpgprotokół jury

***

15 listopada 2016r.
Teatr oraz warsztaty profilaktyczne

    Dzisiaj w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Interwencji Artystycznej "Alpmim" z Krakowa, którzy zaprezentowali bajkę dla najmłodszych pt. "Wyprawa po skarb". Lis i Jeżyk podczas długiej wędrówki przez pustynię, ciemny las, wysokie góry i rzekę pełną piranii zrozumieli, że najcenniejsza jest przyjaźń. Ważne, żeby umieć ze sobą rozmawiać, wyjaśniać nieporozumienia i przepraszać.
Tematami przyjaźni najmłodsi będą się jeszcze zajmować  w najbliższym tygodniu, aby utrwalić pozytywne zachowania.

    Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z wykorzystaniem dramy stosowanej pt. "Twój czas". Uczestnicy w grupach przygotowali krótkie improwizacje, po których nastąpiło ich omówienie oraz burza mózgów na tematy dotyczące spędzania wolnego czasu.

strzalka.jpggaleria

***

14 listopada 2016r.
Dzień Czystego Powietrza

Włączając się w pszczyńską akcję walki ze smogiem w naszej szkole został zorganizowany happening na temat czystego powietrza. Dzieci przygotowały plakaty, a podczas pogadanki wypowiadały się w jaki sposób można zapobiegać powstawaniu smogu. Uczniowie przypomnieli również zagrożenia i choroby jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie środowiska.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty
I Konkurs Przyrodniczy Jesienne Drzewo.

Laureaci w kategorii klas młodszych:

I miejsce ex aequo: Kamil Stęchły i Krystian Masny
II miejsce: Julia Szuster
III miejsce: Małgorzata Czauderna

Laureaci w kategorii klas starszych:


I miejsce: Oliwia Grajcarek
II miejsce: Hanna Pastewska
III miejsce: Wojciech Szuster

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgPLESS

***

14 listopada 20146.
Święto Odzyskania Niepodległości

W ramach uczczenia obchodów Święta Niepodległości, uczniowie klasy V przygotowali uroczysty apel. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie opowiadające o losach naszego kraju w tym trudnym dla Polaków okresie. złożyli w ten sposób hołd wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność, a także przypomnieli, że powinnością nas wszystkich jest zachowanie jedności obecnych i przyszłych pokoleń.

strzalka.jpggaleria

***

13 listopada 2016
Konkurs czytelniczy

Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym
Wielka Liga Czytelników -
czytaj książki, zdobywaj sprawności.
Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

liga_czytelnicza_2016.jpg


***

28 października

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

    Dziś wielkie święto! Pani Dyrektor Lilianna Mańka pod czujnym okiem I zastępcy burmistrza Pani Barbary Sopot-Zembok uroczyście pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.
Podczas akademii dzieci wykazały się swoim talentem muzycznym i recytatorskim oraz pochwaliły się znajomością języka angielskiego, jak również wiedzą odpowiadając na pytania zadawane przez starszych kolegów.  Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Po uroczystości pierwszoklasiści wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek.

strzalka.jpggaleria

***

10 listopada 2016r.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W środę i czwatrek odbył się XI Konkurs Informatyczny Bóbr. Dziewiętnaścioro uczniowiów z klas III-VI  w dwóch kategoriach wiekowych, korzystając z platformy edukacyjnej zmierzyło się z zadaniami z zakresu programowania i wiedzy informatycznej.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Wstępne wyniki będą dostepne już za dwa tygodnie.

