Cytrynka albo jabłuszko. Przekraczający prędkość musieli się tłumaczyć dzieciom

Jabłko w nagrodę, a cytryna dla kierowcy, który nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili w środę 8 maja pszczyńscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze.

Cytrynka albo jabłuszko. Akcja profilaktyczna policji w Górze - 08.05.2024 · fot. KPP Pszczyna

Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa.

Podczas trwania akcji zatrzymywani do kontroli kierowcy, gdy jechali zgodnie z przepisami, otrzymywali z rąk najmłodszych podziękowanie i jabłko. Natomiast ci, którzy przekroczyli prędkość otrzymali pouczenie, ale nie tylko... Taki uczestnik ruchu musiał stanąć przed całą klasą uczniów i wytłumaczyć dzieciom powody swojego nagannego zachowania na drodze. Co więcej, jako rekompensatę za swoje zachowanie kierowca musiał skonsumować kawałek cytryny i uśmiechnąć się do dzieci, a następnie złożyć obietnicę, że następnym razem będzie stosował się do obowiązujących ograniczenia prędkości.

Obecni na miejscu policjanci dbali nie tylko o to, by maluchy były bezpiecznie i dobrze się bawiły, ale przede wszystkim, aby przyswoiły sobie jak najwięcej cennych informacji i rad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KPP Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Górze" podaj