Wiadomości

  • 8 maja 2024
  • wyświetleń: 237

Lipoliza iniekcyjna - co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Materiał partnera:

Medycyna estetyczna posiada wiele narzędzi i technik, dzięki którym może skutecznie wpływać na wygląd ciała człowieka. Jednym z takich zabiegów jest lipoliza iniekcyjna, której celem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w danym obszarze ciała. Jak wygląda taki zabieg, kto powinien, a kto nie może z niego skorzystać? W niniejszym artykule przybliżamy tematykę dotyczącą profesjonalnej lipolizy iniekcyjnej i wyjaśniamy najważniejsze kwestie.

lipoliza


Na czym polega lipoliza iniekcyjna?



Lipoliza iniekcyjna to jedna z nieoperacyjnych metod zmniejszania ilości tkanki tłuszczowej. Polega na wykonywaniu lokalnych nakłuć, a więc nastawiona jest na usunięcie tłuszczu z określonej części ciała. Proces ten wiąże się z iniekcjami, w ramach których do organizmu wprowadzane są różne substancje chemiczne. Działają one na lipidy - rozbijając je i rozkładając. W przeciwieństwie do liposukcji, lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem praktycznie nieinwazyjnym. To niechirurgiczna metoda, która pozwala modelować ciało.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu?



Na zabieg lipolizy iniekcyjnej najczęściej decydują się osoby, którym nie podoba się wygląd określonych partii ciała. Niektóre miejsca, takie jak podbródek czy brzuch, mimo ograniczania spożywanych kalorii mogą utrzymywać niezadowalający wygląd. Ma to związek m.in. z kwestiami genetycznymi i indywidualną anatomią ciała. W takich przypadkach lipoliza jest w stanie pozbyć się tego problemu. Warto jednak zaznaczyć, że zabieg nie redukuje wagi ciała w sposób bardzo widoczny, lecz wpływa na wygląd wybranych obszarów sylwetki.

Lipoliza iniekcyjna - przeciwwskazania



Kto nie powinien korzystać z zabiegu? Przede wszystkim kobiety w ciąży i w okresie karmienia. Kolejnym przeciwwskazaniem są choroby przewlekłe, cukrzyca czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Część osób może wykazywać alergię na składniki chemiczne, które są wstrzykiwane podczas lipolizy. Wykonanie zabiegu poprzedza wywiad ze specjalistą, który sprawdzi stan zdrowia. Może się okazać, że ze względu na daną sytuację, zabieg nie będzie zalecany.

Fazy zabiegu - jak wygląda lipoliza iniekcyjna w praktyce?



Pierwszym etapem jest konsultacja wstępna, a więc kontakt ze specjalistą w celu ustalenia wszelkich szczegółów. Jeśli nie ma przeciwwskazań, pacjent umawia się na zabieg. Przed zabiegiem dochodzi do procesu przygotowania skóry, wraz z podaniem znieczulenia miejscowego. Następnie przeprowadza się fazę właściwą zabiegu, czyli iniekcję preparatów lipolitycznych. Polega to na wprowadzeniu cienkiej igły pod skórę. Zabieg trwa najczęściej kilkanaście minut, niekiedy trochę więcej, jeśli dotyczy on większej powierzchni ciała.

Efekty lipolizy iniekcyjna po różnych okresach



Lipoliza iniekcyjna nie daje natychmiastowego rezultatu w postaci usunięcia tkanki tłuszczowej z twarzy, rąk czy tułowia. Organizm potrzebuje nieco czasu, aby usunąć rozbity tłuszcz z organizmu. Pierwsze widoczne efekty mogą pojawić się po kilkunastu dniach. U niektórych osób ten czas się wydłuża - wówczas może być potrzebne nawet wielu tygodni.

Ile kosztuje zabieg lipolizy w profesjonalnym gabinecie?



Koszty jednej sesji lipolizy w profesjonalnym gabinecie mogą być bardzo różne. Średnio taki zabieg w dużym mieście wynosi od 1000 do 1500 złotych. To wartości oczywiście uśrednione - w niektórych miejscach zabieg może kosztować kilkaset złotych, w innych nawet kilka tysięcy. Wiele zależy od doświadczenia specjalisty, lokalizacji i wykorzystywanych narzędzi.