***

27 października
Wyprawa klasy III do lasu

Dzień 27 października był pełen wrażeń dla uczniów klasy III, którzy wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Schymurą wybrali się do lasu na poszukiwanie oznak jesieni. Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej, piętrowość lasu, słuchały odgłosów przyrody i zbierały dary jesieni. Badały i obserwowały las, który skrywa w sobie wiele tajemnic.

strzalka.jpggaleria

***

26 pażdziernika 2016r.
Tydzień misyjny

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W ramach tygodnia misyjnego chętne dzieci pieką co środę „Ciasto Misyjne”. Podczas przerw przebrani sprzedawcy serwują  najlepsze wypieki. W tym tygodniu ciasto rozeszło się w mgnieniu oka. Liczymy na kolejne pyszności.

strzalka.jpggaleria

***

25 października 2016r.
Jesienny spokój w jesiennym lesie...

Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Joanną Zawadzką-Olszynką wybrali się na jesienny spacer do lasu. wyposażeni w lornetkę i lupy obserwowali przyrodę z bliska. Zebrali również skarby: kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę, które ozdobią klasę i będą przypominać jesienną wycieczkę.

strzalka.jpggaleria

***

21 października 2016r.
Wyjazd klas 0-I na spektakl

Dnia 21.10.2016r. dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I odbyła się wycieczka edukacyjna do Pszczyńskiego Centrum Kultury na spektakl "Baśnie Braci Grim"
w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

***

19 października 2016r.
Pieczenie chleba

Klasa III zgotowała wszystkim wspaniały prezent, gdyż podczas pieczenia chleba w szkole unosił się wspaniały zapach, który każdemu z nas kojarzy się z ciepłem domowego ogniska. Trzecioklasiści włożyli wiele serca w wypiek i przygotowanie zdrowych kanapek, ponieważ smakowały wyśmienicie.

strzalka.jpggaleria

***

14 października 2016r.
Dzień Edukacji Narodowej

W ten szczególny dzień ubrani w białe bluzki i uśmiech na twarzach przyszliśmy o szkoły. Już od samego rana uczniowie składali życzenia i kwiaty swym nauczycielom. Podczas akademii przygotowanej przez uczniów klasy III i IV, dzieci podziękowały dyrekcji, nauczycielom i obsłudze za trud i poświęcenie. Pięknie wykonane piosenki, wspaniała recytacja wierszy oraz krótkie scenki zachwyciły serca wszystkich widzów.
Po występach pani dyrektor Lilianna Mańka, ksiądz proboszcz Stanisław Musioł oraz przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Wątor, złożyli życzenia pracownikom szkoły.

Z okazji Dnia Eduacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń,
 które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.


strzalka.jpggaleria

***


12 października 2016
Wycieczka do Teatru

W środę 12 października każdy uczeń naszej szkoły miał okazję obcować z kulturą. Już z samego rana dzieci z klas 0-III wyruszyli do Kina Centrum w Jastrzębiu -Zdroju na spektakl muzyczny Teatru Wrocławskiego "Dzwonnik z Notre Dame", następnie uczniowie ze starszych klas wyjechali na przedstawienie "W krainie mitów". Wszyscy pełni wrażeń wrócili do swoich domów.

***

6 października 2016r.

Światowy Dzień Dobroci dla  Zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. Po skontaktowaniu się z fundacją "Zwierzęca Arkadia" wolontariusze bardzo ucieszyli się z ciepłego słowa i chęci pomocy płynącej z naszej szkoły!
Najpotrzebniejsze rzeczy to stare koce, ręczniki, poszewki czyli rzeczy używane, które nic nie kosztują, a zajmują miejsce w szafie. Jeśli ktoś mógłby pomóc w formie podarowania karmy suchej/mokrej dla psów i kotów, żwirku, obroży, smyczy, kuwet to Fundacja bardzo chętni przyjmie te produkty. W szkole na parterze do 12 października będzie wystawiona skrzynka na naszą zbiórkę.

***

5 października 2016r.
Wycieczka klas 0-III do Żorskiego Centrum Regionalnego

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III wybrali się na lekcję regionalną do Żor.  Wspaniała atmosfera ludowych zwyczajów  sprawiała, iż dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Kiszenie kapusty wzbudziło wiele emocji. Podczas warsztatów uczniowie mogli skosztować tradycyjnych specjałów. Chleb ze smalcem był przepyszny!

strzalka.jpggaleria

***


3 października 2016r.
Ogłoszenie wyników głosowania do Rady Samorzadu Uczniowskiego

Przewodnicząca szkoły: Oliwia Grajcarek
Zastępca przewodniczącej: Kinga Sosna
Sekretarz: Filip Pieniądz
Członkowie:
Kai Hoare
Daniel Ryguła
Roksana Sodzawiczny
Hanna Zarzycka

Wszystkim kandydatom oraz wyborcom dziękujemy
za udział w wyborach.


30 września 2016r.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Piątkowy dzień był pełen matematycznych zagadek. Od samego rana w dwóch salach uczniowie zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpili także rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas obchodów przeprowadzono również konkursy na Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz turniej wyłaniający szkolnego mistrza wśród uczniów i nauczycieli.
Na zakończenie dnia ogłoszono wyniki konkursu na przygotowanie plakatu Światowego Dnia tabliczki Mnożenia:

I miejsce zdobyła Oliwia Grajcarek

II miejsce zdobył Jeremi Barczak
III miejsce zdobył Kamil Stęchły

Wyróżnienie otrzymali:
Filip Pieniądz
Edyta Kozik
Oliwia Krzempek
Martyna Manowska i Magdalena Godziek

Mistrzem tabliczki mnożenia wśrod uczniów została Julia Matusz, wśród nauczycieli pani Ewa Pudło.

Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

strzalka.jpggaleria

***

29 wrześnie 2016r.
Dyskoteka klas I-III

Zacne chłopaki, mili koledzy.
W dniu Waszego święta najlepsze życzenia składają dziewczęta!

   Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, wychowawczynie klas I-III zorganizowały dyskotekę. Uczniowie bawili się 29 września 2016r. od godz.15.00 do 17:00. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią brały udział w konkursach z nagrodami. Wszyscy bawili się znakomicie!

strzalka.jpggaleria

***

28 września 2016r.
Dyskoteka klas IV-VI

Święto wszystkich chłopców zbliża się dużymi krokami. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę. Zabwa i konkursy  były wspaniałe.
Wszystkim chłopakom z naszej szkoły życzymy spełnienia marzeń, a w szkole i sporcie samych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

***

28 września 2016r.
Spotkanie klas 0-II z policjantami

    Nasi najmłodsi uczniowie spotkali się dziś na z policjantami. Panowie w mundurach zrobili na dzieciach ogromne wrażenie, dlatego też z wielkim zaangażowanie słuchali w jaki sposob należy poruszać się  drogami, jak zachować się w razie ataku psa nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznych zachowań w domu i w szkole. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się akcesoria policjantów- lizaki, kamizelki, radiowóz- każdy chciał je dotknąć i zobaczyć z bliska. Dziękujemy panom policjantom za przeprowadzenie tak ciekawej lekcji, a pani pedagog Joannie Piórko-Trefon za organizację spotkania.

strzalka.jpggaleria

***

27 września 2016r.
Wyboy do Rady Samorządu Uczniowskiego

    Dziś cała społeczność szkolna uczestniczyła w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Ucząc się samorządności wybieraliśmy przewodniczącego szkoły oraz członków Rady, którzy będą reprezentować głos uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza.
    Wyniki zostaną przedstawione 30 września 2016r.

strzalka.jpggaleria

***

27 września 2016r.
  Europejski Dzień Języków Obcych

    Obchodząc Europejski Dzień Języków Obcych, każda klasa miała za zadanie przygotować plakat o wylosowanym wcześniej kraju. Na plakacie musiały znaleźć się informacje o danym państwie oraz trzy magiczne słowa PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Uczniowie zdali egzamin na szóstkę. Przebrane dzieci, flagi, pomalowane twarze oraz muzyka, która rozbrzmiewała na korytarzu sprawiła, iż czuliśmy się jak na międzynarodowym festiwalu. Wspaniałe prace dzieci można oglądać na gazetkach szkolnych znajdujących się na górnym korytarzu. Dziękujemy pani Justynie Przybyle za organizację tego niezwykłego dnia w naszej szkole.

strzalka.jpggaleria

***

23 września 2016r.
Wydarzenie w bibliotece szkolnej.

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka bibliotekę odwiedził oddział przedszkolny z wychowawcą panią Ewą Tylec. Dzieci obejrzały przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza książki, bogato ilustrowane baśnie, bajki i wiersze, ciekawie wydane z możliwością usłyszenia dźwięków np. zwierząt. Celem wizyty było również porozmawianie z dziećmi o ich książkach, które mają w domu i o ich ulubionych bohaterach bajek, filmów, programów telewizyjnych.
    W drugiej części spotkania po przejściu do sali zajęć przedszkola nauczyciel bibliotekarz przeczytał opowiadanie pt. Kurczak z książki pani Małgorzaty Musierowicz „Hihopter”. Dzieci wysłuchały perypetii chłopca z zerówki. Opowiadanie poruszyło problem równego traktowania każdej osoby bez względu na wygląd.
    Całe wydarzenie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze a głośne czytanie częściej będzie częścią życia przedszkolnego najmłodszych czytelników.

  Opracowała Katarzyna Altman-Nycz


strzalka.jpggaleria


***

22 września 2016r.
Światowy Dzień Nosorożca

Na świecie występuje obecnie jedynie 5 gatunków nosorożców, przy czym aż 3 z nich są krytycznie zagrożone wyginięciem. 
W 2016 roku obchodzimy ten dzień po raz 7. Celebrowanie 22 września ma dwa cele: jest gestem wdzięczności wobec tych osób, które pomagają ocalić gatunek, często narażając swoje życie, a także ma uświadamiać ludziom, jak niepewna jest przyszłość nosorożca, jeśli nie podejmiemy działań od zaraz.

Z okazji Światowego Dnia Nosorożca każdy uczeń naszej szkoły ubrał się w odcienie szarości. Podczas przerw na plakacie przygotowanym przez panią Justynę Przybyłę uczniowie zapisywali swoje propozycje, zaangażowania się w ratowanie zagrożonych gatunków. Ciekawych pomysłów było bardzo dużo. Na zakończenie dnia odbył się apel oraz krótki quiz.


strzalka.jpggaleria


***

16 września 2016r.
Sprzątania Świata

Wszyscy mamy obowiązek dbania o naszą Planetę. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na ulice naszego sołectwa by zebrać śmieci leżące przy drodze. Apelujemy do wszystkich mieszkańców by nie pozwolili, aby nasza piękna wieś zmieniała się w śmietnisko.

strzalka.jpggaleria

***

13 września 2016r.
Zdrowa przekąska- wykonanie ciasta z cukinią

    Uczniowie klasy VI na zajęciach technicznych zamienili się w prawdziwych cukierników. Szóstoklasiści z wielkim zaangażowaniem i zachowaniem środków higieny przygotowali przepyszne ciasto z cukinii. Wszystkim bardzo smakowało i z pewnością upieką go we własnych domach.
    Nikt się nie spodziewał, że zdrowa przekąska może być naprawdę pyszna.


strzalka.jpggaleria

***

1 wrzesnia 2016r.
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    1 września 2016r. Pani Dyrektor Lilianna Mańka uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017.
    Klasa III wraz z wychowawczynią Aleksandrą Schymurą przygotowała akademię upamiętniającą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Podczas uroczystości trzecioklasiści z wielkim zapałem powitali nowy rok szkolny życząc wszystkim wielu sukcesów, nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości,
a  kolegom i koleżankom, zapału w zdobywaniu wiedzy.

strzalka.jpggaleria


30 sierpnia 2016r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się w czwartek
1 września 2016r. o godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.